Jump to content
Dogomania

Chcę kupić DOBRĄ KARMĘ...


socurek

Recommended Posts

Mam 6-letniego dobka. Dotychczas szamał ACANĘ i RC. Ostatnio postanowiłam zwiększyć komfort jego jedzonka (bo wreszcie mogę sobie pozwolić na rozpieszczenie go) i zafundowałam mu karmę Orijen i stopniowo go do niej przyzwyczajałam. Niestety ma po nich straszną biegunkę i gazy. Właściwie zjadł już pół worka, ale odkąd przestałam mu ją mieszać ze starą karmą (jakieś 2 tygodnie temu) nie zdarzyło nam się spokojnie przespać nocy, bo zwierz się domaga wyjścia na kupę. Moje pytanie to: czy istnieje jakaś szansa, że się poprawi, czy trzeba myśleć o zmianie karmy? no i jeśli zmiana to na co? Możecie polecić coś super ekstra?

Z góry dziękuję za pomoc- wybór karmy zajmuje mi zwykle parę dni, tak że wasze opinie będą dla mnie bezcenne...

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam karmę Platinum Natural, którą sama podaję swoim pieską, próbowałam już tysiące karm, jednak ta jest rewelacyjna.
Pieski bardzo ją lubią, ma bardzo ładny zapach i nie chłonie wody, sama w sobie jest wilgotna.
Jeśli chodzi o przyzwyczajanie do innej karmy, to rzeczywiście trzeba to robić bardzo stopniowo i zwiększać po troszku ilość nowej karmy.
Niestety tej karmy Orijen nie miałam okazji spróbować.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']Mam 6-letniego dobka. Dotychczas szamał ACANĘ i RC. Ostatnio postanowiłam zwiększyć komfort jego jedzonka (bo wreszcie mogę sobie pozwolić na rozpieszczenie go) i zafundowałam mu karmę Orijen i stopniowo go do niej przyzwyczajałam. Niestety ma po nich straszną biegunkę i gazy. Właściwie zjadł już pół worka, ale odkąd przestałam mu ją mieszać ze starą karmą (jakieś 2 tygodnie temu) nie zdarzyło nam się spokojnie przespać nocy, bo zwierz się domaga wyjścia na kupę. Moje pytanie to: czy istnieje jakaś szansa, że się poprawi, czy trzeba myśleć o zmianie karmy? no i jeśli zmiana to na co? Możecie polecić coś super ekstra?

Z góry dziękuję za pomoc- wybór karmy zajmuje mi zwykle parę dni, tak że wasze opinie będą dla mnie bezcenne...[/QUOTE]

Witam,
z mojego doświadczenia i wiedzy problemy związane ze zmianą karmy powinny minąć maksymalnie w terminie 7 dni - inaczej znaczy, że ta karma psu nie służy i trzeba jednak myśleć o innej.
Pytanie jaki Orijen? Może inny?
A może rzeczywiście inna karma - np. Hils, Bosch lub Techni-Cal?

Link to comment
Share on other sites

Po takim czasie nie powinno być już sensacji, więc widać karma raczej nie służy? A czemu zrezygnowaliście z Acany? To naprawdę dobra karma, karmię nią oba swoje psy, alergika i starszą sukę z chorą wątrobą, i jest naprawdę dobra, lepsza od Royala i wielu karm w wyższej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Zrezygnowaliśmy z ACANY, ponieważ ostatnio też miał po niej rewelacje żołądkowe. Zamiast ACANY dostał Royal Canin, ale z serii CLUB (to tanie). Kupka była po tym OK i pod koniec worka zaczęłam mu mieszać Orijen 6 świeżych ryb. Było dobrze, więc kupiłam 13 kilo Orijen ADULT (80% mięska). I wtedy problem się zaczął. Czy to możliwe, że wielkość elementów tej karmy może mieć na to wpływ? Teraz chyba zacznę mu gotować- chciałabym mieć pewność, że dostaje coś dobrego. Ale chciałabym znaleźć jakiś zamiennik, który będzie takiej samej jakości co Orijen, lub lepszy...

Link to comment
Share on other sites

"Przerobiłam" już wiele karm suchych typu super premimum - były zjadane z większym lub mniejszym entuzjazmem,ale po żadnej nie było problemów żołądkowych typu biegunka czy odwrotnie. Mojemu psu nie smakują tylko te z dodatkiem ryby z wyjątkiem Acany Greenplant, którą jadła chętnie. Teraz karmię Bozitą i jest OK - polecam np. w tym miejscu /też się tam zaopatruję/ [URL]http://swiatkarm.pl/s,bozita,24.html[/URL] .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']socurek - to skoro orijen z rybką sprawował się ok, to może po prostu spróbuj karmić psa rybką? :)[/QUOTE]

I tu by był do rozważenia 1st choice sensitive skin & coat. Karma o intensywnym zapachu ryby i bardzo fajnym składzie. Mój akurat na rybki kręci nosem.

