Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='natalia.']Pamiętam - ale sama miałam dół finansowy. Zapewniam, że teraz, jak wychodzę powoli z mojego osobistego kryzysu finansowego, zabiorę się za to ;)
Nie zwykłam rzucać słów na wiatr ;)[/QUOTE]

To Natalio,bądż teraz oszczędna ,bo może Ci nie starczyć pieniazków.

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady. Nie jestem instytucją charytatywną. Pomogę w miarę swoich możliwości o ile taka pomoc faktycznie jest potrzebna, b osłyszałam różne wersje tego, co się dzieje z panią Stenią.
Abstrahując od tego - psy tak czy siak trzeba zabrać, przynajmniej te młodsze. Mają szansę na dom, ciepły i kochający. To lepsze niż nawet najlepsze schronisk oczy przytulisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Slyszałam,że coś było w prasie odnośnie schroniska w Swarzedzu,ale nie wiem w jakiej gazecie i co.Nie wiesz,o co chodzilo?

Mam nadzieję,że znowu nie będzie jakiś wywózek.[/QUOTE]

O wywózkach nie pisze.Można znalezc art. w internecie...Głos Wielkopolski 21 grudnia 2011.Fakty 24.pod tytułem

"Byłe schronisko zmieni się w hotel dla psów?"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puma10']O wywózkach nie pisze.Można znalezc art. w internecie...Głos Wielkopolski 21 grudnia 2011.Fakty 24.pod tytułem

"Byłe schronisko zmieni się w hotel dla psów?"[/QUOTE]
To po co sie psy redukuje do 30 ,skoro i tak sie bedzie przyjmowalo ,ale ............odplatnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']To po co sie psy redukuje do 30 ,skoro i tak sie bedzie przyjmowalo ,ale ............odplatnie?[/QUOTE]

Załączam link do art.z Głosu wlkp

[URL]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/485776,swarzedz-hotel-dla-psow-w-bylym-schronisku,id,t.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/485776,swarzedz-hotel-dla-psow-w-bylym-schronisku,id,t.html[/url]
[QUOTE]W najbliższym czasie kilka z przebywających w placówce psów trafi do ośrodka TOZ w Radlinie[/QUOTE]

Obojetne jaka droga, czy dzieki HHP, czy dzieki TSV Neuss, czy dzieki Radlinie, pomoc z Niemiec zawsze mile widziana.

Link to comment
Share on other sites

Ponowne pierwsze czytanie projektu obywatelskiego ustawy o ochronie zwierząt.

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/220382-Ponowne-pierwsze-czytanie-projektu-obywatelskiego-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t?p=18311880#post18311880"]http://www.dogomania.pl/threads/220382-Ponowne-pierwsze-czytanie-projektu-obywatelskiego-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t?p=18311880#post18311880[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Mialem nadzieje ze ten nowy rok przyniesie jakies pozytywne zmiany,A tu wszystko po staremu.Psy sa najmniej wazne. Chyba wazne sa pieniadze?.Pewnie licza na pieniadze z hotelu? Ale kto tam odda psa?[/QUOTE]
Też mam nadzieję,ze nasi rodacy nie są az tak okrutni,żeby oddali własnego psa do tego hotelu.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Załączam link do art.z Głosu wlkp

[URL]http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/485776,swarzedz-hotel-dla-psow-w-bylym-schronisku,id,t.html[/URL][/QUOTE]

To oni tz. TOZ tak preznie dzialaja ze nie wiedza co bedzie w Swarzedzu? Zgroza mnie ogarnia, Czy Zarzad znowu inny bo teraz Pani Czajka sie wypowiada? A gdzie Pani Prezes ostatnio Berdychowska podobno?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Ustawy ustawy nowe poprawiane itd.Ale co z tego wynika ?jak nikt ich nie wprowadza w zycie?
Psiego losu one same nie poprawia.
Tu nalezy pracowac nad ludzmi.[/QUOTE]

