Jump to content
Dogomania

JH Łączmy sie :) protest przeciwko wysokim cenom zgłoszeń na MP


Guest Reyes

Recommended Posts

Jak wiemy by zrobić coś konkretnego (bardziej lub mniej) potrzebny jest dobry wstrząs. Ja swój przeżyłam jak siadłam przed kalkulatorem i policzyłam ile ludzią "wisze" ... :evil_lol:
Takie identyczne ilsty wysłałam do redakcji PP i Psa :
"
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowna Redakcjo „Przyjaciela Psa/Psa”[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Piszę ten list, który mam nadzieję znajdzie się na Waszych łamach, gdyż jestem bardzo zaniepokojona sytuacją jaką coraz częściej możemy obserwować na polskich wystawach. Pokazy, spełniające przede wszystkim funkcję selektywną w naszej kynologii, są również miejscem zmagań innego sportu: Junior handler, powszechnie nazywanego u nas „Młody Prezenter”. Jest to sport szlachetny, z tradycją, przeznaczony dla pasjonatów. Uczy czułego kontaktu z psami, trudnej sztuki handlingu i uczciwej rywalizacji. Po wielu trudach, smaku triumfu i porażki dwudziestu najlepszych staje w zmagania o Mistrzostwo Polski.. Dla każdego z nich największym marzeniem jest zaprezentować się godnie w barwach ZKwP na mistrzostwach świata w Birmingham na legendarnym Cruft-sie. Dlatego też nie rozumiem czemu związek kynologiczny sypie nam piaskiem w oczy. Jak wiemy by zakwalifikować się na Mistrzostwa Polski potrzeba punktów, które zdobywa się na konkursach organizowanych na wystawach. Niestety wielu młodych pasjonatów – często ponoszących również koszty dojazdu - po prostu nie jest w stanie sfinansować wpisowego, które niekiedy jest wyznaczane na 10 do nawet 50 złotych na zwykłych krajowych wystawach. Jestem zdania że ZK powinien nas, junior handlerów, wspierać, tymczasem rzuca się nam kłody pod nogi. Wiele osób nie zgłosiło się na JH na Word Dog Show Poznań 2006 gdyż wpisowe za 4 dni wynosi 240 złotych ! Suma, która może dla Niemca, Austriaka czy Fina nie stanowiła by problemu ale nam Polakom jeszcze przed wejściem na ring odbiera możliwość zdobycia tego tytułu. Wielu prezenterów, którzy doszli w tym co robią do perfekcji, porzuciło JH na rzecz normalnego handlingu na długo przed otrzymaniem dowodu. A przecież właśnie oni mogliby nam przynieść zwycięstwo Crufta. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Żyjemy w takich i nie innych czasach, wiele osób choć nie chce się do tego przyznać dopisuje cenę ringówki do długopisu i sałaty na kartce na lodówce. Handling jest u nas wciąż na bardzo niskim poziomie, a gdy przyjeżdża sędzia z Anglii przeżywa wstrząs. A wystarczyło by tak niewiele. Tylko odrobina dobrej woli, zrozumienia dla osób, które chcą rozwijać swoją pasję w trudnej polskiej rzeczywistości. Na Waszych łamach pragnę również podziękować tym oddziałom ZK, które postanowiły nie pobierać opłaty za JH, a do reszty zaapelować o branie z nich przykładu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z wyrazami szacunku [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Danuta Ożarowska[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Adres do wglądu dla redakcji :D " [/SIZE][/FONT]
Zachęcam do wyrazania poparcia, nie tylko na łamach DGM, może nie powtórzy się już sytuacja z pewnej wystawy gdzie z kilkunastu wzieły udzial dwie osoby.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakt 240 zł to sporo. Zdaje sobie sprawe że osoby startujące w tej konkurencji są młode i nienaj a własnych pieniędzy. Troche ta cena zbyt wysoka jest dlatego i mogłaby by wynosić np 160 zł za 4 dni czyli po 40 zł za dzień. To byłoby napewno mniejszym obciążeniem dla rodziców:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martach1']. Dlamnie jako wystawcy jest to taka sama konkurencja jak inna więc powinna być płatna.[/quote]
Ale celem na ringach rasy jest selekcja w rasie, placimy by oceniono nasze psy :) a JH koniec końców kończy się PREPREZENTOWANIEM ZKwP w Birmingham. Po nic mi innego te punkty nie są potrzebne. To byśmy godnie go reprezentowali w FCI powinno być w interesie ZK.

Link to comment
Share on other sites

Popieram Cię Reyes w 100%. Nic dodać, nic ująć. Nie każdy rodzic, a nawet handler może "miotać kasą", może ZK lubi wyciągać pieniądzę z dzieci?

