Jump to content
Dogomania

Jak duży urośnie pies?


merrickmayfair

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Czesc, dolaczam pytanie o mojego psiaka ma 4 miesiace wazy 17 kg wysokosc 52 cm. A jaki ciekawostke dodam ze wyglada niemal identycznie jak na zjeciach boom 1551 - moj misiek jak mial 8 tyg. wazyl 8 kg wzrost 37 w wieku 3 miesiecy 11 kg i wzrost 45. Dz
Jutro mija mu dokladnie 16 tydzien zycia:-) i co z niego wyrosnie???:-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że ma szanse całkiem spory pies z niego wyrosnąć. 
Moja Tina jak ją przygarnęłam miała 4miesiące i ważyła 12kg, teraz ma ok 22-23, kiedyś ważyła ponad 26, ale była bardziej umięśniona. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć , mam pytanie jaka duża może być Runa :)  ma 11 tygodni waży 7 KG

 

Możliwe, że jakieś 25-30 kg. Mój pies w tym wieku ważył ok. 9 kg, aktualnie 35 kg.

 

Czesc, dolaczam pytanie o mojego psiaka ma 4 miesiace wazy 17 kg wysokosc 52 cm. A jaki ciekawostke dodam ze wyglada niemal identycznie jak na zjeciach boom 1551 - moj misiek jak mial 8 tyg. wazyl 8 kg wzrost 37 w wieku 3 miesiecy 11 kg i wzrost 45. Dz
Jutro mija mu dokladnie 16 tydzien zycia:-) i co z niego wyrosnie??? :smile: :smile:

Spory cielaczek, ok. 40 kg ;)

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że jakieś 25-30 kg. Mój pies w tym wieku ważył ok. 9 kg, aktualnie 35 kg.

 

Spory cielaczek, ok. 40 kg ;)

Dzięki, jest bardzo szczupły :) Natomiast pojawia się mały problem jest to psiak którego przygarnęłam aby uratowac mu zycie mie wiem jak dbac o psa staram sie czytac wszystko chodzę do weterynarza itd zapisałam do psiego przedszkola i....zaczyna mi chyba na jego punkcie trochę "odbijać" oraz pojawiaja się wątpliwości czy sobie poradzę skubaniutki wyczuł moje słabości :) no ale nie to najważniejsze przez przypadek mam psa przypadkiem go uratowałąm i wpadłam w temat w miocie było 7 sztuk 4 udało mi sie uratowac ale sa i inne podpowiedzi szukam gdzie mogę wsparcie znależć i pare psiaków uratowac. 

Link to comment
Share on other sites

To ja też zapytam z ciekawości :)

Nie mierzyłam wcześniej, ale łapki urosły o około 2-4 cm od 2 tygodni.

Zdjęcia mamy i 4-tygodniowych szczeniaków:  http://olx.pl/oferta/szczeniaki-CID103-IDaysKn.html

Matka około 50 cm w kłębie, ojciec nieznany. Mała ma dość misiowate łapy, wszyscy mówią, że będzie sporawym psem (z takich średnich, ale dobrze zbudowanych), z kolei pani wet zaleciła karmę dla szczeniaków ras małych do 10 kg.

 

Urodzona 20 maj

 

15 lipiec: 2,3 kg

 

27 lipiec: 3,3 kg

23 cm w kłębie

 

27115354481064387100_thumb.jpg36194393573847386844_thumb.jpg26207795396121866585_thumb.jpg70047249127963464888_thumb.jpg44869109326988325215_thumb.jpg67415578118850919773_thumb.jpg85660174563762829594_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Świetną ma tę łatkę na głowie i karku ;) Suczka Pewnie nie będzie olbrzymia, czyli tak jak powiedziała weterynarz, zwykła karma dla szczeniąt powinna wystarczyć. Jak ja miałem wątpliwości, to wybierałem się jeszcze do innego weta, aby je rozwiać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Świetną ma tę łatkę na głowie i karku ;) Suczka Pewnie nie będzie olbrzymia, czyli tak jak powiedziała weterynarz, zwykła karma dla szczeniąt powinna wystarczyć. Jak ja miałem wątpliwości, to wybierałem się jeszcze do innego weta, aby je rozwiać. ;)

stąd imię - Kreska :)

