Jump to content
Dogomania

Niedobita Psotka żyje! Sąd odwoławczy w Bydgoszczy podtrzymał wyrok !!!


Agata Balu
 Share

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=3][COLOR=seagreen][B]27 października 2011r
Wszystkim podpisującym obie petycje, Oskarżycielce posiłkowej, Policji i Straży Miejskiej w Mogilnie oraz obu Sądom: Rejonowemu w Mogilnie oraz Odwoławczemu w Bydgoszczy[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen][B]serdecznie dziękuje[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen][B] PSOTKA [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen][B]za uratowanie życia [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=seagreen][B]i za sprawiedliwy wyrok dla oprawców[/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=seagreen]

Do podziękowań dołączają się Dogomaniacy[/COLOR]

[/CENTER]
[COLOR=red][B][COLOR=black]
Instrukcja podpisywania petycji po wejściu na załaczony niżej link:
[COLOR=red]Ciągle mamy mało podpisów pod petycją, a rozprawa 27 paźdxiernika o godz 12:50 !!![/COLOR]

1. Naciśnij "jestem ZA"
2. wpisz to o co Cię poproszą (imie, nazwisko, e-mail) i naciśnij "podpisz petycję" -
3. po zmianie ekranu naciśnij "potwierdź podpis pod petycją"
4. sprawdź swoja pocztę
5. na adres, który podałaś/eś przyjdzie e-mail z linkiem do zatwierdzenia podpisu, wejdź na ten link.
6. przepisz kod który sie wyswietli i nacisnij "potwierdź swój podpis pod petycją"
link do petycji:
[/COLOR][/B][/COLOR][B][COLOR=red][COLOR=black][URL]http://www.petycje.pl/petycja/7741/petycja_w_sprawie_podtrzymania_bezwzglednej_kary_p%20ozbawienia_wolnozci_dla_oprawcow_psa.html[/URL][/COLOR][/COLOR][/B]
[COLOR=red][B][COLOR=black]

Aktualizacja 6 (20.09.11)
[/COLOR][/B][B]Rozprawa odwoławcza wyznaczona została na 27 października w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.[/B][/COLOR] To będzie trudna sprawa gdyż adwokaci oskarżonych powołując się na jakieś kruczki proceduralne i żądają zawieszenia kary lub zwrócenie sprawy do sądu rejonowego do ponownego rozpatrzenia.
Pani Irena (oskarżycielka posiłkowa) chyba musi zatrudnić adwokata, a pieniądze Stowarzyszenie są już na wyczerpaniu. Jeżeli przegra w sądzie odwoławczym zapłaci z własnej kieszeni. Może ktoś mógłby wspomóc Stowarzyszenie?
[B]Co o tym myślicie?[/B]
Podaję dane Stowarzyszenia i konto (każdą wpłatę na to konto można odliczyć od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym):
Bydgoski Klub Przyjaciół Zwierząt " Animals"
ul. Witosa 6 m 75 85 - 791 Bydgoszcz
KRS 0000069428
Konto:PKO I O/Bydgoszcz 88-1020-1462-0000-7902-0018-9803
[COLOR=red][B][COLOR=black]
Aktualizacja 5 (24.08.11)
[/COLOR][/B][COLOR=black]Jest nowa petycja do sądu odwoławczego

[URL]http://www.petycje.pl/petycja/7741/petycja_w_sprawie_podtrzymania_bezwzglednej_kary_p%20ozbawienia_wolnozci_dla_oprawcow_psa.html[/URL]
[SIZE=3][SIZE=2]
[/SIZE][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2]Trzeba szybko podpisywać bo nie wiadomo jak długo sprawa będzie czekała na wokandę. Pod pierwsza petycją mieliśmy czas pół roku na zebranie 3000 podpisów. Pod ta nie będziemy chyba mieli tyle czasu!!!
Link do petycji jest tez na Facebooku: [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=249688995064771[/URL]
Dziękuje Aniu!!!
[/SIZE][/SIZE] [/COLOR][B][COLOR=black]
Aktualizacja 4 (23.08.11)
[/COLOR][/B][COLOR=black]Jest odwołanie Leszka W. natomiast Violetcie L. udaje się ciągle unikać odbioru sentencji wyroku. Ale juz wiadomo do jakiego sadu sprawa zostanie skierowana.
Czekajcie, na dniach będzie nowa petycja!!

