Jump to content
Dogomania

czekamy na wyniki kolejnych badań, prosimy o kciuki dla Holly!


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zebrazebra']Jeśli to to samo, co Essentiale czy Verdin, to się bardzo bardzo przyda! Dziękuję!!![/QUOTE]
Na opakowaniu pisze tak:
zalecany w celu wspomagania funkcji wątroby w przypadkach niewydolności oraz zaburzeń czynnościowych. działa regeneracyjnie i osłonowo przy leczeniu chorób wątroby.

Ja to dostałam od weta jak padła diagnoza że moja suka ma niewydolność trzustki, na szczęście obaliliśmy to robiąc dokładniejsze badania u innego weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Na opakowaniu pisze tak:
zalecany w celu wspomagania funkcji wątroby w przypadkach niewydolności oraz zaburzeń czynnościowych. działa regeneracyjnie i osłonowo przy leczeniu chorób wątroby.

Ja to dostałam od weta jak padła diagnoza że moja suka ma niewydolność trzustki, na szczęście obaliliśmy to robiąc dokładniejsze badania u innego weta.[/QUOTE]

Tak poproszę bardzo bardzo, jeśli już nieprzydatny, chętnie przyjmiemy :loveu:
Dziękuję pięknie za pomoc!!! Już wysyłam pw.

Link to comment
Share on other sites

Mam 12 letnią sunie z chorą wątrobą. Ujawniła się żółtaczką, już pierwsze wyniki pokazały, że stan jest dramatyczny, a rokowania były bardzo ostrożne. Zatrucie organizmu, wątroba w stanie rozpadu. Prze pierwszych 6 dni suka była płukana i odżywiana kroplówkami. Potem ścisła dieta: ryż i następnie ryż z gotowanym kurczakiem. Po miesiącu wprowadziliśmy sucha karmę RC Hepatoc. Próbowałam też Torvet, ale Pynia nie chciała jej jeść- granulki duże, kwadratowe i twarde, Hills jej nie smakował. Pozostajemy przy RC.

Przez cały podaję jej 2 x dziennie Heparegen 1/2 tabletki (rano i wieczorem) i raz dziennie Hepatil (w porze obiadu).
Na karmie weterynaryjnej i tabletka pozostanie już do końca.
Gdy po pół roku zrobiliśmy kolejne badania krwi okazało się, że parametry wątrobowe wróciły do normy. Wątroba doskonale się regeneruje. Dzisiaj moja sunia jest w doskonałej formie, przeszła operację guzów i listwy mlecznej i wszystko jest ok.

Karma jest droga, ale zawsze można psu gotować. Wymienione przeze mnie leki to zamienniki tych drogich. U nas spisują się znakomicie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akucha']Mam 12 letnią sunie z chorą wątrobą. Ujawniła się żółtaczką, już pierwsze wyniki pokazały, że stan jest dramatyczny, a rokowania były bardzo ostrożne. Zatrucie organizmu, wątroba w stanie rozpadu. Prze pierwszych 6 dni suka była płukana i odżywiana kroplówkami. Potem ścisła dieta: ryż i następnie ryż z gotowanym kurczakiem. Po miesiącu wprowadziliśmy sucha karmę RC Hepatoc. Próbowałam też Torvet, ale Pynia nie chciała jej jeść- granulki duże, kwadratowe i twarde, Hills jej nie smakował. Pozostajemy przy RC.

Przez cały podaję jej 2 x dziennie Heparegen 1/2 tabletki (rano i wieczorem) i raz dziennie Hepatil (w porze obiadu).
Na karmie weterynaryjnej i tabletka pozostanie już do końca.
Gdy po pół roku zrobiliśmy kolejne badania krwi okazało się, że parametry wątrobowe wróciły do normy. Wątroba doskonale się regeneruje. Dzisiaj moja sunia jest w doskonałej formie, przeszła operację guzów i listwy mlecznej i wszystko jest ok.

