Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']Czy to znaczy ze UM w Poznaniu juz ma uchwalony program zgodnie z nowelizacja ustawy?[/QUOTE]

Domniemam, że zapytanie nawiązuje do info o nie przyznaniu kasy na kociarnię. Nic na temat uchwały (zgodnej ze zmianą 9) w art. 11a [url]http://www.abc.com.pl/serwis/du/2011/1373.htm[/url] ) projekcie lub uchwalenia przez radnych z Poznania nie wiem. W każdym razie na wczorajszym posiedzeniu (24.01.2012) tego jeszcze nie omawiano. Można dzwonić do Biura Rady 61 878 53 08 lub przeglądać strony:

[URL]http://bip.poznan.pl/bip/sesje/[/URL]

[URL]http://bip.poznan.pl/bip/sesje/archiwum/[/URL]

[URL]http://bip.poznan.pl/bip/uchwaly/[/URL]

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Ale ja nie neguje ostatniej woli tylko tego że nie umiecie czytać. Proponuję maturę jeszcze raz.[/QUOTE]

Itaka proponuję przeczytać ostatnie posty jeszcze raz. To co mówi oficjalnie TOZ to jest jedno a co jest robione to jest zupełnie co innego. Oni chcą znów wywozić psy do innych schronisk!!!!!!! Myślę że matura tu nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Panie Jurku
Jest to wątek poświecony psom i ich ratowaniu.Kociarnie to osobny problem.Wątpię,czy tu by się jeszcze wmieściła.Może na kilka kotow.[/QUOTE]
Z calym szacunkiem, ale ustawa obejmuje rowniez koty, one tez czuja i nie prawda jest ze to innny problem.
Choc przyznaje ze jest tez forum miau, gdzie ten problem jest szerzej omawiany podobnie jak na forum dogo zdecydowanie wiecej piszemy o psach. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Itaka proponuję przeczytać ostatnie posty jeszcze raz. To co mówi oficjalnie TOZ to jest jedno a co jest robione to jest zupełnie co innego. Oni chcą znów wywozić psy do innych schronisk!!!!!!! Myślę że matura tu nie pomoże.[/QUOTE]

Wywożenie nie jest złem, jeśli psiaki są wożone w odpowiednich warunkach. Nadzór co się z nimi poczyna dalej przejmują tamtejsze, uznane organizacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Wywożenie nie jest złem, jeśli psiaki są wożone w odpowiednich warunkach. Nadzór co się z nimi poczyna dalej przejmują tamtejsze, uznane organizacje.[/QUOTE]

Ale Celestynów do którego miały jechac niedawno nie jest za bardzo uznawany,przynajmniej nie za wzorowe schronisko,raczej odwrotnie.
I nawet żeby jechały Rols Roysem czy Singapur Airlines im to by nie pomogło!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Wywożenie nie jest złem, jeśli psiaki są wożone w odpowiednich warunkach. Nadzór co się z nimi poczyna dalej przejmują tamtejsze, uznane organizacje.[/QUOTE]
Jest zdecydowanym zlem dla psow przewozenie ich do innego schroniska! Podobno tutaj moga czekac na adopcje lub maja zapewniony byt dozywotni. Kto tu znow kreci i kombinuje jak sie pozbyc ostatnich kilkudziesieciu psow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jest zdecydowanym zlem dla psow przewozenie ich do innego schroniska! Podobno tutaj moga czekac na adopcje lub maja zapewniony byt dozywotni. Kto tu znow kreci i kombinuje jak sie pozbyc ostatnich kilkudziesieciu psow?[/QUOTE]

Nie zaznajomiłem się z tekstem TOZ i miałem na myśli zagraniczną wywózkę, co było tu wcześniej, szerzej poruszane. J.

