Jump to content
Dogomania

Dog niemiecki Milan poznaje co znaczy "dobry człowiek". Teraz będzie juz tylko dobrze


tu_ania_tu

Recommended Posts

Milan jest pieknym rodowodowym dogiem niemieckim:loveu: Niestety jego poprzedni własciciele nie mieli zielonego pojecia jak układa sie takiego psa:roll: i zrobili mu krzywde wielką pokazujac mu że współzycie z człowiekiem polega na tym, ze człowiek krzyczy i bije:shake:. Stłamszony psychicznie pies (bez podszerstka!!!) wyladował w kojcu:angryy:

Gdy tragedia Milana ujrzała światło dzienne, wydarzyła sie tragedia w rodzinie, w której przyszedł na świat - zmarł hodowca:-(, który bez watpienia pomógłby swojemu dziecku.

Do chudej, zarobaczonej i nie zaszczepionej sierotki usmiechnęło sie jednak szczęscie.
Dzięki bezgranicznemu zaangazowaniu miłośników rasy Milan jest juz wśród ludzi, którzy nie podniosa na niego ani głosu ani tym bardziej ręki. Milan rozpoczyna dzisiaj socjalizacje w domowym hoteliku u Fur:multi:
Milan nie umie chodzic na smyczy, ze strachu ciągle nogi ma przykurczone, ale mimo strachu jest ciekawski i ciągnie do ludzi - wierzę, ze ta ciekawość właśnie pozwoli, że w dobrych rekach Milan znajdzie w sobie siłę i pokona swoje lęki - na pierwszy rzut lęk przed pomieszczeniami, do których ten kojcowy pies boi sie wchodzić:-o

Dziewczyny zaangazowane bezporednio w akcje dopisza na pewno szczegóły teraźniejszego zachowania sie Milana a Fur mam nadzieję znajdzie czas :razz: by donosić nam w miare na bieżąco co u nich słychać.

Proszę [B]o nie zakładanie[/B] Milanowi watku na forum Molosy (może go tam zobaczyc osoba, której juz nic do powiedzenia w jego sprawie nie mamy:baddevil:)

Bardzo prosimy :modla: i będziemy bezgranicznie wdzieczni jesli zechcecie wspomóc Milana - zrobić na jego rzecz bazarek czy przelać "piątaka" na konto Stowarzyszenia Dogi - Adopcje

Oto Milan:loveu:

[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://s43.radikal.ru/i102/1104/73/9e7c2ffa72c0.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://s011.radikal.ru/i315/1104/ce/a3bf1528b6b3.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.radikal.ru"][IMG]http://s013.radikal.ru/i323/1104/ff/3f94f6f0b488.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaraz dopowiem co wiem choć Ania wsio napisała. Wykupienie Milana było spaceficzne dlatego prosimy o nierozsyłanie - tutaj byli wł nie powinni go znaleść, na początku nie chcieliśmy zakładać wątku ale już kilka osób mu pomogło i chcemy aby oni również mieli możliwość śledzenia jego losów.

Ja tylko powiem, że nigdy nie spotkałam tak stłamszonego psychicznie doga - dogi kojarzą się z dostojnością, dumą, dzielnym obrońcą - jaki jest teraz Fur napisze.

Link to comment
Share on other sites

Jak każdy dog potrzebuje towarzystwa człowieka a my wierzymy że znajdzie się taki,który pokocha Milana z wzajemnością. Będzie go czekała ciężka praca jednak z doświadczenia wiemy, że są ludzie którzy poświęcają wiele aby psu było dobrze. Milan zasługuje na szczęście, cierpliwość i spokój ducha,w domu który będzie jego domem na zawsze. Na pewno sporo czasu potrwa zanim Milan zaufa i poczuje się w pełni bezpieczny ale wierzcie, że praca nad psem jest warta tego żeby zobaczyć jak pies się wycisza i psieje...
My służymy radą i swoim doświadczeniem

Link to comment
Share on other sites

Od chwili podjecia decyzji o przyjezdzie chlopaka chodzilam usmiechnieta, uchachana jak dzieciak, swiergolilam jak wariatka...Vena wie o mojej gleboko skrywanej milosci do dogow...ta ekscytacja, usmiech zniknal w chwili gdy zobaczylam cos co doga przypomina tylko i wylacznie eksterierowo. Najpierw walka i alpejskie kombinacje zeby kawalera z samochodu wyciagnac...troche to trwalo ale sie udalo na sile jakos wypchnac delikwenta. Ogon pod siebie, dezorientacja, stres...stlamszony, przerazony pies...naprawde serce peka przy takim widoku. Potem proby zalozenia kubraczka zeby doopinka nie zmarzla, tez troche trwalo zanim sie udalo ubrac przystojniaka.. Dzisiaj chlopak w kojcu z braku miejsca w domu, jutro rano sucz CC jedzie do DS wiec bede chlopaka przenosic (mam nadzieje nie doslownie "przenosic") do pokoju w domu. Dzisiaj zostawiam chlopaka w spokoju, niech ochlonie, odetchnie...jutro zobaczymy co bedzie dalej.
Mam nadzieje ze za jakis czas zobaczymy dozia glupawke i fafle rozwiane w radosnym biegu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Od chwili podjecia decyzji o przyjezdzie chlopaka chodzilam usmiechnieta, uchachana jak dzieciak, swiergolilam jak wariatka...Vena wie o mojej gleboko skrywanej milosci do dogow...ta ekscytacja, usmiech zniknal w chwili gdy zobaczylam cos co doga przypomina tylko i wylacznie eksterierowo. Najpierw walka i alpejskie kombinacje zeby kawalera z samochodu wyciagnac...troche to trwalo ale sie udalo na sile jakos wypchnac delikwenta. Ogon pod siebie, dezorientacja, stres...stlamszony, przerazony pies...naprawde serce peka przy takim widoku. Potem proby zalozenia kubraczka zeby doopinka nie zmarzla, tez troche trwalo zanim sie udalo ubrac przystojniaka.. Dzisiaj chlopak w kojcu z braku miejsca w domu, jutro rano sucz CC jedzie do DS wiec bede chlopaka przenosic (mam nadzieje nie doslownie "przenosic") do pokoju w domu. Dzisiaj zostawiam chlopaka w spokoju, niech ochlonie, odetchnie...jutro zobaczymy co bedzie dalej.
[B]Mam nadzieje ze za jakis czas zobaczymy dozia glupawke i fafle rozwiane w radosnym biegu[/B].[/QUOTE]

