Jump to content
Dogomania

Pytanie do biegających z huskiem


runner

Recommended Posts

Witam..

Jak uważacie kiedy można zacząć biegać z huskiem? Mój szczeniak ma narazie 7 tygodni, jest pełen energii (jest samcem). Chciałbym usłyszeć opinie ludzi, którzy posiadają takie psy i od małego były wykorzystywane do zaprzęgów, lub canicrossu. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

ja będę z nim tylko biegał.. przypięty linką amortyzującą, czyli w tym wypadku tez mam czekać do min. 6 miesięcy?


Jeszcze jedno pytanie: jaka temp. jest bezpieczna dla huska.. czytałem że do 15 stopni to można jeszcze z nim biegać. Powyżej tej temp. już jest dla niego niebezpieczne.

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja bym napwno poczekala... Moja haska ma 6 miesiecy i nawet teraz jesli ona bardzo chce to na spacerze krotkie kwalki biegniemy a tak to nie! Dlugie spacery u niej wystarczaja... A u takiego maluszka to najpierw zadbaj o szczepienia i nie pozwol mu sie kontaktowac z innymi psami bo moze zachorowac... Dopiero potem spacery ale nie przemeczaj go bo tu chodzi o stawy ktorych przeciazac nie mozna...

Link to comment
Share on other sites

Aha... Zapomnialam dodac ze ja tez ucze narazie komend... A jesli ty chcesz nawet tylko biegac musisz pamietac o szelkach (kup jak piesek skonczy rosnac bo pote bedziesz musial kupowac drugie) i linka amortyzujaca ktora zapobiega gwaltownym szarpniecia...
Radze tez nauczyc komend bo taki piesek nie bedzie biegal przy twojej node tylko z przodu i jak nie bedzie znal komend to bedzie biegl i ciagnal cie gdzie mu sie zywnie podoba :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='runner']ja będę z nim tylko biegał.. przypięty linką amortyzującą, czyli w tym wypadku tez mam czekać do min. 6 miesięcy?[/QUOTE]
A czy zdrowie psa nie jest dla Ciebie najważniejsze? :cool1: Chcesz mu uszkodzić rosnące stawy i kości? Pamiętaj, że to tylko szczeniaczek i on potrzebuje czasu, by stać się prawdziwym psem zaprzegowym.

[quote name='runner']Jeszcze jedno pytanie: jaka temp. jest bezpieczna dla huska.. czytałem że do 15 stopni to można jeszcze z nim biegać. Powyżej tej temp. już jest dla niego niebezpieczne.[/QUOTE]
No ciekawa jestem jaką Ty temperaturę wytrzymasz, bo w tej kwestii z całą pewnością pies jest bardziej przystosowany do biegu w niskiej temeraturze niż Ty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']A czy zdrowie psa nie jest dla Ciebie najważniejsze? :cool1: Chcesz mu uszkodzić rosnące stawy i kości? Pamiętaj, że to tylko szczeniaczek i on potrzebuje czasu, by stać się prawdziwym psem zaprzegowym.


No ciekawa jestem jaką Ty temperaturę wytrzymasz, bo w tej kwestii z całą pewnością pies jest bardziej przystosowany do biegu w niskiej temeraturze niż Ty.[/quote]

chyba nie zrozumieliśmy się...

mi chodzi o temperaturę najwyższą.. a nie najniższą..

ciekawi mnie jak wyglądał by husky przy 30 stopniach celsjusza na maratonie solidarności w Gdańsku... i tylko nie pisz "szamanko" że fundujesz swojemu psu takie tortury

Link to comment
Share on other sites

1) Wiek
NIE TRENUJ z psem poniżej 7-9 roku życia. Do tego wieku jest czas na spacery, robienie więzi emocjonalnej i naukę komend typu "Stój", "Naprzód", prawo i lewo.

2) Temperatura
NIE TRENUJ jeżeli temperatura przekracza 10 stopni. Nasz kraj ma taki, a nie inny klimat i treningi wymagają poświęceń - obecnie można trenować w nocy albo tuż przed świtem. Sorry, dobro psów jest ważniejsze, w końcu to one maja dla Ciebie dobrze pracować w przyszłości, a pracownik jest wart tyle, ile w niego zainwestujesz i jak się o niego troszczysz.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']1) Wiek
NIE TRENUJ z psem poniżej 7-9 roku życia. Do tego wieku jest czas na spacery, robienie więzi emocjonalnej i naukę komend typu "Stój", "Naprzód", prawo i lewo.[/quote]

Jacku nauka komend trwa aż 7-9 lat :evil_lol:
masz po prostu " niekumate" psy :lol: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hej, mój w wieku kilku tygodni myślał tylko o spaniu, jedzieniu i gryzieniu, ani mu w głowie bieganie :P tak generalnie to biegać luzem na dłużej zaczął w wiekui 6/7/8 miesięcy... nie określę dokładniej. A do tego czasu biegał tylke i ile mu się żywnie podobało ;)

Link to comment
Share on other sites

NIe wiem czy dobrze robiłam i nie namawiam nikogo do tego, ale wypowiem się jak było u mnie.