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jest zdecydowanym zlem dla psow przewozenie ich do innego schroniska! Podobno tutaj moga czekac na adopcje lub maja zapewniony byt dozywotni. Kto tu znow kreci i kombinuje jak sie pozbyc ostatnich kilkudziesieciu psow?[/QUOTE]

Oczywiście, jeśli by miały trafić do podobnych warunków byłoby to bezsensowne i tylko stwarzało stress. J.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Z calym szacunkiem, ale ustawa obejmuje rowniez koty, one tez czuja i nie prawda jest ze to innny problem.
Choc przyznaje ze jest tez forum miau, gdzie ten problem jest szerzej omawiany podobnie jak na forum dogo zdecydowanie wiecej piszemy o psach. ;)[/QUOTE]
Ada-jeje już de facto udzieliła stosownej odpowiedzi [url]http://www.dogomania.pl/threads/204772-Schronisko-w-Swarz%C4%99dzu.?p=18480958&viewfull=1#post18480958[/url] . Mogę dodać, że Dogomania, to chyba forum m.in. dla działaczy, którzy muszą znać sprawy szerzej, jeśli chcą być realistami i umieć przekonywać. Dla funduszy gminnych sprawa stanowi jedno. TOZ w latach 60-tych tworząc plany schronu w Poznaniu zakładał budowę oprócz boksów dla psiaków, również budowę pomieszczeń dla kotów. Co, też potem się urealniło. Gminy czepiając się niefortunnej definicji kotów wolnobytujących w ustawie, obowiązującego przed zeszłorocznymi zmianami, odmawiały tym zwierzakom pomocy. Niestety nadal to pokutuje m.in. wśród większości (choć komisja gosp. komunaln. była za partycypowaniem w kociarni) poznańskich radnych, nie rozumiejących całokształtu sprawy. W Swarzędzkim schronie swojego czasu była mini kociarnia. Jak jest obecnie nie wiem. Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Oczywiście, jeśli by miały trafić do podobnych warunków byłoby to bezsensowne i tylko stwarzało stress. J.[/QUOTE]

Panie Jurku te psy trafią do gorszych warunkow, spowodowane przynajmniej tym, że w innych schroniskach jest o wiele więcej psów. W Swarzędzu jest ok 30 więc psiaki mają super i mogą sobie spokojnie czekać na adopcje lub dozywać późnej starości.
Czy ktoś wie gdzie te psy mają być wywożone? Przecież na kilku się nie skończy. Zaraz pojadą następne bezdomniaki!!!!!!!!!!!! A tu bedzie piękny ośrodek czy market ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Panie Jurku te psy trafią do gorszych warunkow, spowodowane przynajmniej tym, że w innych schroniskach jest o wiele więcej psów. W Swarzędzu jest ok 30 więc psiaki mają super i mogą sobie spokojnie czekać na adopcje lub dozywać późnej starości.
[/QUOTE]

To oczywiście byłoby z pogorszeniem warunków bytowych dla psiaków. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaro']Panie Jurku te psy trafią do gorszych warunkow, spowodowane przynajmniej tym, że w innych schroniskach jest o wiele więcej psów. W Swarzędzu jest ok 30 więc psiaki mają super i mogą sobie spokojnie czekać na adopcje lub dozywać późnej starości.
Czy ktoś wie gdzie te psy mają być wywożone? Przecież na kilku się nie skończy. Zaraz pojadą następne bezdomniaki!!!!!!!!!!!! A tu bedzie piękny ośrodek czy market ?[/QUOTE]
Raczej nie przypuszczam,zeby powstało coś co będzie naprawde przydatne psom.Bardziej wierzę w market lub coś w tym stylu.
A Pana Jurka martwi tylko droga,no i żeby nie zostały wywiezione Broń Boze do Niemiec!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Raczej nie przypuszczam,zeby powstało coś co będzie naprawde przydatne psom.Bardziej wierzę w market lub coś w tym stylu.
A Pana Jurka martwi tylko droga,no i żeby nie zostały wywiezione Broń Boze do Niemiec!!![/QUOTE]
no ja sie tez boje bo moga isc na smalczyk lb na futeraka dla niemieckich panienek,no to lepiej markiecik z wodeczka:roflt::roflt::roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']
A Pana Jurka martwi tylko droga,no i żeby nie zostały wywiezione Broń Boze do Niemiec!!![/QUOTE]

