Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

[quote name='RPG']Troche niedoczytana jestes . Przeszczep alogeniczny taki jak mial Gotti moze sie nie przyjac , wtedy pewnie trzeba robic z wlasnego materialu .
Jesli ludziom podaje sie miejscowo w blizny pozawalowe to chyba niewiele jest rzeczy na ktore komorki nie dzialaja . Robi sie juz nierki z komorek macierzystych , robi sie kosci . Na co bys jeszcze potrzebowala ? Trzeba sprawdzic i wykazac sie odrobina checi poznania tematu , choc rozumiem , ze jak sie nie mialo problemu to i tematu nie zna sie glebiej .
Ale w jednym racja , nie dzialaj na raka , ale mysle , ze to na razie . Medycyna komorkowa teraz nie posuwa sie do przodu , ona teraz galpuje .[/QUOTE]
:grins:
wystarczająco dużo się o tym dowiedziałam, żeby wiedzieć, że czasem nie ma sensu stosowanie komórek macierzystych. lub też się nie przyjmują. Nie ma nigdy niczego, co by działało w 100% ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']:grins:
wystarczająco dużo się o tym dowiedziałam, żeby wiedzieć, że czasem nie ma sensu stosowanie komórek macierzystych. lub też się nie przyjmują. Nie ma nigdy niczego, co by działało w 100% ;)[/QUOTE]
Jesli w kilku % nie dzialaja to zamiast sie krzywic z tego powodu lepiej cieszyc sie , ze o wiele wiecej % sie sprawdzaja :loveu:

My Polacy zwykle lubimy narzekac , dostrzegac zle strony , minusy itd. Moj wet mi powiedzial , ze pozyjemy to zobaczymy. Owszem , ale ja sie ciesze z kazdego dnia bez bolu u mojego dzieciaka . Gdyby brak niesteryd to juz mialby watobe do wymiany . Ja potrafie sie cieszyc jednak z kazdego sukcesu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RPG']Jesli w kilku % nie dzialaja to zamiast sie krzywic z tego powodu lepiej cieszyc sie , ze o wiele wiecej % sie sprawdzaja :loveu:

My Polacy zwykle lubimy narzekac , dostrzegac zle strony , minusy itd. Moj wet mi powiedzial , ze pozyjemy to zobaczymy. Owszem , ale ja sie ciesze z kazdego dnia bez bolu u mojego dzieciaka . Gdyby brak niesteryd to juz mialby watobe do wymiany . Ja potrafie sie cieszyc jednak z kazdego sukcesu :loveu:[/QUOTE]

:mdleje:
no spoko, fajnie że ci pieska wyleczyli, na prawdę super, ale warto trochę ochłonąć z tego zachwytu i spojrzeć trzeźwo na sytuację, a nie polecać na wszystko wszystkim jak leci ;) ja akurat znam sprawę z leczenia urazów mięśni, stawów, a także dysplazji i OCD, i wiem, że nie zawsze można liczyć na sukcesy.

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłam, żeby Rena polecała komórki na wszystko i wszystkim jak leci. Opisała swoją historię. Podała kontakt do lekarza i jeżeli ktoś będzie chciał, to się z nim skontaktuje. On już będzie najlepiej wiedział co zrobić z konkretnym przypadkiem.

Nikt w końcu sam tego w domu nie będzie robił :p

Spondyloza zbiera obwite żniwo u dobermanów, jeżeli jest jakaś alternatywna metoda leczenia od podawania tony leków to uważam, że warto o tym wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']:mdleje:
ja akurat znam sprawę z leczenia urazów mięśni, stawów, a także dysplazji i OCD, i wiem, że nie zawsze można liczyć na sukcesy.[/QUOTE]
akurat wymienioneprzez Ciebie problemy sa najbardziej skutecznie wyleczone jesli chodzi chodzi o scislosc :)
A koniom komorki podaje sie miejscowo w stawy skokowe po urazach , w sciegna . Znam konia po przeszczepie , ktory skacze wyoskie przeszkody teraz . Nie ze slyszalam , znam tego konia , robilam mu zdjecia .


