Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Jurek2050']Dlatego, że bezdomność w Swarzędzu dotyczy całego Powiatu Poznańskiego.



Może osoby wizytujące się wypowiedzą. Wiem tylko, że Fundacja nie zamierzała i nie zamierza przejmować schroniska poznańskiego. Jest zainteresowana prawidłową realizacją bezdomności zwierząt. Teraz na tapecie jest przede wszystkim znalezienie środków na udzielenie pomocy kociakom w zakupionym domku.

Swoją drogą proponuję współpracę, a nie atakowanie, aby się wykazać byciem lepszym.

Przy gminach mogą powstać komisje dialogu społecznego i tam organizacje mogą postulować o prawidłowe realizowanie programu zapobiegania bezdomności. Art. 11 znowelizowanej ustawy. [B]Do 31 marca każdego roku, włącznie z obecnym, wszystkie gminy mają obowiązek przedstawić takie informacje.[/B] Dla przykładu podaję stronę Poznania [URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/index.html"]Współpraca z organizacjami pozarządowymi[/URL]

Po tych komisjach, aż tak ogromnego sukcesu się nie spodziewam, jednak domniema, że chociażby działacze poszczególnych organizacji bardziej do siebie zintegruje. W Sejmie zauważyłem, że nasze organizacje na początku sobie wiele wytykają, a później udaje się nam wiele wspólnego zdziałać.

Stąd u mnie umiarkowany optymizm.


Jurek[/QUOTE]

No tak,ale co to wszystko ma wspólnego w tej chwili z swarzedzkim schroniskiem.Jest w nim dużo wolnych miejsc,aż się prosi,zeby zamieszkało w nim wiecej piesków,a tu maja być wywożone.Jakos nikomu nie zalezy,żeby darowiznę na psiaki uzyć z pożytkiem dla nich.A same biedaki niestety po polsku się
nie odezwią....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']No tak,ale co to wszystko ma wspólnego w tej chwili z swarzedzkim schroniskiem.Jest w nim dużo wolnych miejsc,aż się prosi,zeby zamieszkało w nim wiecej piesków,a tu maja być wywożone.Jakos nikomu nie zalezy,żeby darowiznę na psiaki uzyć z pożytkiem dla nich.A same biedaki niestety po polsku się
nie odezwią....[/QUOTE]
Jurek, jak napisal juz od dluzszego czasu nie ma nic wspolnego z TOZ, wiec tez nie ma nic do powiedzenia.
Dobierajcie sie do skory TOZ oddzial Poznan, lub TOZ Warszawa oddzial glowny. Slijcie maile i zatkajcie im skrzynke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jurek, jak napisal juz od dluzszego czasu nie ma nic wspolnego z TOZ, wiec tez nie ma nic do powiedzenia.
Dobierajcie sie do skory TOZ oddzial Poznan, lub TOZ Warszawa oddzial glowny. Slijcie maile i zatkajcie im skrzynke.[/QUOTE]

A gdzie im słać?Czy mają w końcu jakieś adresy stałe mailowe czy zwykłe?Jak słyszelismy osoby zarządzające wielokrotnie się zmieniły w ciągu

ostatnich paru miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kleopatra']A gdzie im słać?Czy mają w końcu jakieś adresy stałe mailowe czy zwykłe?Jak słyszelismy osoby zarządzające wielokrotnie się zmieniły w ciągu

ostatnich paru miesięcy.[/QUOTE]
Dociekliwy znajdzie, moze wlasnie to wie Jurek. Nie wystarczy chciec, trzeba tez szukac i wlozyc w to troche swojej pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jurek, jak napisal juz od dluzszego czasu nie ma nic wspolnego z TOZ, wiec tez nie ma nic do powiedzenia.
Dobierajcie sie do skory TOZ oddzial Poznan, lub TOZ Warszawa oddzial glowny. Slijcie maile i zatkajcie im skrzynke.[/QUOTE]