Powyższe powoduje, że muszę również prosić o czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie w takim tonie się nie wypowiadałem. O niemieckich tierschutzach mam bardzo dobrą opinię. Gorzej z Polakami wywożącymi psiaki za granicę, (w tym oczywiście również do Niemiec). Dla mnie jest obojętne dokąd psiaka zawiozą, byleby miał lepiej. Dlaczego niby cierpienie w czasie transportu przy niewłaściwych warunkach nie stanowiło problemu? Jurek

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku to niech pan pojedzie do schroniska w Klembowie ,to zobaczy pan psy ktore siedza latami tylko w takich transportowych klatkach ,albo skrzyniach bez wybiegow.W wielu schroniskach psy siedza w bardzo malutkich wybiegach np.katarzynowo,psy siedza w budach bez dachow,w blocie lub na betonie itd.To co sie moze stac psom ,jezeli w klatkach siedzac sobie na recznikach w cieplym ogrzewanym aucie posiedza sobie 6-9 godzin,zeby pozniej mieszkac nie w budzie tylko cieplych pomieszczeniach itd.No ,ja widze duze polepszenie.Szkoda ,ze pan tego nie widzi.Niech pan wstanie ,odejdzie od komputera i pojedzie do najblizszego schroniska u sasiadow zachodnich.
co do osob co wywoza pieski to wszystkie osoby nalezace do TSV sa prywatne osoby,ktore umieszczaja ,albo w psy w schroniskach o ile sa wolne miejsca,albo w DT.DT to sa prywatne osoby.Wiec? To tak dla zasmiecenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Powyższe powoduje, że muszę również prosić o czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie w takim tonie się nie wypowiadałem. O niemieckich tierschutzach mam bardzo dobrą opinię. Gorzej z Polakami wywożącymi psiaki za granicę, (w tym oczywiście również do Niemiec). Dla mnie jest obojętne dokąd psiaka zawiozą, byleby miał lepiej. Dlaczego niby cierpienie w czasie transportu przy niewłaściwych warunkach nie stanowiło problemu? Jurek[/QUOTE]

