Jump to content
Dogomania

Cudowny króliczek Silver szuka domu! Wykastrowany, z klatką


kagome19

Recommended Posts

[B]Silver to cudowny, półtoraroczny króliś.
Jest zdrowy, został wykastrowany, więc nie znaczy i nie czuć typowego "zapachu" :). Króliczek został także zaszczepiony. Silver waży 1,7kg.
Został odebrany ze szkoły, która ma pod swoją opieką zwierzęta. Królikiem jednak nie zajęli się tak, jak powinni. Siedział w maleńkiej klatce i nie był odpowiednio karmiony.
Króliczek nie gryzie, jest bardzo towarzyski i kontaktowy.
Silver dostanie wyprawkę, w skład której wchodzi klatka o długości 120cm.
Od nowych opiekunów wymagamy podpisania umowy adopcyjnej oraz odpowiedniego żywienia królika[/B] :)

Kontakt w sprawie adopcji:
664 397 981
796 790 310
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_q_EaCTF25qk/TY30PMX2VhI/AAAAAAAAA9I/V04zK8VxZAI/IMG_5451.JPG[/IMG]
Tą klatkę otrzyma przyszły właściciel królisia
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_q_EaCTF25qk/TY30QHxfyTI/AAAAAAAAA9U/vLijDhMag_k/IMG_5454.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/_q_EaCTF25qk/TY30PKnHp_I/AAAAAAAAA9M/AtWX6Qe3nCw/IMG_5446.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

zapiszę sobie :) i pogadam z TZtem :)

A jakie jest to odpowiednie żywienie w przypadku królika?
Czy Silver nie bał by się dwóch kotów i niedużego psa?
Jaki jest miesięczny koszt utrzymania (ściółka, jedzenie, zabawki)?
Czy coś trzeba będzie mu dokupić z wyposażenia?
Czy Silver załatwia się do kuwety albo czegoś takiego czy zostawia niespodzianki na podłodze? Ewentualnie jak się tego uczy królika, by załatwiał się w jednym miejscu?
Czy zdarza mu się niszczyć meble/kable itp? (powinnam pewnie mieć na niego oko jak biega po domu, tak?)
Gdzie obecnie przebywa Silver? (pytam pod kątem ewentualnego transportu)

Nie chcę robić wielkich nadziei, bo nie wiem co na to powie TZ... ale pomyślimy :)

Nigdy nie miałam królika, więc jeśli coś powinnam wiedzieć to lepiej teraz :P

Link to comment
Share on other sites

właśnie trochę z mężem ganiamy po necie czytając o króliczkach (mąż u siebie w pracy ja u siebie) :) Widzę, że sporo musiałabym się dowiedzieć o wychowaniu, żywieniu itp. :)

Jak to jest z tym przeziębianiem się królików i czy Silver często choruje? Na co trzeba uważać i ile kosztują te królicze szczepienia?

Wiem, wiem - dużo tych pytań :) Generalnie gadaj kobito wszystko co wiesz o Silverze i królikach w ogóle, bo ja jestem neptek i nie wiem nic, albo jeszcze mniej, a muszę wiedzieć wszystko zanim podejmiemy z TZtem decyzję: czy nas na to stać, czy damy radę i czy mu z nami będzie dobrze, a nam z nim :)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.miniaturkabeztajemnic.com/[/url]
Kociabanda to najlepsza strona o królikach, polecam też forum stowarzyszenia pomocy królikom [url]www.forum.kroliki.net[/url] które prowadzi również adopcje królików [url]www.adopcje.kroliki.net[/url]
Klatka dla króla jest wystarczająca, jednak nie można zapominać o wybiegach, które powinny trwać minimum 5-6 dziennie.
Co do żywienia to podstawą diety królika jest siano i woda, które muszą mieć dostępne 24h na dobę, dalej (ilości zależne od tego czy będzie żywiony granulatem czy naturalnie) idą warzywa, suszone zioła, owoce. Na zdjęciach widzę, że Silverek ma kolbę, ale wszelkie sztuczne badziewia jak właśnie kolby, dropsy itd nie są wskazana dla królików.
Króliki załatwiają się do kuwety, w której powinien się znajdować żwirek [u]drewniany, niezbrylający[/u] np. pinio (trociny pylą, na dłuższą metę mogą powodować choroby z drogami oddechowymi, łatwo zalęgają się nich pasożyty). Niektóre do końca życia gubią bobki poza nią, u mnie 3/4 jest w kuwecie, ale na podłodze zwłaszcza w nowym miejscu również kilka się znajduje ;)
Kable powinny być zabezpieczone w peszle, króliki mimo słodkiego wyglądu są niszczycielskie - często podgryzają meble, tapety (nie wszystkie).
Króliki można socjalizować z innymi zwierzętami, ale nie powinny bez opieki człowieka przebywać razem z nimi, jednak są potencjalną ofiarą, nigdy nie wiadomo kiedy pies czy kot przypomni sobie swoje instynkty łowieckie.
Co do miesięcznego utrzymania, to ponoć można się zmieścić w 50zł (siano, żwirek, suszone zioła, granulat), warzywa które są obowiązkowe w diecie to osobny temat, bo zależy od pory roku ich dostępności oraz na ile królik będzie miał urozmaiconą dietę :)
Jeżeli chodzi o choroby to indywidualnie od każdego zwierzaka zależy jak bardzo jest na nie podatny. Jeżeli królik nie jest trzymany w chłodnym miejscu to raczej nie ma problemu z przeziębieniami.
Ceny szczepień wahają się od 30-80zł w zależności od miasta, kliniki, lekarza :)