Cieszę się, że jeszcze mój oddział nie oszalał i dał wspaniałe nagrody na wystawie międzynarodowej całkowicie za darmo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez popieram, co prwada u mnie młody prezenter jest na etapie baardzo początkującym, ale często po prostu szkoda mi kasy, aby brać udzial w tym konkursie, a tym samym doskonalic umiejetnosci.
Na światówke nie zglosilam sie na JH z tej właście przyczyny:
Szkoda mi zapłacić 60zł (za 1 dzień). Za te pieniądze moge zgłosic swojego psa na jakąs krajówke.
Fajnie, ze ktos odważył sie poruszyć ten temat.
Brawka dla Reyes :klacz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Reyes']No fakt z czarną glupi pomysl ale złota czemu nie? Będzie ładny uklon w strone sprzyjających nam oddziałów[/quote]

Tak, tak, ja rozumiem o co chodzi. Ale CO chcesz z tą listą zrobić? Bo, to, że będzie zapisana na PC dużo nie da ;)
Po za tym wydaje mi się, że konkurencja JH, jest podobna jak inne - pary, grupy hodowlane - które są płatne.
Co do światówki,. drogo, bo drogo - ale można np zgłosić się tylko na jeden dzień. Po za tym, kiedy ktoś zakfalifikuje się dalej, to pieniądze za pozostałe dni są zwracane.

Link to comment
Share on other sites

Gazuś - wlasnie ze pary, grupy sa coraz czesciej bezplatne... Szczeze to mi akurat ta symboliczna dyszka za udzial w MP nie przeszkadza (nie mowmy o 50zl -Czestochowa :D), ale o ile wiadomo na co te pieniadze poszly... Często mlodzi prezenterzy dostają masę upominków, puchary za każda lokatę.. a nieraz płacą 20zl i nie dostaja kompletnie nic! Jedynie to mozna by zaznaczyć jako "złe", bo wiadomo ze wlasnie dzieciaki mają największą frajde z każdego pucharku, statuetki i to je tak samo mobilizuje i zachęca!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Gazuś - wlasnie ze pary, grupy sa coraz czesciej bezplatne... Szczeze to mi akurat ta symboliczna dyszka za udzial w MP nie przeszkadza (nie mowmy o 50zl -Czestochowa :D), ale o ile wiadomo na co te pieniadze poszly... Często mlodzi prezenterzy dostają masę upominków, puchary za każda lokatę.. a nieraz płacą 20zl i nie dostaja kompletnie nic! Jedynie to mozna by zaznaczyć jako "złe", bo wiadomo ze wlasnie dzieciaki mają największą frajde z każdego pucharku, statuetki i to je tak samo mobilizuje i zachęca![/quote]

Tak tak, Agasia, ale mówiłam o światówce - tam pare i grupy SĄ płatne, tak samo JH, jako zwyczajna konkurencja - nagrody zapewne tez będą.

Krajówki - ok, JH, płatne, symboliczne 10 zł na nagrody dla Lokatowych, czasami na nagrody pocieszenia. Ale to w końcu światówka i zdziwiłabym się, gdyby była darmowa/dużo tańsza od innych konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Tak tak, Agasia, ale mówiłam o światówce - tam pare i grupy SĄ płatne, tak samo JH, jako zwyczajna konkurencja - nagrody zapewne tez będą.

Krajówki - ok, JH, płatne, symboliczne 10 zł na nagrody dla Lokatowych, czasami na nagrody pocieszenia. Ale to w końcu światówka i zdziwiłabym się, gdyby była darmowa/dużo tańsza od innych konkurencji.[/QUOTE]

A pewnie, zgadzam sie w 100%, szczegolnie ze JH na swiatowej to nie konkurencja o "zlote gacie" tylko tam wygrana/lokata to naprawdę dużo!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Zuza i Noddy']Pisałam do związku i zależy to od tego ile sie osób zgłosi ale raczej ma być.[/quote]
Dowiedz sie z góry za ile ]:-> . Dwa lata temu było wpisowe 50 :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']w zeszłym roku nie wiem czy to nie była tylko klubówka (moze się mylę). teraz są dwa dni - i klubówka i krajowka - więc myślę że MP może być.[/quote]

Była krajówka w zeszłym roku, a MP nie było.

[QUOTE]Dowiedz sie z góry za ile ]:-> . Dwa lata temu było wpisowe 50 :diabloti: [/QUOTE]

No właśnie, zapytaj, bo ja takiej sumy na pewno im nie dam :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]JH jeśli sie odbędzie to będzie kosztowało 50 zł i zacznie sie ok godziny 14[/QUOTE]

Znowu tyle? No oni się chyba wściekli :shake: To ja tyle płaciłam za dwa dni na katowicką międzynarodówkę. Chyba na chłodno przemyślę czy warto wydawać tyle kasy.
Wiesz może [B]Zuza i Noddy[/B] ilu musi być chętnych żeby MP się odbyło?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...