Ja też nie rozumiem,co Panu tak przeszkadza ten transport.Choćby nawet pies jechal w transporterze to jedzie tylko przez kilka godzin,a sam Pan przyznaje ze schroniska sa tam duzo lepsze/w Niemczech/.U nas siedzi często latami,az do śmierci w błocie,zimnie,na skwarze i tym sie Pan nie martwi.
Co innego oczywiście,jezeli psy i szczeniaczki są wozone na targi w Słubicach itd,Tam panuje koszmar.I dziwie sie ,że to tak trwa latami i nic się nie dzieje
na lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Ja też nie rozumiem,co Panu tak przeszkadza ten transport.Choćby nawet pies jechal w transporterze to jedzie tylko przez kilka godzin,a sam Pan przyznaje ze schroniska sa tam duzo lepsze/w Niemczech/.U nas siedzi często latami,az do śmierci w błocie,zimnie,na skwarze i tym sie Pan nie martwi.
Co innego oczywiście,jezeli psy i szczeniaczki są wozone na targi w Słubicach itd,Tam panuje koszmar.I dziwie sie ,że to tak trwa latami i nic się nie dzieje
na lepsze.[/QUOTE]
Masz swieta racje:lol:
a ponosc juz nie wolno sprzedawac szczeniakow na bazarach?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Panie Jurku to niech pan pojedzie do schroniska w Klembowie ,to zobaczy pan psy ktore siedza latami tylko w takich transportowych klatkach ,albo skrzyniach bez wybiegow.W wielu schroniskach psy siedza w bardzo malutkich wybiegach np.katarzynowo,psy siedza w budach bez dachow,w blocie lub na betonie itd.To co sie moze stac psom ,jezeli w klatkach siedzac sobie na recznikach w cieplym ogrzewanym aucie posiedza sobie 6-9 godzin,zeby pozniej mieszkac nie w budzie tylko cieplych pomieszczeniach itd.No ,ja widze duze polepszenie.Szkoda ,ze pan tego nie widzi.Niech pan wstanie ,odejdzie od komputera i pojedzie do najblizszego schroniska u sasiadow zachodnich.
co do osob co wywoza pieski to wszystkie osoby nalezace do TSV sa prywatne osoby,ktore umieszczaja ,albo w psy w schroniskach o ile sa wolne miejsca,albo w DT.DT to sa prywatne osoby.Wiec? To tak dla zasmiecenia[/QUOTE]
Ty masz jakas manie na punkcie Niemiec, kazdorazowo przedstawiasz Niemcy jako raj, nie zawsze tak jest, wszedzie sa ludzie i ludziska, a jesli juz chcesz kogos przekonac to pisz na podstawie faktow a nie opowiadania nie poparte faktami. Wszyscy wiemy o tym ze spora liczba psow wyjezdza do Niemiec w nieznane. I tak jak napisal Jurek, nie mamy nic przeciwko wywozeniu psow po za granice Polski DLA POLEPSZENIA WARUNKOW BYTOWYCH PSA [B]ZAGWARANTOWANE. [/B]Wysylasz ludzi do innych polskich schronisk, a sama sie nigdzie nie ruszysz.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri]Głos Wielkopolski » Fakty24 » Artykuł

Poznań: Fundacja Mrunio przejmie schronisko przy Bukowskiej?

Zdaniem obrońców zwierząt, schronisko w Poznaniu jest dobrze zarządzane (© Andrzej Szozda)
Maciej Roik
2012-01-28 07:00:02, aktualizacja: 2012-01-28 07:00:02
[/FONT]
[FONT=Calibri]Fundacja Mrunio wraz z fundacją Animal Security chce zarządzać poznańskim schroniskiem przy ulicy Bukowskiej. Propozycja ewentualnego przejęcia trafiła już na biurko urzędników. I choć decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, takie przymiarki wzbudzają ogromne kontrowersje wśród poznańskich obrońców zwierząt.
- Obecnie schronisko jest bardzo dobrze zarządzane, a o jego przejęcie zwraca się fundacja, wokół której narosło wiele kontrowersji - mówi Małgorzata Prokopowicz, prezes fundacji Głosem Zwierząt.

Jednej ze zorganizowanych przez fundację Mrunio zbiórek pieniędzy, obecnie przygląda się wydział ds. walki z przestępczością gospodarczą KWP w Poznaniu.

- Funkcjonariusze sprawdzają jej legalność - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP w Poznaniu.
[/FONT]
[FONT=Calibri]- Poza tym jedna z osób, która wpłaciła pieniądze zgłosiła nam, że nie otrzymała informacji na co zostały przekazane. Dlatego istnieje podejrzenie wyłudzenia i oszustwa.

Mowa o głośnej na Dolnym Śląsku sprawie (fundacja dopiero od niedawna działa w Poznaniu), dotyczącej zbierania funduszy na poparzonego psa. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarły tamtejsze media, udało się zebrać nawet 500-600 tys. złotych. Kłopot w tym, że zbiórki oficjalnie nie rozliczono.