Spacery przez poł roku były wystarczające ew. czasem bieg, w zabawie, jesli pies miał taką ochotę. Pierwsza komendę załapała w wieku 6 miesięcy i byłam wniebowzięta jak wykonała ją tylko za smaka, tylko w domu, i tylko kiedy byłysmy same. (Teraz sprawy wyglądają o wiele lepiej;) - wykonuje te komende nawet na spacerze kiedy jest więcej osób, ale wciąż nie zawsze).

Do roku czasu biegałam z nią, ale tylko "rekreacyjnie", jak obydwie miałysmy ochotę.

Od marca - od kiedy skończyła rok, biegamy codziennie minimum2 km, nawet jesli jest goraco wieczorem jest chłodniej, kiedy zdażają się chłodniejsze dni ja wsiadam na rower - Kori biegnie obok. Wycieczki w granicach 14 km :cool3: Ale to już nasz rekord

Właściwie to Kori nigdy nie bedzie psem sportowym, nie bedzie brała udziału w żadnych zawodach - została wybrana jako pies rodzinny (dopiero teraz widze jak zły wybór to był) ale staramy sie zapewnić jej jak najwięcej ruchu. Ile powinien minimum biegac husky, zeby byłz drowy i zadowolony?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']
Właściwie to Kori nigdy nie bedzie psem sportowym, nie bedzie brała udziału w żadnych zawodach - została wybrana jako pies rodzinny ([B][U]dopiero teraz widze jak zły wybór to był[/U][/B]) ale staramy sie zapewnić jej jak najwięcej ruchu. [/quote]
Dlaczego zly? :cool1: Przeciez chyba o to chodzi zeby pies byl najlepszym przyjacielem...A to czy bedzie sportowcem czy interchampionem to juz sprawa drugorzedna ktora nie powinna zawazyc na tym jak bedziesz oceniac psa... Nie rozumiem ludzi ktorzy maja psy tylko po to zeby pokazac kolejne dyplomy jakie ich pies zdobyl na roznego rodzaju zawodach :cool1: To nie jest istotne. Pies to po pierszwe przyjaciel a potem mozna zastanawiac sie czy chce sie go wystawiac czy brac udzial w wyscigach...Takie jest moje zdanie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Dlaczego zly? :cool1: Przeciez chyba o to chodzi zeby pies byl najlepszym przyjacielem...A to czy bedzie sportowcem czy interchampionem to juz sprawa drugorzedna ktora nie powinna zawazyc na tym jak bedziesz oceniac psa... Nie rozumiem ludzi ktorzy maja psy tylko po to zeby pokazac kolejne dyplomy jakie ich pies zdobyl na roznego rodzaju zawodach :cool1: To nie jest istotne. Pies to po pierszwe przyjaciel a potem mozna zastanawiac sie czy chce sie go wystawiac czy brac udzial w wyscigach...Takie jest moje zdanie :lol:[/quote]

Ten zły wybór.... chodziło mi o to, ze czytając to forum, patrząc na Wasze osiągnięcia to mi szkoda, ze ja nic takiego nie osiągnę. Jednak w życiu bym już nie wymieniła Kori, za skarby świata. Dzieki niej całekim nie zgłupiałam nad książkami, zaczełam biegać, polubiłam sport. I mam wszystko to, co moze mi dac pies, czego on mnei może nauczyć...

Link to comment
Share on other sites

to co my mamy powiedziec, nasz malamutek daje jeszcze tyle do zyczenia... nam do zawodów jeszcze daleko,albo do wystawy, nie mamy ani rodowodu, ani nie mozemy go naklonic do tego zeby czase sam z wlasnej inicjatywy zrobil wiecej niz jeden kilometr, no ale teraz szuakmy jakiegos klubu albo kogos kto nam pomoze... Ale mimo to , ze mamut nie biega , ani nawet nie przychodzi mu dogłówki ,żeby zaczal to i tak go bardzo kochamy... za to jaki jest... a nie za to co robi.. co prawda, mogłby czasem sprawic jakas niespodzianke i za przeproszeniem ruszyc te swoje cztery litery:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]ELO!!!


dawno tu nie zagladalem hehe ;)

ale napisze tak z psem mozna zaczac biegac po ukonczeniu 12 miesiaca zycia ;) wczesniej to bieganie luzem np na wybiegu chyba ze psiak sie slucha to mozna go wolno puszczac ;)

Kori pisalas o osiagnieciach innych... powiem ci tak jak ja zaczynalem to tez nie bylo sukcesow robilem to bo lubilem nadal lubie i trenuje chociaz dwa sezony odpuscilem.... wyniki przyjda same ;) trza potrenowac i zdobywac doswiadczenia :diabloti:

pozdrawiam
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...