Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

Panie Wiktorze z Warszawy, a może Pan podejmie wyzwanie i założy watek, na którym każdy z nas zrzuci z wątroby to, co ma do TOZ? Nie może tak być, aby ta organizacja psuła wizerunek innym ludziom , którzy chcą pomagać bezinteresownie ludziom. Oczywiście nie kierujemy się tym co łyszeliśmy, ale tym co przeżyliśmy osobiście. Może, gdybyśmy mniej patrzyli na działających pod kontem ..przecież to mój znajomy? Przecież on taki miły, to niemożliwe? to, prawdopodobnie Swarzędz by istniał. Za długo wszyscy czekali, licząc na poprawę i patrząc przez palce na niektóre rzeczy.Poza tym, nikt nie chciał się narażać na uszczypliwości innych.Zareagowali ludzie dopiero wtedy, kiedy i ono widzieli co się dzieje.Tak już jest, że każdy musi przekonać się na własnej skórze.Lepiej późno niż wcale. Więc jak? Bo inaczej nigdy nie oczyścimy swoich szeregów.A cierpią zwierzęta...niestety. Ja podaję pierwszy przykład, który pewnie wszyscy widzieli w TV..Korablewice. Pani z TOZ na psa, któremu wystawały kości. Redaktor do pani z TOZ Proszę zobaczyć, jaki ten pies chudy? Pani z TOZ Pan też jest chudy, pies wygląda dobrze?????

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się ogromnie,ze jest wreszcie tak duzo wolentariuszy,ktorzy wyprowadzaja czesto psy poswiecajac [B]bezinteresownie [/B]swoj czas.Też kiedys bralam w tym udzial.

Widzę ze teraz jest to na wyzszym poziomie i na wieksza skalę.Mogę to tylko pochwalic i pogratulawac.Nie ma juz tzw "dzikusek".Czyli wszystko zalezy jak sie podchodzi do

sprawy i psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Panie Wiktorze z Warszawy, a może Pan podejmie wyzwanie i założy watek, na którym każdy z nas zrzuci z wątroby to, co ma do TOZ? Nie może tak być, aby ta organizacja psuła wizerunek innym ludziom , którzy chcą pomagać bezinteresownie ludziom. Oczywiście nie kierujemy się tym co łyszeliśmy, ale tym co przeżyliśmy osobiście. Może, gdybyśmy mniej patrzyli na działających pod kontem ..przecież to mój znajomy? Przecież on taki miły, to niemożliwe? to, prawdopodobnie Swarzędz by istniał. Za długo wszyscy czekali, licząc na poprawę i patrząc przez palce na niektóre rzeczy.Poza tym, nikt nie chciał się narażać na uszczypliwości innych.Zareagowali ludzie dopiero wtedy, kiedy i ono widzieli co się dzieje.Tak już jest, że każdy musi przekonać się na własnej skórze.Lepiej późno niż wcale. Więc jak? Bo inaczej nigdy nie oczyścimy swoich szeregów.A cierpią zwierzęta...niestety. Ja podaję pierwszy przykład, który pewnie wszyscy widzieli w TV..Korablewice. Pani z TOZ na psa, któremu wystawały kości. Redaktor do pani z TOZ Proszę zobaczyć, jaki ten pies chudy? Pani z TOZ Pan też jest chudy, pies wygląda dobrze?????[/QUOTE]