Dzięki, że ten "niuans" został zauważony. :) Jednak trzeba sobie zadać pytanie na ile osoby z zewnątrz organizacji mogą ingerować w to co jako autonomiczne ciało prawne robi? Oczywiście poza patrzenia jak są wydawane fundusze z budżetu państwowego np. 1%. Możliwe, że też jak realizuje darowizny przeznaczone na konkretny cel. Nie należy zapominać, że jednak głównym adresatem bezdomności w Mieście i Gminie Swarzędz, zgodnie z prawem, jest tamt. urząd i rada gminy. Można wysyłać tam posty z zapytaniami, które również można słać do mediów - na końcu adresy.
Zgodnie z nowymi zapisami w ustawie i tak się chyba pod koniec marca lub początek kwietnia dowiemy jakie mają plany.

Oczywiście, że TOZ odnośnie zrealizowania woli Spadkodawców winien jakieś informacje przekazać, jak planuje ich wolę wykonać. Bo siła chociażby netu, jak pokazują różne rewolucyjne wypadki na Świecie, a teraz nawet w Polsce, wykazuje, że trzeba się z tą opinią liczyć.

Pozdrawiam,
Jurek

[U][B]Adresy:[/B][/U]
[B][B]
Rada Miasta Gminy Swarzędz [/B][/B]
ul. Rynek 1, 62-020 Swarzędz
[B]Biuro Rady Miejskiej
[/B]kierownik: Hanna Mełeń
pok. 105, tel. 061 65 12 105
[EMAIL="[email protected]"][B][email protected][/B][/EMAIL]

[B]Burmistrz: Anna Tomicka
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]
Centrala: 061 65 12 000[B]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] - Sekretariat
[B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] - Burmistrz
[B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] - Rzecznik



Komunikat na stronie Urzędu dla organizacji pozarządowych
[INDENT][I]2 października 2010 r. o godz. 11.00 w sali 207 Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz odbyło się spotkanie dotyczące opracowania Programu Współpracy Miasta i Gminy Swarzędz z organizacjami pozarządowymi w 2011 roku.W konsultacjach wzięło udział 26 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Na spotkaniu przedstawiono nowe organizacje, które niedawno rozpoczęły działalność w naszej gminie. Omówiono wybrane kwestie dotyczące nowelizacji ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie. Dyskutowano nad projektem Programu współpracy na 2011 r., a także zgłoszono kandydatów na członków komisji konkursowych. Uchwałą LXV/413/2010 z 26.X.2010 Rada Miejska przyjęła Programu Współpracy Miasta i Gminy Swarzędz z organizacjami pozarządowymi w 2011 roku.
[URL="http://www.swarzedz.pl/index.php?id=145"]http://www.swarzedz.pl/index.php?id=145 [/URL]
[/I]
Ten sam temat na stronie Poznania bardziej opisany [URL]http://www.poznan.pl/mim/ngo/zasady-wspolpracy,p,16057,16058.html[/URL]
[/INDENT]Adresy najważniejszych lokalnie mediów:
[email][email protected][/email]
[email][email protected][/email]
[email][email protected][/email]
[EMAIL="[email protected]"][B][B][EMAIL="[email protected]"][U][email protected][/U][/EMAIL]
[/B][/B][/EMAIL]
O schronisku również materiał realizowała Telewizja Polsat
[url]http://www.polsat.pl/Kontakt,2859/index.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Calibri][SIZE=3]Poznań: Animal Security nie chce schroniska[/SIZE][/FONT][/B]

[FONT=Calibri][B]Projekt miał pokazać, w jaki sposób można poprawić funkcjonowanie schroniska[/B] [/FONT]


[FONT=Calibri]2012-01-31 15:37:17, aktualizacja: 2012-01-31 15:37:17 [/FONT]

[B][FONT=Calibri]Fundacja Animal Security odcina się obecnie od jakichkolwiek kontaktów z fundacją Mrunio. O sprawie wspólnych planów przejęcia zarządu nad schroniskiem przy ulicy Bukowskiej, pisaliśmy na łamach "Głosu" w weekend. [/FONT][/B]
[FONT=Calibri]Jak poinformowały nas władze fundacji Animal Security, projekt był jedynie próbą pokazania w jaki sposób można poprawić działalność placówki.