[/COLOR][B][COLOR=black]Aktualizacja 3 (2.08.11)
[/COLOR][/B][COLOR=black]Wyrok zapadł! Oskarżona V.L. otrzymała 5 miesięcy więzienia + 1200 nawiązki a Oskarżony L.W. także 5 miesięcy więzienia + 700 zl nawiązki. Dla obojga pokrycie kosztów procesu i jeszcze jakieś dodatkowe koszta. Oprócz tego sąd orzekł opublikowanie sentencji wyroku i nazwisk oskarżonych.
Adwokaci oskarżonych twierdzą, że będą się odwoływać. Mają na to czas 2 tygodnie. Oskarżyciele nie będą się odwoływać.
[B]Jeżeli będzie odwołanie to wystawiamy nowa petycję![/B]

[/COLOR][B][COLOR=black]Aktualizacja 2
[/COLOR][/B][COLOR=black]Gazeta Pomorska donosi:
[URL]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110720/INNEMIASTA13/995729588[/URL]
[/COLOR][B][COLOR=black]Jeszcze do 1 sierpnia trzeba dołożyć podpisów pod petycją:
[/COLOR][/B][/COLOR][B][URL="http://www.petycje.pl/petycja/6663/petycja_w_sprawie_orzeczenia_bezwzglednej_kary_pozbawienia_wolnozci_.html"][B]http://www.petycje.pl/petycja/6663/petycja_w_sprawie_orzeczenia_bezwzglednej_kary_pozbawienia_wolnozci_.html[/B][/URL][/B]
[COLOR=red][B][COLOR=black]
Aktualizacja 1
Kolejna rozprawa (zarządzona w celu uzupełnienia dowodów) odbedzie się dnia 02.08.211 o godz 13:00 Sądzie Rejonowym w Mogilnie.
[/COLOR][/B][/COLOR]Na rozprawie w dniu 20.07 brak było prokuratora. Na szczęście była oskarżycielka posiłkowa, która go zastąpiła.
Pamiętacie nagranie telewizyjne z rozmowy "przez drzwi" reportera z oskarżoną? Pamiętacie jak wulgarna była, tak że nawet niektóre słowa zostały zagłuszone? Na rozprawie nie ta sama osoba. Ona kochała Psotkę, wszyscy domownicy ją kochali. Ptasiego mleczka zwierzątku nie zbywało. Płakała cały czas krokodylimi łzami! Natomiast mąż oskarżonej zeznawał, że w domu było za dużo psów (Psotka + jej 2 szczeniaki) a zapytany przez oskarżycielkę jak duża jest Psotka nie bardzo umiał odpowiedzieć. Powiedział,że tak wysoka na pół metra. a zapytany ile mogła ważyć powiedział, że chyba 15 kg. No to wreszcie się dowiedział, że Psotka ważyła po przywiezieniu do lecznicy 7 kg!
Tak dbali o psa, że miała zaawansowane ropomacicze a po odrobaczaniu 3 dni wypróżniała się robakami!
Natomiast oskarżycielka posiłkowa, gdy czytano zeznania złożone na policji (chyba Leszka W.) popłakała się gdy okazało się, że wyprowadzili Psotkę "na spacer" do parku a ta ufnie i radośnie z nimi dreptała po śmierć! Po egzekucji oskarżona zdjęła jej obrożę i smycz i zabrała potem do domu.
W przerwie rozprawy oskarżona usiłowała z oskarżycielką wynegocjować dobrowolne poddanie się karze: pól roku w zawieszeniu.
Nie udało się.
Rozprawa nie została odroczona tylko odłożona do czasu uzupełnienia dowodów w sprawie.
[B]To za niecałe 12 dni.
Czy uda nam się do tego czasu dołożyć z 500 podpisów do petycji?[/B] Bo petycja zrobiła wrażenie i nie będzie "małej społecznej szkodliwości" !!!

Na drugą część rozprawy oskarżycielka zabierze z sobą tylko pierwszą stronę petycji tam gdzie widnieje ilość podpisów. Bo ta mająca, w chwili druku ponad 2000 podpisów była paczka licząca 80 stron!
[B]Koniec aktualizacji 1[/B]
[COLOR=red][B]
Rozprawa niedoszłych morderców Psotki odbędzie się 20 lipca 2011r. o godz
8.30 w Sądzie Rejonowym w Mogilnie, ul. [/B][/COLOR][B][COLOR=red]Sądowa 1. Telefon do Wydziału II Karnego: 52 31 59 747
[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Bardzo proszę tych, którzy mieszkają w pobliżu Mogilna o obserwację tego procesu[/B][/COLOR]! [B][COLOR=red] Im więcej obserwatorów tym większy nacisk psychiczny na Sąd !!!

[/COLOR][/B] [COLOR=red]Proces oprawców Psotki jest dostępny dla publiczności, ale należy dzień wcześniej po godzinie 15:00 a przez 15:30[/COLOR] [COLOR=red]zatelefonować i sprawdzić czy nie spadł z wokandy. Publiczność musi zachowywać się CICHO - bo inaczej wszystkich wyproszą.[/COLOR] Ja niestety jestem osoba starszą i schorowaną więc z Krakowa to dla mnie za daleko!!

