Jump to content
Dogomania

AnAn

Recommended Posts

Witam.
Za tydzień (kiedy wrócę z Włoch) mam zamiar zabrać się na poważnie za agillity z Luną (11 miesięcy, w typie cocker spaniela angielskiego). Na razie będziemy ją trenować z koleżanką na mojej działce, ale żeby nie musieć ciągle robić przeszkód z kijów od mopa, mam parę pytań:
1. Gdzie się trzeba zarejestrować, żeby móc startować w konkursach agillity i korzystać z torów?
2. Czy lepiej się tam zarejestrować i zacząć przychodzić na tor jak Lunka już będzie więcej umieć, czy teraz, kiedy umie głównie skakać?
3. Jak powinien wyglądać trening? Ile ma trwać i jak często?
4. Do zawodów nie jest potrzebny rodowód? (z tego co wiem to nie, ale wolę się upewnić)

Z góry dzięki i pozdrawiam,
Ania

Link to comment
Share on other sites

1. Wyrabiasz książeczkę "agility" w najblizszym oddziale Związku Kynologicznego, jeżeli masz poniżej 16 r. życia, to musisz chyba poprosić o pomoc rodziców (sprawy członkostwa w związku), ale sprawdzić to zadzwoń do najbliższego oddziału lub zapytaj na jakiś specjalistycznym forum, np.: [URL]http://www.agilityinfo**********/[/URL]
2. Nie wiem co ma rejestracja do toru, czyżby u Was był tor związkowy ? Wiele psich szkółek oferuje zajęcia z agility i wtedy rejestracja nie jest Ci potrzeba do treningów i przydaje sie dopiero w zawodach. Warto przychodzić na tor od początku i najlepiej byłoby zacząć trenowac pod fachowym okiem, z jednej strony jest to kwestia socjalizacji psa, z drugiej błędy popełnione na początku treningów, będzie bardzo trudno zlikwidować (np. przeskakiwanie stref). No i młody pies powinien poznać jak najwięcej przeszkód, a nie tylko skakać przez hopki.
3. Dużo zależy od psa, ważne aby nie było tego za dużo, pies powinien mieć zawsze niedosyt ćwiczeń.
4. Nie jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok, dzięki.
Niestety, nie ma opcji żeby płacić za jakiś kurs agility, bo po szkoleniu w "cywilu" (gdzie Lunka się niczego nie nauczyła, a 400zł przepadło) moi rodzice stwierdzili że nie będą już płacić za żadne szkółki :(
Tak mi się właśnie wydaje, że jest taki tor że się trzeba zarejestrować w ZK.

Zna ktoś jakiś dobry klub agility w Rzeszowie (najlepiej niedaleko osiedla Krakowska Południe, ale to już mniejsza)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W regulaminie ZKwP to nie jest zawarte , ale można zadzwonić i się zapytać. Jak jest się członkiem to można też korzystać z kursów agility w związku. Tyle , że trzeba mieć ukończone 16 lat , ale wystarczy , że rodzic będzie zapisany :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale to też nie jest pełny tor. Po za tym trzeba tam uważa na szkła.

Większość klubów ma kursy na wiosnę i/lub na jesieni. Cavano, Baritus, Team Spitit, IDEAteam już zaczeło, Fort chyba jeszcze nie, Sirius (tu biegam;)) zaczyna 15.05. Nie wiem jak Russ, Alternatywa i FreeX.

Link to comment
Share on other sites

Oj... jakby to było takie łatwe.... bo przecież jestem zależna od rodziców... a ja to ich nie rozumiem... wszędzie za daleko (!) a no tak Cavano zaczęło pod koniec lutego.. czyli w wakacje nowego nie będzie? teraz w Cavano będzie agilitowe szczeniaczkowo no dla nas nie za bardzo...
A Sirus... wątpie że mogłabym od 15.05 zacząć zalezy gdzie i ile kosztuje...

Link to comment
Share on other sites

Napisz do Cavano. Jeżeli będą coś robić to dopiero na jesieni. Niedaleko Cavano biegają IDEAteam i Team Spirit.

Sirius [url]http://www.sirius.waw.pl/[/url]
Teren mamy przy Kolumba 13 (niedaleko al. Krakowskiej). Nie znam dokładnej ceny, musiałabyś napisać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...