Link to comment
Share on other sites

:cool1: dziś dostał gotowane mięsko mielone z ryżem, marchewką, groszkiem i jabłuszkiem :) może spróbuję jeszcze z małymi opakowaniami rybnego orijenu... choć przyznam szczerze, że się po prostu boję perspektywy nieprzespanych nocy :shake: myślałam jeszcze nad applaws? taste of the wild?... ale nie wiem... karma karmie nie równa... a ja mamzawsze straszny problem z wyborem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']:cool1: dziś dostał gotowane mięsko mielone z ryżem, marchewką, groszkiem i jabłuszkiem :) może spróbuję jeszcze z małymi opakowaniami rybnego orijenu... choć przyznam szczerze, że się po prostu boję perspektywy nieprzespanych nocy :shake: myślałam jeszcze nad applaws? taste of the wild?... ale nie wiem... karma karmie nie równa... a ja mamzawsze straszny problem z wyborem.[/QUOTE]

No ja to znam. Ja już mam dwa psy i podwójny dylemat. Starszy reagował na Acanę i Orijen (a także na Chicken Soup) dokładnie jak Twój. To mnie wyleczyło z karm, które zawierają w swoim składzie dużą ilość ziół. Karmiłam go też gotowanym, na zmianę z suchym. Odkąd jest ich dwoje stwierdziłam, że zostaniemy przy suchym i to najlepiej, żeby jadły to samo, jako, że i tak kończą po sobie z misek, jak któreś zostawi. Starszy je już Nutrę Gol Breeders Bag, a mała kończy Biomilla z jagnięciną dla szczeniaków i też jej niedługo zacznę wprowadzać NGB.
Z karm, które ja wypróbowałam na starszym psie o wrażliwym żoładku i które mogłabym polecić, to właśnie NGB, Biomill sensitiv, Bento Kronen z jagnięciną i... chyba tyle. Dawałam mu też Josere Optiness na zmianę z gotowanym i ten zestaw sprawdzał się doskonale. Josera Optiness z niewielką zawartością białka rano, wieczorem kurczak+ryż+warzywa. Było bardzo ok, jeżeli chodzi o wygląd psa, energię i widoczne gołym okiem efekty przyswajania. Aczkolwiek - ostatnie badania krwi i kreatynina była w górnej wartości normy. I pytanie od znajomej wetki: czy on je dużo mięsa. Więc dylematy są cały czas obecne w moim myśleniu o żywieniu psów.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ciągnie Cię do karm bezzbożowych, spróbuj White Wolfa, dużo osób chwali. Ja sama chyba wypróbuję na alergiku.
Biomill jest dosyć dobry, ale jak dla mnie cena troszkę nieadekwatna do składu. Z Royalem podobnie, a jeszcze gorszy jakościowo.

Josera jest naprawdę dobra, ale nie jest to raczej najwyższa półka jakościowa, jeśli liczy się dla Ciebie tylko jakość, nie cena. Bento Kronen też.

Może wypróbuj jeszcze tą Bozitę.

Co do mięsa i nerek. Nerki psują się głównie od nadmiaru fosforu - jeśli nie jest on zrównoważony odpowiednią ilością wapnia. Mięso zawiera dużo fosforu; jak podajemy same miękkie mięso a za mało kości lub dodatków mineralnych (lub pies słabo je przyswaja), może to zaszkodzić nerkom. Sama zawartość białka nie jest tu aż tak istotna dla drapieżnika. Moja suka ostatnie kilka lat była na barfie, ale dość starannie bilansowanym pod tym kątem - ma 12 lat i nerki w bardzo dobrym stanie. Problem może byc przy złym zbilansowanu pokarmu wysokobiałkowego, albo jeśli pies gorzej przyswaja któreś składniki - ale to już kwestia osobnicza, trzeba dobrze dopasować karmę.