Karma jest droga, ale zawsze można psu gotować. Wymienione przeze mnie leki to zamienniki tych drogich. U nas spisują się znakomicie.[/QUOTE]

Witam na wątku i dziękuję za informacje o Twojej dzielnej suni, mam nadzieję, że wszystko będzie nadal ok. Każde słowa wsparcia są dla mnie niezwykle cenne.
My czekamy na USG, na razie dieta i wspomagacz wątroby. Hepatic RC z próbek Holly zjada chętnie, ona wogóle lubi suchą karmę. Na oko nikt by nie powiedział, ze z psem jest kiepsko...

Link to comment
Share on other sites

ja mogę w hurtowni kupić trovet, tam kosztuje 190zł za 12,5kg, u mnie jeden psiak go je więc mogę na próbe kilka chrupek mu podebrać może się nie obrazi żeby sprawdzić czy jej będzie smakować, a jakby co to tu przepis na gotowane [I]dla psów z chorobami przewodu pokarmowego i wątroby[/I]:
[I]115 g chudej, siekanej wołowiny
75 g białego sera
310 g gotowanej rozdrobnionej marchwi
270 g utartego zielonego groszku
1,5 łyżeczki fosforanu wapnia[/I]
[I][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']ja mogę w hurtowni kupić trovet, tam kosztuje 190zł za 12,5kg, u mnie jeden psiak go je więc mogę na próbe kilka chrupek mu podebrać może się nie obrazi żeby sprawdzić czy jej będzie smakować, a jakby co to tu przepis na gotowane [I]dla psów z chorobami przewodu pokarmowego i wątroby[/I]:
[I]115 g chudej, siekanej wołowiny
75 g białego sera
310 g gotowanej rozdrobnionej marchwi
270 g utartego zielonego groszku
1,5 łyżeczki fosforanu wapnia[/I]
[I][/I][/QUOTE]

Wielkie dzięki, będę chyba kupować RC Hepatic za pośrednictwem [B]ajlii[/B], za to przepis bardzo się przyda :)
A wiesz może jak wygląda kwestia nabiału przy takiej wątrobie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']dostałam na pw pytanie, czy to essentiale może być po terminie ważności - jeśli może być, to mam dać znać. Ja nie wiem, czy to działa po terminie. Zdzecydujcie.[/QUOTE]

nie mam pojęcia, może to zależy ile po terminie? Ale raczej wątpię...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Wielkie dzięki, będę chyba kupować RC Hepatic za pośrednictwem [B]ajlii[/B], za to przepis bardzo się przyda :)
A wiesz może jak wygląda kwestia nabiału przy takiej wątrobie?[/QUOTE]

To tak jakby się aljii nie udało załatwić, a puszki trovetu są po 8zł.
Hmm szczerze to nie bardzo się orientuję bo Krecik to mój pierwszy psiak z problemami z wątrobą i na szczęście nie jest to bardzo poważny stan. Moja koleżanka pisze prace magisterską na temat żywienia psów z chorobami wątroby mogę popytać o jakieś materiały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']To tak jakby się aljii nie udało załatwić, a puszki trovetu są po 8zł.
Hmm szczerze to nie bardzo się orientuję bo Krecik to mój pierwszy psiak z problemami z wątrobą i na szczęście nie jest to bardzo poważny stan. Moja koleżanka pisze prace magisterską na temat żywienia psów z chorobami wątroby mogę popytać o jakieś materiały.[/QUOTE]

A popytaj, popytaj...
Co do Trovetu, podobno nie jest najlepszą karmą:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

hmm nie wiem nie porównywałam składu, weterynarze raczej polecają royala ale z drugiej strony za to im płacą. Trovet to jedyna karma weterynaryjna którą można kupić w zwykłej hurtowni zoologicznej, inne firmy sprzedają tylko lecznicom, dlatego piszę o trovecie bo do innych nie mam poprostu dostępu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']hmm nie wiem nie porównywałam składu, weterynarze raczej polecają royala ale z drugiej strony za to im płacą. Trovet to jedyna karma weterynaryjna którą można kupić w zwykłej hurtowni zoologicznej, inne firmy sprzedają tylko lecznicom, dlatego piszę o trovecie bo do innych nie mam poprostu dostępu.[/QUOTE]

