Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

No! Koniec na razie, teraz będę wklejać tylko to co aktualnie zrobię ;).

Dzięki evel :loveu: A ja zawsze wolałam brązy :). Co prawda Jari miał być suką, ale raz, że mam już dwie suki więc bałam się, że będą zgrzyty, a dwa, dobermanki miewają ciąże urojone tak samo często jak jamniczki, a ja już miałam szczerze dość tej przypadłości :shake: Trochę się bałam czy dam sobie radę z krwiożerczo-dominacyjnym samcem dobermana, ale na razie mogę powiedzieć, że z Jarim jest mniej zachodu niż ze złośliwymi jamnicami :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Oj, z tymi urojonymi ciążami to rzeczywiście masakra :roll: Pamiętam, że D. miewała praktycznie po każdej cieczce... Oczywiście w tamtych cudownych czasach wet-konował zaproponował oczywiste rozwiązanie - ciąża prawdziwa! Chyba się domyślasz, jak "pomogło" :splat:

Ja tam planuję dobka kiedyś, właściwie sukę, ale to długo, długo jeszcze pewnie ;) No chyba, że dostanę zaćmienia jakiegoś i kupię samca :evil_lol: Suka przy Zuzolstwie nie wchodzi w grę, bo by się pozabijały chyba :siara:

Link to comment
Share on other sites

Jak to miło w końcu móc pisać o swoim psie i nie robić offtopów :lol:

Z moich krótkich obserwacji na razie wynika, że suki dobermanki są dużo bardziej zołzowate od psów. Mi się w ogóle ta zołzowatość podoba :diabloti: psy to takie przytulasy. A Jari to już w szczególności, godzinami by leżał z głową na kolanach, tylko żeby go głaskać. Ale pies jest też sporo większy od suki, mój ma teraz 71 cm, waży 35 kg i jest dość szczupły (docelowo 40-45), dobki rozwijają się i do 3 lat więc jeszcze dużo przed nim. Dodając do tego temperament dobermana, trzeba mocno stać z nogami na ziemi :evil_lol: No i są problemy z dominacją innych psów, mało który znosi styl zabawy Jariego (Golden Duffel z fotek jest nieliczny) ostatnio zdeklasował 80 kg Cane Corso - Corsiak co prawda frajer totalny ;) ale po dłuższej chwili miał dość jak go mój wariat w pełnym biegu przewrócił i skoczył do gardła, co prawda w zabawie, ale jest to totalnie dominacyjne. Ludzi też na początku próbuje jak może, tj. bardzo natrętnie chce żeby go głaskać, wpychając wszędzie swój "łepek", bardziej spolegliwe jednostki nie dają sobie rady i muszę interweniować ;).

Link to comment
Share on other sites

No mnie się bardziej podobają suki właśnie ze względu na to, że są... eee... no, sucze :lol: Znaczy delikatniejsze, mniejsze i w ogóle bardziej kompaktowe ;) A że dobermany nie kochają innych psów zazwyczaj, a inne psy też do nich czułością nie pałają to wieeeem :evil_lol: Chociaż mam obecnie w domu egzemplarz, który jest chyba dobermanem umysłowo :roflt:

No widać po nim, że to jeszcze szczylek, jak mu urośnie klata to dopiero będziesz miała morderrrrcę :loveu:

Odklejanie napastliwych samców-przytulaczy ostatnio ćwiczyłam na dorosłym wilczaku, który za wszelką cenę chciał mi się dolizać do mózgu chyba - mam nadzieję, że zdałam test, bo buras się w końcu położył na moich stopach i dał spokój ;)

Link to comment
Share on other sites

@evel
Ja lubię psy właśnie maksymalnie wysokości samca dobermana. Już z takim bernardynem czy dogiem czułabym się dziwnie :lol: Ale ostatnio byłam na obronie i były suczki dobermanki to wydawały mi się takie drobniutkie przy moim cielaku ;)

Chociaż mam obecnie w domu egzemplarz, który jest chyba dobermanem umysłowo


Mam podobnie w dwóch wydaniach :lol:

Odklejanie napastliwych samców-przytulaczy ostatnio ćwiczyłam na dorosłym wilczaku, który za wszelką cenę chciał mi się dolizać do mózgu chyba - mam nadzieję, że zdałam test, bo buras się w końcu położył na moich stopach i dał spokój


