Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Zyga'][B]Jeżeli pan podaje jakieś informacje na forum,to powinny być sprawdzone,a nie odsylac do TOZu ,zebysmy sprawdzali.To p Kozłowska powinna się okazac tymi wpłatami,a nie my biegać za TOZem.W cywilizowanym świecie istnieje zwyczaj ,ze takie organizacje dokladnie się wyliczaja z otrzymanych wplat.[/B]
[B]Jaki jest Pana cel w rzucaniu tych niesprawdzonych i często nieprawdziwych informacji??[/B][/QUOTE]

[COLOR=navy]Nie całkiem jestem nieprawdziwy. Podaję źródło informacji, nadto odsyłam dalej, do bardziej kompetentnych. Swoją drogą stwierdzałem tylko, że [B]prawdopodobnie[/B] zostały te opłaty w części lub w całości pokryte przez p. Stenię. Jak pamiętam, [B]gdy kontekst zarzutu stawiany przez adwersarza był jednoznacznie twierdzący, że p. Stenia do dzisiaj w ogóle za te telefony nie zapłaciła, bez powołania się na źródło swojej informacji!!! [/B]
[/COLOR]
[COLOR=navy]Uwzględniam, że p. Stenia może mieć bujną wyobraźnię i również mnie wprowadzić w błąd. Jednak wracała do tego faktu w różnych momentach i nie zauważyłem nielogiczności.[/COLOR]

[COLOR=navy]Też nie jednoznacznie tu twierdziłem, że ten fakt miał miejsce. Co, innego jest mówienie: "słyszałem, że pani ukradła temu panu pieniądze", nie podając źródła, a co innego , że "dana osoba przekazała mnie tę informację". Rozmowa miała miejsce i mam prawo w swobodnej dyskusji o niej powiadomić. Jeśli wskazuję jednocześnie na źródło, tym bardziej jestem prawdziwy.
[/COLOR]
[COLOR=navy]Sądzenie na forum internetowym (wołanie do okazania namacalnych dowodów jest sądem) nie jest najlepszym miejscem do rozstrzygnięcia tego typu sytuacji. Powoduje niedosyt, a przez to wrażenie zlekceważenia. Stąd potem atakowanie siebie. W końcu nie taki ma charakter dyskusja. Proszę zważyć ile czasu zabiera nam omawianie, czy Jurek, kłamie, czy nie. W końcu na forum dotyczącym jak pomagać zwierzakom nie o to chodzi! Przecież też mógłbym w ogóle na to nie odpowiadać i nic by mi się nie stało.
[/COLOR][COLOR=navy]
Jurek

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][COLOR=navy]Nie całkiem jestem nieprawdziwy. Podaję źródło informacji, nadto odsyłam dalej, do bardziej kompetentnych. Swoją drogą stwierdzałem tylko, że [B]prawdopodobnie[/B] zostały te opłaty w części lub w całości pokryte przez p. Stenię. Jak pamiętam, [B]gdy kontekst zarzutu stawiany przez adwersarza był jednoznacznie twierdzący, że p. Stenia do dzisiaj w ogóle za te telefony nie zapłaciła, bez powołania się na źródło swojej informacji!!! [/B]
[/COLOR]
[COLOR=navy]Uwzględniam, że p. Stenia może mieć bujną wyobraźnię i również mnie wprowadzić w błąd. Jednak wracała do tego faktu w różnych momentach i nie zauważyłem nielogiczności.[/COLOR]

[COLOR=navy]Też nie jednoznacznie tu twierdziłem, że ten fakt miał miejsce. Co, innego jest mówienie: "słyszałem, że pani ukradła temu panu pieniądze", nie podając źródła, a co innego , że "dana osoba przekazała mnie tę informację". Rozmowa miała miejsce i mam prawo w swobodnej dyskusji o niej powiadomić. Jeśli wskazuję jednocześnie na źródło, tym bardziej jestem prawdziwy.
[/COLOR]
[COLOR=navy]Sądzenie na forum internetowym (wołanie do okazania namacalnych dowodów jest sądem) nie jest najlepszym miejscem do rozstrzygnięcia tego typu sytuacji. Powoduje niedosyt, a przez to wrażenie zlekceważenia. Stąd potem atakowanie siebie. W końcu nie taki ma charakter dyskusja. Proszę zważyć ile czasu zabiera nam omawianie, czy Jurek, kłamie, czy nie. W końcu na forum dotyczącym jak pomagać zwierzakom nie o to chodzi! Przecież też mógłbym w ogóle na to nie odpowiadać i nic by mi się nie stało.
[/COLOR][COLOR=navy]
Jurek

