Jump to content
Dogomania

JAk pies może zostać reproduktorem?


HAniaa

Recommended Posts

[quote name='HAniaa']MAm prośbę:) Nigdzie ( w Internecie ) nie moge znaleźć przepisów Zw. Kynol. dotyczących reproduktorów. Czy ktoś wie, czy w ogole można je tu znaleźć?? A jeśli tak to gdzie?
Bede wdzięczna za pomoc;)[/quote]

Pieska, jakiej rasy posiadasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']
Dodam, że w wypadku ras obronnych [B]pies musi zdać dodatkowo egzamin PT,[/B] czasem także inne dodatkowe + testy psychiczne.[/quote]
:crazyeye:
Pierwsze słyszę :oops: . Czy mogłabyś przybliżyć temat? Dla jakich ras wymagany jest egzamin PT?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']:crazyeye:
Pierwsze słyszę :oops: . Czy mogłabyś przybliżyć temat? Dla jakich ras wymagany jest egzamin PT?[/quote]

Oczywiście miało być PO, nie PT :oops: Już poprawiam błąd.

Odnośnie testów psychicznych:


[LEFT]"BOUVIER DES FLANDRES
OWCZAREK BELGIJSKI (GROENENDAEL, LAEKENOIS, MALINOIS, TERVUEREN)
OWCZAREK FRANCUSKI BEAUCERON
OWCZAREK FRANCUSKI BRIARD
OWCZAREK NIEMIECKI
BERNARDYN (KRÓTKOWŁOSY, DŁUGOWŁOSY)
BERNEŃSKI PIES PASTERSKI
BOKSER
DOG ARGENTYŃSKI
HOVAWART
OWCZAREK KAUKASKI
OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI
PIES KANARYJSKI
PIES Z MAJORKI
ROTTWEILER
SZNAUCER OLBRZYM (CZARNY, PIEPRZ I SÓL)
TOSA
GOŃCZY POLSKI
OGAR POLSKI

i chcemy, aby mógł zostać „reproduktorem” lub „suką hodowlaną”, musi odbyć testy psychiczne otrzymując pozytywną ocenę. "[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej! Mam nadzieje ze taki temat nie byl poruszany. Mianowicie chodzi mi o zachowanie mojego psa. Mam 7-letniego pudla sredniego i chcialabym aby byl reproduktorem. Niestety jego zachowanie jest dalekie od moich marzen, podstawilam mu niedawno suczke z cieczka pod nos a on podszedl powochal, polizal i poszedl... ;-/ poradzcie cos, nie wiem moze sa jakies specyfiki lekarskie? :-) pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Madziaa, dosłownie trzy posty niżej masz temat "jak pies może zostać reproduktorem":
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31737[/URL]
I zanim ktokolwiek Ci udzieli tutaj odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć libido u psa to zapyta, czy pies ma uprawnienia hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziaa']Hej! Mam nadzieje ze taki temat nie byl poruszany. Mianowicie chodzi mi o zachowanie mojego psa. Mam 7-letniego pudla sredniego i chcialabym aby byl reproduktorem. Niestety jego zachowanie jest dalekie od moich marzen, podstawilam mu niedawno suczke z cieczka pod nos a on podszedl powochal, polizal i poszedl... ;-/ poradzcie cos, nie wiem moze sa jakies specyfiki lekarskie? :-) pozdrawiam serdecznie[/quote]

Ale on nie chce! Jest bardzo mądrym pieskiem, bo takie są pudle, i wie że rozmnażanie piesków bez papierów jest zajęciem baaaaaardzo nieodpowiedzialnym. Bardzo Ci współczuję, że zachowanie Twego pieska jest dalekie od Twoich marzeń - jak to pięknie ujęłaś. Podstawianie suczki psu pod nos nie sprawi, że na świat przyjdą małe szczeniaczki. Nos nie służy do celów prokreacyjnych. Ale widać, że bardzo się martwisz o swego pupila i wyczuwam w Twoim poście wielką troskę o niego.

:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']oczywiście, że ten post trzeba traktować jako niewidoczny, ten pudel nie ma uprawnień reproduktora :mad: :angryy:
[B]W Polsce jest tylko jeden pudel średni srebrny - pies z uprawnieniami hodowlanymi i na pewno to nie jest ten[/B] :shake:[/quote]

po pierwsze nie jest to srebrny pudel tylko apricot po drugie nie dziwie sie ze nie ma go zarejestrowanego bo jest importowany z Ukrainy ;-] takze zanim zaczniecie kogos objezrzac to fajnie by bylo najpierw zadac pytanie i przepraszam ze nie napisalam posta w tej sprawie [B]3 tematy nizej[/B]. Aha a podstawianie suki psu pod nos bylo przenosnia... Chcialam tylko dowiedziec sie cos na ten temat bo przyznam ze nie mam o tym zielonego pojecia, tyle

Link to comment
Share on other sites

to jest wlasnie ten problem, tzn przed chwila wygrzebalam wszystie jego papiery jakie mialam i staram sie rozszyfrowac co w nich jest napisane :-) , wydaje mi sie ze nie ma w nich rodowodu ;-/ ale tata (on zajmowal sie kupnem psa) mowil ze pies ma rodowod tylko teraz sie zastanawiam czy poprostu mialam ten papier czy trzeba go bylo dopiero zrobic na pdst jakiegos innego i o to tez chcialam sie zapytac: czy majac wszystke jego dokumenty z metryka wlacznie jest szansa ze moge gdzies wyrobic ten rodowod? i czy jest jakis limit czasowy na to bo moj pies ma 7 lat i nie wiem czy to nie bedzie za pozno ;-/ z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Rodowód możesz wyrobić, ale jeśli chcesz, aby pies był legalnym reproduktorem, należy mu wyrobić uprawnienia, czyli zacząć wystawiać i zdobywać oceny doskonałe.
Mnie ciekawi jedna rzecz - dlaczego nagle po 7 latach zachciało Ci się rozmnażać pieska?

Link to comment
Share on other sites

heh moja mama tez mnie o to gnebi :-) nie wiem tak z dnia na dzien, zaczelam sie zastanawiac ze moj pies nigdy nie mial "zachcianek" w stosunku do suk i nie wiem jaka jest tego przyczyna a pozniej doszlam do wniosku ze chociaz raz w zyciu moglby byc ym reproduktorem skoro jest pudlem z krwi i kosci :-)

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Skoro masz metrykę powinnaś udać się do oddziału Związku Kynologicznego złożyć wniosek o wydanie rodowodu , popłacić wszystkie składki / czyli wpisowe , za rodowód i składka roczna/potem zaliczyć najmniej 3 wystawy na której pies otrzyma ocenę doskonałą , uzyska w ten sposób status reproduktora .I to wszystko .....ale czy twojemu pudelkowi potrzebne do szczęścia bycie tatusiem czy to tylko twoja próżnosć by sprawdzić czy masz 100% samca ......

[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Madziaa, Ty się ciesz, że masz psa, który nie sprawia kłopotów w okresie cieczek. Wielu właścicieli psów marzy o takim egzemplarzu. Naprawdę. Przynajmniej miałaś święty spokój przez te 7 lat, pewnie żadne wycieczki i ucieczki Twemu psu się nie przytrafiały.;)
Piesek ma już swoje lata, rodowodu znaleźć nie możesz, jak go znajdziesz, to nie wiadomo, czy da się jeszcze nostryfikować. A potem ewentualnie trzeba robić uprawnienia, a co najtrudniejsze - gdzie znaleźć pannę z uprawnieniami dla niego. Bo rozmnażanie dla samego rozmnażania to tylko sprowadzanie na ten świat kolejnych piesków, których jest za dużo. Poczytaj dział psy w potrzebie, to się przekonasz szybciutko.
Pies nawet stojąc nad grobem (niech to się dzieje jak najpóźniej) nie roztrząsa swego życia. I jestem pewna, że nie będzie miał wyrzutów sumienia, że nie spłodził syna, nie wybudował domu i nie posadził drzewa. I Ty chyba też nie powinnaś się tym zamartwiać. Najważniejsze co można dać psu, to dobry i pełen miłości dom, wspaniałą opiekę i miskę żarcia. Panienek on nie potrzebuje.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...