Jump to content
Dogomania

Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)


Amber

Recommended Posts

Ja to nawet nie mogę przytyć, bo bym nie miała pieniędzy na nowe ciuchy :evil_lol:

Choć już mnie dziś tata pocieszył, że mogę pożyczać ubrania od mamy, bo ona nosi M. Kochany ojczulek :loveu: :lol: Ale sam się odchudza i jak gdzieś idziemy to bierzemy 1 porcję na 2 osoby. Każde udaje przed drugim, że już tyyyyle zjadło, że nie może więcej i nikt nie chce zjeść ostatniego klopsika, makaronu bądź kopytka z talerza bo będzie, że zachłanny grubas z niego :evil_lol:

Do tego tata bierze tabletki. Dziś się przyznał, że dobił do 4 dziennie i przynajmniej już nie tyje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Też miewałam problemy, już nawet nie z dostępnością, ale krojem. Jak np. t-shirt jest S albo XS to projektują je chyba dla krasnoludków, małe ale krótkie i szerokie. Moda na odkryte pępki się skończyła 10 lat temu, więc słabo :evil_lol:

Także znalazłam firmy, które szyją ubrania dla długich i chudych i np. uwielbiam
Abercrombie & Fitch. Niestety nie ma pełnowymiarowego sklepu w PL, ale czasem się uda coś wyhaczyć w outlecie albo na Allegro. No i przyjaciółka ze Stanów ma zawsze zamówienie jak przylatuje do kraju :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja może źle to ujęłam - nie odchudzam się tylko zaczęłam zdrowo się odżywiać:) i przede wszystkim regularnie. Wcześniej też żyłam w przekonaniu, że jak będę jeść jak wróbelek to na pewno schudnę:lol:. Tak jak piszesz, Amber, zmęczenie psychiczne, związane również jak się okazało z nieodpowiednim odżywianiem, dawało o sobie znać bardzo - ja swój dzień zaczynam o 5.30, bo o 6.30 już wyjeżdżam w trasę, a że teraz sezon (pracuję w branży FMCG), to pracy mam mnóstwo - wracam różnie między 16 a 17. No i zmęczona bywałam bardzo często, tak naprawdę o 20 to mogłam już iść spać:evil_lol:...
A teraz - od miesiąca odżywiam się zgodnie z zaleceniami dietetyczki, waga spada, ciało robi się fajne, a nie galareta:diabloti:, a ja mam więcej sił na wszystko:eviltong:, żeby pójść na basen, na kije, pobiegać.

Link to comment
Share on other sites

Ja tak miedzy wodke i zakaske dzisiaj . Jkaby ktos chcial wyleczyc swojego psa ze spondyzlozy to prosze poczytac moj FB

[url]https://www.facebook.com/floyd.foto?hc_location=timeline[/url]

Mozna mnie pytac do woli , mozna tez pytac Dr Jerzego Kemilewa , ktory uratowal moje dziecko !!!!!
Przyszlosc to komorki macierzyste , to przelom jak penicylina :)
Nie macie pojecia jaka ja jestem szczesliwa , ze wszystko szybko sie jakos skonczylo i Gociu ma sie super , bez zadnych lekow przeciwzaplanych .
Dodam , co nie do uwierzenia jest , ale jednak mozliwe , ze komorki dzialaja rowniez na dyspazje , znaczy pomagaja !
I prosze tylko nie posadzac mnie o pierdzielenie , bo ja to zrobilam Kotu i jest wsszystko ok , filmiki z Kotem sprzed i po podaniu komorek sa na fejsie w podanym linku , zdjec tez .

No to wpadlam z newsem i lece dalej , buziaki dla Jareczka mojego ulubionego grubaska :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet nie, że jem jak wróbelek, tylko po prostu nie jem słodyczy, fastfoodów i innych np. 3 kanapek z szynką pomiędzy obiadem, a kolacją :lol: 3 posiłki dziennie i tyle. Dziś na śniadanie 2 kanapki z serkiem i miodem. Potem na obiad udko kurczaka z ziemniakami i surówką i teraz... nie wiem, jeszcze się zastanowię nad kolacją ;). Waga poranna bez zmian, 49 kg :)

[quote name='RPG']Ja tak miedzy wodke i zakaske dzisiaj . Jkaby ktos chcial wyleczyc swojego psa ze spondyzlozy to prosze poczytac moj FB

[URL]https://www.facebook.com/floyd.foto?hc_location=timeline[/URL]

Mozna mnie pytac do woli , mozna tez pytac Dr Jerzego Kemilewa , ktory uratowal moje dziecko !!!!!
Przyszlosc to komorki macierzyste , to przelom jak penicylina :)
Nie macie pojecia jaka ja jestem szczesliwa , ze wszystko szybko sie jakos skonczylo i Gociu ma sie super , bez zadnych lekow przeciwzaplanych .
Dodam , co nie do uwierzenia jest , ale jednak mozliwe , ze komorki dzialaja rowniez na dyspazje , znaczy pomagaja !
I prosze tylko nie posadzac mnie o pierdzielenie , bo ja to zrobilam Kotu i jest wsszystko ok , filmiki z Kotem sprzed i po podaniu komorek sa na fejsie w podanym linku , zdjec tez .

