Jump to content
Dogomania

Jak duży urośnie pies?


merrickmayfair

Recommended Posts

Zdjęcie ze wczoraj.
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-rAa3dssmXIA/UxNSewoNefI/AAAAAAAAOuw/E-0yAz-bLC4/s501/IMG_20140301_053326.jpg[/IMG]
Na spacerze zaczepil nas Pan z corka z pytaniem co to za rasa, jak odpowiedzielismy ze tez bysmy chcieli "to wiedzic" i ze jest to mieszaniec ze schroniska to odpowiedzial, ze no to wyglada mu troche wyzlowato -dlugie nogi, szczupla kloda :) Sunia doszla juz calkowicie do siebie i jest coraz szczesliwszym psiakiem:)

Edited by Crystaal
Link to comment
Share on other sites

możecie jej ułożyć jakąś romantyczną historię;-)
że np...laska pochodzi z mezaliansu psa kłusownika,który się szwenda po pobliskim lesie i wyżlicy myśliwego;)psi Romeo i Julia,miłość od pierwszego wejrzenia i voila-wasz piesek:>historia wprawdzie piękna i tragiczna,ale sunia rasowa nie jest:D

Link to comment
Share on other sites

Już przestaliśmy się doszukiwać, jest członkiem naszej rodziny bez względu co z niej wyrośnie :) Po prostu napisałam co ostatnio usłyszeliśmy.
Dziś byliśmy już za to na 3 szczepieniu, za 2 tygodnie już tylko na wścieklizne. Zważyliśmy dziś mała i waży 3,55 kg, a je jak "smok" :) Weterynarze się śmieją, że pies głodny do nich przychodzi, ale i tak dostaje już zwiększona dawkę jedzenia jak na jej wagę. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej :smile: Ostatnio zaadoptowałam pieska ze schroniska, nazwałam go Trufel. Wet powiedział, że mały ma 4 miesiące, a waży 5 kg z lekkim hakiem. Jak myślicie jakiej będzie wielkości w przyszłości i ile może ważyć jak dorośnie ? Dodam, że nie ma grubych łap, nie wygląda na masywnego psa. Przypomina bardzo pinczera średniego, kundli go tylko ten biały kołnierzyk, ale dla mnie jest najpiękniejszy <3 Chociaż jak oglądałam zdjęcia szczeniąt pinczerków to one były bardziej masywne.[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1912379_601902876563458_293560364_n.jpg[/IMG][IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/1970861_599225223497890_432195921_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Aimer133 moja psinka ma 3,5 miesiąca tez wazy 5 kg i mówili ze powyżej 10 kg ważyc nie będzie :) Wiec wydaje mi się, ze Twój piesek tez za duży być nie powinien :) Chociaż po schronie może być jeszcze lekko wychudzony.

Więc i ja się pochwale... Z mała poszliśmy do psiego przedszkola, ponieważ mała boi się innych psów :( Chociaż tam na miejscu tego nie okazała co nas bardzo zdziwiło :) Vexi czuje się świetnie, waży 5 kg :) A tu filmik z przeszkód agility -> [URL]http://www.youtube.com/watch?v=Uklxt4-0PwM[/URL]

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#3E3E3E]Witam wszystkich [/COLOR]:smile:
[COLOR=#3E3E3E]Ja również jestem ciekawa jakiej wielkości urośnie mój szczeniak. Niko jest mieszańcem alaskan malamute (matka malamute, ojciec nieznany) ale wydaje mi się że będzie mniejszy niz typowy malamute. Jak go wzięliśmy miał równo 7 tyg i ważył 2,3kg, pięć dni później 2,7kg. Teraz ważenie będzie 30.03 i będzie miał wtedy 10,5 tyg, póki co trudno mi na oko ocenić ile może ważyć. Chciałam dodać zdjęcia ale coś mi blokuje, może następnym razem mi się uda..[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola-lbn'][COLOR=#3E3E3E]Witam wszystkich [/COLOR]:smile:
[COLOR=#3E3E3E]Ja również jestem ciekawa jakiej wielkości urośnie mój szczeniak. Niko jest mieszańcem alaskan malamute (matka malamute, ojciec nieznany) ale wydaje mi się że będzie mniejszy niz typowy malamute. Jak go wzięliśmy miał równo 7 tyg i ważył 2,3kg, pięć dni później 2,7kg. Teraz ważenie będzie 30.03 i będzie miał wtedy 10,5 tyg, póki co trudno mi na oko ocenić ile może ważyć. Chciałam dodać zdjęcia ale coś mi blokuje, może następnym razem mi się uda..[/COLOR][/QUOTE]
Nie znam się za bardzo na psach tej rasy, lecz może Ci to coś pomoże, jak braliśmy Diego miał 8 tyg. i ważył 3,6 kg. ( jest mieszańcem cockera z owczarkiem nizinnym ).