Wszyscy wierzymy, ze tak własnie sie stanie.
Fur dzieki ogromniaste za przyjecie Milana do siebie, wraz z Tobą pojawiła sie nadzieja!

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Witam znanych i nieznanych. Nieznanym się przedstawiam- Agata, dog Wojan, CAO Alka i czi Zojeczka.
Zdjęcia tak mnie ucieszyły, że się postanowiłam zalogować. Jutro biorę się za aktualizację stronki adopcyjnej. Dziewczyny, robimy Allegro?
Bardzo się cieszę, że Milan bedzie miał taką opiekę, myślę, ze to wstęp do nowego życia.
Śliczny jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='izulkabu']ja bym sobie allegro odpuściła[/QUOTE]

Już mówię dlaczego.
Allegro to najpopularniejszy portal,mimo wszystko. Znajomy znajomego... idt może wypatrzyć i donieść... Sprawa delikatna, więc może nie narażajmy osób zaangażowanych na nieprzyjemności... Zrobię chłopakowi ogłoszenia na innych portalach. Zapożyczam zdjęcia i opis :)

aaaa, zapomniałam napisać, że jest piękny...

Link to comment
Share on other sites

ja na waszym miejscu bym zmieniła w ogłoszeniach imie na coś zupełnie innego nie kojarzącego się, wiek psa (dla ludzi którzy chca psa adoptowac rok w ta czy w tamtą nie gra roli a dla wlascicieli to jednak będzie coś innego) i dodała że psiak pochodzi z jakiejs tam miejscowosci (oczywiscie innej najlepiej odległej) a jego wlasciciele zmarli...
jesli będziecie go kastrowac to w ogloszeniach podawac ze został wykastrowany, troche zagmatwania nie zaszkodzi przyszlym domkom a wlascicieli zbije z tropu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA'], troche zagmatwania nie zaszkodzi przyszlym domkom a wlascicieli zbije z tropu[/QUOTE]

Chyba, że siedzą na tym forum i śledzą wasze (nasze) kroki.
Myślę, że ukrycie miejsca przetrzymywania psa - powinno wystarczyć.
Trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Chyba, że siedzą na tym forum i śledzą wasze (nasze) kroki.
Myślę, że ukrycie miejsca przetrzymywania psa - powinno wystarczyć.
Trzymam kciuki.[/QUOTE]

idąc takim tokiem to należałoby nie pisać tutaj gdzie pies jest..bo jak siedzą na forumto i dojdą gdzies jest furciaczkowa, wystarczy sie zalogować i zapytac o hotel...nic prostszego
druga sprawa że jesli z ogloszen znajomi znajommu itd to zeby zminimalizowac to ryzyko im wiecej info sie nie bedzie zgadzac tym mniejsze prawdopodobienstwo ze ktos skojarzy psa
ludzie, którzy maja gdzies swoje psy nie są w stanie poznac z foty

Link to comment
Share on other sites

zrobicie jak zechcecie wasza sprawa ale ja bym mu dodała rok, zmieniła imie na calkiem nie kojarzące się, napisała ze psiak jest skads tam (dac miejscowosc odległą od miejsca z ktorego jest), napisac ze wlasciciele zmarli i aktualnie przebywa w hotelu pod warszawą, dac foty w kubraku i już reszta o psie rezczywista czyli tam jego zachowanie i dom opis domu docelowego ktorego szukacie


edit: co do wieku to owszem ma znaczenie ale jak mu dodacie (a nie odejmiecie) to jak ktos sie zdecyduje na starszego a dowie sie po weryfikacji ze psiak jest rok mlodszy to chyba tylko na plus nie? tak samo jak z tym ze jest rodowodowy po co to komu na wstępie? jak sie ktos zdecyduje, sprawdzi sie dom, okaze sie super to sie im powie ze pies jest rodowodowy i rok mlodszy niz bylo mowione

Link to comment
Share on other sites

nadal uważam, że Piranha dobrze prawi - dziewczyny wiem, że wiek jest utrudnieniem ale zawsze lepsze to od nieogłaszania. I w ogł też można mu dać inne imie. Weźmy pod uwagę jej rady - wiem, że to trudna adopcja ale zminimalizujmy szanse rozpoznania.

Pamiętajmy, że w razie co z pretensjami nie zadzwoni on do mnie, do adopcji a do p.Iwony - a chciałabym aby to nie nastapiło z wiadomych względów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...