- Latem tego roku przygotowaliśmy wspólnie projekt polepszenia funkcjonowania schroniska - mówi Emilia Kaczmarek z fundacji Animal Security.[/FONT]

[FONT=Calibri]- Nie był to projekt przejęcia schroniska, a współpracy i pomocy przy jego prowadzeniu. Być może forma jego opracowania mogła być myląca w tej materii, ale takie były założenia przy tworzeniu projektu, aby napisać jak fundacje by nim zarządzały.

Jak twierdzi E. Kaczmarek, kontakt z fundacją Mrunio nawiązano za pośrednictwem osób trzecich, jeszcze przed formalnym zarejestrowaniem fundacji. Był to czas, gdy Mrunio był bardzo chwalony za swoje działania. To się jednak zmieniło.

- Dziś mając pełny obraz działalności fundacji Mrunio podpisujemy się pod większością zarzutów, jakie stawiają jej darczyńcy - mówi prezes.
[/FONT]
[URL="http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/500025,poznan-animal-security-nie-chce-schroniska,id,t.html"][FONT=Calibri]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/500025,poznan-animal-security-nie-chce-schroniska,id,t.html[/FONT][/URL]

[B][FONT=Calibri]CZYTAJ WEEKENDOWY TEKST:
[/FONT][/B][URL="http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/498746,poznan-fundacja-mrunio-przejmie-schronisko-przy-bukowskiej,id,t.html"][B][FONT=Calibri]Poznań: Fundacja Mrunio przejmie schronisko przy Bukowskiej?[/FONT][/B][/URL][FONT=Calibri]
[/FONT][URL="http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/498746,poznan-fundacja-mrunio-przejmie-schronisko-przy-bukowskiej,id,t.html"][FONT=Calibri]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/498746,poznan-fundacja-mrunio-przejmie-schronisko-przy-bukowskiej,id,t.html[/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mosina: Nie chcą psów w Bolesławcu Mieszkańcy nie chcą przytuliska dla psów w okolicy swoich domów 2012-02-01 07:30:01, aktualizacja: 2012-02-01 07:30:01 Mieszkańcy Borkowic i Bolesławca przeciwstawili się władzom gminy Mosina. Podjęli uchwałę przeciwko wybudowaniu w sąsiedztwie przytuliska dla psów. Mieszkańcy Borkowic i Bolesławca przeciwstawili się władzom gminy Mosina. Podjęli uchwałę przeciwko wybudowaniu w sąsiedztwie przytuliska dla psów. - Mosina należy do gmin, które budują schronisko w Skałowie, więc nie rozumiemy czemu ma służyć przytulisko w Bolesławcu? Gdyby odłowione psy miały tu przebywać tylko kilka dni to po co aż 50 klatek? - pyta Maciej Patela, sołtys. Mieszkańcy obu wsi są źli, bo uważają, że gmina powinna ich informować o planach inwestycyjnych. ∨ Czytaj dalej Reklama - Są ważniejsze sprawy do zrobienia, jak choćby droga - dodaje sołtys. Władze gminy twierdzą, że mieszkańcy musieli wiedzieć o planach, bo była o nich mowa na kilku komisjach i sesji Rady Miasta. Zorganizowane w ubiegłym tygodniu zebranie wiejskie, w którym uczestniczył m.in. Sławomir Ratajczak, zastępca burmistrza, też miało charakter informacyjny. - Budowa schroniska w Skałowie przeciąga się a dotychczasowe przytulisko w Mosinie znajduje się już zbyt blisko budynków mieszkalnych - tłumaczy Zofia Springer, burmistrz Mosiny. - Placówka w Bolesławcu spełni rolę "psiego pogotowia". Ma służyć pobytowi zwierząt przez kilka dni. Głównym zadaniem będzie odnalezienie właścicieli zwierząt albo rodzin adopcyjnych oraz udzielenie psom pomocy weterynaryjnej. Dzięki przytulisku ograniczymy koszty codziennego przewożenia zwierząt do oddalonego o ponad 40 kilometrów Kostrzyna. [url]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/500097,mosina-nie-chca-psow-w-boleslawcu,id,t.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Mosina: Nie chcą psów w Bolesławcu Mieszkańcy nie chcą przytuliska dla psów w okolicy swoich domów 2012-02-01 07:30:01, aktualizacja: 2012-02-01 07:30:01 Mieszkańcy Borkowic i Bolesławca przeciwstawili się władzom gminy Mosina. Podjęli uchwałę przeciwko wybudowaniu w sąsiedztwie przytuliska dla psów. Mieszkańcy Borkowic i Bolesławca przeciwstawili się władzom gminy Mosina. Podjęli uchwałę przeciwko wybudowaniu w sąsiedztwie przytuliska dla psów. - Mosina należy do gmin, które budują schronisko w Skałowie, więc nie rozumiemy czemu ma służyć przytulisko w Bolesławcu? Gdyby odłowione psy miały tu przebywać tylko kilka dni to po co aż 50 klatek? - pyta Maciej Patela, sołtys. Mieszkańcy obu wsi są źli, bo uważają, że gmina powinna ich informować o planach inwestycyjnych. ∨ Czytaj dalej Reklama - Są ważniejsze sprawy do zrobienia, jak choćby droga - dodaje sołtys. Władze gminy twierdzą, że mieszkańcy musieli wiedzieć o planach, bo była o nich mowa na kilku komisjach i sesji Rady Miasta. Zorganizowane w ubiegłym tygodniu zebranie wiejskie, w którym uczestniczył m.in. Sławomir Ratajczak, zastępca burmistrza, też miało charakter informacyjny. - Budowa schroniska w Skałowie przeciąga się a dotychczasowe przytulisko w Mosinie znajduje się już zbyt blisko budynków mieszkalnych - tłumaczy Zofia Springer, burmistrz Mosiny. - Placówka w Bolesławcu spełni rolę "psiego pogotowia". Ma służyć pobytowi zwierząt przez kilka dni. Głównym zadaniem będzie odnalezienie właścicieli zwierząt albo rodzin adopcyjnych oraz udzielenie psom pomocy weterynaryjnej. Dzięki przytulisku ograniczymy koszty codziennego przewożenia zwierząt do oddalonego o ponad 40 kilometrów Kostrzyna. [url]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/500097,mosina-nie-chca-psow-w-boleslawcu,id,t.html[/url][/QUOTE]

No proszę,jacy pedanci.Przedtem psy mieszkaly z nimi w domu,a teraz schronisko nie moze być nawet w okolicy!!!

W Swarzędzu też psy przeszkadzają.Najlepiej jakby same wyszły i nigdy nie wróciły.Najpierw miało być 50-60.Potem 30.Teraz 30 za dużo itd,

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Sąd wydał wyrok niekorzystny dla p. Steni. Jednak z tego co mi przekazali dziennikarze, że bez jej udziału. Moim zdaniem jest to kluczowe, gdyż prawdopodobnie argumenty przedstawiła tylko strona oskarżająca. [url]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,132940175,132940175,Sad_prezes_znecala_sie_nad_zwierzetami_.html[/url] Jurek

