Jump to content
Dogomania

Szpice wilcze – wyszukiwarka rodowodów


Gosiak

Recommended Posts

[quote name='Gosiak']Wszystko już dodane. Pozdrawiam wszystkich
Małgosia[/quote]

Wielkie dzięki za uzupełnienie. W tej chwili u nas jest komplet.
Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku będziemy informować o nowym miocie - tymrazem po UNDZE. Ale teraz to są tylko plany.
Pozdrawiam Michał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Wszystko już dodane. Pozdrawiam wszystkich
Małgosia[/quote]

Ja też przyłączam sie do podziekowań. Byłam na stronie, wszystkie swoje psy odnalazłam hurraaa......:cool1:
[B]GOSIAK[/B] wpadłaś na super fajny pomysł-[B] GRATULUJĘ[/B] !!!!:lol: :multi: :lol: :multi:
Czy Figulec się rozsypał? i są już malutkie, sliczniutkie i słodziutkie szpicki?:p
Pozdrowionka i całuski dla psiej mamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Wszystko już dodane. Pozdrawiam wszystkich
Małgosia[/quote]



Właśnie po raz kolejny napawałam oczka psioszkami w wyszukiwarce rodowodów.I moją sunią także. Nareszcie coś z tego zaczynam łapać koligacje, kojarzenia i potomstwo. Ale zdziwiło mnie bardzo!!! dlaczego nie ma wpisu [SIZE=3][B]dotyczącego Mercedesa[/B][/SIZE]. Czyżby tak znakomity i utytułowany pies z tytułem Interchampiona, tytułami
Ch. Polski, Ch. Rosji, Ch. Litwy czy Ch. Białorusi i jeszcze wieloma innymi, nie miał w miarę czytelnego rodowodu???:mad:Chyba coś tu się mi nie zgadza??! Przecież nie jest to "jakiś obcy" pies i nawet Związek Kynologiczny w Polsce zaakceptował spolszczenie wpisów z rodowodu.Więc chyba nikt nie będzie miał Ci tego za złe, że i w wyszukiwarce znajdą się spolszczone dane. Zresztą wiele zagranicznych psów biorących udział w wystawach ma spolszczone dane z rodowów.
Nie chcę nic mówić ale to lekki obciach-bo skoro ma to być w miarę przydatna strona,a brakuje na niej takiego reproduktora jak [SIZE=3]Mercedes[/SIZE], to o czymś to świadczy....że.... chyba nie lubisz tatusia mojej suni:wink: .
A skoro sama Gosiu stwierdziłaś, że "wszystko już dodane" to mam nadzieję,że i ten wpis uzupełnisz-przecież Właściciele szczeniaków po Mercedesie, też chcieliby widzieć pełne rodowody ich rodziców.
Pozdrawiam...Jola z @trą

Link to comment
Share on other sites

Mercedes to chyba jedyny szpic jakiego znam z tytułem Multichapiona, doczekał się już wielu dzieci i wnucząt również. Sporo z nich jest wystawiane i zdobyły uprawnienia hodowlane, więc może jednak warto by było coś z tym jego rodowodem zrobić ... W końcu jakoś przeszły znaczki niemieckie ("o" z dwoma kropkami na górze) w pochodzeniu naszych szpiców - to może da się dostosować też i czeskie, albo użyć polskich liter i już.
A sam pomysł z wyszukiwarką jest bardzo dobry i sympatycznie jest zobaczyć nie 4 ale aż np. 8 pokoleń! Zresztą jak widać każdy aktywnie chce brać udział w budowaniu bazy. Po zimowo-wiosennym wysypie szczeniąt pewno przybędzie nowych wpisów!

Link to comment
Share on other sites

Rodowód Mercedesa będzie wpisany jak tylko uda mi się go uzyskać tylko i wyłącznie w ORYGINALNEJ PISOWNI. Jeśli tak jesteście nim zainteresowani to go odszukajcie bo ja go zwyczajnie nie mam!! Pisownia ma być oryginalna, bo finał jest taki, że na temat hodowli widniejących w rodowodzie MERCEDESA praktycznie nie wiele można znaleźć w internecie bo [U]faktycznie przydomki brzmią inaczej[/U] niż na dokumencie.
Ja nie mam czasu na internetowe śledztwo dlatego prosiłam o Waszą pomoc. Macie po nim psy, więc zapewne także przydatne linki. Zamiast narzekać i interesować się tylko i pytać w kółko "kiedy będzie tam mój pies" to postarajcie się pomóc mi by mógł tam się pojawić.
Co robi ZKwP w temacie pisowni to mało mnie interesuje.
Program piszemy sami, płacimy za jego obecność na serwerze z własnej kieszeni, udostępniamy go dobrowolnie chociaż nie musimy, więc Jolka nie wyjeżdżaj mi tu z obciachem :mad:
Każdy pies tam się znajdzie, o ile będzie sens go tam umieszczać.
A Mercedes jest mi głęboko obojętny i to że go nie ma w bazie, to nie jest żaden sabotaż tylko zwyczajny brak prawidłowych danych.