Amber , wlasnie dlatego napisalam tutaj , bo wiem jak narazone sa dobermany przeciez . Chcialabym jak piszesz , zeby kazdy wiedxzial , a co kazdy zrobi z ta wiedza to juz jego sprawa . Mozna szukac minusow jak ze wszystkim , mamy kryzys mozna ponarzekac i popierdzielic , ze bieda i ze sie nic nie oplaca i najlepiej isc sie pochlastac :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chcialabym jak piszesz , zeby kazdy wiedxzial , a co kazdy zrobi z ta wiedza to juz jego sprawa . Mozna szukac minusow jak ze wszystkim , mamy kryzys mozna ponarzekac i popierdzielic , ze bieda i ze sie nic nie oplaca i najlepiej isc sie pochlastac :loveu:[/QUOTE]
Dokładnie. Ja do czasu twojego wpisu nie wiedziałam, że robią to u psów na szerszą skalę, ani do kogo się zgłosić jakby co. Przydatna wiedza i potrzebna. A dziury w całym można szukać we wszystkim :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RPG']akurat wymienioneprzez Ciebie problemy sa najbardziej skutecznie wyleczone jesli chodzi chodzi o scislosc :)
A koniom komorki podaje sie miejscowo w stawy skokowe po urazach , w sciegna . Znam konia po przeszczepie , ktory skacze wyoskie przeszkody teraz . Nie ze slyszalam , znam tego konia , robilam mu zdjecia .
[/QUOTE]
mówisz o ocd?
większość psów po operacji artroskopowej na ocd normalnie biega, znam takich psów co najmniej 4, więc nie robi to na mnie większego wrażenia ;) chętnie bym się poprzyglądała np. zdjęciom rentgenowskim psów z dysplazją po wszczepieniu komórek, gdybym tylko się na tym znała :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']mówisz o ocd?
większość psów po operacji artroskopowej na ocd normalnie biega, znam takich psów co najmniej 4, więc nie robi to na mnie większego wrażenia ;) chętnie bym się poprzyglądała np. zdjęciom rentgenowskim psów z dysplazją po wszczepieniu komórek, gdybym tylko się na tym znała :evil_lol:[/QUOTE]
Mozew powinnas porozmawiac z dr Kemilewem , ja tylko rzucilam haslo , nie bede sie wymadrzala , bo za malo wiem z cala pewnoscia , zrobilam co zrobilam , bo balam sie , ze mi pies umrze na chorobe trzustki lub watroby , nie mam zadnej gwarancji na pismie , ze sie cudownie uzdrowil , widze Go codziennie i widze , ze nie boli Go .
Jesli masz problem ze swoim psem to zapytaj u zrodla i nie siej tu niedowierzania , bo byc moze zniechecasz innych do ratowania swoich psow takim niedowierzaniem . Niby forum jest po to zeby dyskutowac , ale raczej trzeba pisac jak sie ma cos do napisania a nie tylko slowa niedowierzania . Niedowairki nie maja ani pieniedzy bo nie wierza , ze mozna zarobic a i czasem zdrowia , bo lepiej od razu sie poddac i isc do piachu samemu , bo w sumie po co ryzykowac.Ja bardzo kocham mojego psa i podejme kazda dajaca odrobine nadziei probe , tylko po to zeby byl ze mna najdluzej jak to jest mozliwe . Ktos mi juz powiedzial , ze za to leczenie moge sobie kupic nowego psa i myslalam , ze strzele temu komus w morde .
Nie odbieraj tego co pisze jako jakis atak , jestem daleka od tego , napisalam tu , zeby dac nadzieje tym co maja podobny problem liczac , ze zapytaja lekarza , dowiedza sie czegos i byc moze uszczesliwie tym newsem kogos , kto chce pomoc swojemu psu a nie tylko narzekac i poddawac w watliwosc to co na swiecie stosuje sie juz z powiedzeniem od dosc dawna . .

Link to comment
Share on other sites

nadzieja nadzieją, już pisałam, że trzeba podejść do tego trochę bardziej realistycznie i zejść na ziemię ;) i nie narzekam, piszę prawdę. Bo nic nie jest w 100% dobre, właściwe i najlepsze.

ja na szczęście problemu z moim psem nie mam i oby, tfu tfu, nigdy się to nie wydarzyło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']Martyna, ale o co Tobie właściwie chodzi? pies RPG ma się dobrze dzięki tej metodzie, czemu poddajesz to w wątpliwość, skoro to fakty?[/QUOTE]
:mdleje:

ja się odniosłam do stosowania tego do wszystkich możliwych chorób świata. Pies RPG ma się dobrze, chwała mu za to i nic na ten temat nie pisałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']:mdleje:

ja się odniosłam do stosowania tego do wszystkich możliwych chorób świata. Pies RPG ma się dobrze, chwała mu za to i nic na ten temat nie pisałam.[/QUOTE]

chyba już Amber napisała, że nikt nie powiedział, że metoda jest super na wszystkie choroby świata...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ja czuję, że zaraz wyjdzie na to, że uznałam, że żaden pies czy cokolwiek leczone komórkami macierzystymi nie wyzdrowiało :mdleje:[/QUOTE]

