Jump to content
Dogomania

czekamy na wyniki kolejnych badań, prosimy o kciuki dla Holly!


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zebrazebra']Dziewczyny, dziękujemy za wsparcie!!!!

Z dzisiejszego USG, robionego przez dr. Marcińskiego, wynika m.in. że [B]"wątroba niepowiększona, miąższ bez zmian"[/B]. Wg lekarza prowadzącego kontynuujemy wspomaganie wątroby i dietę, a za 2 tygodnie powtarzamy badania.

Zupełnie nie wiem, co o tym myśleć... :niewiem:

Takie wyniki krwi a takie wyniki USG...[/QUOTE]

a badania były wysyłane do laboratorium? bo mi kiedyś zrobili taki numer w jednej lecznicy że zrobili na miejscu jakąś maszyną i wyszły tragiczne pytanie było jak to możliwe że pies się jeszcze na nogach trzyma przy takich parametrach, na wszelki wypadek wysłali jeszcze krew do laba i nastepnego dnia przysłali maila że wyniki są dobre a oni sprawdzili i maszyna im się popsuła dlatego u nich wyszły takie dziwne.

Link to comment
Share on other sites

Zebra ja miałam taka historie że wysłali do laboratorium ludzkiego, i tam są inne odczynniki. Wyniki wyszły fatalne, diagnoza była że zewnątrz wydzielnicza niewydolność trzustki
Pojechaliśmy zaraz do Wrocławia na kompleksowe badania i wyniki okazały się idealne.

Hepatiale dzisiaj wysłałam.

I w każdym bądź razie ciesze się bardzo że taki wynik USG.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagna78']a robiliście badania amoniaku.??... bo jak to coś z wątrobą to też kosmiczne wyniki są[/QUOTE]
Nie, i wetka nie zleciła. Zasugeruję.

[B]Astaroth, olalolaa[/B], możliwe, że w labie coś pochrzanili, dlatego będziemy powtarzać. Hepatiale bardzo się przyda, zrewanżuję się, jak tylko będę mogła.

Link to comment
Share on other sites

trzymam kciuki za to że to jednak błąd laba, ale będę zaglądać i jeśli jednak jest chora to postaram się jakoś pomóc

edit: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/128994-LEKI-wątek-zbiorczy/page8[/URL] - warto śledzić wątek, właśnie ktoś chce oddać leki dla wątrobowców

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagna78']a robiliście badania amoniaku.??... bo jak to coś z wątrobą to też kosmiczne wyniki są[/QUOTE]
Badanie amoniaku nie ma sensu - pomijam, że najczęściej jest niemiarodajne, bo trzeba je wykonać max. 15 minut od pobrania. Najczęściej jest tak, że parametry wątrobowe są w porządku, a we krwi jest amoniak i powoduje np., ataki padaczkowe. Odwrotnie raczej rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję sobie. Mój psiak chorował na wątrobę, początkowo diagnostyka szła w kierunku cukrzycy, później guza...do dziś nie wiem co było pierwotną przyczyną niewydolności. Jak transaminazy były ok, to kreatynina i mocznik fatalne, do tego doszły problemy ze skóra.

Zebra mam esenciale ale chetniej Ci wyślę pieniądze (nie jakąś ogromną kwotę, bo mam teraz psiaka z problemami) na diagnostykę lub leczenie.

Co do błędów w laboratorium to niestety ale pomimo, że nie mają prawa to jednak się zdarzają. Miejmy nadzieję, że tak jest:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania102']Zapisuję sobie. Mój psiak chorował na wątrobę, początkowo diagnostyka szła w kierunku cukrzycy, później guza...do dziś nie wiem co było pierwotną przyczyną niewydolności. Jak transaminazy były ok, to kreatynina i mocznik fatalne, do tego doszły problemy ze skóra.

Zebra mam esenciale ale chetniej Ci wyślę pieniądze (nie jakąś ogromną kwotę, bo mam teraz psiaka z problemami) na diagnostykę lub leczenie.

Co do błędów w laboratorium to niestety ale pomimo, że nie mają prawa to jednak się zdarzają. Miejmy nadzieję, że tak jest:)[/QUOTE]

[B]Ania102[/B], bardzo dziękuję za pomoc, ale na razie wstrzymujemy się do powtórzenia wyników, zobaczymy co się okaże i ewentualnie wtedy skorzystam z propozycji... Zwłaszcza, że - jak piszesz - sama masz piesa z problemami. Życzę zdrowia i jeszcze raz dziękuję!!! :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

No już go niestety nie mam, bo cierpienie zostało skrócone prawie miesiąc temu:-(
Koniec był okropny...
Jakby coś to pisz na pw, chętnie pomoge:) Niestety psiaki chorują jak ludzie a te choróbska czasem są bardzo cwane i podstępne.
Zdróweczka Holly!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']A to już musi zrobić [B]alice midnight :oops:
[/B][/QUOTE]
już zmieniłam, przepraszam za niebyt, inne "sprawy" mnie przygniatają od kilku dni.
bardzo się cieszę, że jest duża szansa dla zdrowia Holly.
moze to rzeczywiscie nieszczęsny lab coś pochrzanił.
czekamy i nieustająco kciukamy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']i co? i co? jak się macie dziewczyny ?[/QUOTE]

Się mamy teoretycznie całkiem ok, czekamy do środy na badanie krwi.
[B]gametko[/B], wykorzystaj na razie miejsce w swoim podpisie na jakiegoś piesa w potrzebie, ok? :oops: Bo my na razie sobie radzimy, a inne bidy czekają na reklamę. I jeszcze raz Ci pięknie dziękuję za pomoc!!! :oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Mogę podzielić się lekami na wątrobę.
Jak są jeszcze potrzebne to poproszę adres na pw.
Życzę zdrówka .[/QUOTE]

Dziękuję, dziękuję bardzo.

Mam wstępne wyniki powtórnych badań, ogólnie są lepsze, ale wciąż poza normą.
O szczegółach napiszę we wtorek, jak odbiorę wyniki....

[SIZE=4]Na dzisiaj jest tak:
AspAT - było 120,[B] jest 50[/B], norma 1-37
AIAT - było 297, [B]jest 150[/B], norma 3-50[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...