"[B]Kłamstwo powtarzane codziennie staje się prawdą"Moze to coś komus mówi.[/B]
[B]Prosimy nie zabierać nam cennego czasu podawaniem nie sprawdzonych i nie potwierdzonych informacji.[/B]
[B]Powinien Pan tez wreszcie zrozumieć,ze organizacje czerpiące dochody z podatkow oraz z roznych wpłat czy zbiórek są zobowiązane do wyliczania[/B]
[B]się z uzbieranych funduszy.I to niezależnie czy się Panu to podoba czy nie.A na forum dotyczącym jak pomagac zwierzetom wielokrotnie[/B]
[B]fundusze mają duze znaczenie przy ratowaniu ich.[/B]
[B]Więc nie prosimy już,a żądamy szczegołowego wyliczania się z nich![/B]
[B]I mamy dośc korzystania z pieniędzy należacych do psow,i to w postaci telefonów do wrózek,czy innych dziwnych instytucji,[/B]
[B]Chcemy i doprowadzimy do tego,żeby to bezprawie w tych sprawach się wreszcie skonczylo.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku, bardzo dziękuję, że i mnie wreszcie pan odpowiedział, bo myślałam, że pan mnie ignoruje. Ale musi do pana dotrzeć fakt, niezaprzeczalny, że wszystko w Swarzędzu było nie tak i jest do dziś. To złe zarządzanie spowodowało, że było schronisko i go nie ma.Tylko zaangażowanie sponsorów spowodowało, że schronisko funkcjonowało jak funkcjonowało. Sponsorzy odnowili dach, ogrzewanie, boksy, budy i dostarczali karmę. Ta ostatnia do dzisiaj, jest podkradana przez kosmitów i ufoludków.Ja bardzo przepraszam, ale co robili sponsorzy, to wiedzą i oni i inni.I gdyby była współpraca i uczciwość pomiędzy bronioną przez pana p.Kozłowską, schronisko nie byłoby zlikwidowane. Jest to jedyne schronisko w okolicy Poznania i bardzo potrzebne. Tylu ludzi poświęciło swój czas i pieniądze, ale pani Kozłowska i reszta załogi, po prostu ma amnezję. Jeżeli, pani Kozłowska nie dawała rady, powinna podać się do dymisji. Ale pewne rzeczy ją przerosły i mamy to co mamy. Rozpasana załogę, likwidację schroniska , likwidację biednych psiaków i rozpacz tych, którzy włożyli tam swoje serca, bo zwierzęta kochają i chcieli pomagać. Jak można było, pieniądze przeznaczone na schronisko, zwyczajnie przehulać ? I TOZ, zamiast przeprosić za swoją pracownicę, likwiduje dalej, nie bacząc na dobro psów. Dla mnie jest to przykład totalnej prywaty i kolesiostwa. Ludzie z TOZu powinni przeprosić, naprawić szkody i zwyczajnie swoją koleżankę wywalić i jeszcze pogonić, a nie bronić. Dlatego, tak nie mogę znieść pana komentarzy w obronie pani Kozłowskiej, bo zawiniła , przehulała pieniądze przeznaczone na ratowanie psiaków a pan jakby tego nie widział i nie widzi.Nie ma usprawiedliwienia dla osób, które pod płaszczykiem ratowania zwierząt, załatwiają swoje interesiki.Może kiedyś, kiedy tych działających było mniej, każdy to tolerował, bo nie rozumiał wszystkiego ale dziś , jest to nie do przyjęcia. I naprawdę, nie ważnie jak ktoś zaczyna, ale jak kończy. Schronisko w Swarzędzu idzie w kierunku likwidacji, psy zostają wywalane na bruk, a pan broni pani Kozłowskiej, bo nie chciała. Niech pan porówna działalność pani Kozłowskiej i pani Jerzyk ? Pani Wanda zaczynała od niczego i stworzyła coś, pani Kozłowska zaczęła od czegoś i to zniszczyła.Przy takim zaangażowaniu i sponsorów i wolontariuszy, Swarzędz mógłby kwitnąć i być przykładem dla innych schronisk, ale nie jest i nie będzie. Pechem Swarzędza jest to, że kierowała nim "psuja", która to wszystko zrównała z ziemią, bo interes prywatny był ważniejszy od psów. Psy straciły dom, "psuja" straciła twarz, a właściciele marzenia, że przekazali swój dorobek życia na schronisko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Panie Jurku, bardzo dziękuję, że i mnie wreszcie pan odpowiedział, bo myślałam, że pan mnie ignoruje. Ale musi do pana dotrzeć fakt, niezaprzeczalny, że wszystko w Swarzędzu było nie tak i jest do dziś. To złe zarządzanie spowodowało, że było schronisko i go nie ma.Tylko zaangażowanie sponsorów spowodowało, że schronisko funkcjonowało jak funkcjonowało. Sponsorzy odnowili dach, ogrzewanie, boksy, budy i dostarczali karmę. Ta ostatnia do dzisiaj, jest podkradana przez kosmitów i ufoludków.Ja bardzo przepraszam, ale co robili sponsorzy, to wiedzą i oni i inni.I gdyby była współpraca i uczciwość pomiędzy bronioną przez pana p.Kozłowską, schronisko nie byłoby zlikwidowane. Jest to jedyne schronisko w okolicy Poznania i bardzo potrzebne. Tylu ludzi poświęciło swój czas i pieniądze, ale pani Kozłowska i reszta załogi, po prostu ma amnezję. Jeżeli, pani Kozłowska nie dawała rady, powinna podać się do dymisji. Ale pewne rzeczy ją przerosły i mamy to co mamy. Rozpasana załogę, likwidację schroniska , likwidację biednych psiaków i rozpacz tych, którzy włożyli tam swoje serca, bo zwierzęta kochają i chcieli pomagać. Jak można było, pieniądze przeznaczone na schronisko, zwyczajnie przehulać ? I TOZ, zamiast przeprosić za swoją pracownicę, likwiduje dalej, nie bacząc na dobro psów. Dla mnie jest to przykład totalnej prywaty i kolesiostwa. Ludzie z TOZu powinni przeprosić, naprawić szkody i zwyczajnie swoją koleżankę wywalić i jeszcze pogonić, a nie bronić. Dlatego, tak nie mogę znieść pana komentarzy w obronie pani Kozłowskiej, bo zawiniła , przehulała pieniądze przeznaczone na ratowanie psiaków a pan jakby tego nie widział i nie widzi.Nie ma usprawiedliwienia dla osób, które pod płaszczykiem ratowania zwierząt, załatwiają swoje interesiki.Może kiedyś, kiedy tych działających było mniej, każdy to tolerował, bo nie rozumiał wszystkiego ale dziś , jest to nie do przyjęcia. I naprawdę, nie ważnie jak ktoś zaczyna, ale jak kończy. Schronisko w Swarzędzu idzie w kierunku likwidacji, psy zostają wywalane na bruk, a pan broni pani Kozłowskiej, bo nie chciała. Niech pan porówna działalność pani Kozłowskiej i pani Jerzyk ? Pani Wanda zaczynała od niczego i stworzyła coś, pani Kozłowska zaczęła od czegoś i to zniszczyła.Przy takim zaangażowaniu i sponsorów i wolontariuszy, Swarzędz mógłby kwitnąć i być przykładem dla innych schronisk, ale nie jest i nie będzie. Pechem Swarzędza jest to, że kierowała nim "psuja", która to wszystko zrównała z ziemią, bo interes prywatny był ważniejszy od psów. Psy straciły dom, "psuja" straciła twarz, a właściciele marzenia, że przekazali swój dorobek życia na schronisko.[/QUOTE]

