Jump to content
Dogomania

czekamy na wyniki kolejnych badań, prosimy o kciuki dla Holly!


Recommended Posts

Cioteczki, sprawa tyczy się Holly, suczki przygarniętej przez ciotkę dogomaniaczkę 4 lata temu, po pewnym dotkliwie hucznym sylwestrze...na działki przybłąkały się półdzikie kajtki, dokarmiane, lecz nieufne z wielkim znakiem zapytania na przyszłość.
Ciotka postanowiła przygarnąć jedną niegrzeczniuchę, oddając jej całe swoje serce, a nawet łóżko :evil_lol:

Holly miała robione badanie przed sterylką, badania wyszły tak złe, że ciężko uwierzyć jak pies mógł nie pokazywać, że coś się z nim dzieje.
Nawet weci złapali się za głowę, jak sunia funkcjonuje mając praktycznie nie działająca wątrobę. Morfologia fatalna. Psiak skierowany na dalsze badania. Wymagający już teraz kosztownych leków i zmiany diety.

Kierujemy do Was prośbę o wsparcie w postaci karmy typu Hepatic, może ktoś ma na zbyciu i wie, że nie wykorzysta, lub została mu po rekowalenscentach?
Przyjmiemy każde resztki, bo niestety w tej chwili tego rodzaju wydatek nie jest mozliwy :(

Badania w toku, ciotka zebra jak wróci sama moze napisze ze szczegółami co się dzieje.

Holly wiele razy pojawiała się "w tle" ale jakże uroczym, w wątku Noel, psiny również wyratowanej dzięki dogomaniakom, a ostatecznie przygarniętą przez zebrę.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/127687-Noel-mimo-wszystko-z-pod-Szczęśliwej-Gwiazdy/page21[/url]

[CENTER]a tu piękna Holly:
[IMG]http://naforum.zapodaj.net/images/1ec4651b268b.jpg[/IMG]

[IMG]http://naforum.zapodaj.net/images/4f07884288cd.jpg[/IMG]

[IMG]http://naforum.zapodaj.net/images/2ad53effa383.jpg[/IMG]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]alice[/B], serdecznie dziękuję za wsparcie...

Jeśli któraś z szanownych ciotek miałaby nadmiar takiej karmy lub preparatu typu Essentiale - chętnie przyjmę lub odkupię niedrogo... :oops:
Na razie nie jestem w stanie oszacować kosztów czekających nas badań i leczenia, wiem tylko, że będą one bardzo znaczące... :oops:

Link to comment
Share on other sites

essentiale to średnio 25-30 zł za 50 kapsułek, nie wiem jakie dawkowanie powinna miec Holinka ale dorośli zaczynają od 2 kapsułek 3 x dziennie :/
więc to dość drogi gips jest, zakładając, że suni będzie to przyjmowała miesiącami.
są tańsze zastępniki za jakieś 20 zł,jest też sylimarol który widziałam za 8 zł ( 30 drażetek) trzeba by kurs po promocjach i aptekach odbyć, ale przede wszystkim to [B]zebra[/B] skonsultuj z wetem czy mozna zamiennik stosowac, a jak tak to czy nie zmienia sie dawkowanie.

zapytaj też o cynarex - teraz skojarzyłam ze u Dońki i szczurów przecież podawałam wspomagająco.

podeslę wątek jeszcze kilku ciotkom...

Zebra wygłaskaj Holly i Noelke

Link to comment
Share on other sites

wiecie co...poranna kawa dała mi taki pomysł

jakby tak zebrac wszystkie ciotki i psiaki, którym pomagała zebra, robiła bazarki, kupowała leki, cegiełkowała..to by się niezła banda zrobiła..
może zrobić taką akcję " [B][COLOR="#4169e1"]psiaki dla zebry i Holly[/COLOR][/B]"?..niechby każdy po piataku dorzucił..może by się ten zapas leków na kilka miesięcy kupiło...chociaz wiem ze czasem to i te 5 zł cięzko wysupłać..

Link to comment
Share on other sites

Jestem. wstyd mi okropnie, ale cały ten kłopot przypadł nieoczekiwanie na mój okres bezdochodowy... :oops:
Serdecznie dziękuję za odzew :nerwy:
Pieniędzy absolutnie od nikogo nie przyjmę, jeśli ktoś zechce wspomóc karmą lub lekiem, nie odmówię, ale tylko traktując tę pomoc jako "pożyczkę". W końcu Holly to mój prywatny pies i nie fair by było w stosunku do innych psów w potrzebie.
Problem polega na dużym jednorazowym wydatku.

