Jump to content
Dogomania

Jak duży urośnie pies?


merrickmayfair

Recommended Posts

Hej :smile: jestem ciekawa co powiedzie o mojej suczce. Wiele osób mówi, że będzie duża. Jednak nie do końca w to wierze :smile: Ona jest bardzo puchata łącznie z łapkami :smile: matka była max do kolana, ojciec podobno podobnego wzrostu w połowie cocker spaniel. Sunia obecnie ma 4 miesiące i waży niepełne 4 kg. htttp://pl.tinypic.com/view.php?pic=ery87n&s=8#.U4WY-Sg0-L0 Aby zobaczyć zdjecie należy usunać jedno "t" z htttp:D inaczej nie moge tego wrzucic, bo wyskakuje błąd:/

Edited by Luppoinka
Link to comment
Share on other sites

Śliczna sunia. Jak na 4 miesiące, to waga 4kg. wskazuje, że należałoby się spodziewać 8-10kg. psiaka. Ale jeśli rodzice byli do kolana, to jednak stawiałabym na więcej. Może ojciec jednak był dużo mniejszy. Chyba, że odziedziczyła wielkość po dziadkach i będzie mniejsza od rodziców. Oj, w tym przypadku to trudno przewidzieć co z niej wyrośnie.

Edited by aronia
Link to comment
Share on other sites

Luppoinka wydaje mi sie ze 10 kg nie powinien przekroczyc :) Wydaje sie ze to bedzie taka fajna niewielka kluseczka :) Moja Vexi w wieku 3,5 miesiaca wazyla 5kg, na ta chwile ma prawie pol roku i wazy ok 7,5-8kg, a duza wcale nie jest :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olika5000']Jest bardzo żywiołowa dominujaca wszystkie psy nie boi się nawet dużych psów niepsluszna ale nie jest agresywna. I jest nie do zajechania, jakby się nie męczyła. Jest wzięta z okolic Slupska wyczytałam ze są tam wilki... Ale jak napisałeś może faktycznie jakiś owczarek dopadł jej mamę. Może podaj maila. Wyślę jej zdjęcia[/QUOTE]

Jak byś określiła słowo dominacja? jakie jej zachowanie wg. Ciebie jest dominacją że używasz tego terminu? Gryzła się z jakimś większym lub innym psem, że stwierdziłaś że nie boi się nawet dużych psów? nie chodzi tutaj o umniejszanie jej zasług ale o to że wiele osób czasami szczenięcą zabawę odbiera jako brak oznak strachu przed innymi psami, czasem większymi a czasem mniejszymi. Może to jest po prostu zabawa. Wątpię żeby 5 miesięczny [B]szczeniak [/B]miał w głowie prawdziwą walkę o dominację z innym psem. Tym bardziej że ja spotykałem raczej młode suczki nastawione bardziej na zabawę z samcem i nawet innymi sukami niż na walkę w wieku szczenięcym. Najwyraźniej błędnie interpretujesz wiele rzeczy w jej zachowaniu. To normalne że bawi się z innymi psami i jak piszesz nie boi się bo szczeniak z reguły będzie bawił się z innymi psami, jak takie psie dziecko. Tylko zastanawia mnie ta teoria dominacji.... co masz na myśli używając tego terminu. Bo opisujesz tutaj swojego psa w taki sposób: żywiołowa, dominująca wszystko co się rusza, nie boi się dużych psów. Jeżeli piszesz o braku strachu i o dominacji wśród psów to mogę wywnioskować że doszło do jakiejś konfrontacji? Wybacz ale nie wiem co chcesz nam tutaj przekazać. Post jest napisany strasznie chaotycznie i nie zrozumiale. Mój pies w typie spaniela też by się bawił z innymi psami ale często staje w obronie "swoich rzeczy" na spacerze i atakuje gdy mu się coś nie spodoba. Ostatnio stanął w obronie amstaffki. Może nie była to typowa obrona ale roszczył sobie prawo do wyłącznej zabawy z nią, gdy inny pies ją zaczepiał. Innym razem znowu zaatakował drugiego psa gdy ten chciał go [B]zdominować [/B](położyć przednie łapy na grzbiecie)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mieliśmy okazję zważyć Niko i oczywiście mamy kolejny przyrost: 15,5 kg. Wzrost to 50cm. Mały skończył w poniedziałek 16.06 równo 5 mcy. Ogolnie rozwija się bardzo dobrze, obecnie jest na etapie wymiany zębów;) jak myślicie, kiedy zacznie podnosić nogę? bo póki co ciągle sika na kucająco:eviltong:
a obecnie wygląda tak: (zdjęcie sprzed 2 tygodni ale najbardziej aktualne jakie mam)
[IMG]http://images62.fotosik.pl/1097/5b5abe28a7ff44e2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