Link to comment
Share on other sites

Karola-lbn wydaje mi się, że ta waga jest trochę za mała jak na alaskana by przystało więc można się spodziewać, że będzie mniejszym psem(dla porównania moja Vexi- typ psa gończego w wieku 6 tyg ważyła 2kg, a teraz 5.25 a ma 3,5miesiaca i przeszła parwowiroze), chociaż tu nigdy nic nie wiadomo. Jeśli masz szczeniaka po alaskanie to warto za to dość szybko zacząć uczyć podstawowych komend "noga, do mnie" etc... Są to psy które jak to określił mi znajomy hodowca alaskanow "sku***ele" i nie można im zbyt dużo popuszczać bo później są problemy... Ale to już pewnie się dowiedziałaś :)
Pozdrawiam szczęśliwą posiadaczke mieszanki alaskana :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Crystaal']Karola-lbn wydaje mi się, że ta waga jest trochę za mała jak na alaskana by przystało więc można się spodziewać, że będzie mniejszym psem(dla porównania moja Vexi- typ psa gończego w wieku 6 tyg ważyła 2kg, a teraz 5.25 a ma 3,5miesiaca i przeszła parwowiroze), chociaż tu nigdy nic nie wiadomo. Jeśli masz szczeniaka po alaskanie to warto za to dość szybko zacząć uczyć podstawowych komend "noga, do mnie" etc... Są to psy które jak to określił mi znajomy hodowca alaskanow "sku***ele" i nie można im zbyt dużo popuszczać bo później są problemy... Ale to już pewnie się dowiedziałaś :)
Pozdrawiam szczęśliwą posiadaczke mieszanki alaskana :)[/QUOTE]
Mój mieszaniec terriera w wieku 2 miesięcy ważył 2,4kg a teraz 20 kg i 45 cm w kłębie ma.

Link to comment
Share on other sites

[B]Diego i ja :)[/B] nie ważyłam Niko dokładnie w wieku 8 tygodni ale wydaje mi się że ważył mniej niż Diego. Ale tak jak teraz czytam, że Twój w wieku 5 mcy waży 10kg to myślę jednak że mój do tej pory będzie cięższy bo teraz dosyć szybko zaczął rosnąć.

[B]Crystaal [/B]też uważam że będzie raczej mniejszy niż alaskan, co prawda nie udało mi się dotrzeć do inf o wadze alaskanów w tym wieku, ale jak oglądałam na youtube filmiki alaskanów dajmy na to 2 miesięcznych to wydawały mi się o wiele większe. A co do jego charakteru to owszem zdawałam sobie sprawę że nie są to łatwe psy, i rzeczywiście Niko jest bardzo uparty, krnąbrny i pewny siebie. Uczę go dyscypliny ale nie jest to typ pokornego szczeniaka. Ale jest kochany i robi postępy także jestem dobrej myśli :)

[B]Losiek1990[/B] waga Twojego była minimalnie mniejsza niż Niko w tym wieku, ja więc obstawiam że skoro Twój dorósł do 20kg to Niko może coś około 25kg osiągnąć. Ale oczywiście wszystko się może jeszcze pozmieniać.

Jestem bardzo ciekawa ile mały waży, w niedzielę na pewno podzielę się z Wami tą informacją :) ja obstawiam że waga pokaże 5kg ale mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

Btw.. powie mi ktoś dlaczego nie mogę dodać zdjęcia? próbowałam już milion razy i za każdym razem wyskakuje mi okienko z tekstem: "[COLOR=#3E3E3E]Post denied. New posts are limited by number of URLs it may contain and checked if it doesn't contain forbidden words."[/COLOR][COLOR=#000000] Myślałam może że nie mogę dodać więcej niż 1 zdjęcie w 1 poście, ale nawet jedno mi blokuje..[/COLOR][COLOR=#3E3E3E][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Musisz mieć chyba co najmniej 10 postów napisanych. Też tak miałem, zacząłem pisać posty i wkońcu mogłem :) Aronia mój pies w wieku 12 miesięcy ważył 15 kg :) Nie potrafię sprecyzować ile może ważyć Twój bo moje rozwijały się tak:

- jak miał pół roku ważył 11 kg teraz 20
- drugi mój pies w wieku 12 miesięcy ważył 15 kg a teraz 22

Link to comment
Share on other sites

Losiek199 ważyl 2,4 kg ok :) Wszystko się zgadza tylko alaskany często waza ok 40 kg :)