Dziś wieczorem będę mieć konkretne informacje na temat stanu Holly, wymaganych leków i koniecznych kolejnych badań. Na USG wątroby jesteśmy umówieni na 6 kwietnia do dr. Marcińskiego.

Napiszę wieczorem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']wiecie co...poranna kawa dała mi taki pomysł

jakby tak zebrac wszystkie ciotki i psiaki, którym pomagała zebra, robiła bazarki, kupowała leki, cegiełkowała..to by się niezła banda zrobiła..
może zrobić taką akcję " [B][COLOR=#4169e1]psiaki dla zebry i Holly[/COLOR][/B]"?..niechby każdy po piataku dorzucił..może by się ten zapas leków na kilka miesięcy kupiło...chociaz wiem ze czasem to i te 5 zł cięzko wysupłać..[/QUOTE]
Jestem za, a nawet nier przeciw. Deklaruję swój udział.
Nr konta -?
Zebrazebra, jeśli nie chcesz składki, to potraktuj to drobne wsparcie jako pożyczkę -odrobisz w bazarkach (chociaż, prawdę mówiąc, odrobiłaś na jakie 100 lat do przodu).

Link to comment
Share on other sites

bardzo Wam dziękuję wszystkim, że przybyłyście, to dodaje otuchy.

najlepiej jakby [B]zebra [/B] udostępniła konto..jak nie zrobi tego dobrowolnie to ja już coś wymyślę
skoro innej drogi nie ma to nie ma co się wzbraniać, zawsze to opakowanie leku do przodu zebra
bo skąd mam Ci wór karmy wytrzasnąć? :( chocbym chciała czarów nie znam

taki wór to jakies 160-180zł za 6 kg ( sprawdziłam na krak-vecie) ..łeb urywa i miej tu człowieku chorego psa i sam nie zejdź na zawał
...a jeszcze, żeby łaskawa lejdi zechciała się tak od razu przestawić i jadła chętnie...
jakby sklecić cegiełkowy bazarek, to cioteczki porozsyłałybyście zaproszonka własnymi kanałami?
niecierpliwię się i martwię...co tam z Holly?

Link to comment
Share on other sites

porozsyłały byście, ale będzie problem z bazarem - bazary moga być tylko na psy bezdomne. Zuzlikowa miała ten sam problem - wpłaty dobrowolne dogomaniaków tak, ale bazary zostały zdjęte :(
A może trovet:
[URL]http://www.zooexpress.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=hep[/URL]

straszna kasa to żarcie...
Zebra, myślę, jak Ci pomóc... A może wstawmy dobie w podpisy apel o karmę ?

Edit: Zebra, nie odgławiaj mnie za tem podpis, ale pokładam w nim nadzieję...

Link to comment
Share on other sites

Rany, aż się poryczałam, Ciotki... [SIZE=3][B]Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim!!![/B][/SIZE] :oops::oops::oops:

Odebrałam wyniki, fota się powiększa:
[URL="http://naforum.zapodaj.net/ce5c7d8bd856.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ce5c7d8bd856.jpg[/IMG][/URL]

Na razie musimy z konkretami wstrzymać się do wyników USG.
Holly dostała Aniprazol (akurat dobrze że w jej terminie odrobaczania), Esseliv i kilka próbek Hepaticu Royala - zjadła bez problemu.

Po USG będzie ustalone konkretne leczenie i wtedy dam znać, co jest najpotrzebniejsze :oops: Konta na razie nie dam...:oops:

Chcę również serdecznie podziękować [B]malibo57[/B] i [B]ajlii[/B] za porady mailowe.

Ogólnie się już chowam... ale czekam na Wasze sugestie, może znacie kogoś kto miał podobną sytuację?

Link to comment
Share on other sites

jestem na zaproszenia Alice Midnight, witajcie ciotki pro-zebrowe i pro-hollowe
nie mam zadnych doswiadczen z takimi chorobami psow i ich leczeniem, ale jak najbardziej dolacze do zrzutki, przyslijcie mi konto na pw, jakies 2 dychy znajde
kupowalam swego czasu u ciotki zebry na bazarku raz czy dwa, znamy sie
pomysl Alice ze zrzutka na karme i lek jest dobry i wiele osob dolaczy, jezeli zebra ma opory z podaniem konta, to moze Alice lub inna ciotka blisko zakolegowana z zebra poda swoja, nazbiera, kupi karme watrobiana i zawiezie do zebry? cos w tym stylu?

scigajcie mnie na pw, bo prawie nie bywam na watkach, komputer wlaczam raz na kilka dni
trzymajcie sie dziewczeta, nie bedzie najzlej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Jestem i ja. pomyślimy.[/QUOTE]
no to myslimy ale jutro , dzisja wykonczona jestem...chyba na jakis bank skocze...
dowalilam Arktyce...w radio Katowice...puszcza 7 kwietnia...zobaczymy co obetna ale sie zainteresowali ..detale pozniej, musze dotrzec do TV...
To muzyczna audycja o 22:05...