No proszę,jak to świat się zepsuł a raczej coś co łazi po ziemi i zwie się człowiekiem.Nie ważny los zwierząt , ważne jest dobre imię guślary i zaboboniary "szacownej" Steni którą powinno się wywieźć na gnoju zamiast bronić. Założę się że nawet Św. Piotr kopnął by ją w d ... widząc u wrót niebios.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][COLOR=navy]Nie całkiem jestem nieprawdziwy. Podaję źródło informacji, nadto odsyłam dalej, do bardziej kompetentnych. Swoją drogą stwierdzałem tylko, że [B]prawdopodobnie[/B] zostały te opłaty w części lub w całości pokryte przez p. Stenię. Jak pamiętam, [B]gdy kontekst zarzutu stawiany przez adwersarza był jednoznacznie twierdzący, że p. Stenia do dzisiaj w ogóle za te telefony nie zapłaciła, bez powołania się na źródło swojej informacji!!! [/B]
[/COLOR]
[COLOR=navy]Uwzględniam, że p. Stenia może mieć bujną wyobraźnię i również mnie wprowadzić w błąd. Jednak wracała do tego faktu w różnych momentach i nie zauważyłem nielogiczności.[/COLOR]

[COLOR=navy]Też nie jednoznacznie tu twierdziłem, że ten fakt miał miejsce. Co, innego jest mówienie: "słyszałem, że pani ukradła temu panu pieniądze", nie podając źródła, a co innego , że "dana osoba przekazała mnie tę informację". Rozmowa miała miejsce i mam prawo w swobodnej dyskusji o niej powiadomić. Jeśli wskazuję jednocześnie na źródło, tym bardziej jestem prawdziwy.
[/COLOR]
[COLOR=navy]Sądzenie na forum internetowym (wołanie do okazania namacalnych dowodów jest sądem) nie jest najlepszym miejscem do rozstrzygnięcia tego typu sytuacji. Powoduje niedosyt, a przez to wrażenie zlekceważenia. Stąd potem atakowanie siebie. W końcu nie taki ma charakter dyskusja. Proszę zważyć ile czasu zabiera nam omawianie, czy Jurek, kłamie, czy nie. W końcu na forum dotyczącym jak pomagać zwierzakom nie o to chodzi! Przecież też mógłbym w ogóle na to nie odpowiadać i nic by mi się nie stało.
[/COLOR][COLOR=navy]
Jurek

[/COLOR][/QUOTE]

Panie Jurku,Panie Inspektorze TOZ Jurku!
Jaka była Pana ocena schroniska w Swarzędzu???? Co Pana kontrola tam stwierdziła? Kogo Pan informował o swoich ewentualnych uwagach?
Tacy ludzie jak Pan Inspektorzy TOZ mają wielki wpływ na całą tą działalność.Gdyby pracowali z pełnym zaangażowaniem niejedno schronisko w naszym kraju byłoby do uratowania.
Nieprawidłowości do naprawienia.
A tu Inspektor TOZ broni działalności osoby" dzięki której wydatnej pracy" zlikwidowano schronisko.Dziwi mnie to bardzo.
To ludzie dobrej woli oddali swój majątek na ten zbożny cel.Inni ludzie dobrej woli sponsorowali a jeszcze inni poświęcali swój wolny czas bezinteresownie temu schronisku. I co z tego wyszło?
Tragedia!!!!
A dlaczego? bo organizacja mieniąca się nazwą TOZ zniszczyła to co piękne.
A kiedy wreszcie po wielkim szumie nie można już było tolerować tego stanu rzeczy
zdjęto Panią Prezes (jak do tego czasu bez konsekwencji ?)Pan z uporem maniaka broni jej czyli TOZ????? Dlaczego???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga'][quote name='Jurek2050']

[B]żądamy szczegołowego wyliczania się z nich![/B][/B][/QUOTE]

Czy p. Zyga napisał na adres: ZG/GKR TOZ 00-666 Warszawa, ul. Noakowskiego 4 lub ZO TOZ Swarzęd ul. Dworcowa 3 ? Nadto zgodnie z kpa strona [B]żądająca [/B]musi podać swoje [B]dane imię i nazwisko, adres zamieszkania. [/B]Więc na pewno adres: Zyga forum Dogomania nie jest prawidłowym do twierdzenia, że się ma prawo do żądania podania jakiekolwiek informacji. Niestety takie jest prawo. To, że ktoś na forum i internetowym zamieści info, [B]to tylko jest dobra wola odpowiadającego![/B]

Jak pisałem wcześniej nie jestem stroną tych pytań, gdyż nie jestem obecnie, ani pracownikiem, ani członkiem TOZ. Mogłem najwyżej napisać co wiem i tak zrobiłem. Widocznie może też być coś na rzeczy, że ktoś zadał kłam p. Steni i teraz trudno mu zrozumieć, że mogło być inaczej.

Myślę, że czytające mnie osoby umieją odczytać prawidłowe znaczenia użycia słowa "prawdopodobnie", że się było świadkiem rozmowy, bez oglądania dokumentów. Tak przekazałem swoje, a proszę wskazać złą moją wolę. Jeśli mi się zarzuca kłamstwo, to proszę pokazać dowód. Mam wrażenie, że p. Zyga negując moje informacje, właśnie bez ukazania jakichkolwiek dowodów swojej racji, właśnie chce wmówić swoje kłamstwo, jako prawdę!!!