No to wpadlam z newsem i lece dalej , buziaki dla Jareczka mojego ulubionego grubaska :):):):)[/QUOTE]
Renuś wpadaj częściej, bo się z innego forum dowiedziałam co z Gociem (FB nie używam) i najpierw się zmartwiłam, ale teraz mogę powiedzieć, że się cieszę :)

Taka terapia jest już na zawsze czy trzeba ją powtarzać? Oglądałam reportaż o komórkach macierzystych w TV, że potrafią zdziałać cuda. Mówili, że stosuje się ją też w leczeniu psów, ale mowa była o dysplazji chyba. To jest przełom i dla psów dotkniętych spondylozą jak widać, szansa na normalne życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']

Taka terapia jest już na zawsze czy trzeba ją powtarzać? Oglądałam reportaż o komórkach macierzystych w TV, że potrafią zdziałać cuda. Mówili, że stosuje się ją też w leczeniu psów, ale mowa była o dysplazji chyba. To jest przełom i dla psów dotkniętych spondylozą jak widać, szansa na normalne życie.[/QUOTE]
Nie tzreba tego powtarzac . Widac , ze to naprawde dziala. Jesli widzialas filmiki , ktore wgralam to sobie wyobraz moja mine jak Kot sie zerwal 5 godzin po podaniu komorek i zaczal skakac jak kiedys , znaczy jak koziol. Teraz bylismy weekend nad morzem to co wyprawial przechodzi ludzkie pojecie , az sie boje myslec :) Jest bez tabletek , normalnie wstaje jak kiedys . On mial problem , zeby sie podniesc , ja tu nawet kiedys wspominalam u Ciebie , ze tego fresbee nie moge za duzo , bo ciezko mu po tym wstac , a to pewnie juz zaczynalo Go bolec .Na szczescie jestem czujna jak kazda matka i szybko zesmy sprawe zalatwili .Na sama mysl , ze bralby jeszcze niesterydy przeciwzapalne i przeciwbolowe robi mi sie slabo , bo trzustka i watroba jest tylko jedna , po jednej znaczy :)
Na treningi nie wrocimy , ale nie bede ryzykowala zadnego przecizenia.

Najbardziej poraza mnie w tym wszystkim to , ze weci zachowuja sie jakby o tym nie wiedzieli , no ale co sie dziwic , pacjenta stracili jak nie patrzec i to pewnie dlatego nie wspominaja ani slowem o tym. Ja sie dowiedzialam calkiem przypadkiem , bo pojechalam na zdjecia na trening do Bartka i przyjechala dziewczyna z Biallegostoku i tak od slowa ... Nie uwierzylam najpierw , wrocilam do domu , powiedxzialam Robertowi , ze jest taka opcja , zadzownilam do mojego weta , a On ze to pewnie tylko kasa w bloto .I zamknelam temat na jakies 3 dni . Pozniej mialam rozmowe z ta dziewczyna z Bialegostoku , Ania i tak zapytala czy mysle o tym i poprosilam o namiar na tego weta , ktory to robi To dr Kemilew , ten , ktory zalozyl Bank Krwi jako pierwszy w Polsce .
Wazne , ze On te komorki izoluje a nie mnozy , tlumaczyl o co chodzi , ale ja ciemna kobieta to moze i malo zrozumialam . Bylismy u Niego ponad 3 godziny na konsultacji , Robert namyslil sie od razu , ja sie wahalam w myslach , ale wybor taki , ze albo padnie trzustka albo szansa . Opcje sa 2 . Mozna z wlasnego tluszczu a mozna alogeniczne komorki . Pierwsza opcja to narkoza przy podbraniu i zaraz drugi raz przy podaniu w miejsce chore . My dostalismy dzialke w zyle . Dziala to wolniej , bo ogolnie jakby , tak w uproszczeniu mowiac , ale jak widac efekt i tak jest powalajacy . Dla mnie wazne , ze Go nie boli , bo gdyby bylo inaczej to bym to widziala. Na narkozy 2 w takim krotkim odstepie czasu chyba bym miala problem , zeby sie zdecydowac . Mialabym duzy problem z tym i jest ryzyko , ze jak podaje sie w narkozie , miesnie rozluznione i mozna cos uszkodzic , to tez logiczne dla mnie bylo jak wet o tym mowil i dlatego jak doszlismy do porozumienia w kwestii sposobu to juz wiedzialam , ze robimy to jak najszybciej . 1 maja pojechalismy no i reszte juz Wiesz !!!


ps.jak nie zjem czegos slodkiego chociaz raz dziennie to umieram , dzisiaj zjadlam paczka , a najbardziej lubie ptysie z tym obrzydliwym kremem takim bezowym jakby blee , ale 2 moge wtrzepac na raz i pozniej mam caly ryj w cukrze pudrze i wygladam juz jak niezla klaczka

Link to comment
Share on other sites

Tak, widziałam filmiki (trochę mi czasu zajęło ogarnięcie gdzie one są - jak zresztą wszystko na FB :eviltong:), efekt jest spektakularny. Czy one działają tak dobrze we wszystkich przypadkach czy to zależy od przypadku i np. etapu choroby?

