Jump to content
Dogomania

Karma ORIJEN


darek

Recommended Posts

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziwne..nigdy jeszcze nie słyszałam,żeby Orijen tuczył..wręcz przeciwnie-słyszałam kilka opinii,że działał ( przy normalnym stosowaniu dawek ! ) odchudzająco na pieseczki..nie wspomnę o przyroście ( pieknie! ) masy mięśniowej ..

Link to comment
Share on other sites

tzn .nie jest powiedziane,ze nie przytyje-to zależy od "wyczynowości" pieseczka..:lol: wkleję tu fragment tekstu odnośnie żywienia ( głównie chodzi o białko,a wiemy,że w Orijenie jest go dużo ;sama daję go mojemu niuniowi:
"
Nadmiar białka jest niecelowy, ponieważ wykorzystane będą około cztery gramy, a nadwyżka zostanie zdezaminowana i przerobiona na tłuszcz. Obciąża się w ten sposób wątrobę i nerki. Białko to również biały ser. Podając często i dużo białego sera trzeba pamiętać, że nadmiar powoduje niedobór żelaza. Dobrym źródłem żelaza są wszelkie produkty zawierające krew zwierzęcą (należy unikać przypraw), które podaje się pomieszane z serem.
Celowo omawiam tradycyjne formy urozmaicenia karmy gdyż złym rozwiązaniem tej kwestii jest jej monostruktura, prowadząca często do kłopotów skórnych i różnych zaburzeń w rozwoju ogólnym.
Stosując nawet najlepsze gotowe karmy, dobrze jest je urozmaicać, bacznie obserwując wszelkie zmiany wyglądu psa."

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zależy co chcemy uzyskać. Jeśli przyrost tkanki tłuszczowej to najlepszą drogą jest futrowanie pieska weglowodanami (kasze, makarony, ryże)
Gdy myślimy o uzyskaniu pieska szczupłego ale dobrze umięśnionego ze sprawnie funkcjonującym i nie przeciążanym niepotrzebnie przewodem pokarmowym to polecam Orijen .

Link to comment
Share on other sites

U mnie sytuacja jest taka, że to 16-letni ratlerek, dosyć temperamentny, nawet jak na tą rasę:diabloti::evil_lol: i wet powiedział, że po prostu ten typ tak ma (wyniki były robione i są ok), ale mnie jest trochę wstyd jak mnie ludzie pytają czy nie jest chory, bo taki chudziutki...Dlatego zdecydowałam się na Orijen, zależy mi na "zdrowym" przytyciu. Zobaczymy co z tego wyjdzie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Moja najstarsza suka jadła Orijen (dla starszych psów dużych ras) w czasie rekonwalescencji po operacji, jednak niczym się ta karma nie wyróżniła... Jak na razie najlepiej, ze wszystkich jak dotąd wypróbowanych, wygląda i czuje się po Royalu Giant.
Orijen ma za małe granulki. Dziwne, że karma z nazwy dla dużych ras ma takie kuleczki które przyklejają się do fafli, a pies ich nie gryzie tylko łyka w całości. Za to pozytyne odczucie mam takie, że kupa po niej była naprawdę czarna - co oznacza że karma rzeczywiście zawiera bardzo dużo białka mięsnego (jak po świeżym mięsie). To pewnie bardzo dobra karma, ale akurat nie dla mojej suni. Inne moje psy jej nie jadły i nie mogę nic powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashley']Może ja jakaś bez oka,ale nie widzę nigdzie Orijena seniora dla dużych ras,tylko jeden rodzaj dla wszystkich psów starszych :crazyeye: ?
Ale fakt,że granulki mogły by być większe...[/quote]

Nie wiem, może źle zapamiętałam. Abra dostała po operacji paczkę od swojego "fan-klubu" z forum bernusiów i to oni jej zamawiali :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Polna']Może ktos chce ok. 4/5kg odkupic 10zł za kg...
Niestety musze zmienic karmę, nawet na 70g dzienne nic nie chudnie. :([/quote]

hmm a jaki pies na takiej dawce nie chudnie??bo psy Ayshe to nawet po 100-150g jedza a to ONki sa;p wiec moze dawka ejdzenia za duza wzgledem wagi i aktywnosci pieska?? ahh ale szkoda, ze bez kasy ejstem bo bym chetnie odkupila na sprobowanie..

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkOliveGreen][I]Mój pies od roku na Orijen Adult, sierść błyszcząca, kondycja super, sznaucerek mini, dawka 2x 50g, aktywność min. 3 godz. spacerów przy wózku - luzem, a wygląda nawet za dobrze :evil_lol:, ale te 50g to ledwo dno michy zakrywa, a wiadomo sznaucerom apetytu nie brakuje, więc nie obniżę tej dawki, bo wtedy zjada śmieci na spacerze :placz:.[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja Luśka wciąga Orijena od niedzieli.Na razie mogę powiedzieć tylko tyle,że miska zostaje opróżniona, co przy Hillsie było rzadkościa - zawsze choć parę granulek zostało. Fakt,ze daję jej niedużo, bo znowu jej dupsko urosło.
Trochę obawiam sie tej dużej ilości białka. Jedząc Hillsa drapałą mi sie troche. Niektórzy twierdzą,że to białko powoduje takie reakcje alergiczne.
Miałam kiedyś sukę "przebiałkowaną" (jak twierdził weterynarz) i nie chciałabym przerabiać tego po raz drugi. Ale zobaczymy..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Spike od ok 2 tygodni na Orijen Adult. Na poczatku mieszalam z RC Gigant ale konsekwentnie wybieral Orijen a calego RC zostawial.
- Gazy zero (po RC tez nie bylo),
- kupy 2x dziennie (po RC tez) ale po Orijen troche inne (jakby luzniejsze i ciemniejsze),
- zmiany w zachowaniu nie zauwazylam,
- Spike zaczal gubic tluszczyk na zebrach (i zarysowuja sie miesnie).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na mięśnie działa rewelacyjnie! TZ wyjeżdża w delegacje więc nie widzi Rudasa na codzień, tylko może dostrzec zmianę przed wyjazdem i po i aż piszczał, jak zobaczył różnicę.:lol:
No i piesy wybitnie zachwycone, jedzą bardzo chętnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...