Link to comment
Share on other sites

Jurku wypowiedziałeś się, że schronisko powinno być traktowane jako zasługa pani SK?! Kuriozalnym jest to, że ten wyrok jest w zawieszeniu! Za to, co przez tyle lat wspólnie z Dorotą i nie tylko tym zwierzętom zrobiły powinny wylądować od razu w Rawiczu!
Nie może nazywać się miłośnikiem zwierząt ten, kto staje w obronie osób zarządzających do niedawna schroniskiem w Swarzędzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Jurku wypowiedziałeś się, że schronisko powinno być traktowane jako zasługa pani SK?! Kuriozalnym jest to, że ten wyrok jest w zawieszeniu! Za to, co przez tyle lat wspólnie z Dorotą i nie tylko tym zwierzętom zrobiły powinny wylądować od razu w Rawiczu!
Nie może nazywać się miłośnikiem zwierząt ten, kto staje w obronie osób zarządzających do niedawna schroniskiem w Swarzędzu.[/QUOTE]

Dowodów nie znam więc na razie się nie wypowiadam. Gotów jestem brać udział w postępowaniach w tej sprawie i powtórzyć to co wiem. Bezpośrednio nie widziałem niczego nagannego, odbiegającego od polskich standardów. Nawet byłem zdziwiony dużymi boksami, w których przebywały w pojedynkę psiaki.
Może mamy całkiem inne widzenie sprawy.
Pozdrawiam,
Jurek

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

Tak, najwyraźniej mamy całkiem inne widzenie sprawy. Z tym, że Twojej dobrej znajomości z panią K. wszyscy są świadomi, a ja mam niejedną dokumentację medyczną i kilka GB zdjęć.
Jak widać fundacja Goni również miała dowody na to, że pani K. niejedno zło zwierzętom wyrządziła - i z całego serca gratuluję Fundacji Głosem Zwierząt, że doprowadzili do tego, o czym my marzyliśmy, gdy ponad 2 lata temu zaczynaliśmy wywalać na powierzchnię to co się dzieje w Swarzędzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Tak, najwyraźniej mamy całkiem inne widzenie sprawy. Z tym, że Twojej dobrej znajomości z panią K. wszyscy są świadomi, a ja mam niejedną dokumentację medyczną i kilka GB zdjęć.
Jak widać fundacja Goni również miała dowody na to, że pani K. niejedno zło zwierzętom wyrządziła - i z całego serca gratuluję Fundacji Głosem Zwierząt, że doprowadzili do tego, o czym my marzyliśmy, gdy ponad 2 lata temu zaczynaliśmy wywalać na powierzchnię to co się dzieje w Swarzędzu.[/QUOTE]

Ja, o tych zdjęciach i sprawie nic nie wiem. Wszystko też jeszcze zależy od okoliczności. Wiele razy w schronie poznańskim (w latach 70-tych) byłem świadkiem, jak tzw. wolontariusze zarzucali kierownictwu schroniska brak właściwego nadzoru nad schorowanymi psiakami. Kiedy okazało się, że tuż przed przybyciem tych wolontariuszy, sami opiekunowie psiaki w takim stanie przywieźli.

Dobra znajomość z p. Stenią, nie odznacza, że bezkrytycznie za nią optuję. Wystarczy jednak trochę przeczytać co wcześniej pisałem. Raczej chcę ukazania nie tylko winy, ale również dokonań i wtedy ewent. oceniać. Jednak najlepiej w sądzie i to gdy są obydwie strony.
Jeśli faktycznie była wina p. Steni, to nie będę jej w tym zakresie na pewno bronić. Tu, nie ma zmiłuj się. Jednak wszystko zależy od okoliczności.