Ten projekt zakłada m.in. zmianę nadzorcę - powołanie nowej i niezależnej od Ministerstwa Rolnictwa - inspekcji oraz w ten sposób istnieje możliwość m.in. urealnienia działania ustawy. Nadto rozszerza ilość gatunków, niż tylko domowe, których dotyczyły ostatnie, zeszłoroczne zmiany. Jest to ustawa od podstaw. Obecnie obowiązująca, gdyby przez ustawodawcę ten projekt został przyjęty, to by przestała istnieć. Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Ten projekt zakłada m.in. zmianę nadzorcę - powołanie nowej i niezależnej od Ministerstwa Rolnictwa - inspekcji oraz w ten sposób istnieje możliwość m.in. urealnienia działania ustawy. Nadto rozszerza ilość gatunków, niż tylko domowe, których dotyczyły ostatnie, zeszłoroczne zmiany. Jest to ustawa od podstaw. Obecnie obowiązująca, gdyby przez ustawodawcę ten projekt został przyjęty, to by przestała istnieć. Jurek[/QUOTE]
Widzę,ze Pan jest taki obeznany z przepisami .Może by mógł Pan udzielić informacji,gdzie w Poznaniu można zgłosić wałasającego sie psa ?
Wlasnie znajomy ma taki problem i bardzo by się jakaś informacja przydała.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/208538-Tygrys-mix-amstaffa-dominant-i-indywidualista............./page4[/url]. mój Tygrysek zniknąłł z przechowalni .Nikt nie chce mi nic powiedzieć ...................................
może ktoś zajrzy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Widzę,ze Pan jest taki obeznany z przepisami .Może by mógł Pan udzielić informacji,gdzie w Poznaniu można zgłosić wałasającego sie psa ?
Wlasnie znajomy ma taki problem i bardzo by się jakaś informacja przydała.[/QUOTE]

[url]http://schronisko.com/?pgs=7[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][url]http://schronisko.com/?pgs=7[/url][/QUOTE]

Czy ta adnotacja ma oznaczać,że ma zgłosić psa do schroniska na Bukowskiej?Ale niestety raczej ma ono niezbyt dobrą opinię.
Dlatego pytam Pana,żeby nie mieć wyrzutów sumienia ,że piesek trafił z deszczu pod rynnę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Te przepisy regulaminy, wszystko sie zgadza,tylko mimo wielokrotnych zgloszen nikt po walesajacego psa sie nie pofatygowal i tak wlasnie wyglada proza dnia powszedniego.Przykre to.[/QUOTE]

"Nie od razu Kraków zbudowano." Jeśli jakaś układanka systemu nie działa, trzeba zainterweniować. Zgłosić do odpowiedniej instancji, że nie załatwiono danej sprawy właściwie. Jeśli to nie pomoże skarga do radnych, może nawet do prokuratury (istnieje tam specjalna jednostka do nadzoru działania urzędów itp.) do mediów itp. Poradzić się tak jak obecnie na forum, co zrobić. Najgorszym rozwiązaniem jest zaniechanie.

Pozdrawiam,
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']Czy ta adnotacja ma oznaczać,że ma zgłosić psa do schroniska na Bukowskiej?Ale niestety raczej ma ono niezbyt dobrą opinię.
Dlatego pytam Pana,żeby nie mieć wyrzutów sumienia ,że piesek trafił z deszczu pod rynnę.[/QUOTE]

Najlepszym rozwiązaniem byłoby samemu zaadoptować psiaka lub go przetrzymać do czasu znalezienia poprzedniego (nowego) opiekuna.
Szukać sposobu, aby powstały alternatywne schrony z lepszymi warunkami itp. Dążyć też do likwidacji hodowli. Sama ustawa o ochronie zwierząt już wiele o tym mówi.
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Najlepszym rozwiązaniem byłoby samemu zaadoptować psiaka lub go przetrzymać do czasu znalezienia poprzedniego (nowego) opiekuna.
Szukać sposobu, aby powstały alternatywne schrony z lepszymi warunkami itp. Dążyć też do likwidacji hodowli. Sama ustawa o ochronie zwierząt już wiele o tym mówi.
Jurek[/QUOTE]
Nie kazdy może adoptować,bo np bez przerwy wyjezdża na delegacje,albo coś innego.A Bukowska też powinna się zmienić na lepsze,
Kto ma nadzor nad tym schroniskiem?Bo coraz wiecej złych opinii słyszę.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoni się do straży miejskiej i zgłasza psa. Oni powinni po psa przyjechać i odwieźć na Bukowską (może nie jest to super schronisko ale przynajmniej pies będzie miał jedzenie i budę).

