Jump to content
Dogomania

szukam pudelka - średniej suczki


jolalab

Recommended Posts

Witam!
Szukam suczki średniej czarnej lub morelowej. Czy w ogóle jest szansa na znalezienie takiej w Polsce? Nie musi miec artystokratycznego pochodzenia, bo raczej nie planuję wystaw. Przeglądnęłam strony internetowe i widzę że najbardzej popularne są pudle miniaturowe. Jak znaleźć większego pieska ale znowu nie za dużego, bo duży pudel, którego hodowle znalazłam w internecie chyba jest dla mnie za duży...
Z góry dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

W podwarszawskim schronisku czeka na adopcję taki młody 2-3 letni, średni morelowy piesek w typie pudla.
Przed adopcją zostanie ostrzyżony, wykapany, odrobaczony i zaszczepiony. Zastanów się! Może Ci wpadnie w oko:
[IMG]http://img848.imageshack.us/img848/5623/emil.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Średniaki morelowe będą może nawet i w tym roku w Vericolor, czarne i ewentualnie brązowe zobacz w Złocisty Jastrun, tam planuja mioty w tym roku.
W miotach miniatur tez rodzą się większe - jak znajdziesz miot po duzych miniaturach to masz prawdopodobną opcję średniaka.

"Arystokratyczne pochodzenie" - nie wiem o co ci chodzi. Bo jeżeli mówisz o posiadanie papierów to nie ma opcji "bez papierów" jeżeli chcesz rasowego - rodowód daje gwarancję 100% pewności co do rasy i że rodzice nie byli rasy NN, nie posiadali wad w zakresie zdrowia, psychiki i anatomii co mogło by być zagrożeniem dla szczeniaków i że nikt ci kitów za kilka stówek nie wciska.
Jeżeli nie interesuje Cię rodowód czyli pies rasowy (bez papierów nie ma się co łudzić że się kupi "rasowego") to Equus dała super namiary - w schroniskach piesków które miały być "pudelkami" jest b.dużo - a wśród nich można spokojnie znaleźć psa spokojnego, zrównoważonego - psa który po prostu komuś się znudził bo był za łatwo dostępny i kupiony pod wpływem "na chwilę" "prezent" "wyjazd" i "dziecko chciało".

Link to comment
Share on other sites

Już wyjaśniam o co mi chodzi z tym arystokratycznym pochodzeniem. Jak weszłam na strony internetowe hodowli pudli to same championy i inne utytułowane psy, które co roku zdobywają nagrody. Ja chciałabym pieska rasowego z papierami, który nie będzie kosztował majątek, bo po prostu mnie nie stać ( a taki po utytułowanych rodzicach sporo kosztuje i rozumiem tez skąd te koszty). Zresztą nie będę go wystawiać. O pseudohodowli w ogóle nie myślę, trochę się naoglądałam i poczytałam na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...