Jump to content
Dogomania

Obcinarka do paznokci: co kupic?


karenina

Recommended Posts

Jak w tytule, co kupic, zeby dobrze cieło, i długo słuzyło? Dobiłam już 2 rózne modele Trixie, mam 6 psów o rożnym rozmiarze paznokci, i często tnę bo biegaja tylko po trawie i glebie ( zero betonu i tym podobnych).
Chętnie kupie cos z wyzszej półki, ale ani nie wiem co, ani gdzie..

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Ja mam Trixie ,,Cążki do pazurków” i bardzo dobrze się sprawuje (ale mam go krótko). Ma dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia ucięcie więcej niż ok.2 – 3 milimetrów (np. jak pies szarpnie w momencie obcinania), można ją przesunąć i wtedy istnieje możliwość obcięcia dowolnej długości pazurka.[/COLOR]
[COLOR=black]A używałaś gilotynek czy cążków (cążek)?[/COLOR]
[COLOR=black]Pewnie miałaś już ten model, ale na wszelki wypadek pokazuje mój :lol: [/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman'][URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1044&action=prod[/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Times New Roman'][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']ja mam obcinarke firmy Bernina - nagelzange clipper mam 2 pasy, a obcinarke od ok 2 lat, sprawuje sie dobrze, nadal jest ostra i mysle ze bedzie jeszcze dlugo sluzyc :cool3:
pozdrawiam[/quote]

Ja też mam Berninę. Zapłaciłam za nią ok. 25 zł i jest super.

Wczesniej kupiłam (i nadal mam nieuzywane) 2 rózne modele: jeden Trixie a drugi jakiś inny. Najtańsze nie były ok. 40, a obcinały kiepsko i miażdzyły pazur.

Link to comment
Share on other sites

a ja piłuję;)
naprawde
moj jamnik nie lubil obcinania - w momencie gdy paznokiec odpadal bym bardzo zaniepokojony
teraz piłuje bardzo ostrym pilnikiem (moja siostra dostala go przy sciaganiu tipsow po weselu)
pilnik w kszatlcie banana, czarny
psine kłade i juz po minucie zasypia błogo
tylko druga strasznie zazdrsna i tez musze popilowac, choc ma krotkie;)
a jaki kształt maja ładny pazurki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']a ja piłuję;)
naprawde
moj jamnik nie lubil obcinania - w momencie gdy paznokiec odpadal bym bardzo zaniepokojony
teraz piłuje bardzo ostrym pilnikiem (moja siostra dostala go przy sciaganiu tipsow po weselu)
pilnik w kszatlcie banana, czarny
psine kłade i juz po minucie zasypia błogo
tylko druga strasznie zazdrsna i tez musze popilowac, choc ma krotkie;)
a jaki kształt maja ładny pazurki ;)[/quote]

Kiwi, u mnie piłowanie to druga czynnosc, po obcinaniu wygładzam, bo psy śpią z nami ( lub jak kto woli my z psami :evil_lol: ) i nieopiłowane strasznie drapią :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Które obcinacze do paznokci będą lepsze i wygodniejsze? Chodzi o te boczne pazurki, bo tych psiak nie ściera.

[url=http://animalia.pl/produkt,4949,62,Trixie_Obcinacz_gilotynka_do_pazurków.html]Trixie Obcinacz gilotynka do pazurków 11.5 cm - pielęgnacja - czystość - dla psów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]

[url=http://animalia.pl/produkt,2944,62,Trixie_Obcinaczki_De_Luxe.html]Trixie Obcinaczki De Luxe małe - pielęgnacja - czystość - dla psów - sklep zoologiczny Animalia.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

miałam widocznie jakąś wadliwą bo i miażdżyła pazury i nawet czasem się rozjeżdżała - jak nie dawała rady uciąć

a w tych cążkach nie ma takich problemów i dodatkowo mają jeszcze podkładke ograniczającą cięcie co dla ludzi, którzy się boją obcinać jest bardzo pomocne

Link to comment
Share on other sites

Odmienne zdania widzę... hmm, nie wiem co mam wybrać. Myślę, że te cążki byłyby wygodniejsze przy obcinaniu tych bocznych pazurków. Pierwszy raz będę sama obcinała i właśnie się boję, że uciacham nerw... Czy każde cążki mają tą podkładkę? Czy na pewno nie miażdżą pazurków?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Agnieszka K.']A czy ktos moze już wypróbował taka obcinarkę:
[url=http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,664433,0.html]Towar: OBCINACZ DO PAZURK[/quote]

Też jestem ciekawa czy ten sensor bezpieczeństwa naprawdę działa.
Nikt nie ma takiego obcinacza?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...