Jump to content
Dogomania

Co powinien przeczytać przyszły właściciel szczeniaka?


Sprytna

Recommended Posts

  • 2 years later...

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Prawdopodobnie, w nowym roku, będziemy się rozglądać za szczeniakiem do adopcji.
Czy możecie polecić mi jakąś dobrą książkę/książki, które najlepiej przygotują nas na pojawienie się w domu szczeniaka? Chodzi mi o jakiś naprawdę porządny poradnik, nie jakieś lanie wody, tylko rzetelny tekst.

Będę wdzięczna ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam książki Mrzewińskiej, są niedrogie a według mnie to takie podstawy które powinno się znać, oprócz tego to polecam "Sygnały uspokajające" Turid Ragaas - to wprawdzie książka dotyczy psów ogólnie, nie tylko szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Z nie wymienionych tutaj to polecam książkę Jean Donaldson "Pies i człowiek". Jest dość obszerna, co prawda nie dotyczy tylko wychowania (wprowadza także do psiej psychiki), ale są rozdziały poświęcone tylko socjalizacji, resocjalizacji czy nauce podstawowych komend. Była to pierwsza książka jaką przeczytałam o psach i nadal lubię do niej wracać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ja wszystkim początkującym psiarzom polecam lekturę w zakresie psiej psychiki , to znacznie ważniejsze od szkolenia. Jeśli zrozumiemy jak pies się komunikuje i co nim kieruje to stworzymy zgrany duet . Moja ulubiona książka to "Zrozumieć psa" Johna Bradshawa. 

Link to comment
Share on other sites

"A jest jakaś książka mówiąca o życiu z psem, taka ogólnikowa o tym jak wygląda współżycie zwierząt z innymi lokatorami  większego skupiska ludzi"

 

 

Wydaje mi się że powinieneś sięgnąć po książki Temple Grandin:

 

"Zrozumieć zwierzęta"

i

"Zwierzęta czynią nas ludźmi"

 

(polecam zwłaszcza tę pierwszą).

 

O autorce:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Temple_Grandin

 

- bardzo! interesujące publikacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...