Podaję adres strony poświęconej sprawozdaniom TOZ [url]http://toz.pl/?menu=sprawozdania[/url] .

Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Panie Jurku czytajac pana wpisy natknelam sie na wpis, ze pelnil Pan funkcje inspektora w TOZie, czy schronisko w Swarzedzu odwiedzal Pan rowniez? Jesli tak to prosze nam pokazac na forum Pana protokoly z wizyt w schronisku w Swarzedzu.[/QUOTE]

[COLOR=royalblue] Jest to materia prawa karnego i każdy obywatel ma obowiązek zgłoszenia naruszenia UOZ, stąd trudno mi pisać, że obecnie nie jestem inspektorem. Sporadycznie społeczne kontrole przeprowadzałem jeszcze do 2007 roku. Schron w Swarzędzu na prośbę p. Steni wizytowałem kilka razy pod koniec 2010 roku. Widziałem wybudowany pokój dla kotów, weterynaryjny, nową kuchnię, dach. Oczywiście również miałem uwagi, które od razu przekazałem m.in. brak estetyki dla zwiedzających. Stan boksów dla mnie był dobry. Duża przestrzeń, prawie po jednym psie. Choć nie jest to prawidłowością bo wiadomo, że psiaki są istotkami społecznymi. Brak wybiegu. Po prostu biedne, ale w miarę schronisko-przytulisko.

Widziałem protokoły pokontrolne inspektorów wet. i nigdzie w nich nie zauważyłem, to co potem w mediach mówił p. Sobiak. To, że mogę mieć rację, że konfabulował, aby opinii społecznej wmówić bardzo zły stan, było to że przy p. Steni w WTK, jak i przy p. Steni i mnie w TOK FM nie powtarzał tych argumentów. Według mnie z jakiś powodów wziął się za sprawę i opacznie wysłał decyzje nakazujące zamknięcie schroniska. Potem już utrzymywał tę wersję co rusz podając inne argumenty. To, że zbytnio nie lubi zwierząt (oprócz mojej osobistej wcześniejszej z nim rozmowy, kiedy odmówił zwrócenia uwagi oborowemu, aby poprawił warunki świnkom w Więckowicach) wskazuje fakt, że na antenie TOK FM stwierdził, że argumentem na zamknięcie schronu w Swarzędzu było luźne bieganie psów po domu, oraz że mu spodnie od garnituru pobrudziły. Jak pracowałem w schronie poznańskim to była stała "ekipa" luźno biegająca (owszem sporadycznie wkurzająca tych zamkniętych), vide zdjęcia z jednodniówki z 40-Lecia.[/COLOR] [COLOR=royalblue]

[B]Stąd też mój upór oficjalnego wystąpienia o twarde dowody do podjętej decyzji.
[/B]
Pozdrawiam,
Jurek[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku a ja osmiele sie napisac ze Pan przylozyl sie do likwidacji tego schroniska. Jako wizytator, nie zglosil Pan[B] podejrzenia [/B]popelnionego przestepstwa do organow scigania w celu wyjasnienia ewentulanych podejrzen. Nie wystarczylo napisac protokol, z wizytacji, ktory mial byc dowodem w sprawie. Przylozyl Pan swoj palec do znecania sie nad zwierzetami, i wedlug mojej oceny jest Pan wspolwinny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jest to materia prawa karnego i każdy obywatel ma obowiązek zgłoszenia naruszenia UOZ, stąd trudno mi pisać, że obecnie nie jestem inspektorem. Sporadycznie społeczne [B]kontrole[/B] przeprowadzałem jeszcze do 2007 roku. Schron w Swarzędzu na prośbę p. Steni wizytowałem kilka razy pod koniec 2010 roku. Widziałem wybudowany pokój dla kotów, weterynaryjny, nową kuchnię, dach. [B]Oczywiście również miałem uwagi, które od razu przekazałem[/B] m.in. brak estetyki dla zwiedzających. Stan boksów dla mnie był dobry. Duża przestrzeń, prawie po jednym psie. Choć nie jest to prawidłowością bo wiadomo, że psiaki są istotkami społecznymi. Brak wybiegu. Po prostu biedne, ale w miarę schronisko-przytulisko.

Widziałem protokoły pokontrolne inspektorów wet. i nigdzie w nich nie, to co potem mówił p. Sobiak. To, że mogę mieć rację, że konfabulował, aby opinii społecznej wmówić bardzo zły stan, to to że przy p. Steni w WTK, jak i przy nas w TOK FM nie powtarzał tych spraw. Według mnie z jakiś powodów wziął się za sprawę i kiedy opacznie wysłał decyzje nakazujące zamknięcie schroniska, już utrzymywał tę wersję co rusz podając inne argumenty. To, że ten pan zbytnio nie lubi zwierząt (oprócz mojej osobistej wcześniejszej z nim rozmów na temat poprawienia warunków świnkom w Więckowicach), to że na antenie TOK FM przyznał, że mu argumentem na zamknięcie schronu w Swarzędzu, to że sobie biegały po domu i mu spodnie od garnituru pobrudziły. Jak pracowałem w schronie poznańskim to była stała ekipa lużno biegająca (owszem sporadycznie wkurzająca tych zamkniętych).
[B]Stąd też mój upór oficjalnego wystąpienia o twarde dowody do podjętej decyzji.[/B]
Pozdrawiam,
Jurek[/QUOTE]
Zalozylam org. przed 4 laty i wiem o tym doskonale ze nie mam zadnych uprawnien do[B] kontroli schronisk,[/B] o ktorych czesto Pan pisze o swojej osobie. jako stary dzialacz TOZu to Pan powinien znac lepiej prawo o zwierzetach anizeli PIW, przed ktorym bronil Pan fatalnych warunkow panujacych w schronisku swarzedzkim, ktore wedlug Pana byly w normie. Tylko ze nikogo nie interesuje Pana opinia, nas interesuja przepisy prawa ktore w Swrzedzkim schronisku byly lamane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Panie Jurku,Panie Inspektorze TOZ Jurku!...
[URL]http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=17694087#post17694087[/URL]