Przy królikach bardzo istotne jest to, że nie każdy wet który jest świetnym specem od psów czy kotów zna się na leczeni małych zwierząt futerkowych.
Tu jest lista, wetów którzy są polecani przez SPK oraz doświadczonych właścicieli uszatych [url]http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci[/url]

Link to comment
Share on other sites

dzięki Katasza!! Póki co pomierzyłam różne zakądki w mieszkaniu i wychodzi mi na to, że nie zmieszczę klatki dłuższej niż 90cm :( a gdzieś dziś czytałam, że królik powinien mieć klatkę conajmniej 110cm :( Ta w której mieszka Silver ma 120cm. Na dokładkę u nas w mieszkaniu zimą jest chłodno :( (19-21st.). Klatka 90cm mogłaby stanąć blisko kaloryfera, ale i przy ścianie jednocześnie, a ściana zimna :/ Nie wiem czy królik nie przeziębiałby się w takich warunkach :(

[URL="http://animalia.pl/produkt,1008,41,JRS_Cat%60s_Best_Eco_Plus.html"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

19-21 stopni to temperatura wystarczająca dla uszatych stworów ;)
90cm to za mała klatka dla królika, najmniejsza powinna mieć 100, żeby mógł się w niej dobrze czuć przebywając większość dnia. Można spróbować zrobić przemeblowanie, ew. spojrzeć na allegro na kojce - tam łatwiej modelować ścianki w taki sposób, żeby zmieściło się to w mieszkaniu.
Gdybyście mieli osobny pokój, do którego pod waszą nieobecność nie wchodzą pies i koty to królik może żyć bezklatkowo.

Link to comment
Share on other sites

O psa i koty raczej się nie martwię, bo są super nastawione do zwierzaków, ale nie chciałabym by królik pod naszą nieobecność ganiał po całym mieszkaniu ze względu na ewentualne zniszczenia :roll: Swobodnie ganiać mógłby mniej więcej 5-6 godzin dziennie + więcej w weekendy.
Z tego co piszesz to żwirek dla królika mógłby być chyba ten sam jakiego używam dla kotów: JRS Cat`s Best Eco Plus (drewniany zbrylający).
No ale nie widzę miejsca w mieszkaniu na pomieszczenie tak dużej klatki :(

Link to comment
Share on other sites

nie, żwirek nie może być zbrylające. uszaki mają tendencje do grzebania w klatce, mój śp. baran wyjadał czasem żwirek. niestety chwila niedopatrzenia, siano wpadnie, królik zje ze żwirkiem i nieszczęście gotowe.
Mieszkanie dla królika bezklatkowego musi być odpowiedni przygotowane, to nie jest łatwa sprawa ;) Moje króle mają osobny pokój w którym nie ma kabli, na podłodze mam gumolit, książki są wyniesione, nie trzymam tam cennych mebli bo mam miłośnika obgryzania szaf. Niestety nie jest to łatwe do zagospodarowania, 100cm to nie jest duża klatka, obawiam się że 90 nawet nie kupicie, a 80tka, którą łatwo można nabyć to już 20cm mniej. Ew. można też samemu pokombinować zagrody i dopasować ją do wymiarów mieszkania :)

Link to comment
Share on other sites

no tak. Faktycznie źle odczytałam z tym żwirkiem, ale niezbrylające są tańsze :) Kable mam zabezpieczone, bo koty jak były młode też podgryzały. Największy problem to pomieszczenie tej klatki :/

No nic... Jeszcze pomyślimy. Dzięki za wyjaśnienia :)

Fajny ten Silver...

Link to comment
Share on other sites

kociabanda, tak jak mówiłam można z desek i drewnianej siatki dopasować wszystko do wymiarów mieszkania. Klatka nie musi mieć idealnie 100x54, może to być np 90x70. trzeba tylko tak to zabezpieczyć, żeby uszak nie mógł sobie zrobić krzywdy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...