Jump to content
Dogomania

Znacie dowcipy: przychodzi baba do lekarza? Anegdoty o psach, które przyszły do weta!


halbina

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatnio byłam z moją jamniczką Klara w przychodni.Klarcia jest zatwardziałą kotomanką :) Wizyta przebiegała spokojnie, dopóki nie zobaczyła w kącie gabinetu reklamy przedstawiającej kota naturalnej wielkośći. Efekt?? Przy akompaniamencie świergolenia wyciągałam psa z gabinetu. Już wiem dlaczego we wszystkich lecznicach jest terrakota-żeby było łatwiej ciągać psy :)

Link to comment
Share on other sites

Wstydu mi wczoraj narobiła Pikulina.
Piku waży jakieś 3,20 kg, taka podróbka ratlerka ;) Zdrowotnie-- tragedia. No i w miejscu gdzie miała operowany kręgosłup wyskoczyła jej gula.
Weci postanowili zrobic usg guli, żeby sprawdzić, czy to płyn, czy co.... Oczywiście kark trzeba było podgolić. Piku się nie spodobała maszynka i zastosowała manewr: "ale zęby to mam zdrowe".... Próba założenia kagańca, oraz niby kagańca z bandaża skończyła się dzikimi wrzaskami i strzelaniem zębami na oślep. W efekcie mikropsiaka trzymałyśmy z wetką we dwie, a druga wetka goliła..... Usg udało sie zrobić tylko dlatego, że trzymałam cholerkę za pyszczek, za to przy podawaniu zastrzyku (steryd) znowu o mało nie dziabnęła.
Żeby było śmieszniej, bardzo dużo mam do czynienia z wielkimi psami i nigdy nie ma problemu z pacyfikacją delikwenta.
Oj, wstydziłam się................

Link to comment
Share on other sites

Ulv, bo to zawsze tak jest. Felek jest moim najmniejszym psem w życiu, waży jakieś 10 kg, taki w typie jamnika dłogowłosego skrajcowanego ze szpicem. U weta najpierw liże nogi - weterynarzy, moje, od stołu, a potem zamienia się w nafaszerowaną zębami piranię. A duże takie grzeczne były...

Link to comment
Share on other sites

Weterynarze mają też dziwne pomysły:
1) w jednym gabiniecie jest klatka z głośną papugą - która się drze na widok każdego kolejnego pacjenta - klatka jest wysoko, ale amstaffy skaczą jeszcze wyżej... gdybym nie złapał swojego pupila w locie kto wie co by zostało z klatki i papugi
2) drugi wet z kolei ma w poczekalni rybki - niby fajnie, ale mój pies bardzo ciekaw wszystkiego co żyje (patrz punkt 1) oparł się o szybę (jakaś półka pod akwarium) by się im bliżej przyjrzeć i szyba pod wpływem jego ciężąru pękła i odtąd ma już u tego weta ksywkę "szkodnik"

Poprzedni pies (też amstaff) z kolei był strasznym panikarzem jeśli chodzi o zastrzyki - tak skowyczał jakby go obdzierano ze skóry przy najmniejszym nakłuciu. Co ciekawe przy innych zabiegiach typu zaglądanie do uszu czy pod ogon, wyciąganie kleszcza itd. był spokojny, ale zastrzyków nienawidził.

Link to comment
Share on other sites

Całkiem niedawno poszłam z moim panikarzem do weta, wyjąć kleszcza. Był w takim miejscu, że sama bałam się go wyciągnąć :shake:.
Oczywiście pies panika, zakagańczony, ja na nim leżę, pies wyje. Weterynarz wyjął kleszcza, a pies co? Dalej wyje :lol: Jakby nie wiadomo jaka krzywda mu się działa...

Link to comment
Share on other sites

Talucha, to akurat mi się przypomniało, jak moja siostra co prawda, a nie pies, odstawiła cyrk jako dziecko.
Miała 6 lat i wygrała 10.000 starych złotych na wyścigach na brzuchu, ale przy okazji rozerwała sobie lekko brodę. Nie dosć, że mama dostała telefon "Czy może pani przyjechac, bo Bogusia miała wypadek i nie wiemy, czy wzywać pogotowie", to potem młoda urządziła piekiełko u lekarza. Najlepsze było wyjmowanie całego jednego szwu, który miała - młoda siedzi, oczy zamkniete, wielki wdech, zeby wrzasnąć, a w tym momencie "dziękuję, już po wszystkim". I ten zawód, że się nie udało... Bo jak ja szyli, to darła się tak, jakby ją ze skóry obdzierali. Na dodatek szył ją mój sąsiad, lekarz, z tekstem "ona mi do końca życia nie wybaczy..."
Forsę przegrała w nastepnym wyścigu :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...