[/QUOTE]

To się nie rozumiemy lub zbyt pobieżnie przeczytano moje odpowiedzi. Przyjmuję, że cześć stawianych zarzutów p. Steni miały miejsca. Nie byłem ich świadkiem, jednak z p. Stenią znam się ponad 20-lat i wiem, że jednokrotnie bywa trudna w relacjach interpersonalnych. Oczywiście część może być też materialne, ja te nieszczęsne rozmowy telefoniczne, z którymi jak wcześniej dowodziłem sprawa też nie jest klarowna, bo wtedy p. Stenia był w ciężkiej traumie po śmierci męża.

[B]Jednakże sprawa decyzji zamknięcia samego schroniska, moim zdaniem jest decyzją bardzo dyskusyjną:
[/B]
1. W całym powiecie poznańskim brak jest schronisk!!! Co już by wskazywało na daleką ostrożność działania.
2. Same dowody na zamknięcie są co najmniej dwuznaczne. Włącznie z gmatwaniną w mediach wypowiedzi p. Sobiaka.
3. Nie widać pomocy prawnej ze strony prawnika TOZ, która by to pomoc jasno ukazała, chociażby czy p. Sobiak miał rację, czy nie. Jeśli był brak działań prawnych ze strony władz, to należałoby sobie zadać pytanie, dlaczego? Zwłaszcza, że w czerwcu 2010 było schronisko kontrolowane przez Główną Komisję Rewizyjną TOZ, która nie potwierdzała konieczności zamknięcia schroniska!!! Dopiero w styczniu 2011 została p. Stenia odwołana, gdy wcześniej latem wyszła afera z telefonami, czyli nadal nie bezpośrednio sprawa związana z koniecznością zamknięcia schroniska. [B]Swoją drogą do dzisiaj nie słyszałem o opinii TOZ czy odpowiadającej na pytanie, czy należało schronisko w Swarzędzu zamykać, czy nie.[/B] W takim układzie trudno nawet wydać swoja opinię, gdy zainteresowana organizacja w tej materii milczy.

Pozdrawiam,
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosmos']Panie Jurku, bardzo dziękuję, że i mnie wreszcie pan odpowiedział, bo myślałam[/QUOTE]

[B]Widać, że słabo się czyta moje wypowiedzi. Wyraźnie pisałem, żeby kierowany do mnie post, również wysyłać na priv: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] , bo nie zawsze otrzymuję info z zapytaniem.

Pisałem, że forum internetowe nie wyjaśni wszystkich okoliczności konkretnych zdarzeń. Można stanąć na głowie, ale tego się tu nie uzyska, co próbuję również dowieść w swoich wypowiedziach. Więc prosiłbym o mniej negatywnych emocji. Istnieje forma kierowania bezpośrednich zapytań do stron sprawy i proponuję najpierw tam słać zapytania.

Jeśli piszę pozytywnie o wielu inicjatywach p. Steni, to znaczy, że przede wszystkim miały miejsce oraz chcę ukazać w miarę całość sprawy. Osąd, do którego ponoć się tu zmierza, to pełne[/B][B] spectrum zdarzeń. Jednak jak wyżej, są takie zdarzenia, których na publicznym forum nie udowodnimy, stąd osąd będzie niepełny. Czyli stawiane oczekiwania nierealne. Możemy tylko spekulować!!!

Pozdrawiam,
Jurek

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zalozylam org. przed 4 laty i wiem o tym doskonale ze nie mam zadnych uprawnien do[B] kontroli schronisk,[/B] o ktorych czesto Pan pisze o swojej osobie. jako stary dzialacz TOZu to Pan powinien znac lepiej prawo o zwierzetach anizeli PIW, przed ktorym bronil Pan fatalnych warunkow panujacych w schronisku swarzedzkim, ktore wedlug Pana byly w normie. Tylko ze nikogo nie interesuje Pana opinia, nas interesuja przepisy prawa ktore w Swrzedzkim schronisku byly lamane.[/QUOTE]

[B]Zarzut bezpodstawny. Nigdzie nie pisałem, że przeprowadzałem urzędowe kontrole lub na wniosek TOZ. Termin o kontroli użyłem w luźnym kontekście. Pani Alina Kasprowicz była ponad 30-letnim inspektorem ds. schronisk przy ZG TOZ i też nie widziała istotnych uchybień w swarzędzkim schronisku. Więc z szacunkiem, jednak podane przez Panią ogólnikowe zarzuty niczego nie osądzą. Trzeba omówić każdy przypadek i na prawdę ukazać dowód, którego niestety na tym forum nie uświadczymy.

Gdyby nikogo nie interesowały moje racje (co jak widać z kierowanych do mnie pytań nie ma miejsca), to nawet dla zarchiwizowania napisałbym dla potomnych. Choćbym był tylko jednym, co miał głos przeciwny, a za sobą świadectwo, to też bym napisał. Mnie nie interesuje bycie z większością, mnie interesuje prawda. Swoja drogą nie wszystko co robiła p. Stenia, było złe dla zwierząt.