Na forum kujawsko-pomorskim założyłam temat dziękczynny dla Policji, która uratowała niedobitego psa: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/203048-Mogile%C5%84ska-Policja-uratowa%C5%82a-zakatowanego-psa"]http://www.dogomania.pl/threads/203048-Mogileńska-Policja-uratowała-zakatowanego-psa[/URL]. Wszystkie szczegóły o dramacie Psotki są w tym temacie.
Na wszelki wypadek podaję link do relacji ze sprawy na stronie Interii:
[URL]http://interwencja.interia.pl/news?inf=1601081[/URL]

Teraz potrzebna jest pomoc i wsparcie dla Stowarzyszenia, które leczyło Psotkę i jest oskarzycielem posiłkowym w procesie. W tej chwili najwazniejsze jest popieranie petycji o słuszne ukaranie sprawców. Psotka jako "dowód w sprawie" jest pod opieką Stowarzyszenia do czasu procesu.
Oto dane Stowarzyszenia (nie mają aktualnie swojej strony internetowej):
[CENTER]Bydgoski Klub Przyjaciół Zwierząt " Animals"
ul. Witosa 6 m 75 85 - 791 Bydgoszcz
KRS 0000069428
Konto:PKO I O/Bydgoszcz 88-1020-1462-0000-7902-0018-9803[/CENTER]

[LEFT]Link do petycji skierowanej do Sądu Rejonowego w Mogilnie:
[URL="http://www.petycje.pl/petycja/6663/petycja_w_sprawie_orzeczenia_bezwzglednej_kary_pozbawienia_wolnozci_.html"][B]http://www.petycje.pl/petycja/6663/petycja_w_sprawie_orzeczenia_bezwzglednej_kary_pozbawienia_wolnozci_.html[/B][/URL][/LEFT]

[LEFT][B]PODPISUJCIE TĘ PETYCJĘ!!! i potwierdzajcie swoje podpisy !!![/B][/LEFT]

[LEFT][B]Aktualne informacje o Psotce:[/B]
[B]1.[/B] ma się dobrze, ale już nie będzie widziała. Jak się okazało w lecznicy ta, zaledwie roczna, suńka już rodziła i była w zaawansowanym ropomaciczu. Do tego tak koszmarnie zarobaczona, że wychodziły z niej żywe robale.
Jeżeli będą jakieś nowe wiadomości o procesie to jestem w kontakcie (mailowym) ze Stowarzyszeniem i będę je tutaj zamieszczać.
[B]2.[/B] 13 maja. Śledztwo zostało ukończone. Teraz Bydgoski klub "Animals" czeka na wyznaczenie przez Sąd terminu rozprawy. Oczywiście nie miejmy złudzeń. Oskrżeni beda dostarczać do Sądu wszelkie mozliwe zaswiadczenia o niemożliwości uczestnictwa w rozprawie. Tak się to własnie u nas dzieje. [/LEFT]

[LEFT][COLOR=red]Niezaleznie od tego to proszę: umieszczajcie tu komentarze by temat nie "spadł". Waże jest zdobycie jak najwięcej podpisów, by wywrzec społeczny nacisk na prokuraturę![/COLOR][/LEFT]

[LEFT][COLOR=#ff0000][B]DZIEKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY TEMAT PODBIJAJĄ. PSOTKA NADAL CZEKA NA UKARANIE SWOICH OPRAWCÓW[/B][/COLOR][/LEFT]

[LEFT][B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]Podpisywanie petycji nadal aktualne !!![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][COLOR=black]Sprawa może potrwać nawet do końca roku !!!! Tak działają sądy!!![/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 513
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Iljova']Jak najbardziej powinni dostać wyrok największy możliwy i żeby był wykonany, a nie w zawieszeniu....
Marycha troglodytom ???? Ale wymyśliłaś ;-) ciekawa nazwa :)[/QUOTE]
Miśku to nie ja niestety wymyśliłam, a szkoda;)

[B]Troglodyta[/B] (z [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_grecki"]gr.[/URL] [I]troglodytai[/I], od [I]trogle[/I] - dziura i [I]dyein[/I] - wchodzić) – w [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Archeologia"]archeologii[/URL] członek prymitywnego plemienia ludzi zamieszkujących jaskinie, a także nazywano tak wszelkich ludzi zamieszkujących pod ziemią, co odnosi się głównie do dawnych mieszkańców miasta [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaymakl%C4%B1"]Kaymaklı[/URL] w Turcji, a także [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Matmata"]Matmata[/URL] w Tunezji. Obecnie termin ten jest dość powszechnie używany jako [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Epitet"]epitet[/URL], określający człowieka mało inteligentnego (przez co słowo zyskało znaczenie pejoratywne).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...