Jump to content
Dogomania

świąd alergiczny


potek

Recommended Posts

Megi strasznie się drapie od ostatniego czasu byłem z tym u weta zalecił podawanie wapna w syropie podaje 3 razy dziennie po łyzece do wody i nie pomaga. Powiedział ze jak nie pomoże to najprawdo podobniej jest to świąd alegriczy. Zalecił odczulić, czy są jakies skutki uboczne odczulania? Na czym to polega? Nie wiem na co jest uczulona \. Do jedzenia podaje jej RC mini adult i nigdy sie tak po nim nie zachowywała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='potek']Megi strasznie się drapie od ostatniego czasu byłem z tym u weta zalecił podawanie wapna w syropie podaje 3 razy dziennie po łyzece do wody i nie pomaga. Powiedział ze jak nie pomoże to najprawdo podobniej jest to swierzb alegriczy. Zalecił odczulić, czy są jakies skutki uboczne odczulania? Na czym to polega? Nie wiem na co jest uczulona \. Do jedzenia podaje jej RC mini adult i nigdy sie tak po nim nie zachowywała.[/quote]

Wet chyba nie jest pewien co dolega suni ( najpierw zaleca wapno a jak nie pomoze to ....) (całe szczęście że zamiast wapna nie polecił antybiotyku. A po co odczulać skoro nie ma pewności że pies jest uczulony?? Chyba lepiej najpierw zrobić badania a potem leczyć a nie najpierw faszerować psiaka.
Sprawdź czy pies ma jakieś zmiany skórne. Jeżeli ma to zrób zeskrobine (np. na świerzb, nurzaniec, mykologię czy inne). Bez badania nie polecam leczenia (zwłaszcza podawania antybiotyków). Sama przechodzę dziwną chorobę Sato i niestety leczyłam go nie robiąc zeskrobiny (faszewrowanie lekami, zastrzykami, antybiotykami i witaminami i wszystko bez skutku).

Nie znam się zbytnio więc lepiej by ktoś bardziej doświadczony się wypowiedział. A to co wiem to poprostu sama przeszłam z moim psiakiem.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze słysze o czyms takim jak świerzb alergiczny! Bo i o świerzbie i o alergii słyszałam, ale o tym, co wymyslił Twój wet, to juz nie.
Świerzb to potoczna nazwa choroby wywoływanej przez roztocza świerzbowce: drążące lub kocie. I to jest choroba pasozytnicza skóry. Można ją zdiagnozować poprzez pobranie zeskrobin.
Natomiast alergia to nadmierna reakcja ukł. obronnego organizmu na czynnik ją wywołujący (pokarm-alergia pokarmowa, np. pyłki - atopia, np. plastik - kontaktowa). I tu robi sie testy alergiczne i odczulania.

Żeby prawidłowo zdiagnozowac Twojego psa trzeba zrobic zeskrobiny powierzchowne i glębokie, badania włosa, ewentualnie wymaz bakteriologiczno - mykologiczny ze zmian skórnych i cytologię.

Wapno w syropie na świerzba nie pomoże wcale, a na alergię w niewielkim stopniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zasmoczona']Kolka_wet ;) przypuszczam, że albo wet - albo potek zdziebko się 'przejęzyczyli'.
Czy nie chodziło po prostu o słówko "[B]świąd[/B]"?.... :cool3:
(który moze być jednym z objawów wielu rodzajów alergii)[/quote]

Mam nadzieję, że to pomyłka... ale niestety mam podstawy by wątpić...

Link to comment
Share on other sites

Też sądzę, że chodziło o to, że swędzenie i drapanie to efekt alergii. U mnie też często pacjenci mówią, że mają "świerzbiączkę" kiedy wyskoczy im jakiś swędzący bąbel.
Jeśli pies ma alergię, to musi być gruntownie przebadany, a przede wszystkim trzeba ustalić przyczynę alergii. Na alergeny wziewne można zrobić testy, ale może to być pokarm - być może trzeba spróbować diety eliminacyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...