no śmieszny jest strasznie z wyglądu, nic chyba nie wziął ze swojej malamuciej matki:eviltong: natomiast wydaje mi się że ojciec musiał mieć coś ze sznaucera - bo jak wpisuje w google mix sznaucera to wyskakują mi bardzo podobne psiaki. A jeśli chodzi o podnoszenie nogi to w takim razie też pewnie jeszcze z miesiąc i zacznie ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam otóż mam w domu mała suczkę ma ona ok, 4mieś I waży dokładnie dzisiaj ważona 2,5kg Jest niewiele mniejsza od kota , i moje pytanie jest, jaka duża może być w przyszłości ta sunia , nigdy wcześniej nie maiałam szczeniaczka więc nie wiem do którego miesiąca dokładnie rośnie piesek , gdzieś.ok roku prawda ? Ale skoro teraz sunia jest takich rozmarów , to raczej w przyszłości nie będzie duża? jak myślicie ? Wstawiłybym zdjęcie ,ale niestety mam jakieś problemy ;/ Post denied..

Link to comment
Share on other sites

[B]karola-ibn[/B] pies jest przecudny. Wcześniej oceniałam go na 20-25kg. ale teraz podnoszę poprzeczkę na 25-30kg:) Podnosić nogę zacznie lada chwila. Mój jak zaczął podnosić miał 5-6 miesięcy, pod koniec wymiany zębów.

Link to comment
Share on other sites

[B]Odi&Roksi[/B] wg mnie Twoja sunia zapowiada się na mikropieska ok. 5-6kg. Psy wbrew pozorom dość długo rosną. Po roku czasu nabierają już raczej masy ale możliwe są jeszcze niewielkie wzrosty, czy np. poszerzanie się głowy do ok.2lat.

Link to comment
Share on other sites

[B]koszmaria, aronia[/B] - dziękujemy za komplementy;) najśmieszniejsze jest to że wcześniej wydawało mi się że tak szybko rośnie a teraz mam wrażenie że stoi w miejscu - a tak naprawdę przyrosty na wadze i w cm są prawie cały czas systematycznie równe:eviltong: no a z ostateczną wagą zobaczymy, napewno będę pisać na bierząco;)
[B]Odi&Roksi -[/B]Twój piesek będzie pewnie coś jak Alex moich rodziców, który ma 7 lat i waży 6-7kg, idealny na kolanka:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luppoinka']Dziękuję:) to Mila, moja mała rozrabiaka, która ma prawie 5 miesięcy i aż 5 kg :)[/QUOTE]

Uu , to w porównaniu do mojej , będzie z niej psinka :) też tak rozrabia? U mnie dawniej jeszcze był diabełek wcielony, teraz już powoli mądrzeje :P ale powoli :D

Link to comment
Share on other sites

Niko piekny :) Faktycznie z malamuta raczej ma niewiele ale ze sznaucera wydaje sie dosc sporo :) Piekny jest :D

Moja Vexula za to zaczyna dorastac, az nie wiem kiedy to zlecialo :) Ma swoja pierwsza cieczke. Dostala "majciochy", ktore raczej srednio się jej podobaja :) Wazy szczerze nie wiem ile bo waga nam nawalila :( Ale ok 8-9kg na pewno :) Jesli chodzi o wzrost to jest hmm 3/4 lydki i mam nadzieje ze jeszcze podrosnie :) Ale to juz zapewne niewiele bo ma juz 6,5 misiaca :)

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-UYgJNWxKGv4/U7FzkCihaJI/AAAAAAAAOww/wSScQxMveBE/s720/20140607_133449.jpg[/IMG]

Nasze najbardziej aktualne :D

Edited by Crystaal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...