Ja tutaj dostawałam odpowiedzi, że mała będzie nie zbyt wielkim psem w wieku 6 tyg ważyła 2 kg jest w typie psa gończego, w tej chwili ma 3,5 miesiąca i waży 5,25 kg. A mówili że więcej niż 10-12 kg ważyć nie powinna. Tak na dobra sprawę nikt nie jest w stanie powiedzieć ile będzie ważyć pies bo każdy jest inny... Alaskany od początku są "papuśne"- takie małe niedźwiadki. Jak na 8 tygodni i troche ponad 2 kg to mało, chociaż może zacznie z czasem bardziej przybierać na wadze. Chociaż wagi alaskana moim zdaniem nie osiągnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Crystaal']Losiek199 ważyl 2,4 kg ok :) Wszystko się zgadza tylko alaskany często waza ok 40 kg :)

Ja tutaj dostawałam odpowiedzi, że mała będzie nie zbyt wielkim psem w wieku 6 tyg ważyła 2 kg jest w typie psa gończego, w tej chwili ma 3,5 miesiąca i waży 5,25 kg. A mówili że więcej niż 10-12 kg ważyć nie powinna. Tak na dobra sprawę nikt nie jest w stanie powiedzieć ile będzie ważyć pies bo każdy jest inny... Alaskany od początku są "papuśne"- takie małe niedźwiadki. Jak na 8 tygodni i troche ponad 2 kg to mało, chociaż może zacznie z czasem bardziej przybierać na wadze. Chociaż wagi alaskana moim zdaniem nie osiągnie.[/QUOTE]
Tak ale automatycznie waga szczenięcia psa ras większych powinna być wyższa raczej. Znajomy ma Mastiffa ang. i szczeniak ważył 7 kg w wieku 6 tyg. Jego ojciec waży 84 kg a matka nie wiem szczerze mówiąc, także wiesz... :)

Znalazłem takie cuś na dogomani. Skrócona tabela rozwoju Malamuta:

2 miesiące - 5 kg
3 miesiące - 8-9 kg
4 miesiące - 12-13 kg
5 miesięcy - ok.15 kg
6 miesięcy: 17-18 kg
7 miesięcy: 22 kg
8 miesięcy:24-25 kg
9 miesięcy: 26-27 kg
10 miesięcy: 28 kg

[B]Także raczej stawiałbym na ok 25 kg[/B]

Edited by Losiek1990
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Losiek1990']Tak ale automatycznie waga szczenięcia psa ras większych powinna być wyższa raczej. Znajomy ma Mastiffa ang. i szczeniak ważył 7 kg w wieku 6 tyg. Jego ojciec waży 84 kg a matka nie wiem szczerze mówiąc, także wiesz... :)

Znalazłem takie cuś na dogomani. Skrócona tabela rozwoju Malamuta:

2 miesiące - 5 kg
3 miesiące - 8-9 kg
4 miesiące - 12-13 kg
5 miesięcy - ok.15 kg
6 miesięcy: 17-18 kg
7 miesięcy: 22 kg
8 miesięcy:24-25 kg
9 miesięcy: 26-27 kg
10 miesięcy: 28 kg

[B]Także raczej stawiałbym na ok 25 kg[/B][/QUOTE]

Ale ja nie mówiłam, że 25kg mieć nie będzie. Mówiłam, że będzie mniejsza niż malamut :) A malamuty z reguły ważą ok 40 kg... Co za tym idzie, że będzie mniejszym psem (niż typowy malamut). Nie chodziło mi, że będzie mała :) Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Losiek1990']Znalazłem takie cuś na dogomani. Skrócona tabela rozwoju Malamuta:

2 miesiące - 5 kg
3 miesiące - 8-9 kg
4 miesiące - 12-13 kg
5 miesięcy - ok.15 kg
6 miesięcy: 17-18 kg
7 miesięcy: 22 kg
8 miesięcy:24-25 kg
9 miesięcy: 26-27 kg
10 miesięcy: 28 kg

[B]Także raczej stawiałbym na ok 25 kg[/B][/QUOTE]

Dzięki za tą tabelę, sama nie mogłam jej znaleźć a właśnie o coś takiego mi chodziło:eviltong: Zgodnie z planem Niko był wczoraj ważony i przybrał bardzo dużo od ostatniego razu - w wieku 10,5 tyg waży 5,40 kg. Patrząc na to jak zaczął teraz przybierać i rosnąć myślę że możliwe jednak że będzie wagowo zbliżony do alaskana. 3 mce skończy 16.04 także jeszcze 2,5 tyg - może wtedy przybrać do jakiś 7kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Crystaal']Ale ja nie mówiłam, że 25kg mieć nie będzie. Mówiłam, że będzie mniejsza niż malamut :) A malamuty z reguły ważą ok 40 kg... Co za tym idzie, że będzie mniejszym psem (niż typowy malamut). Nie chodziło mi, że będzie mała :) Pozdrawiam.[/QUOTE]

Widzę że piszesz o moim psie w formie żeńskiej a Niko to chłopiec:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...