Link to comment
Share on other sites

:-o [quote name='Gosiak'] praktycznie nie wiele można znaleźć w internecie

internetowe śledztwo

Co robi ZKwP w temacie pisowni to mało mnie interesuje.

A Mercedes jest mi głęboko obojętny.[/quote]

Zrozumiałyśmy chyba i przynajmniej ja się nie będę upominać już o dopisywanie go w WASZEJ wyszukiwarce.
Jeśli czegoś nie ma w internecie (widocznie jedynie wiarygodnym dla Ciebie źródle informacji...) to znaczy, że nie istnieje i już.
Co do ZKwP to mam swoje zdanie, ale, że zawiera ono słowo "ignoranci", które wzbudziło już ostatni w Tobie tyle emocji - powstrzymam się.

Link to comment
Share on other sites

[B]Przepraszam bardzo!!![/B]
[B]Nawet nie zdawałam sobie sprawy,że to dla Ciebie TAK drażliwy temat. [/B]Ja naprawdę doceniam to co robisz w tym programie, bo wyobrażam sobie, że to mrówcza robota...
[B]Jak widać[/B] [B]efekt jest doskonały i robi wrażenie! Doceniam to i szczerze podziwiam![/B]
Jednak czegoś tu nie rozumię: po co, w takim razie, męczysz się z programem którego "nie musisz udostępniać" - a jednak to robisz - i jeszcze "płacisz za jego obecność na serwerze" - skoro zwrócenie uwagi na pewne fakty tak Cię drażni i w odwecie naskakujesz na mnie.
Skąd nagle tyle w Tobie złości:
( czy to wypowiedziane w żartobliwej formie słowo "obciach" wywołało taką reakcję czy też inne wydarzenia na forum rozpoczęły tą reakcję łańcuchową?)
Tak masz rację...za mało wiem, żeby zwracać Ci uwagę...
[B]Wybacz mi w takim razie, ale ja Gosiu ,naprawdę nie rozumię o co Ci chodzi![/B]
Czy ten:
[URL]http://www.punktwidzenia.info/images/rodsm.jpg[/URL] dokument nie jest dla Ciebie miarodajnym źródłem informacji???
Czy potrzebujesz jeszcze linków i odnośników, żeby sprawdzić wiarygodność tego rodowodu?!
Sorki...zaczynam się gubić w odnajdywaniu sensu...i wogóle przepraszam, że ośmieliłam się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zygzak']

Zrozumiałyśmy chyba i przynajmniej ja się nie będę upominać już o dopisywanie go w WASZEJ wyszukiwarce.
Jeśli czegoś nie ma w internecie (widocznie jedynie wiarygodnym dla Ciebie źródle informacji...) to znaczy, że nie istnieje i już.
Co do ZKwP to mam swoje zdanie, ale, że zawiera ono słowo "ignoranci", które wzbudziło już ostatni w Tobie tyle emocji - powstrzymam się.[/quote]

Nie Doroto, myślę że jak zwykle nic nie zrozumiałaś. Zauważyłam, że jesteś wobec mnie szczególnie złośliwa. To że mamy nieco odmienne zdania w kwestii hodowli nie znaczy, że masz mnie na każdym kroku atakować, manipulować wyrywkowymi cytatami, robić aluzje i dyskredytować wszystko co robię lub mówię.
Wyszukiwarka póki co jest dla WSZYSTKICH a nie tylko dla nas.
Internet owszem, jest dla mnie źródłem informacji, nie przeczę. Może trudno Ci to będzie pojąć, ale na temat danych Mercedesa i innych psów tkwiących głęboko w rodowodach rozmawiałam nawet w biurze zarządu ZKwP, bo zależało mi, aby w wyszukiwarce było wszystko. Zdecydowanie odmówiono, bo "do prywatnych celów nie udostępniają danych ". Więc niby do jakich udostępniają?
A za link do rodowodu Merca dziękuję. Zwyczajnie trzeba było od tego zacząć, postaram się uzupełnić dane możliwie szybko.

Jolu - tak, to reakcja łańcuchowa. Kiedyś tu było miło, jednak aktywność kilku osób zaczyna wychodzić poza granice dobrego smaku. Zaczynam być tym zmęczona i zniechęcona, to wszystko. Przepraszam za to, że nerwy mi puściły i wszystko się skupiło akurat na Tobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']Kiedyś tu było miło, jednak aktywność kilku osób zaczyna wychodzić poza granice dobrego smaku. Zaczynam być tym zmęczona i zniechęcona.[/quote]
A tak było pięknie... . Fakt - można byłoby głównie wymieniać pozdrowienia i uprzejmości. Widocznie dyskusja na tematy zasadnicze jest nie taktowna. Spróbuję Cię tu już nie nękać - jeśli czujesz się atakowana i manipulowana poprzez własne cytaty (jakoś sobie nie przypominam, żebym odważyła się oceniać Twoją wizję hodowli i chyba nie wymagasz zmiany mojego punktu widzenia w tych sprawach). Może forum szpica wilczego okaże się mniej wrażliwe na moją obecność - na "dogo" masz już luz! Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...