Szanowna/y/ Pani/n Kosmos.
Myślę że przynajmniej połowa wątków na tym forum jest poświęcona krytyce TOZ.
Niestety tak duża krytyka nie wpływa na poprawę pracy TOZ. Co gorsze mam wrażenie że oni nic sobie z niej nie robią.
I to jest tragedia. Porównania TOZ do PZPN są trafne.
Nasza rola to wytykanie nieprawidłowości w czym nowy wątek może tylko pomóc, a założyć go może każdy.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda! Liczyłam na Pana, bo wątek Swarzędzki chyba już się kończy...powoli. Wydaje mi się, że osoby, które walczyły o Swarzędz poległy a TOZ ma się dobrze. To, że TOZ nic sobie nie robi, jest po części trochę naszą winą, bo powinno walczyć się do skutku i udowodnienia osobom winnym..winę. My jesteśmy tylko zniesmaczeni ale mamy dalej ciepłe domki, pieski niestety nie. Nadal gminy wokół Swarzędza nic sobie nie robią, że latają pieski głodne, bezdomne i zagubione. Swarzędz miał być dla nich schronieniem, tak sobie marzyli właściciele domu i ogrodu. Co zrobił TOZ..wszyscy wiemy.Nie powinniśmy tego darować. Ja wątków nie umiem zakładać....niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Szkoda! Liczyłam na Pana, bo wątek Swarzędzki chyba już się kończy...powoli. Wydaje mi się, że osoby, które walczyły o Swarzędz poległy a TOZ ma się dobrze. To, że TOZ nic sobie nie robi, jest po części trochę naszą winą, bo powinno walczyć się do skutku i udowodnienia osobom winnym..winę. My jesteśmy tylko zniesmaczeni ale mamy dalej ciepłe domki, pieski niestety nie. Nadal gminy wokół Swarzędza nic sobie nie robią, że latają pieski głodne, bezdomne i zagubione. Swarzędz miał być dla nich schronieniem, tak sobie marzyli właściciele domu i ogrodu. Co zrobił TOZ..wszyscy wiemy.Nie powinniśmy tego darować. Ja wątków nie umiem zakładać....niestety.[/QUOTE]

Wie Pani nie wiem co tu robić aby zmusić TOZ do poprawnego działania? Nasze wpisy oni uważają za bełkoty oszołomów a swoje robią.
Może oprócz pisania bezwzględnie domagać się od nich pracy zgodnie ze statutem.Apeluje o zapisywanie się do TOZ bo pracując tam będziemy mieli wpływ na to co robią i jak robią.Nowi ludzie chętni do pracy mogą uzdrowić tą organizacje. Szkopuł w tym czy nas przyjmą czy nadal będą robić wszystko aby nowych członków nie było?
[[B]B]Propagujmy zatem akcje zapisz się do TOZ Okręg Poznań i aktywnie działaj.!!!!!![/B]
Co Pani na to?
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Wie Pani nie wiem co tu robić aby zmusić TOZ do poprawnego działania? Nasze wpisy oni uważają za bełkoty oszołomów a swoje robią.
Może oprócz pisania bezwzględnie domagać się od nich pracy zgodnie ze statutem.Apeluje o zapisywanie się do TOZ bo pracując tam będziemy mieli wpływ na to co robią i jak robią.Nowi ludzie chętni do pracy mogą uzdrowić tą organizacje. Szkopuł w tym czy nas przyjmą czy nadal będą robić wszystko aby nowych członków nie było?
[[B]B]Propagujmy zatem akcje zapisz się do TOZ Okręg Poznań i aktywnie działaj.!!!!!![/B]
Co Pani na to?
Pozdrawiam.[/QUOTE]

Ja już kiedyś skladalam wniosek,ale nic z tego nie wyszło.Nawet nie otrzymałam oficjalnej odpowiedzi,czy będe czy nie będę przyjęta.
Pewnie moj wniosek z moimi danymi fruwa teraz pośmieciowiskach.Było wtedy dość rzadko,ale czynne czasami biuro na Grunwaldzkiej.
Było bardzo zabezpieczone kratami/pewnie ,zeby nikt się czasem w nocy nie zapisał do TOZu/Ale o ile wiem to podobno go juz nie ma.
To gdzie by mozna próbować?

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Jutro rano 10 psów ze schroniska w Swarzędzu zostanie przewiezionych do Celestynowa.( o ile tam dojadą).Wszyscy wiemy jak wygląda schronisko w Celestynowie jakie warunki mają tam psy,jakie jest przepełnienie.
Pytam zatem czy TOZ postępuje racjonalnie przerzucając psy z dobrych warunków jakie mają obecnie w Swarzędzu do tego bagna w Celestynowie?
Apeluje, zróbmy wszystko aby psy nie wyjechały ze Swarzedza.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

jak mozna psy z tak dobrych warunkow wyslac i to zima.Wszystkie psy 10 maja byc zamkniete w jednym kojcu ,ale one nie maja dachow.Ci na szczycie TOZ ani razu nie zajrzeli do schroniska w Celestynowie.Kto taki kretynskie wydal polecenie?Dzisiaj wyjechal kierowca z Celestynowa po psy.Wladze TOZ powinny odpowiedziec za ten koszmar!:mad::mad::mad::mad::angryy::angryy::angryy::angryy:

jestem ciekawa jakim autem te dziesiec psow bedzie transportowane.daje glowe ze beda wrzucone na powierznie ladunkowa bez klatek.Co bedzie jak w podrozy zaczna sie gryzc itd?