Link to comment
Share on other sites

Ja karmiłam już chyba wszystkim-najpierw royal+dodatki ze stołu,potem orijen,acana,potem spróbowałam BARFa następnie wróciłam do rc z gotowanym,potem sam rc,natępnie(:evil_lol:)hills no i wkońcu samo gotowane i jest najlepiej.:loveu:Pies nie wybrzydza,zjada całą dzienną porcję obiadku(ryż,mięso,warzywa)oprócz tego dostaje jajko,twaróg,jogurt naturalny,owoce,surową marchewkę,czasem mozzarelli kawałeczek,jak jest zimno to ciapka miodu i nic się nie dzieje:lol:No ale jak się kupuje mięso takie normalne z mięsnego dla ludzi to tanio nie wychodzi.Ja mam 3 kg psa(czyli pewnie pół łapy twojego psiura,socurek:cool3:)i wychodzi mi jakieś 40-50zł miesięcznie zależy od tego co mu akurat kupię-czy zjada podroby czy cielęcinę:lol:Za karmę płaciłam średnio 30-40 zl na miesiąc więc rożnica jest,ale minimalna;)Najważniejsze to chyba nie popaść w monotonię przy takim jedzeniu-im bardziej zróżnicowane tym lepiej.Dawaj psu różne mięsa-kurczka,indyk,wołowina,konina,może trafisz na ścinki cielęce-bo cena polędwiczek to horror,podroby-drobiowe,wołowe,ryby(mój pies ostatnio zasmakował w śledziach:razz:) do tego ryż,makarmon,płatki owsiane,mój zjada czasem kaszę manną na wodzie i warzywa-marchew,burak,kalarepa,jabłko:p
Wychodzi smacznie i zdrowo;)

Link to comment
Share on other sites

Ja obecnie karmię Arden Grange z jagnięciną, wcześniej karmiłam Taste Of The Wild - świetna karma ale szukałam czegoś bardziej energetycznego bo suczka dość szczupłej budowy wcale nie przybierała na masie po TOTW i znalazłam właśnie AG, podaję już drugi tydzień i widzę że karma obu moim dziewczynom ładnie się przyjęła. Karmiłam też Wolfsblutem, bardzo polecam, niestety cena dość wysoka i jak dla mnie przy dwóch dużych psach ekonomiczniej wychodzi na dzień dzisiejszy AG, karmię tą karmą dość krótko więc ciężko coś więcej powiedzieć. Podaję też gotowane (ryż lub makaron z mięskiem i warzywkami) no i oczywiście dodatki jak twaróg, surowe żółtko, warzywa i owoce itp.
Bardzo dobrze też przyjęła się nam swego czasu karma Chicken Soup, niestety na chwilę obecną w Polsce niedostępna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginkat']
Bardzo dobrze też przyjęła się nam swego czasu karma Chicken Soup, niestety na chwilę obecną w Polsce niedostępna.[/QUOTE]

Chicken Soup jest dostępna tutaj [URL]http://www.e-karma.pl/cat-pol-1228821710-Psy-Karmy-suche-dla-psow-Chicken-Soup.html[/URL] - obecnie w wersji dla szczeniąt, ale co jakiś czas jest pełna oferta. Dobra karma, ale dla nas trochę za duże granulki :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wire fox']Chicken Soup jest dostępna tutaj [URL]http://www.e-karma.pl/cat-pol-1228821710-Psy-Karmy-suche-dla-psow-Chicken-Soup.html[/URL] - obecnie w wersji dla szczeniąt, ale co jakiś czas jest pełna oferta. Dobra karma, ale dla nas trochę za duże granulki :).[/QUOTE]
Niestety w chwili obecnej e-karma nie sprowadza już tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginkat']Ja obecnie karmię Arden Grange z jagnięciną, wcześniej karmiłam Taste Of The Wild - świetna karma ale szukałam czegoś bardziej energetycznego bo suczka dość szczupłej budowy wcale nie przybierała na masie po TOTW[/QUOTE]
To cudownie :multi: Norek jest wykastrowany i ma tendencję do szybkiego przybierania na wadze. Chyba spróbuję Taste of the Wild...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Mialem ten sam problem ze swoja suka jak nasluchalem sie zlych opini o RC.Po probach przejscia na inne karmy( oczywiscie stopniowego przejscia) pozostalem z na RC.Bardzo chcialem karmic Orijenem ale niestety nie przyjela sie( 6 fish) (red) to samo.Zaczerpywalem roznych opini u weterynarzy i kazali mi pozostac przy RC skoro badania krwi wzorowe itp.