Pozdrawiam,
Jurek
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']

[B]Jednakże sprawa decyzji zamknięcia samego schroniska, moim zdaniem jest decyzją bardzo dyskusyjną:
[B]1. W całym powiecie poznańskim brak jest schronisk!!! Co już by wskazywało na daleką ostrożność działania.[/B]
2. Same dowody na zamknięcie są co najmniej dwuznaczne. Włącznie z gmatwaniną w mediach wypowiedzi p. Sobiaka.
[B]3. Nie widać pomocy prawnej ze strony prawnika TOZ, która by to pomoc jasno ukazała, chociażby czy p. Sobiak miał rację, czy nie.[/B] Jeśli był brak działań prawnych ze strony władz, to należałoby sobie zadać pytanie, dlaczego? [B]Zwłaszcza, że w czerwcu 2010 było schronisko kontrolowane przez Główną Komisję Rewizyjną TOZ, która nie potwierdzała konieczności zamknięcia schroniska!!! [/B]Dopiero w styczniu 2011 została p. Stenia odwołana, gdy wcześniej latem wyszła afera z telefonami, czyli nadal nie bezpośrednio sprawa związana z koniecznością zamknięcia schroniska. [B]Swoją drogą do dzisiaj nie słyszałem o opinii TOZ czy odpowiadającej na pytanie, czy należało schronisko w Swarzędzu zamykać, czy nie.[/B] W takim układzie trudno nawet wydać swoja opinię, gdy zainteresowana organizacja w tej materii milczy.[/QUOTE]
[B]1. Schroniska mordownie nie sa nam potrzebne!!![/B]
[B]2. To p. Sobiak jest osoba decyzyjna i mam nadzieje ze mial w reku atuty prawne skoro zamknal schronisko.
3. Zwlaszcza ze to nie TOZ kontroluje i decyduje o zamknieciu schroniska.
[/B]Jak dlugo Pan i panu podobni TOZowcy, beda sobie jeszcze uzurpowali prawa do kontroli i decyzji o prowadzeniu schronisk.
Pomimo kilku spraw skierowanych na droge sadowa na odzialy TOZu sa podejrzane o popelnienie przestepstwa to i tak jak czytam niczego nie mozecie sie nauczyc. Jestescie niereformowalni i dlatego powinniscie odejsc, lepiej odejsc samemu z twarza anizeli skazanym wyrokiem sadu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Panie Jurku a ja osmiele sie napisac ze Pan przylozyl sie do likwidacji tego schroniska. Jako wizytator, nie zglosil Pan[B] podejrzenia [/B]popelnionego przestepstwa do organow scigania w celu wyjasnienia ewentulanych podejrzen. Nie wystarczylo napisac protokol, z wizytacji, ktory mial byc dowodem w sprawie. Przylozyl Pan swoj palec do znecania sie nad zwierzetami, i wedlug mojej oceny jest Pan wspolwinny.[/QUOTE]

Nie byłem, jak odpowiadam na inne zapytanie, wyżej oficjalnym wizytatorem, więc choćby z tego powodu nie miałem obowiązku pisać protokołów.

Przecież choćby tu twierdzę, że istotnych uchybień nie widziałem, więc co takie twierdzenia w sporządzonym przeze mnie protokole miały dać?
Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][B]1. Schroniska mordownie nie sa nam potrzebne!!![/B]
[B]2. To p. Sobiak jest osoba decyzyjna i mam nadzieje ze mial w reku atuty prawne skoro zamknal schronisko.
3. Zwlaszcza ze to nie TOZ kontroluje i decyduje o zamknieciu schroniska.
[/B]Jak dlugo Pan i panu podobni TOZowcy, beda sobie jeszcze uzurpowali prawa do kontroli i decyzji o prowadzeniu schronisk.
Pomimo kilku spraw skierowanych na droge sadowa na odzialy TOZu sa podejrzane o popelnienie przestepstwa to i tak jak czytam niczego nie mozecie sie nauczyc. Jestescie niereformowalni i dlatego powinniscie odejsc, lepiej odejsc samemu z twarza anizeli skazanym wyrokiem sadu.[/QUOTE]

[B]Proszę wskazać, gdzie uzurpuję sobie powyższe decyzje? [/B]Piszmy konkretnie, wtedy może być mniej nieporozumień.

Zgadzam się, że mordownie nie są potrzebne, i nawet należy je likwidować. Tylko pytanie co było takiego w schronie poznańskim?

TOZ jest właścicielem schroniska w Swarzędzu, wię ma prawo je zlikwidować. Jednak, czy było by to wolą darczyńcy?

Ja, też czekam na te atuty p. Sobiaka. Poniekąd oficjalnie jestem stroną, gdyż wystąpiłem o ich wskazanie. Mija już kilka miesięcy, a odpowiedzi żadnej. Czyżby, jednak nie miał tych atutów?

Jak na razie wyroków sądowych nie ma, więc poczekajmy.

Specjalnych uprawnień do kontrolowania schronisk nie posiadam i o to nie zabiegam. Schroniska też nie prowadzę i nie prowadziłem. Bądźmy ściślejsi.

PS. Myślę, że niczego nowego w tym wątku na razie nie wymyślimy. Należy oczekiwać info od bezpośrednio zainteresowanych lub po ewent. postępowaniach. Ja w każdym razie, mam ochotę to na razie zakończyć.

Pozdrawiam,

Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][B]Proszę wskazać, gdzie uzurpuję sobie powyższe decyzje? [/B]Piszmy konkretnie, wtedy może być mniej nieporozumień.

Zgadzam się, że mordownie nie są potrzebne, i nawet należy je likwidować. Tylko pytanie co było takiego w schronie poznańskim?

TOZ jest właścicielem schroniska w Swarzędzu, wię ma prawo je zlikwidować. Jednak, czy było by to wolą darczyńcy?

Jak na razie wyroków sądowych nie ma, więc poczekajmy. Nadto nigdzie się nie pcham i nie mam zamiaru, więc nie przyjmuję tego do siebie.