Mowi sie dosyc glosno ,ze wszystkie psy musza opuscic schronisko swarzedzkie.Oby to byla tylko plotka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak mozna psy z tak dobrych warunkow wyslac i to zima.Wszystkie psy 10 maja byc zamkniete w jednym kojcu ,ale one nie maja dachow.Ci na szczycie TOZ ani razu nie zajrzeli do schroniska w Celestynowie.Kto taki kretynskie wydal polecenie?Dzisiaj wyjechal kierowca z Celestynowa po psy.Wladze TOZ powinny odpowiedziec za ten koszmar!:mad::mad::mad::mad::angryy::angryy::angryy::angryy:

jestem ciekawa jakim autem te dziesiec psow bedzie transportowane.daje glowe ze beda wrzucone na powierznie ladunkowa bez klatek.Co bedzie jak w podrozy zaczna sie gryzc itd?

Mowi sie dosyc glosno ,ze wszystkie psy musza opuscic schronisko swarzedzkie.Oby to byla tylko plotka[/QUOTE]

A Celestynów jeszcze nie jest zamknięty?Przecież wciaz jest o nim głośno jako o najwiekszej psiarni i najwiekszej umieralni Europy.

Coś nie idzie tego wszystkiego pojać.A juz tak niby było spokojnie w Swarzędzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak mozna psy z tak dobrych warunkow wyslac i to zima.Wszystkie psy 10 maja byc zamkniete w jednym kojcu ,ale one nie maja dachow.Ci na szczycie TOZ ani razu nie zajrzeli do schroniska w Celestynowie.Kto taki kretynskie wydal polecenie?Dzisiaj wyjechal kierowca z Celestynowa po psy.Wladze TOZ powinny odpowiedziec za ten koszmar!:mad::mad::mad::mad::angryy::angryy::angryy::angryy:

jestem ciekawa jakim autem te dziesiec psow bedzie transportowane.daje glowe ze beda wrzucone na powierznie ladunkowa bez klatek.Co bedzie jak w podrozy zaczna sie gryzc itd?

Mowi sie dosyc glosno ,ze wszystkie psy musza opuscic schronisko swarzedzkie.Oby to byla tylko plotka[/QUOTE]

Drogi XXxie
Martwisz sie bzdurami czy nie beda sie gryzc.A czy w ogole dojadą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Z tego co wiem to ,schronisko w Celestynowie jest zamkniete...............,a oni przyjmuja dalej psy?jak mozna TOZ-owi wierzyc?:stupid:[/QUOTE]
Jednym słowem psy zaczynają bardzo przeszkadzać.A Celstynow by lepiej zająl się wlasnym b.......Chyba ,ze jest ubezwłasnowolniony!!

Lub nie widzi co ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.']Transport został wstrzymany, udało się! Pilnie jednak należy wyadoptować psy lub znaleźć im domy tymczasowe. Fundacja animal Security chętnie przyjmie kilka psów, mamy jednak problem z brakiem kojców. Szukamy sponsorów. Może ktoś mógłby pomóc, skoro Wam również zależy na losie psów swarzędzkich?[/QUOTE]

A[B] czemu ,droga Natalio pieski by miały sie wyprowadzać?One już dość się nawłóczyły lub były poniewierane.[/B]

[B]Dom ten zostal zapisany dla nich,Ludzie którzy ten dom zapisali pracowali ciezko przez całe zycie i oddali to dla nich.[/B]

