Jump to content
Dogomania

Elżbieta Chwalibóg


paulinka13

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='paulinka13']Mam pytanko!! Jaka jest p.Elżbieta Chwalibóg?? ja wiem o niej tylko tyle, że ma beagle...no i mam nawet jej książkę, ale jaka jest na ringu?? chodzi mi konkretnie o Młodego Prezentara:) z góry dzieki:)

pozdrawiam

Paulinka[/quote]

Nas sędziowała w szczeniętach - terriery. Teraz będzie w Olsztynie. Powiem tak, dosyć dokładna, ładny opis. Mój psiak się wykręcał jako szczeniak na ringu i nie chciał stać, pomimo tego Pani była wyrozumiała. Myślę że pozytywnie. Na pewno jak wrócę z Olsztyna opisze na świeżo, bo w kl. otwartej.

A ja ponawiam pytanie o Panią [B]Aleksadrę Sękowską-Miros[/B] ???? Plizzz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinka13']Mam pytanko!! Jaka jest p.Elżbieta Chwalibóg?? ja wiem o niej tylko tyle, że ma beagle...no i mam nawet jej książkę, ale jaka jest na ringu?? chodzi mi konkretnie o Młodego Prezentara:) z góry dzieki:)

pozdrawiam

Paulinka[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Pani Chwalibóg jest wielką specjalistka od terrierów. Na JH, jak wiem, udziela porad młodym ludziom, wskazuje ich błędy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Pani Chwalibóg jest wielką specjalistka od terrierów. Na JH, jak wiem, udziela porad młodym ludziom, wskazuje ich błędy.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]


dzieki:) to mi sie akurat podoba, bo ja sie ucze i jak na razie rady sędziego są dla bardzo przydatne:)

Link to comment
Share on other sites

Pani Chwalibóg jest troszkę natretna, jak powiedziałam, ze samam pokaze zgryz mojej sucz, to ta jej zaczeła pysk na siłę otwierać i się zestresowała psina :(
Dostalismy drugą lokate na pięć i byłysmy zadowolone .

A ona nie jest specjalistą w beagle'ach ? Nawet ksiązke napisałam :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']Pani Chwalibóg jest troszkę natretna, jak powiedziałam, ze samam pokaze zgryz mojej sucz, to ta jej zaczeła pysk na siłę otwierać i się zestresowała psina :(
Dostalismy drugą lokate na pięć i byłysmy zadowolone .

A ona nie jest specjalistą w beagle'ach ? Nawet ksiązke napisałam :P[/quote]

Wiesz [B]Polna[/B], na wystawie moze byc roznie - jeden sedzia raczej woli trzymac rece z daleka od psiego pyska a inny woli sam mu w jape zajrzec i samemu omacac. Trzeba sie z tym liczyc zabierajac psa na wystawe i uczyc go bycia dotykanym w "niewygodne" miejsca przez obce osoby ;) .
[B]Pani Chwalibóg[/B] napewno jest wielka specjalistka od terierow! Sama miala(nie wiem czy jeszcze ja prowadzi) wspaniala hodowle, hodowala piekne foxy i szorstkie i gladkie, napisala ksiazke - od terierow z tego co wiem zaczynala w swiecie kynologii. Pozniej dochodzily inne rasy, ale teriery to jej "zyciowa" grupa :multi: ([SIZE=1]jak cos namieszalam, to mnie poprawcie terierowcy:oops: ).[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']czy ktos pamieta mozer na ktoreych podstronach jest o [SIZE=5]p.Chwalibog???[/SIZE][/QUOTE]
Mimo iż z przegraną mojej suki podczas porównania u tej sędziny się nie zgadzam, to wg mnie p. Chwalibóg ma fajne podejście do wystawców, jest sympatyczna, widać, że wie, o co "lata", niemal z wszystkimi jej werdyktami się zgadzałam.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]UTAAP[/B], masz absolutnie rację. Moge dodać, że bardzo lubi też skye terriery i zwykle, gdy ma wolny czas na wystawie podchodzi do ich ringu. Jest bardzo często zapraszana za granicę, bo to pani z klasą. Tyle ze wtedy Polakowi ciut trudniej wygrać, chyba nie chce byc posądzona o jakąkolwiek stronniczość. Jest ponadto życzliwa i pomocna w sprawach związanych z psami.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Ma też sporo rozsądku. Pamiętam ją na wystawie w Łodzi, gdy zrobiła pewna rewolucję. Łodzka wystawa jest na stadionie Startu i mimo, ze to poczatek maja jest na dworze i zwykle mamy piekną pogodę. Jednego roku organizatorzy się spięli i dla małych ras zrobili ringi w hali gimnastycznej. Na dworze było chyba 25 w cieniu, a w sali lepiej nie mówić.... Po pietnastu chyba minutach pani Chwalibóg zażądała od organizatorów przeniesienia jej ringu na dwór, bo ani ona, ani psy, ani wystawcy tego nie wytrzymają. No i w ciagu paru minut zorganizowano ring na dworze ![/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Wiesz [B]Polna[/B], na wystawie moze byc roznie - jeden sedzia raczej woli trzymac rece z daleka od psiego pyska a inny woli sam mu w jape zajrzec i samemu omacac. Trzeba sie z tym liczyc zabierajac psa na wystawe i uczyc go bycia dotykanym w "niewygodne" miejsca przez obce osoby ;) .
[B]Pani Chwalibóg[/B] napewno jest wielka specjalistka od terierow! Sama miala(nie wiem czy jeszcze ja prowadzi) wspaniala hodowle, hodowala piekne foxy i szorstkie i gladkie, napisala ksiazke - od terierow z tego co wiem zaczynala w swiecie kynologii. Pozniej dochodzily inne rasy, ale teriery to jej "zyciowa" grupa :multi: ([SIZE=1]jak cos namieszalam, to mnie poprawcie terierowcy:oops: ).[/SIZE][/QUOTE]
tylko to było tak, ze ona akurta asystowała innemu sędziemu, który kazał wystawcą otwierac pyski, a do mnie podeszła P.Chwalibóg i sama próbowała zajrzec... Oczywiscie padło stwierdzenie, ze trzeba z psem cwiczyc ech... (jakbym tego nie robiła :()