J.[/QUOTE]
Prosze przejrzec swoje posty, w ktorych dosc czesto uzywa pan slowa kontrola, to samo kontrolowane przez komisje rewizyjna TOZu, natomiast podwaza pan decyzje PIW ktory jest organem kontroli, powolanym z urzedu. Pomimo ze TOZ byl wlascicielem obiektu schroniska nie oznaczalo to ze wystarczy im kontrola kolesiow z Tozu, bo wiadomo nikt nie zabija kury ktora znosi zlote jajka. Kontrola PIW wykazala ze schronisko nie spelnia rozporzadzenia Ministra Rolnictwa o schroniskach i wydal moim zdaniem sluszna decyzje o jego zamknieciu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Prosze przejrzec swoje posty, w ktorych dosc czesto uzywa pan slowa kontrola, to samo kontrolowane przez komisje rewizyjna TOZu, natomiast podwaza pan decyzje PIW ktory jest organem kontroli, powolanym z urzedu. Pomimo ze TOZ byl wlascicielem obiektu schroniska nie oznaczalo to ze wystarczy im kontrola kolesiow z Tozu, bo wiadomo nikt nie zabija kury ktora znosi zlote jajka. Kontrola PIW wykazala ze schronisko nie spelnia rozporzadzenia Ministra Rolnictwa o schroniskach i wydal moim zdaniem sluszna decyzje o jego zamknieciu.[/QUOTE]

Oczywiście kontrola kolesiów może nie wystarczyć. Jednak też brak w protokołach pokontrolnych Inspekcji Weterynaryjnej zarzutów wskazujących na konieczność zamknięcia tego schroniska. Nadto można sobie zadać pytanie dlaczego wydawało się zalecenia pokontrolne, nie dotyczące zamknięcia, tylko poprawienia stanu? Nadto gdzie są dowody, o których mówił p. Sobiak w mediach? Zadaję pytania, na które nie dostaję odpowiedzi. Również gdzie obecnie jest TOZ, aby opinii wyjaśnić sprawę? Na pewno nie Jurek w tym momencie jest odbiorcą. Ja, tylko zadaję pytania i ewent. ukazuję, że nie takim złym człowiekiem jest p. Stenia, jakby chciano ją totalnie zlinczować. Zwierzętom jak na standardy schroniskowe w Polsce, również aż tak źle nie było. Są nowe czasy, nowe trendy i chwała temu. Widziałem zdjęcia schronów zagranicznych i myślę, że nowe ekipy zbudują lepsze. Pamiętać należy, że nadal brak jest schronisk w powiecie poznańskim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Oczywiście kontrola kolesiów może nie wystarczyć. Jednak też brak w protokołach pokontrolnych Inspekcji Weterynaryjnej zarzutów wskazujących na konieczność zamknięcia tego schroniska. Nadto można sobie zadać pytanie dlaczego wydawało się zalecenia pokontrolne, nie dotyczące zamknięcia, tylko poprawienia stanu? Nadto gdzie są dowody, o których mówił p. Sobiak w mediach? Zadaję pytania, na które nie dostaję odpowiedzi. Również gdzie obecnie jest TOZ, aby opinii wyjaśnić sprawę? Na pewno nie Jurek w tym momencie jest odbiorcą. Ja, tylko zadaję pytania i ewent. ukazuję, że nie takim złym człowiekiem jest p. Stenia, jakby chciano ją totalnie zlinczować. Zwierzętom jak na standardy schroniskowe w Polsce, również aż tak źle nie było. Są nowe czasy, nowe trendy i chwała temu. Widziałem zdjęcia schronów zagranicznych i myślę, że nowe ekipy zbudują lepsze. Jurek[/QUOTE]
A ja mysle ze nie bedzie budowy schronisk, a nalezalo by wprowadzic program kastracji/sterylizacji. W Europie i tak jestesmy krajem ktory ma najwiecej schronisk, wystarczy je poprawic a nawet likwidowac w miare kontroli populacji. Wiem ze pisze na wyrost ale zamiast wydawac miliony na schroniska w ktorych chocby najpiekniejszych i prowadzonych przez ludzi z empatia, to zawsze to bedzie tylko schronisko, a zwierzeta potrzebuja czlowieka u swojego boku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A ja mysle ze nie bedzie budowy schronisk, a nalezalo by wprowadzic program kastracji/sterylizacji. W Europie i tak jestesmy krajem ktory ma najwiecej schronisk, wystarczy je poprawic a nawet likwidowac w miare kontroli populacji. Wiem ze pisze na wyrost ale zamiast wydawac miliony na schroniska w ktorych chocby najpiekniejszych i prowadzonych przez ludzi z empatia, to zawsze to bedzie tylko schronisko, a zwierzeta potrzebuja czlowieka u swojego boku.[/QUOTE]

Jak najbardziej. Jednak psy (koty, ptaki itp.) uciekają od właścicieli (wolę używać współbiesiadnik, ale mogę być źle zrozumiany, więc pozostanę przy tym), którzy na przykład gdzieś wyjechali, umarł lub musiał iść do szpital. Dlatego mają być przede wszystkim schrony. Proszę zważyć na art. 11 ustawy UOZ (jeszcze obowiązującej ustawy), w którym wymienia się oprócz schronów kilka innych okoliczności z realizacji bezdomności zwierząt. Teraz posłowie i senatorowie wnieśli jeszcze więcej [url]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4257.htm[/url] oraz przebieg nad nim prac [url]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4257.htm[/url] . Ja w sumie po ewent powstaniu całkiem nowej ustawy z projektu obywatelskiego [url]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4616.htm[/url] , to dopiero w przyszłej kadencji. Pozdrawiam, Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jak najbardziej. Jednak psy (koty, ptaki itp.) uciekają od właścicieli (wolę używać współbiesiadnik, ale mogę być źle zrozumiany, więc pozostanę przy tym), którzy na przykład gdzieś wyjechali, umarł lub musiał iść do szpital. Dlatego mają być przede wszystkim schrony. Proszę zważyć na art. 11 ustawy UOZ (jeszcze obowiązującej ustawy), w którym wymienia się oprócz schronów kilka innych okoliczności z realizacji bezdomności zwierząt. Teraz posłowie i senatorowie wnieśli jeszcze więcej [URL]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4257.htm[/URL] oraz przebieg nad nim prac [URL]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4257.htm[/URL] . Ja w sumie po ewent powstaniu całkiem nowej ustawy z projektu obywatelskiego [URL]http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/4616.htm[/URL] , to dopiero w przyszłej kadencji. Pozdrawiam, Jurek[/QUOTE]
I co z tego ze jest art. 11a jak prawie zaden samorzad go nie zastosowal, w zamian za to placili krocie hyclom zeby miec problem z glowy. Tez mam nadzieje ze nowelka wprowadzi minimalne zmiany, i licze tez na projekt obywatelski, ktory liczymy ze bedzie opracowywany w przyszlej kadencji.

