Jump to content
Dogomania

Agresja w stosunku do innych psów, a treningi


Nuna96

Recommended Posts

WItam!
Od dłuższego czasu cwiczę z moim psem skoki (nie duże)
Chciałabym abyśmy mieli możliwośc rozwijania umiejętności
na prawdziwym torze, ale jest pewien kłopot...
Ale najpierw troche o moim psie:
Waży 19 kg ma ok. 4 lat. Wygląda jak border collie ale jest w 3 kolorach.
Budowę także ma jak Border collie. Jest zdrowy itd.
a więc...
chodziliśmy kiedys na szkolenie, ale musiałam ciągle miec go na smyczy gdyż
gryzł się z innymi psami. No ale jak wiadomo było to trudne
bo inne psy ciągle do niego pozbiegały itd.
Co moge zrobic by móc trenowac na torze?


Czekam na pytania, jezeli coś to pytajcie bo może
czegos ważnego nie napisałam.

Link to comment
Share on other sites

UP

Póki co zacznę go przyzwyczajac do psów jak jestem na spacerze tzn.
jak idzie jakis pies którego on nie lubi to ja bede odwracaj jego uwage aby skupił sie na mnie a jak sie skupi na mnei nie na psie to go pochwale i dostanie cos dobrego.
Tylko boje sie ze skojarzy sobie dawanie smakołyków z agresją- bo
ten sposób może tyeż zaszkodzic... jest bezpieczniejszy?

Link to comment
Share on other sites

Możesz też nauczyć psiaka komendy spokój lub zostaw . Na początku ćwiczcie ją w domu , a pózniej zmieniajcie stopniowo otoczenie .Na mojego psa działa , gdy przechodzi jakiś pies i zaczyna się denerwować ,komenda "zostaw" wystarcza i wtedy pochwała , nagroda.

Jak odwracasz uwage psa i dajesz mu narode to znaczy , że jego zachowanie Tobie się spodobalo , wiec nieprzejawiał agresji...
Dlatego nagradza się tylko pożądane zachowania psa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Pies został wykastrowany gdy tylko było to możliwe ;)
Boje się pomyśleć co by było gdyby nie był wykastrowany...

Zastanawiam sie jak to wszystko załatwić... Bo wątpie żeby udało mi sie znaleźć grupę z samymi suczkami i szczeniakami

Link to comment
Share on other sites

Osobiście uważam, że pies, który trenuje agility powinien być pod kontrolą właściciela - niech sobie będzie cięty na inne psy, niech sobie będzie lękliwy, nerwowy - ale ma być pod kontrolą. Agility nie jest grupą wsparcia, jest dla osób, które chcą naprawdę coś ćwiczyć. Więc, jeżeli twój pies ma z tobą kontakt, nie odbiega, ma przywołanie chce pracować - nie ma problemu, a inne psy nie powinny podbiegać pod żadnym pozorem - na zajęciach każda osoba ćwiczy, bądź czeka na swoją kolej. Natomiast jeżeli to twój pies podbiega do innych psów, nie skupia się, nie chce pracować - nie idź na te zajęcia, lepiej wydaj pieniądze na szkolenie w dobrej szkole posłuszeństwa. Ja rozumiem, że każdy by chciał sobie ćwiczyć agility zamiast chodzić na nudne lekcje chodzenia przy nodze, ale popatrz też na innych kursantów - trochę irytujące jest, kiedy dwie osoby przychodzą na zajęcia i chcą naprawdę sobie pobiegać, natomiast kolejne dwie nie są w stanie zapanować nad swoimi psami, w skrajnych przypadkach te psy w ogóle nie pracują, w związku z tym, kiedy w normalnych warunkach każdy sprawnie przebiegł by powiedzmy dziesięć razy, tak przy takich psach przebiegniesz pięć, bo musisz czekać, bo pies nie chce oddać aportu, nie chce przyjść, nie chce pracować i poszedł wąchać trawkę itp... Owszem, zdarza się, że pies Ci zerwie, że nie przyjdzie, że się rozproszy, ale jednak kiedy dzieje się to notorycznie, należy się zastanowić, czy jednak bardziej przydatne nie będzie posłuszeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...