Jump to content
Dogomania

Jak duży urośnie pies?


merrickmayfair

Recommended Posts

Tosia ma w kłębie ok 45 cm, nie potrafimy jej zmierzyć precyzyjnie, bo się wierci :) co do innych psów, to jest bardzo przyjazna, lubi się bawić, chociaż czasami widać, że starsze pieski szybko się męczą jej towarzystwem, ale to chyba normalne u żywiołowych szczeniąt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']normalne:)
ja stawiam,że dobije do 17kg i więcej nie urośnie.[/QUOTE]
Mam nadzieję, bo nie spodziewaliśmy się,że ona będzie taka duża :) no i nie myślałam, że będę miała w domu "mix amstaffa", chociaż dalej nie jestem pewna z jaką rasą ona jest zmieszana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']patrząc na pysk i długość sierści,to koło amstaffa mogła najwyżej stać ;-)
obstawiam że we wcześniejszych pokoleniach jej się przyplątał jakiś owczarek,ale całkiem możliwe że to kundelek z dziada pradziada :)[/QUOTE]

Lubię kundelki :) amstaffy też mi się podobają, ale bałabym się takiego wychowywać. Faktycznie zauważyłam, że Tosia powoli przestaje rosnąć więc może masz rację, że do 17 kg urośnie i spokój :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aronia']A czy pamiętasz jak Twoja sunia przyrastała na wadze w kolejnych miesiącach? Pytam, bo chciałam porównać z wagą mojego psiaka. Ma 7 miesięcy i ok. 13-14kg.[/QUOTE]
Jak miała ok. 7 miesięcy to ważyła już 16 kg, później już wolniej przybierała na wadze, jak skończyła 12 miesięcy ok. 23 kg.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Czyli jakby liczyć procentowo, to w wieku 7 miesięcy miała ok. 65% swojej ostatecznej wagi a w wieku 5 miesięcy ok.45%. Pewnie nie można traktować tego jako reguły, bo to zależy od wielkości psiaka w dorosłości. Pewnie te co ważą ostatecznie np. 40 kg. czy 10 kg. procentowo przyrastają zupełnie inaczej. Może coś dla kategorii wagowej 20-25kg. to jest jakiś wyznacznik.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli w ciągu około miesiąca przybyło jej około 5kg? To sporo! Myślę, że ma szanse, żeby jeszcze dużo urosnąć (w sensie nabrać masy). Ja tam stawiam na 25-30kg[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]. Na wysokość, to zgadzam się, że jeszcze parę centymetrów w górę podrośnie.
Może jakaś fotka?

Edited by aronia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusiii']Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy mój piesek wyrośnie na dużego psa. Matka pieska to owczarek podhalański ojciec nieznany. Szczeniak w wieku 7tyg ważył 4,5kg, teraz ma 2i pół miesiąca i waży 7kg.[/QUOTE]
Raczej będzie mniejszy niż owczarek podhalański.

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

Na pewno będzie mniejszy. Mój mieszaniec w wieku 4 tyg. ważył 2.3kg a teraz w wieku 2.5 roku waży 19.5kg i ma 49 cm w kłębie.

Edited by Parysek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...