Jasne, ja się na tym zupełnie nie znam, po prostu takie zdanie słyszałam :)

Holly dzisiaj: [url=http://naforum.zapodaj.net/ec267ca13c2c.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ec267ca13c2c.jpg[/img][/url]
[IMG]http://zapodaj.net/images/5d9204c36d2d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight']witam Was w Dzień Szczura :)
jak Holly? jakies zadania dla mnie są?[/QUOTE]

Holly zachowuje się absolutnie normalnie, jak widać na zdjęciu powyżej - nie wiem, co o tym wszystkim myśleć... USG w środę, zobaczymy.
Dzięki [B]alice[/B] za gotowość, czekamy do środy... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']
Co do Trovetu, podobno nie jest najlepszą karmą:niewiem:[/QUOTE]

Trovet jest w praktyce podobny do RC (a może nawet ciut lepszy?) a tańszy. Po prostu RC ma gigantyczną reklamę a i gabinety wetów zwykle obwieszone są ulotkami i gadżetami z...? :cool3:

Dobra, do rzeczy. Ja niestety finansowo leżę, ale mam informacje, które mogą się przydać :oops:

[QUOTE]Trovet n[COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2]a pewno jest tańszy od royala a i royal hepatic ma jakieś ograniczenie czasu stosowania chyba, bo jest za mało wartościowy na stałe[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2], a trovet można podawać na stałe[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2]. [B]Można też karmić wątrobowca po domowemu - chude i lekkostrawne[/B] (c[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2]hude białe mięso plus ryż i warzywa[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2] i minimalna ilość oleju roślinnego albo z mięśni ryb), [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2]bo na wątrobę nie ma jakichś bardzo konkretnych zaleceń, tylko[B] lekkostrawnie i nietłusto[/B].[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2] [B]Karmić najlepiej 3-4 razy dziennie, nie wolno dawać dużo na raz[/B][/FONT][B].[/B] [/COLOR][COLOR=black][FONT=MS Shell Dlg 2]Ze wspomagaczy świetne jest essentiale forte, w aptece bez recepty.[/FONT][/COLOR][/QUOTE][quote name='Martens']To ja mam tego wspomnianego wątrobowca, i też ze zwłóknieniem wątroby, tyle że raczej starczym.

[...]
Z suplementów - wspomniany Essentiale Forte, podobno działa cuda, moja sunia od grudnia bierze na stałe.
Polecam też Hepatil - zamiast weterynaryjnego Ornitilu, który jest kilkakrotnie droższy niż ludzki Hepatil (w aptece bez recepty ok. 7 zł - za Ornitil płaciłam ok. 30...). To wszystko suplementy pomagające w regeneracji wątroby, a nie typowe leki, więc na pewno suni nie zaszkodzą.
Dobry jest też Zentonil, też suplement, tylko drogi.
Z leków na receptę mieliśmy Heparegen na 7 dni; może i jej by pomogło.
Przydałyby się jej też kroplówki, jeśli nie miała do tej pory, żeby trochę odtruć organizm.

Co do karmy - Ja osobiście polecam Trovet Hepatic - HLD; tańszy i pożywniejszy od Royalowego Hepatica, co moim zdaniem ważne, skoro sunia jest taka chudziutka. No i Royal Hepatic można podawać chyba maksymalnie 12 tygodni, potem moga być niedobory i objawy niedożywienia i najpóźniej wtedy wypadałoby znaleźć alternatywę.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, dziękujemy za wsparcie!!!!

Z dzisiejszego USG, robionego przez dr. Marcińskiego, wynika m.in. że [B]"wątroba niepowiększona, miąższ bez zmian"[/B]. Wg lekarza prowadzącego kontynuujemy wspomaganie wątroby i dietę, a za 2 tygodnie powtarzamy badania.

Zupełnie nie wiem, co o tym myśleć... :niewiem:

Takie wyniki krwi a takie wyniki USG...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...