[B]Zostały tam też kulka lat temu postawione nowe boksy dla nich,które też musiały być zapłacone i prawdopodobnie kosztowaly[/B]
[B]nie mało.Czemu znowu pieski mają wedrować,a nowi "sponsorzy"maja znowu budować nowe boksy?A gdzie ta wędrówka [/B]
[B]się skonczy?[/B]
[B]To miejsce jest przeznaczone dla psow i powinno ich własnoscią pozostać!!![/B]
[B]Kogo ma uspokoić przenoszenie ich z miejsca na miejsce i po co?Psy przyzwyczaiły sie do osób zajmujacych sie nimi,[/B]
[B]warunki sa dobre,czemu wypychać je w nieznane?To jest ich dom!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Och jak sie ciesze,ze pieski pozostaly w schronisku ,w ktorym sa dobrze przegotowane do adocpji.
Nie rozumiem jednego ,dlaczego chca przemieszczac psy z dobrego do zlego schroniska,to jest zwykla paranoja.Pies nie jest rzecza , on czuje mysli ,sie przywiazuje do miejsca i opiekuna i kocha.Jak moga tak traktowac zywe istoty wladze TOZ?
Moze udalo by sie w tym schtronisku utworzyc oaze dla zwierzat np.po operacjach ,psow starych,psow slabych ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem - nie współpracuję ze Swarzędzem na tyle, by być zorientowaną w tych sprawach. "Sponsorzy" są poszukiwani przez Animal Security, która poza chęcią pomocy, nie ma nic wspólnego ze Swarzędzem. Wiem natomiast jedno - nasza fundacja ma miejsce dla młodych psów, które tęsknią za swoim domkiem. Będą miały kontakt z behawiorystą i będziemy intensywnie szukac im nowego domku. Na pewno wyciągamy ze Swarzędza Guru, który nie był szkolony ani socjalizowany. To fajny astowaty psiak, na oko czteroletni - byłby pociechą dla kogoś po szkoleniu, które przejdzie pod opieką Animal Security.
Ja wiem jedno - w Swarzędzu ich los jest niepewny, nie rozumiem, dlaczego nie może tam pozostać schronisko. Z tego co wiem, ma tam być przytulisko. Przytulisko=30 psów. Jest ich za dużo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.']Nie wiem - nie współpracuję ze Swarzędzem na tyle, by być zorientowaną w tych sprawach. "Sponsorzy" są poszukiwani przez Animal Security, która poza chęcią pomocy, nie ma nic wspólnego ze Swarzędzem. Wiem natomiast jedno - nasza fundacja ma miejsce dla młodych psów, które tęsknią za swoim domkiem. Będą miały kontakt z behawiorystą i będziemy intensywnie szukac im nowego domku. Na pewno wyciągamy ze Swarzędza Guru, który nie był szkolony ani socjalizowany. To fajny astowaty psiak, na oko czteroletni - byłby pociechą dla kogoś po szkoleniu, które przejdzie pod opieką Animal Security.
Ja wiem jedno - w Swarzędzu ich los jest niepewny, nie rozumiem, dlaczego nie może tam pozostać schronisko. Z tego co wiem, ma tam być przytulisko. Przytulisko=30 psów. Jest ich za dużo...[/QUOTE]

Pani Natalio,swego czasu deklarowała Pani pomoc P.Kozłowskiej.Miała Pani podzielić się z nami w jakim stanie ją Pani zastanie.A tu cisza w eterze!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']Pani Natalio,swego czasu deklarowała Pani pomoc P.Kozłowskiej.Miała Pani podzielić się z nami w jakim stanie ją Pani zastanie.A tu cisza w eterze!!!![/QUOTE]

Pamiętam - ale sama miałam dół finansowy. Zapewniam, że teraz, jak wychodzę powoli z mojego osobistego kryzysu finansowego, zabiorę się za to ;)
Nie zwykłam rzucać słów na wiatr ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.']Nie wiem - nie współpracuję ze Swarzędzem na tyle, by być zorientowaną w tych sprawach. "Sponsorzy" są poszukiwani przez Animal Security, która poza chęcią pomocy, nie ma nic wspólnego ze Swarzędzem. Wiem natomiast jedno - nasza fundacja ma miejsce dla młodych psów, które tęsknią za swoim domkiem. Będą miały kontakt z behawiorystą i będziemy intensywnie szukac im nowego domku. Na pewno wyciągamy ze Swarzędza Guru, który nie był szkolony ani socjalizowany. To fajny astowaty psiak, na oko czteroletni - byłby pociechą dla kogoś po szkoleniu, które przejdzie pod opieką Animal Security.
Ja wiem jedno - w Swarzędzu ich los jest niepewny, nie rozumiem, dlaczego nie może tam pozostać schronisko. Z tego co wiem, ma tam być przytulisko. Przytulisko=30 psów. Jest ich za dużo...[/QUOTE]

Ja też zupełnie nie rozumiem ,dlaczego nie moze być tam więcej pieskow .Przeziez kiedyś one mieszkały z nam wspólnie i nikomu nie wadziły,a zreszta i teraz w jednym wieżowcu jest często około 50 psow i jest dobrze.A te akurat tak wszystkim wadzą!!Przecież wystarczy
trochę zadbać o ich zdrowie i żadnych chorób nie przenoszą.A szczekanie?W porównaniu z rykami ludzi?Tez chyba nie jest takie złe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...