 

Rośnie jak na drożdżach, minęło kolejne kilka dni a ja widzę już kolejne różnice :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

 

Urodzona 20 maj

 

15 lipiec: 2,3 kg

 

27 lipiec: 3,3 kg

23 cm w kłębie

 

Dziś - 31.08 (3,5 miesiąca) ma już 33 cm i 5,5 kg :D Chociaż przyznam, że myślałam, że będzie rosła szybciej ;) Czyli może nie będzie aż tak duża jak się spodziewałam...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Witam

Niedawno stałam sie szczęsliwa posiadaczką mieszańca , wyciagnietego gdzies z budy , z kiepskich warunków. Piesek śliczny czekoladowy^^ I zaczyna się zagadka dla całej rodziny coż z tego wyrośnie?? Ma na ta chwile 12 tygodni i waży 12 kg, w kłębie ma 42 cm. Czy ktos mógłby mi podpowiedziec jak dużego pieska możemy sie spodziewać? Bardzo dziękuję za pomoc;)

 

Na zdjęciu z bratem , miał wtedy 9 tyg ważył 9 kg ( to ten czekoladowy) drugie zdjecie obecnie

Przechwytywanie.JPG

P1180241.JPG

Link to comment
Share on other sites

Troszke sie martwie bo szczenior mało je, wszystko jak nalezy czyli szczepienia i odrobaczenia , zdrowy bryka, psoci  szaleje wet powiedział że zdrowy jak ryba a tu psikus;) Dostaje fit mina for live for pupy pomieszane z ryżem i mięskiem z kurczaka 3x dziennie. Zjada jednym zebempo pół miski, a jak mu dałam chleb to łyknął w całości, przeciez nie będe mu dawac chleba^^

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na skład to ten fitmin wygląda porównywalnie do brit care - żadnej z tych karm nie nazwałabym dobrą. 

Itani, na twoim miejscu celowałabym w bezzbożówki, przyjrzyj się karmom takim jak Orijen, Applaws, Carnilove, Purizon, Wolfsblut,  Essential, Farrado.

Link to comment
Share on other sites

Kocurkotka - bez przesady, że taki syf. Karma mączkowa i zbożowa, ale za mniej niż 100zł to naprawdę fajny skład. Care jest 2x droższy.

"Skład: Mączka drobiowa (27,5%), tłuszcz drobiowy (11%), ryż łamany, kukurydza, pszenica, świeże mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (5%), zarodki pszenne (5%), otręby pszenne, hydrolizowane proteiny drobiowe, hydrolizowana wątroba drobiowa, drożdże piwowarskie, wysłodki buraczane suszone, suszona miazga jabłkowa, olej z łososia (0,4%), korzeń cykorii (0,1%), juka"

Itani - jeżeli budżet Ci pozwala to jak najbardziej taki brit care jest dużo lepszą opcją, bo w składzie nie ma zbóż. No i przydałoby się psiaka karmić jakąś wersją dla dużych ras. Albo jeśli wolisz psu gotować (bo rozumiem, że dostaje gotowane mięso), to suplementować czymś na stawy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

gotuję, ryż, makaron + mieso i do tego wrzucam fit mina + can vit z glukozaminą i warzywa tarte , kurcze myslałam że super je O.o

 

Jutro kończy 13  tyg i mierzy 43 cm to jaki on bedzie? 15 kg rosnie w oczach...dziesiejsze zdjęcie i te uszy ;D co z tymi uszami  one sie szykuja do stania?

Przechwytywanie.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...