Jump to content
Dogomania

Pies nie chce jeść suchej karmy.


Ashira_Hera

Recommended Posts

Nie wiedziałam gdzie to umieścić. To jest Westie 5 miesięczny. Zmienialiśmy już karmę z Royal Canin . Teraz je Purinę Pro Plan . Na obiad dostaje ryż z mięsem i marchewką. Zjada cały. Na śniadanie i kolację dajemy mu suche. Musimy mu w pasztecie dla psów maczać albo parówkę dodawać, żeby choć dziabnął trochę. Ale i tak rzadko kiedy zje całe. Pasztet i parówkę samą by sie zjadło, ale nigdy suche. Czemu on tak nie ubi tego suchego ? Czy może jest wybredny

A już przy okazji zapytam. Są zmiany posiłków, że pies od takigo wieku do takiego je 4 razy dziennie, później 3 razy dziennie, 2 razy dziennie. W jakim wieku są te zmiany ?

Link to comment
Share on other sites

Co do wieku, to nie wiem, ale jeśli o karmę chodzi, to jeśli pies nie chce jeść, to może nie zmuszajcie? Może niech dostaje tylko naturalne jedzonko, poczytaj o BARF i zrównoważonej diecie w tym kierunku. Wiesz, to troszkę tak, jak byś Ty miała jeść tubki dla astronautów - jak lubisz, to spoko, ale nie każdemu to smakuje...

Link to comment
Share on other sites

Reklame między innymi. Dobrze zbilansowane naturalne jedzenie jest (jak sama nazwa wskazuje) naturalne, a więc zapewnia wszystko, a nie ma tyle chemii, co zmielone, zgranulowane, wzbogacone róznymi wynalazkami, do tego sztucznymi i słabiej przyswajalnym, suche.

Link to comment
Share on other sites

Wiele psów odmawia jedzenia suchej karmy jeśli dostaje w międzyczasie gotowany posiłek - nie są łakome, słabo odczuwają głód i wolą poczekać na to, co im bardziej smakuje.
Możesz albo całkiem zlikwidować jedzenie gotowane - wtedy pies zapewne z głodu w końcu przekona się do suchej karmy. Albo - jak radzi Sybel - zdecydować się na karmienie naturalne, domowe lub barf.
(Albo dosmaczać to suche jak dotychczas - tylko żeby to miało sens, powinno to być faktycznie dosmaczanie, czyli dodatek na smak, a nie mieszanie pół na pół z puszką.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashira_Hera']suche karmy chyba mają w sobie jakieś składniki, które pomagają psu, prawda?[/QUOTE]

O tak, konserwanty, barwniki, polepszacze smaku i zapachu :evil_lol: Karm nie produkuje się z tajemniczych prozdrowotnych składników z kosmosu, tylko ze zwykłego jedzenia, natomiast witaminy tracone są w procesie produkcji. Karmę potem witaminizuje się sztucznie, a przyswajalność witamin syntetycznych jest o wiele niższa niż naturalnie występujących w jedzeniu.
Jeśli masz czas i możliwość, namawiam do świeżego jedzenia, czy BARFu, czy gotowanego - tym bardziej, że pies jak widzisz nie jest entuzjastą suchych kulek ;)

Link to comment
Share on other sites

No, ja na przykład mieszam suche z rosołkiem z kurczaka, który dostały dzień wczesniej, pozwalam,żeby suche nieco nasiąkło, do tego gotowana marcheweczka też z rosołu. Ewentualnie daję kurczaka mieszanego z marchewka i suchym (jak zdarzy mi się zapomnieć ugotować ryż, a jest późno). No i jedzą. A jak nie zjedzą (zje raczej, bo drugi zwykle grymasi, bo TAK), to micha znika i do następnego posiłku.

Link to comment
Share on other sites

filodendron ma rację, ja bym odstawił gotowane. Co do wyzszości gotowanego czy Barfu nad suchym... tu będą podzielone zdania. Zasadnicza rzecz - trzeba miec czas żeby przyrządzać te posiłki i muszą być one świeże. A suche, mimo że jest przetworzone, nie znaczy że jest sztuczne.

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że powinniście się zdecydować na karmę suchą lub karmienie naturalne i nie mieszać tych dwóch sposobów karmienia, no może z wyjątkiem 'dodatków zanęcających" :), zwłaszcza w sytuacji kiedy piesek wyraźnie preferuje to co mu bardziej smakuje,czyli domowe jedzenie. Mieszanie jedzenia np. jeden posiłek suchy, drugi naturalny nie jest dla psa korzystne, a swoją drogą u nas Purina też się nie sprawdziła.

Link to comment
Share on other sites

Tzn. odstawienie gotowanego przedstawiłam jako jedną z możliwych opcji - z pewnością korzystną, jeśli się nie ma czasu na przygotowywanie psu posiłków domowych.
Natomiast jeśli ten czas jest - to warto psu pogotować albo dać surowe. U nas suche karmy się nie sprawdziły. Choć oczywiście to nic nie znaczy - wiele psów na suchym ma się dobrze i zdrowo. To zbyt osobnicze, żeby dyskutować, co jest z definicji lepsze. Zasadniczo wybór zależy od możliwości czasowych i możliwości portfela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ashira_Hera']A już przy okazji zapytam. Są zmiany posiłków, że pies od takigo wieku do takiego je 4 razy dziennie, później 3 razy dziennie, 2 razy dziennie. W jakim wieku są te zmiany ?[/QUOTE]
Spokojnie możesz mu już dawać dwa główne posiłki. Rano np suche. 1/2 porcji dziennej a wieczorem gotowane. Ale, jak napisały przedmówczynie, raczej ciężko Ci będzie, bo pies będzie wybrzydzał, więc albo na jedno, albo na drugie trzeba będzie się zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Też zmagam się z tymi problemem z moim psiakiem. Od początku kiedy jest u nas dostaje rano mokre jedzenie (ryż, chleb, makaron lub coś w tym stylu + puszka - nie cała oczywiście) a po południu suchą. Niestety nie do końca suchą, bo muszę mu coś tam dołożyć. Np. łyżeczkę pasztetu. Wtedy porządnie to mieszam, aby pasztet obkleił wszystkie granulki karmy. Czasami to działa, czasami nie. Do tego muszę często zmieniać suchą karmę, więc kupuję opakowania max. 3 kg. Próbowałam już kiedyś przejść na samą suchą, jednak pies zaprotestował i przez około 2 dni nie jadł nic, bo się uparł, że suchej karmy to on nie zje. Myślałam, że jeżeli nie dostanie nic innego to suchą karmę pochłonie, niestety ten sposób nie podziałał.. ;c

Cały czas "jedziemy" na mokrym rano + suche z dodatkiem po południu, dlatego rano staram się za dużo mu nie dawać, żeby dał radę jeszcze zjeść popołudniową porcję. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...