Panie Jurku nie każdy może sobie pozwolić na psa. Trzeba realnie patrzeć na to. Nie każdy ma kasę, miejsce. Zabranie takiego psa to bardzo duży obowiązek i nie każdy chce się jego podjąć. To są bardzo ważne decyzję na kilka lub kilkanaście lat. A jak wiadomo nie łatwo znaleźć nowy dom dla Psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Dzwoni się do straży miejskiej i zgłasza psa. Oni powinni po psa przyjechać i odwieźć na Bukowską (może nie jest to super schronisko ale przynajmniej pies będzie miał jedzenie i budę).

Panie Jurku nie każdy może sobie pozwolić na psa. Trzeba realnie patrzeć na to. Nie każdy ma kasę, miejsce. Zabranie takiego psa to bardzo duży obowiązek i nie każdy chce się jego podjąć. To są bardzo ważne decyzję na kilka lub kilkanaście lat. A jak wiadomo nie łatwo znaleźć nowy dom dla Psa.[/QUOTE]

Czy ja napisałem, że to jest łatwe? Chyba też tu wcześniej napisałem, że w polskim parlamencie w 2002 roku kilkakrotnie mówiłem, że prawa zwierząt nie są za free, kosztują. Jednak taka jest cena kultury. Nawet na Zachodzie w latach 60-tych chwalono Polskę, że z kasy budżetowej budują schrony dla zwierząt, czego oni nie wprowadzili. Unia Europejska już dopłaca (!!!) do tzw. dobrostanu zwierząt gospodarskich. Więc jest możliwość uzyskiwania na ochronę zwierząt kasy budżetowej. Reszta to inicjatywa obywatelska dary, wolontariat itp.

BARDZO WAŻNE, organizacje chcą w Poznaniu powołać komisję dialogu przy wydziale gospodarki komunalnej, który prowadzi sprawy bezdomności zwierząt. Minimum 10 organizacji. Musi to być organizacja (stowarzyszenie, fundacja), która wg statutu działa w Poznaniu na rzecz ochrony zwierząt - ogólne info o działaniu tego typu komisji [URL]http://www.poznan.pl/mim/public/ngo/pages.html?co=list&id=16057&ch=22227&instance=1017&lang=pl[/URL] .

Jeśli taka komisja powstanie, w spotkaniach mogą uczestniczyć osoby z zewnątrz, bez prawa głosu.

Zainteresowane organizacje proszę o kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], to przekażę więcej, gdyż nie ja jestem prowadzącym.

Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Czy ja napisałem, że to jest łatwe? Chyba też tu wcześniej napisałem, że w polskim parlamencie w 2002 roku kilkakrotnie mówiłem, że prawa zwierząt nie są za free, kosztują. Jednak taka jest cena kultury. Nawet na Zachodzie w latach 60-tych chwalono Polskę, że z kasy budżetowej budują schrony dla zwierząt, czego oni nie wprowadzili. Unia Europejska już dopłaca (!!!) do tzw. dobrostanu zwierząt gospodarskich. Więc jest możliwość uzyskiwania na ochronę zwierząt kasy budżetowej. Reszta to inicjatywa obywatelska dary, wolontariat itp.

BARDZO WAŻNE, organizacje chcą w Poznaniu powołać komisję dialogu przy wydziale gospodarki komunalnej, który prowadzi sprawy bezdomności zwierząt. Minimum 10 organizacji. Musi to być organizacja (stowarzyszenie, fundacja), która wg statutu działa w Poznaniu na rzecz ochrony zwierząt - ogólne info o działaniu tego typu komisji [URL]http://www.poznan.pl/mim/public/ngo/pages.html?co=list&id=16057&ch=22227&instance=1017&lang=pl[/URL] .

Jeśli taka komisja powstanie, w spotkaniach mogą uczestniczyć osoby z zewnątrz, bez prawa głosu.

Zainteresowane organizacje proszę o kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], to przekażę więcej, gdyż nie ja jestem prowadzącym.

Jurek[/QUOTE]
A nie może Pan podać tu nam wszystkim adres czy tel do kogo nalezy sie zglaszać i w sprawie polepszenia warunkow w schroniskach i w sprawie
tego dialogu ?.Powinno tu jak najwiecej osób się odezwać i podać swoje sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...