Jump to content
Dogomania

JAk pies może zostać reproduktorem?


HAniaa

Recommended Posts

Myślę Madziaa, że niech twój pudelek zostanie domowym pupilkiem, jakim do tej pory był ;)
W Polsce są tylko 2 suczki aprikotki, więc szanse jakiekolwiek krycie jest znikome.
Jemu do szczęścia;) żadne krycia nie są potrzebne, a po co produkować kolejne szczenięta bezrodowodowe.
Pooglądaj sobie dział o porzuconych psach, zobacz ile jest już takich bied pudlowych i "alapudlowych":shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziaa']no wlasnie tez zie zastanawiam czy juz nie jest za pozno i czy wogole jest sens, ale mimo wszystko dzieki za odp, przynajmniej teraz wiem co i jak :) pozdrawiam[/quote]
Myślę, że najlepiej spokojnie nacieszyć się tymi latami, które są jeszcze przed wami bez zawracania sobie głowy reprodukcją :cool3:

..a w przyszłości, kto wie? jeśli nadal będzie cię ten temat interesował, może sprowadzisz do Polski szczeniaczka z jakiejś super-hodowli i zaczniesz bawić się w wystawy - bez pośpiechu, czerpiąc z tego frajdę, poznając grono innych pudlarzy, nawiązując przyjaźnie i nabywając stopniowo wiedzy o swojej ulubionej rasie oraz doświadczenia...

ufff... trochę mi to zdanie wyszło przydłuuuugie :oops: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ale pies jest podobno z Ukrainy a tam dostaje sie gotowe rodowody a nie metryki :evil_lol:[/quote][B][I]:oops:nie doczytałam

No ale do autorki postu i właścicielki pudelka
Bądź jego jedyna miłością , niech bawi sie , zyje szczęśliwie jak najdłuzej , pomyśl czy to aż tak konieczne by sprowadzać na swiat maluchy , jest ich aż nadto ...nie masz pewności czy będą to wyjatkowe , zdrowe egzemplarze .
Nie każdy rodowodowy pies musi zostać reproduktorem ...pomijam to że nierodowodowe czy bez tytułu reproduktora wcale nie powinne .
Przemyśl to .Wejdź na PwP ...poczytaj , pooglądaj zdjęcia a może zrozumiesz dlaczego są tu takie a nie inne odpowiedzi.


[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Madziaaa miałaby ochotę pobawić się wystawy - to czemu nie, ale to długa, niełatwa i dosyć kosztowna zabawa.
A po tych wszystkich zachodach mogłoby się okazać, że pies i tak nie chce kryć, nie umie. Nie zmusisz go, niektóre psy tak mają. Niskie libido. A wtedy nie będzie chętnych do krycia Twoim reproduktorem.
Możesz próbować kryć suki nierodowodowe - ale wtedy ani satysfakcji, ani tak na prawdę zarobku - a tylko kac moralny.
Najlepiej sobie to wszystko przemyśleć na spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Podpinam się pod temat - w regulaminie hodowli, jest adnotacja że 1 dosk musi być z klubówki lub międzynarodowej. A co z wystawą Championów? CWC z tej wystawy, ma te same "prawa" co CWC z międzynarodowej - co w takim razie z oceną, liczy się do reproduktora czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Podpinam się pod temat - w regulaminie hodowli, jest adnotacja że 1 dosk musi być z klubówki lub międzynarodowej. A co z wystawą Championów? CWC z tej wystawy, ma te same "prawa" co CWC z międzynarodowej - co w takim razie z oceną, liczy się do reproduktora czy nie?[/quote]

No ale skoro pies jest wystawiany na wystawie championów, to ma przecież CWC z wystawy międzynarodowej lub klubowej, a tym samym ocenę doskonałą. To dlaczego akurat wystawę championów chcesz podać do hodowlanki, a nie te same, co podawałaś do championatu? Ale oczywiście wystawa championów liczy się jak wystawa międzynarodowa i ocena doskonała na tej wystawie jest oceną z wystawy międzynarodowej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No ale skoro pies jest wystawiany na wystawie championów, to ma przecież CWC z wystawy międzynarodowej lub klubowej, a tym samym ocenę doskonałą. To dlaczego akurat wystawę championów chcesz podać do hodowlanki, a nie te same, co podawałaś do championatu? [/quote]
Proste to dość - bo psiak jest MŁ Ch Pl, a te oceny które zdobył, były poniżej 15 miesiąca :p Na razie ma jedną "liczącą" się z krajowej, brakuje dwóch - stąd powyższe pytanie :)

Link to comment
Share on other sites

Aha. No to w każdym razie Leszno "robi" za międzynarodową. :) A jak będziesz wstemplowywać uprawnienia w rodowód, to pewnie i tak będziesz mogła przebierać i wybierać (która wystawa bardziej prestiżowa, który sędzia w danej rasie bardziej "liczący się", gdzie była lepsza lokata itp.) - czego Ci oczywiście z całego serca życzę. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller']Podpinam się pod temat - w regulaminie hodowli, jest adnotacja że 1 dosk musi być z klubówki lub międzynarodowej. A co z wystawą Championów? CWC z tej wystawy, ma te same "prawa" co CWC z międzynarodowej - co w takim razie z oceną, liczy się do reproduktora czy nie?[/quote]
A na wystawie Championów są w ogóle przyznawane oceny? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No i się dowiedziałam - zadzwoniłam w końcu do Związku - ocena (w sumie jest wpisana na dyplomie :p więc jest) i już wiem że się nei liczy do reproduktora. Nic to, trzeba w takim razie jeszcze poczekać troszkę dłużej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Panie udzieliły Ci złej odpowiedzi.CWC z Leszna liczy się jak duże , a ocena do uzyskania statusu reproduktora.
Wniosek o poprawkę w regulaminie Wystaw został złożony i wkrótce powinno być : z wystawy międzynarodowej/klubowej/championów
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Żartujesz?!?!? Dzwoniłam do Głównej siedziby Związku, babka nie była na 100 % pewna, i poszła sie zapytać - i w końcu dowiedziała się że nie :crazyeye::crazyeye:
Zadzwonię zatem upierdliwie jeszcze raz, i zobaczymy, ale wkurza mnie to coraz bardziej - pytasz, udzielają odpowiedzi, a potem się okazuje że to lipa :p:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...