Oczywiscie bardzo mi sie podobało jej asystowanie :) dzięki temu dostałyśmy 2 lokate na pięc suczek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Viz']Poproszę o wszelkie informacje o pani Elżbiecie Chwalibóg. :razz:[/quote]

Ja nie przepadam, szczerze mowiac. Jak dla mnie nie kojarzy sie z sympatyczna ani troche, ale wiadomo kazdy moze miec zly dzien.
Ogolnie duze, mocne, z ladna okrywa wlosowa wygrywaja(psy oczywiscie;) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Ja bywam na ringach od 30tu lat i muszę przyznać, ze troche z przerażeniem czytam te wszystkie wypowiedzi. Bardzo często wybitni sędziowie, są przez was ostro krytykowani. Czy to nie jest przypadkiem , tak, ze jak wygram , to swietny sędzia, a jak przegram to sędzia kalosz. To triche nie wporządku, a juz te uwagi na pv . Nie powiem aby to było miłe i pgromnie mi sie ten temaciknie podoba. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zyczę bardziej obiektywnego spojżenia[/quote]
Draczyn, tu się nie zgadzam. Mnie się sędziowanie p. Chwalibóg bardzo nie podobało, miałam duże zastrzeżenia co do opisu i samej znajomości rasy. Poza tym nie było najgorzej - CWC i BOS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Ja bywam na ringach od 30tu lat i muszę przyznać, ze troche z przerażeniem czytam te wszystkie wypowiedzi. Bardzo często wybitni sędziowie, są przez was ostro krytykowani. Czy to nie jest przypadkiem , tak, ze jak wygram , to swietny sędzia, a jak przegram to sędzia kalosz. To triche nie wporządku, a juz te uwagi na pv . Nie powiem aby to było miłe i pgromnie mi sie ten temaciknie podoba. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zyczę bardziej obiektywnego spojżenia[/quote]
wybacz, ale jeśli sędzia wymienia zalety jako wady np.molos jest za mocny i ma za dużą głowę/a jest naprawdę wybitnym egzemplarzem/:-o to wybacz:mad: .O stronniczości już nie będę pisać ale wielu terierowców na hasło P.Chwalibóg "odpuszcza "wystawę.I to jeszcze gorzej świadczy o sędzinie ,która akurat na tej grupie się zna:shake: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='costa1978']Vertragus ma rację.. widziałam Panią Chwalibóg w akcji na wystawie światowej w Poznaniu... do tej pory niejestem w stanie zrozumieć dlaczego w pierwszej kolejności z ringu wypraszała najpiękniejsze psy... ale są podobno gusta i guściki...[/quote]

no jak to dlaczego ?:eviltong: :eviltong: :eviltong:

bo wszystko bylo juz umowione :):angryy:

mnie jednak najbardziej juz smieszy jak sedzia eliminuje stanowczo i z zapalem z ringu wszystkie inne psy ktore nie maja przydomka jego wlasnej hodowli ( patrz - poznan , yorki ):mad:

To juz bylo zenujace :oops: ... nie trzeba byc znawca zeby wychwycic, ktory pies byl "swoj" a ktory mial byc "wykoszony".

Niektorzy to ani hamulcow , ani klasy ani wstydu nie maja ... za to maja tupet:mad:

Link to comment
Share on other sites

No i ja się niestety przekonałam o tym co pisaliście o pani Chwalibóg.

Od początku skreśliła wszystkie psy czarne podpalane, dawała im najgorsze lokaty. Ogólnie wiele decyzji było dla mnie conajmniej nie zrozumiałe. Nie tylko dla mnie, gdyż z czasem przy naszym ringu zrobił się mały kocioł z tego powodu :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sluchajcie, bylo tu juz nie raz o p. Elżbiecie Chwalibóg, ale w sumie niewiele się dowiedziałam - raczej były to prywatne odczucia, typu czy jest miła czy też nie ;)
Wybieram się do Kalisza, i tam p. Chwalibóg ocenia gr. VI, a właściwie tylko 1 rasę - rhodesiany. Dowiedziałam się, że po raz pierwszy będzie oceniać tę grupę... dlatego też nikt z 'gończych' nie ma dla mnie informacji, jaka ona jest... hehe, przekonam się na własnej skórze.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...