Nie. Ty po prostu szukasz problemu na siłę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']tak. Bo nie mam co robić. No ludzie :mdleje:[/QUOTE]

no, skoro parę osób Ci to mówi ;) RPG napisała o leczeniu dysplazji i spondylozy, a Ty na to, że to nie magiczny środek na wszystko i że niby ona twierdzi, że owszem na wszystko. potem jeszcze przyznała, że to nie jest metoda na wszystko i że należy cieszyć się z tego, co potrafi wyleczyć. więc to co robisz jest szukaniem problemu na siłę i czepianiem się ;)

Link to comment
Share on other sites

Martyna sama napisała, że lubi się wymądrzać, tutaj daje temu przykład :lol:

Rena napisała, że terapia komórkami to duży krok na przód i [B]szansa[/B] na wyleczenie różnych chorób, które do tej pory były nieuleczalne np. spondyloza. Poczytaj o tym, na to nie było lekarstwa, a robiło z wielu dobków wraki w wieku np. 4 lat.

[QUOTE]Ktos mi juz powiedzial , ze za to leczenie moge sobie kupic nowego psa i myslalam , ze strzele temu komus w morde .[/QUOTE]
Szkoda, że nie strzeliłaś. Raz od siebie, drugi raz ode mnie :diabloti:

Byłam nad Wisłą i spotkał mnie ZONK bo zalało przejście z wysepki na ląd. Całe szczęście stało 3 wędkarzy i jeden pomógł mi przejść na drugą stronę po pieńku. Oczywiście w akompaniamencie rozmowy "jaki ładny pies, a pani jeszcze ładniejsza" albo "to doberman? A czemu taki brązowy?" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']

Byłam nad Wisłą i spotkał mnie ZONK bo zalało przejście z wysepki na ląd. Całe szczęście stało 3 wędkarzy i jeden pomógł mi przejść na drugą stronę po pieńku. Oczywiście w akompaniamencie rozmowy "jaki ładny pies, a pani jeszcze ładniejsza" albo "to doberman? A czemu taki brązowy?" :evil_lol:[/QUOTE]
Mielismy podobnie 2 tygodnie temu.Pojechalismy nad Wisle , na taka duza plaze tu niedaleko kolo nas , a tam nie ma plazy tylko sama Wisla . Polalizilismy po krzaczorach i do domu , a liczylam na zdjecia , bo fajne swiatlo bylo. Ciebie chociaz ktos skomplementowal :lol:.
Bylismy wlasnie z Kotem w naszym wiejskim sklepie , a tam byl tez ZONK , pod sklepem ktos podrzucil z samochodu psa o 5 rano , pies to bernardyn .Jak poszlam do srodka malo nie wskoczyl na moj gowniany samochod , w ktorym ujadal Gociu . Pozniej tez pies wybiegl za nami na droge i biegl srodkiem drogi wojewodzkiej . Myslalam , ze jakis samochod go trzepnie , ale sie samochody zatrzymaly i zszedl z drogi .Mam taka nadzieje , bo widzialam we wstecznym . Ludzie to jednak kochaja swoje psy :angryy: Zawsze podrzuca tam gdzie jest jedzenie , pod sklep znaczy

Link to comment
Share on other sites

Pewnie za dużo jadł, to pomyśleli, że teraz będzie miał za darmo :diabloti:

A ja właśnie zobaczyłam, że Jariemu leci krew z łapy po spacerze :loveu: No bo jak to tak? Iść nad Wisłę i sobie łapy nie rozwalić? :diabloti: Całe szczęście to tylko małe przecięcie opuszki... Wołałabym miękkiej tkanki, no ale może się zagoi jakoś bezboleśnie... Tja... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']

A ja właśnie zobaczyłam, że Jariemu leci krew z łapy po spacerze :loveu: [/QUOTE]
Znaczy Jarek zyje i ma sie jak zwykle . Tylko nie rob obciachu tymi babskimi/dzieciecymi/ skarpetami prosze :lol:

Okamia , ja nie moge jednak tego zwyczaju wywozenia psa zrozumiec , ale masz racje , a teraz sie dopiero zacznie bo wakacje ida , wiec gwiazdkowe prezenty pojda na pierwszy rzut tfuuu oby sie moje slowa w gowno obrocily.
Ja mam w druga strone calkiem podejscie , bo na przyklad mysle , ze posiadanie psa w moim wieku stwarza ryzyko , ze zostanie sierota bez matki , wiec juz raczej wiecej psa nie kupie .Calkiem powazna teraz jestem . Moj rozum nie obejmuje tego co zrobilby Kot zebym teraz umarla , no nic nie poradze , mam takie mysli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RPG']Znaczy Jarek zyje i ma sie jak zwykle . Tylko nie rob obciachu tymi babskimi/dzieciecymi/ skarpetami prosze :lol:
[/QUOTE]
Ja sądzę, że on jest nietentego xD i właśnie lubi damskie dodatki i specjalnie sobie te łapy przecina, żeby nosić te słodkie różowiutkie skarpety xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...