- Zarzuca nam się, że nie mieliśmy pozwolenia i się nie rozliczyliśmy, ale to nie była zbiórka publiczna - odpowiada na zarzuty Elżbieta Śmigielska, prezes fundacji. - Zebraliśmy więcej pieniędzy niż potrzebowaliśmy, ale dzięki temu udało nam się pomóc także innym psom. Ta sprawa nie ma nic wspólnego z pomysłem zajęcia się schroniskiem w Poznaniu.[/FONT]

[FONT=Calibri]Jak twierdzi pani prezes, ten pojawił się po apelu zastępcy prezydenta Mirosława Kruszyńskiego. Stwierdził on, że dobrym rozwiązaniem dla placówki byłoby powierzenie jej w ręce organizacji pozarządowej. - Postanowiliśmy stworzyć projekt, w którym wskazujemy te elementy, które można poprawić - mówi Elżbieta Śmigielska.

Mowa m.in. o pozyskaniu większej liczby wolontariuszy, stworzenie numeru interwencyjnego oraz zatrudnienie weterynarza, który zajmowałby się miejską sterylizacją.

- Nasze pomysły zostały storpedowane przez obecnego zarządcę - twierdzi prezes.

Obecny zarządca (Usługi Komunalne), został poproszony o ocenę koncepcji.[/FONT][FONT=Calibri]I faktycznie jej założenia nie wzbudziły jego zaufania.

- W przedstawionej propozycji widać nieznajomość przepisów i zasad funkcjonowania schroniska - twierdzi Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych. - Bo na przykład mówi się o możliwości obniżenia kosztów, przez pozyskanie wolontariuszy. Nikt nie wspomina, że to również są koszty. Poza tym wolontariusze z pewnością nie będą za darmo wykonywać ciężkiej codziennej pracy.

[/FONT][URL="http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/498746,poznan-fundacja-mrunio-przejmie-schronisko-przy-bukowskiej,id,t.html"][FONT=Calibri]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/498746,poznan-fundacja-mrunio-przejmie-schronisko-przy-bukowskiej,id,t.html[/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

A co to ma ze Swarzedzkim schroniskiem wspolnego?
Po drugie zawsze nalezy uslyszec co ma do powiedzenia druga strona!
Prosze zapytac sie Fundacji Zwierzeta i My oni wiedza doskonale jak tam jest w tym miejskim schronisku,przeciez byli na kontroli.Moze tez do gazety sie wypowiedza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']A co to ma ze Swarzedzkim schroniskiem wspolnego?
[/QUOTE]

Dlatego, że bezdomność w Swarzędzu dotyczy całego Powiatu Poznańskiego.

[quote name='xxxx52']
Prosze zapytac sie Fundacji Zwierzeta i My oni wiedza doskonale jak tam jest w tym miejskim schronisku,przeciez byli na kontroli.Moze tez do gazety sie wypowiedza?[/QUOTE]

Może osoby wizytujące się wypowiedzą. Wiem tylko, że Fundacja nie zamierzała i nie zamierza przejmować schroniska poznańskiego. Jest zainteresowana prawidłową realizacją bezdomności zwierząt. Teraz na tapecie jest przede wszystkim znalezienie środków na udzielenie pomocy kociakom w zakupionym domku.

Swoją drogą proponuję współpracę, a nie atakowanie, aby się wykazać byciem lepszym.

Przy gminach mogą powstać komisje dialogu społecznego i tam organizacje mogą postulować o prawidłowe realizowanie programu zapobiegania bezdomności. Art. 11 znowelizowanej ustawy. [B]Do 31 marca każdego roku, włącznie z obecnym, wszystkie gminy mają obowiązek przedstawić takie informacje.[/B] Dla przykładu podaję stronę Poznania [URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/index.html"]Współpraca z organizacjami pozarządowymi[/URL]

Po tych komisjach, aż tak ogromnego sukcesu się nie spodziewam, jednak domniema, że chociażby działacze poszczególnych organizacji bardziej do siebie zintegruje. W Sejmie zauważyłem, że nasze organizacje na początku sobie wiele wytykają, a później udaje się nam wiele wspólnego zdziałać.

Stąd u mnie umiarkowany optymizm.


Jurek

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...