Warto by o tym pisać jak najwięcej, choć zapewne cena zabiegu jest niemała...

[QUOTE]ale 2 moge wtrzepac na raz i pozniej mam caly ryj w cukrze pudrze i wygladam juz jak niezla klaczka [/QUOTE]
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']


:evil_lol:[/QUOTE]
Jak bylam w Twoim wieku wazylam 45 i tez bym sie tak samo z jakiejs starej baby smiala , wiec wybaczam Ci łaskawie .
Widzialam psa z dysplazja taka o jezu i zadzialalo , ja mysle , ze to dziala na wszystko co jest w srodku . Jak dostaje sie dozylnie to jesli Kot mial cos nie halo z czyms w srodku to tez zadzialalo , przy miejscowym podaniu dziala bardziej w miejscu , ale tez sie jakby rozchodzi gdzie potrzeba . Kemilew bardzo obrazowo i fajnie to tlumaczyl , poprosilam zdaje sie o wersje tlumaczeniowa dla idiotow , bo bylam tak zdenerwowana , ze normalnie moglam czegos nie zrozumiec . Dobrze , ze mnie przy podaniu widzial tylko moj Stary , Kemilew i jeszcze jeden wet , ktory podawal kroplowke , widaok musil byc straszny , bylam w takiej histerii , ze weci bardziej o mnie sie bali niz o Kota jak mowili pozniej , no tak przezywalam , ze szok , no ale znasz mnie to i sie nie dziwisz pewnie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak bylam w Twoim wieku wazylam 45 i tez bym sie tak samo z jakiejs starej baby smiala , wiec wybaczam Ci łaskawie .
[/QUOTE]
Nie śmieję się z ciebie, tylko do ciebie ;)

Spoko, jak szyli łapę Jariemu ostatnio to jedyne co mnie trzymało przed histerią to było to, że siedziałam w Macu pełnym ludzi :eviltong: Ale gula w gardle i żołądek w przełyku.

Link to comment
Share on other sites

Ja przed nie spalam 2 dni , bo to bylo tak , ze w sobote widzielismy sie z Kemilewem , a 1 maja byl w srode , wiec malo czasu .
Jak wrocilismy po wszystkim do domu padlam i spalam wlasnie te mniej wiecej 5 godzin , zeby sie obudzic chyba i zoabczyc jak moj dzieciak sie lepiej czuje . Przyznasz , ze robia wrazenie te filmiki i wcale nie mam na mysli swoich brudnych spodni dresowych , zebym mogla wiedziec , ze zrobia taka kariere moze nawet bym sie ogarnela hahahha

Link to comment
Share on other sites

Oj, my chyba za bardzo czego na obronie szukać nie mamy. Jari charakterek ma... chwiejny ;) Mam wrażenie, że mu więcej te treningi złego robiły niż dobrego. Nie chcę go nakręcać na drugiego człowieka, wolę to przenieść np. na frisbee. Mam nadzieję, że rozumiesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']ej, gdzie można o tych komórkach macierzystych coś więcej poczytać? Bo jak sobie googlam, to jakas szarlataneria mi wyskakuje.
rzućcie linkiem, bo ja tez niefejsbukowa jestem :shake:[/QUOTE]


[url]http://regenvet.pl/[/url] poszukaj tez Jerzy Kemilew .

Walki psow mowisz , no to moglby byc ciekawe hahahha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']Niestety komórki macierzyste nie działają na wszystko i u każdego organizmu...[/QUOTE]
Troche niedoczytana jestes . Przeszczep alogeniczny taki jak mial Gotti moze sie nie przyjac , wtedy pewnie trzeba robic z wlasnego materialu .
Jesli ludziom podaje sie miejscowo w blizny pozawalowe to chyba niewiele jest rzeczy na ktore komorki nie dzialaja . Robi sie juz nierki z komorek macierzystych , robi sie kosci . Na co bys jeszcze potrzebowala ? Trzeba sprawdzic i wykazac sie odrobina checi poznania tematu , choc rozumiem , ze jak sie nie mialo problemu to i tematu nie zna sie glebiej .
Ale w jednym racja , nie dzialaj na raka , ale mysle , ze to na razie . Medycyna komorkowa teraz nie posuwa sie do przodu , ona teraz galpuje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...