O, to grzeczny piesek :diabloti: Ale też wiadomo, że trzeba czasem psu pokazać, że przesadza. Moja mama np. nie umie i jeszcze się tłumaczy "ale on jest taki kochany, wy go nie głaszczecie" kiedy Jari właśnie pod jej nieuwagę pije kawę z kubka, który trzyma w ręce :lol:

@Korenia
Duffel jest biedny, ale tylko dla nas, naprawdę on to uwielbia i sam zaczepia do zabawy. Niesamowity pies :saint1: A hodowla to Tira Vento.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
@Korenia
Duffel jest biedny, ale tylko dla nas, naprawdę on to uwielbia i sam zaczepia do zabawy. Niesamowity pies :saint1: A hodowla to Tira Vento.[/QUOTE]

Fajne są takie piesy jak Duffel, ztłamszone i jeszcze zadowolone :D
Dobki są piękne, taka gracja w nich jest. Sama pewnie kiedyś będę mieć dobka, chociaż nie wiem czy jak Amy kiedyś odejdzie będę umiała pokochać innego psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']@evel
Ja lubię psy właśnie maksymalnie wysokości samca dobermana. Już z takim bernardynem czy dogiem czułabym się dziwnie :lol: [/QUOTE]
A gdzie tam, im większy tym lepszy :evil_lol: W warszawie raz widziałam taką babeczkę, która miała może z 150 cm wzrostu i szła z wielkim dogiem, który był jej wielkości prawie, to to dopiero komicznie wyglądało :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Zawsze bardziej podobały mi się czarne-podpalane dobki, ale jak patrzę na Dżarheda to chyba zmieniam zdanie, jest naprawdę pięknym psem :cool3:

Amber, gdzie na obronę chodzicie? Jesteś zadowolona? Pomału się rozglądam za takim treningiem dla mojego futrzastego :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przepiękny jest [img]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/img] Mam sentyment do dobków. Wychowywałam się z takim gagatkiem. Mama mówi, że był z niego niezły bandyta, ale ja go pamiętam jako idealnego psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Ale masz morderce w domu :evil_lol:
ja się zastanawiam co on robi tu Dufflowi
[url]http://i56.tinypic.com/2dkwprq.jpg[/url][/QUOTE]

Pańcia go od zabawy oderwała, no to chłopak szybko do fotki zapozował i wrócił dalej do zabawy ;)

Po zapowiedziach na innych tamatach, czuję się zachęcona i będę zagladać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Fajne są takie piesy jak Duffel, ztłamszone i jeszcze zadowolone
Dobki są piękne, taka gracja w nich jest. Sama pewnie kiedyś będę mieć dobka, chociaż nie wiem czy jak Amy kiedyś odejdzie będę umiała pokochać innego psa...[/QUOTE]

Ja mam podobnie tylko zastanawiam się jak Cortina przeżyje odejście Finki, one są praktycznie nierozłączne :shake:

[quote name='Migori']No nareszcie Gratuluję spełnienia marzenia o posiadaniu dobka. Bedę zaglądać, tylko nie leń sie z fotkami - mają być na bieżąco - obowiązkowo.[/QUOTE]

Będą, będą :). Ze mnie fotograf marny, ale czasem coś mi wyjdzie ;)

[quote name='vege*']A gdzie tam, im większy tym lepszy W warszawie raz widziałam taką babeczkę, która miała może z 150 cm wzrostu i szła z wielkim dogiem, który był jej wielkości prawie, to to dopiero komicznie wyglądało [/QUOTE]

Ja szczerze bym się bała wychodzić z takim psem, który jest silniejszy ode mnie. Nigdy nie wiadomo co psu odbije, a potem może stać się nieszczęście.