Link to comment
Share on other sites

miałam na bdt szczyla z podobnymi wynikami.... dużo wskazuje na to że może to być zespolenie wrotno oboczne....:( okaże się to po USG
słyszałam 2 metody na to... jedna operacja ale niestety to koszty ok 1200 zł u Galantego.... drugi to dieta bezbiałkowa do końca życia + wspomagacze wątroby

zamiast eselliv można podawać hepatil... dodatkowo laktulozę na wspomaganie trawienia i lepszego wydalania

ps
laktulozę jeszcze mam i hepatil też jak chcesz to ci prześle jak podasz adres :)

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, dziękuję raz jeszcze za obecność.

[quote name='Jagna78']miałam na bdt szczyla z podobnymi wynikami.... dużo wskazuje na to że może to być zespolenie wrotno oboczne....:( okaże się to po USG
słyszałam 2 metody na to... jedna operacja ale niestety to koszty ok 1200 zł u Galantego.... drugi to dieta bezbiałkowa do końca życia + wspomagacze wątroby

zamiast eselliv można podawać hepatil... dodatkowo laktulozę na wspomaganie trawienia i lepszego wydalania

ps
laktulozę jeszcze mam i hepatil też jak chcesz to ci prześle jak podasz adres :)[/QUOTE]

[B]Jagna78[/B], dziękuję. Będę niezmiernie wdzięczna jeśli zechcesz wspomóc Holly hepatilem, już wysyłam adres :oops:
[B]gameta[/B], dzięki za podpis ;)

Wymyśliłam, że zrobię allegro z rzeczami, które mam jeszcze do sprzedania - jeśli ktoś będzie zainteresowany, wyślę linka na pw lub maila - co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

no chyba allegro tylko zostaje skoro na prywatne tu bazarku zrobic się nie da.
ja postaram się z niedzieli na poniedziałek pokombinowac coś więcej, bo rozumiem ze dobrowolne wpłaty to tez odbywają się tak jakby na boku? nie mozna zrobic cegiełkowego bazarku?
tymczasem pakuje sie i uciekam na weekend.

[center][B][COLOR="#ffa500"]trzymajcie się wszyscy ciepło[/COLOR][/B]
[IMG]http://ifotos.pl/img/rqhwhw.gif[/IMG][/center]

Link to comment
Share on other sites

Bedę niedługo kupować Royal Canin hepatic dla Kazana - możliwe że w hurtowni. Wychodzi ok. 50-60 zł taniej niż przez lecznicę weterynaryjną.
Jesli uda sie zebrać kasę (prawie 200 zł za 15 lub 12 kg w cenie hurtowej) - to kupię też tam dla Holly.

Zamiast esenciale można podać eseliv - to tańszy zamiennik. Na psa 15 kg jednak kapsułka dziennie.


A bazarek można też zrobić u nas... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Bedę niedługo kupować Royal Canin hepatic dla Kazana - możliwe że w hurtowni. Wychodzi ok. 50-60 zł taniej niż przez lecznicę weterynaryjną.
Jesli uda sie zebrać kasę (prawie 200 zł za 15 lub 12 kg w cenie hurtowej) - to kupię też tam dla Holly.

Zamiast esenciale można podać eseliv - to tańszy zamiennik. Na psa 15 kg jednak kapsułka dziennie.


A bazarek można też zrobić u nas... ;)[/QUOTE]

Super, mam w tej chwili 100 zł z przeznaczeniem na karmę... Esseliv na 2 tyg. już mam.
[B]ajlii[/B], co myślisz o wynikach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DarkWater']no to róbmy bazarek tam gdzie wolno[/QUOTE]

Zapraszam: [URL]http://stowarzyszenieprzyjaciolszczurow.pl/[/URL]

(konieczna jest rejestracja)



[B]Zebra [/B]- nie wiem co mam myśleć, muszę to przegryźć na spokojnie. Kazan miał lepsze... a widziałaś co się z nim działo :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...