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o wybór dobrej karmy,to sprawa wbrew pozorom nie jest prosta. MY na początku poszliśmy oczywiście na łatwiznę i kupiliśmy te z marketu,najtańsze. Ale teraz z perspektywy doświadczenia mogę powiedzieć,że zarówno cena jak i składniki odgrywają bardzo ważną rolę. Teraz numerem 1 jest wg mnie 1st Choice lub [FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma, sans-serif][COLOR=#000000][FONT=Tahoma, sans-serif]Pronature- bardzo odżywcza i wartościowa.
[/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam, my kiedyś zaufaliśmy hodowcy i podaliśmy naszemu psu Pedegree (otrzymaną od hodowcy!), a potem przez miesiąc leczyliśmy po uczuleniu! Próbowaliśmy różnych karm i bez problemowymi były Bozita Robur Sensible oraz Lamb & Rice, potem Proplan (m.in. z łososiem) a tera Techni-Cal Lamb & Rice.
Teraz jednak widzimy, że nowa karma daje wspaniałe efekty w szacie psów.
Bozita wymagała jednak dodatkowych suplementów a efekt nadal nie byl jednak taki sam.
Proplan też dał niezły efekt zdrowia i szaty psów.
TOWT też próbowaliśmy (z reniferem i bizonem), ale naszym psom nie smakowała i nie kontynuowaliśmy dalszej próby dla oceny innych efektów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='murakami']I tu by był do rozważenia 1st choice sensitive skin & coat. Karma o intensywnym zapachu ryby i bardzo fajnym składzie. Mój akurat na rybki kręci nosem.[/QUOTE]

ja stosuję 1st Choice (teraz trzeci worek) , karma z jagnięciną i rybą, pies jest zadowolony myślę, że też mogę polecić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czeslaw Zablocki']Witam, my kiedyś zaufaliśmy hodowcy i podaliśmy naszemu psu Pedegree (otrzymaną od hodowcy!), a potem przez miesiąc leczyliśmy po uczuleniu! Próbowaliśmy różnych karm i bez problemowymi były Bozita Robur Sensible oraz Lamb & Rice, potem Proplan (m.in. z łososiem) a tera Techni-Cal Lamb & Rice.
Teraz jednak widzimy, że nowa karma daje wspaniałe efekty w szacie psów.
Bozita wymagała jednak dodatkowych suplementów a efekt nadal nie byl jednak taki sam.
Proplan też dał niezły efekt zdrowia i szaty psów.
TOWT też próbowaliśmy (z reniferem i bizonem), ale naszym psom nie smakowała i nie kontynuowaliśmy dalszej próby dla oceny innych efektów.[/QUOTE]

z tego co wymieniłeś TOTW ma najlepszy skład , ja karmie Pronature Holistic polecam kiedyś spróbować

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W sumie to można wysnuć dwa wnioski: pierwszy to taki,że warto o pewne rzeczy pytać hodowcy,a nawet trzeba aby dowiedzieć się czegoś więcej,a druga to taka,że wybór karmy wcale nie jest prosty. Pamiętam,że my testowaliśmy kilka zanim zdecydowaliśmy się na tą jedną,która najbardziej posmakowała suni.

Link to comment
Share on other sites

Ale Acana to dobra karma. Mogliście ją kontynuować i po kolei próbować innych, a nie od razu przestawiać. Sądzę, że problemu by nie było gdybyście dalej karmili psa Acaną i RC.
A kiedy mu mieszasz Acanę z Orijenem nadal są takie skutki?
Zostań przy Acanie i RC bądź poszukaj innych dobrych karm. Ja polecam TOTW (taste of the wild).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Omerta']Ale Acana to dobra karma. Mogliście ją kontynuować i po kolei próbować innych, a nie od razu przestawiać. Sądzę, że problemu by nie było gdybyście dalej karmili psa Acaną i RC.
A kiedy mu mieszasz Acanę z Orijenem nadal są takie skutki?
Zostań przy Acanie i RC bądź poszukaj innych dobrych karm. Ja polecam TOTW (taste of the wild).[/QUOTE]

TOTW to jest już czwarta karma, jaką skarmiasz swojego 4 miesięcznego westa? Niezłe są takie rady u kogoś, kto na innym wątku pisze o tym, jak sam zmienia karmy. Czemu sam(a) nie stosujesz swoich rad? Jak można jednocześnie kontynuować karmienie Acaną i po kolei próbować innych? Pytam z ciekawości.

[quote name='Omerta']Witam.
Chodzi tutaj o małego westa-4msc. Mała od dwóch miesięcy jadła na początki RC (z wyprawki), a potem przerzuciłam ją na Acane puppy small breed. Mała jadła ją, ni było problemu, natomiast racja-wolała zjeść karmę z jakimś domowym "dodatkiem".
Ostatnio w ogóle nie chciała jeść. Nic nie je od rana do południa. Kupiłam jej Orijen, ale Orijenu to w ogóle nie chce ruszyć. Jedynie RC (dość jej smakuje). Ale ja Royalem nie chciałabym karmić mojego psa. Uważam, że jest to słaba karma. Myślicie, że mam zostać przy acanie puppy small breed i dawać jej całą miskę zostawiając tylko na 20min? bądź zakupić RC i mieszać z acaną?
Dziękuję i pozdrawiam ;)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...