[quote name='Marchewkowy']śliczne zdjęcia i psy! Jamniczki przekochane :)[/QUOTE]

Dziękuję. Przekochane i przewredne ;)

[quote name='zaba14']witam :P
gratuluje założenia galerii :P świetny wybór trochę lat Ci to zajęło :P
jaminiczki urocze ale dobek oczywiście przepiękny !! czekam na więcej zdjęć i pozdrawiam [/QUOTE]

Marne 9 lat :evil_lol:

[quote name='awaria']Zawsze bardziej podobały mi się czarne-podpalane dobki, ale jak patrzę na Dżarheda to chyba zmieniam zdanie, jest naprawdę pięknym psem :cool3:

Amber, gdzie na obronę chodzicie? Jesteś zadowolona? Pomału się rozglądam za takim treningiem dla mojego futrzastego :diabloti:[/QUOTE]

Na obronie byłam pierwszy raz razem z grupą ludzi z forum dobermanów i było naprawdę super. Do dobrego pozoranta warto pojechać dalej niż 2 ulice, bo od tego może zależeć zdrowie fizyczne i psychiczne twojego psa. Psychicznie to wiadomo, że nie jest to szkolenie pozytywne na klikerek ale nie warto też trafić na idiotę co będzie walił psa obrożą z prądem bo i tak się zdarza. Fizycznie to pozorant musi mieć duże wyczucie jak amortyzować psa po zderzeniu, bo nie raz i nie dwa zdarzało się, że psy uszkadzały sobie kręgi szyjne.

[URL]http://kalupusszkoleniapsow.webs.com/[/URL] To jest strona internetowa, ośrodek znajduje się w Gościeńczycach, jakieś 50 km od Warszawy, koło Tarczyna. Dojeżdża tam PKS. Można dzwonić i się umawiać, naprawdę warto.

[quote name='puchu']Przepiękny jest Mam sentyment do dobków. Wychowywałam się z takim gagatkiem. Mama mówi, że był z niego niezły bandyta, ale ja go pamiętam jako idealnego psiaka [/QUOTE]

Bo jedno nie wyklucza drugiego ;)

[quote name='Avaloth']Wpadłam z ciekawości z obrożowego i chyba zostanę :D
[URL]http://i55.tinypic.com/261epe1.jpg[/URL] i po psie :diabloti:
Duffel swoją drogą czysty z tej 'zabawy' z Jarim..[/QUOTE]

Witamy i zapraszamy do zostania ;). A Duffel wtedy był taki czysty bo go Jari zepchną do kanałku :lol:

[quote name='Kaja10014']Piękny dobek, uwielbiam czekoladowe psy :loveu:[/QUOTE]

Ja również. Polowałam na czekoladowego jamnika, ale ciężko znaleźć ładnego standarda w tym kolorze, więc w końcu przygarnęłam rudzielca.

[quote name='sauatka']o, jest i galeria :)
Jari piękny, nie mogę się napatrzeć :loveu: mam nadzieję, że będziesz nas regularnie zasypywała fotami ;p
no i jamniczki... moja miłość :) mieliśmy kiedyś taką parówę wstrętną.

pozdrawiam ;)[/QUOTE]

Taak, trudno zapomnieć o tej traumie jak się choć raz miało jamnika :diabloti:

[quote name='Tekla64']piesy wspaniale zdjecia cudne a te z pracy obronnej cos pieknego!!!
no rzeczywiscie czysty to Dufeel nie wyszedl z tych zabaw
jesli moge bede zagladac bo zapowiada sie na duza ilosc zdjec pieknych psw[/QUOTE]

Zaglądać zawsze możesz :mdrmed: ale za jakoś fot nie odpowiadam ;)

[quote name='gops']i my bedziemy zagladac :)
piekne psy ! zarowno jamniczki jak i dobek
mam nadzieje ze bedzie tu duuzo zdjec ![/QUOTE]

Cześć gops, o foty się postaram jak będę mogła :)

[quote name='sator_k_']Pańcia go od zabawy oderwała, no to chłopak szybko do fotki zapozował i wrócił dalej do zabawy ;)

Po zapowiedziach na innych tamatach, czuję się zachęcona i będę zagladać ;)[/QUOTE]

Cieszę się bardzo, zapraszamy :happy1:

[quote name='diabelkowa']no sie doczekalam, tez wole chlopcow sa wieksi, nie lubie psow jak szczury ;)[/QUOTE]

To jamnic byś nie polubiła :evil_lol: Witamy :)

Link to comment
Share on other sites

:shake:Wiem jak trudno znaleźć dobrego pozoranta dlatego wciskam się z tym pytaniem gdzie wlezie.:diabloti:

Jesteś kolejną osobą, która poleca mi ten ośrodek, dojazd to akurat nie problem - dysponujemy samochodem :)
Myślę, że w przeciągu miesiąca/dwóch wybierzemy się tam zobaczyć na własne oczy jak szkolenie jest prowadzone :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...