Jurek

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Panie Jurku czy Pan jest wspolpracownikiem TOZ?Jak dlugo Pan byl czy jest w TOZ?
Ciekawe jak sie widzi z punktu prawnego prawa reke P.K,P.Dorote?[/QUOTE]

W artykule jest parę nieścisłości choćby w datach. Wiem że tekst powstawał na szybcika. Tak niestety funkcjonują media, co też tu pisałem :) Dlatego m.in. podałem w komentarzach link do tutejszego Forum i oddzielnie moich wypowiedzi. Członkiem TOZ już od paru lat nie jestem. Jako wychowany w TOZ i w LOP zawsze jakiś sentyment pozostanie. Byłem wieloletnim inspektorem TOZ, w tym bezpośrednio w ZG TOZ. Odnośnie p. Doroty, prawie niczego nie wiem. Od niedawna słyszę negatywy, ale znowu pytanie ile w tym prawdy i dwa jak pisałem wcześniej nie fora są od wyrokowania w stosunku do konkretnej osoby, kiedy prawomocny wyrok w sądzie jeszcze nie zapadł.

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Bastuś (patrz awatar) pięknie dziękuje GoniP za uratowanie życia ze swarzędzkiego piekła.
A ja biję GoniP brawo i gratuluję ze szczerego serca tego ogromnego sukcesu, jakim jest skazanie pani K. za znęcanie się nad zwierzętami.:klacz:[/QUOTE]
uwazam ze wyrok jest niadekwatny do czynu, jakiego dopuszczala sie przez lata znecania sie nad zwierzetami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Dzisiaj Sąd wydał wyrok niekorzystny dla p. Steni. Jednak z tego co mi przekazali dziennikarze, że bez jej udziału. Moim zdaniem jest to kluczowe, gdyż prawdopodobnie argumenty przedstawiła tylko strona oskarżająca. [URL]http://forum.gazeta.pl/forum/w,67,132940175,132940175,Sad_prezes_znecala_sie_nad_zwierzetami_.html[/URL] Jurek[/QUOTE] Doręczenie o rozprawie zostało dostarczone poprawnie. Wszyscy byliśmy więc zdziwieni, że p. Stefania się nie pojawiła.


Dodam jeszcze, że Komisja Rewizyjna TOZ również złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez panią Stefanię. Będzie więc kolejny proces.

A tu artykuł z Głosu Wielkopolskiego: [url]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/500538,sad-stefania-kozlowska-skazana-za-zla-opieke-nad-psami,id,t.html[/url]

Edited by GoniaP
Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Doręczenie o rozprawie zostało dostarczone poprawnie. Wszyscy byliśmy więc zdziwieni, że p. Stefania się nie pojawiła.
[/QUOTE]
Gdyby się pojawiła, musiałaby się ustosunkować do niewygodnych dla siebie faktów.
A tak, może w milczeniu trwać na pozycjach niedocenionej i skrzywdzonej przez ludzi kolejnej Psiej Matki Boskiej...
I liczyć na obronę tych, co w Swarzędzu "byli, ale nieprawidłowości nie stwierdzili". Jak na przykład lansujący się w GW wierny druh pani Stefanii...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Gdyby się pojawiła, musiałaby się ustosunkować do niewygodnych dla siebie faktów.
A tak, może w milczeniu trwać na pozycjach niedocenionej i skrzywdzonej przez ludzi kolejnej Psiej Matki Boskiej...
I liczyć na obronę tych, co w Swarzędzu "byli, ale nieprawidłowości nie stwierdzili". Jak na przykład lansujący się w GW wierny druh pani Stefanii...:shake:[/QUOTE]

Ci co nieprawidłowości stwierdzili,to mogli trzymać to tylko dla siebie,bo nie mieli szans przebicia się gdziekolwiek.
Wszelkie zażalenia były skierowywane do pani K,żeby mogla spokojnie dochodzić kto je złożył.
A pan Jurek raczej nie bywając w schronisku,wszystko rozstrzygał z góry na jej korzyść na łamach prasy.Prasa też
chętnie go cytowala,zamiast samemu się ruszyć i zobaczyć rzeczywistość.Dobrze ,że to się skończyło.szkoda tylko dla psow bo kosztowało ich to utratą kolejnego schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...