Link to comment
Share on other sites

Czytam tu dziś o kontroli w schroniskach TOZ prowadzonej przez TOZ.
Moim zdaniem to kpina.

To towarzystwo wzajemnej adoracji. np. w Zarządzie Głównym występują powiązania rodzinne?.W Oddziałach TOZ też. Na przykład w Poznaniu?
I jak myślicie mąż kontroluje żonę czy żona męża?
Członkami Zarządu Głównego są osoby odpowiedzialne za schroniska TOZ.
I tak to obchodzi ich dobro psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']Czytam tu dziś o kontroli w schroniskach TOZ prowadzonej przez TOZ.
Moim zdaniem to kpina.

To towarzystwo wzajemnej adoracji. np. w Zarządzie Głównym występują powiązania rodzinne?.W Oddziałach TOZ też. Na przykład w Poznaniu?
I jak myślicie mąż kontroluje żonę czy żona męża?
Członkami Zarządu Głównego są osoby odpowiedzialne za schroniska TOZ.
I tak to obchodzi ich dobro psów.[/QUOTE]
Tez znam schronisko na Slasku ktore jest prowadzone przez rodzinke, oczywiscie o wolontaracie nie ma mowy.
Oczywiscie ze to kpina, a z czego niby mial by sie utrzymywac Zarzad glowny, przeciez to nie oni dokladali do okregow. Jest zupelnie odwrotnie. Zwierzeta maja w glebokim powazaniu, no chyba ze cos w typie rasy, mozna odsprzedac do pseudo, na gieldzie samochodowej tez, no z czegos trzeba zyc a kundle niech sie zagryzaja bo to nic nie kosztuje co najwyzej 1 zl. za kg. utylizacji netto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][COLOR=royalblue] Jest to materia prawa karnego i każdy obywatel ma obowiązek zgłoszenia naruszenia UOZ, stąd trudno mi pisać, że obecnie nie jestem inspektorem. Sporadycznie społeczne kontrole przeprowadzałem jeszcze do 2007 roku. Schron w Swarzędzu na prośbę p. Steni wizytowałem kilka razy pod koniec 2010 roku. Widziałem wybudowany pokój dla kotów, weterynaryjny, nową kuchnię, dach. Oczywiście również miałem uwagi, które od razu przekazałem m.in. brak estetyki dla zwiedzających. Stan boksów dla mnie był dobry. Duża przestrzeń, prawie po jednym psie. Choć nie jest to prawidłowością bo wiadomo, że psiaki są istotkami społecznymi. Brak wybiegu. Po prostu biedne, ale w miarę schronisko-przytulisko.

Widziałem protokoły pokontrolne inspektorów wet. i nigdzie w nich nie zauważyłem, to co potem w mediach mówił p. Sobiak. To, że mogę mieć rację, że konfabulował, aby opinii społecznej wmówić bardzo zły stan, było to że przy p. Steni w WTK, jak i przy p. Steni i mnie w TOK FM nie powtarzał tych argumentów. Według mnie z jakiś powodów wziął się za sprawę i opacznie wysłał decyzje nakazujące zamknięcie schroniska. Potem już utrzymywał tę wersję co rusz podając inne argumenty. To, że zbytnio nie lubi zwierząt (oprócz mojej osobistej wcześniejszej z nim rozmowy, kiedy odmówił zwrócenia uwagi oborowemu, aby poprawił warunki świnkom w Więckowicach) wskazuje fakt, że na antenie TOK FM stwierdził, że argumentem na zamknięcie schronu w Swarzędzu było luźne bieganie psów po domu, oraz że mu spodnie od garnituru pobrudziły. Jak pracowałem w schronie poznańskim to była stała "ekipa" luźno biegająca (owszem sporadycznie wkurzająca tych zamkniętych), vide zdjęcia z jednodniówki z 40-Lecia.[/COLOR] [COLOR=royalblue]

[B]Stąd też mój upór oficjalnego wystąpienia o twarde dowody do podjętej decyzji.
[/B]
Pozdrawiam,
Jurek[/COLOR][/QUOTE]

Pod koniec 2010 roku faktycznie sytuacja sie duzo poprawiła w schronie.Ale raczej dzieki rzeszy wolentariuszy,niż p Steni.Psów,jak wszyscy wiemy było juz wtedy mało.
Decyzje lekarza powiatowego były spowodowane tragiczną sytuacją w schronisku w latach poprzednich.A na ten temat dyskusja z Panem juz kwitla na poprzednich stronach tego forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Panie Jurku a ja osmiele sie napisac ze Pan przylozyl sie do likwidacji tego schroniska. Jako wizytator, nie zglosil Pan[B] podejrzenia [/B]popelnionego przestepstwa do organow scigania w celu wyjasnienia ewentulanych podejrzen. Nie wystarczylo napisac protokol, z wizytacji, ktory mial byc dowodem w sprawie. Przylozyl Pan swoj palec do znecania sie nad zwierzetami, i wedlug mojej oceny jest Pan wspolwinny.[/QUOTE]

[B]I ja tez tak uważam,że przyłożył się Pan do likwidacji tego schroniska.I w ten sposób do pogorszenia sytuacji psow w Polsce.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...