Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='Zyga']Widzę,że dużo wiesz o takich sprawach.Napisz ,prosze gdzie w takim razie powinni wszyscy,którym zalezy na zwierzetach interweniowac,zeby nie zmarnować

dorobku organizacji i nie osmieszać naszego narodu w oczach Europy![/QUOTE]

To, mam wrażenie odbiega od tut. tematu na forum. O prawach zwierząt wiele napisano. Nadto, należy sobie zadać pytanie, co Chcę zrobić i jakie mam w tym względzie możliwości? Odnośnie "dorobku" bym dyskutował. Pisałem, że w latach 60-tych czytałem gazetki z Zachodu i obecnie, niestety w niektórych dot. praw zwierząt wiele się nie zmieniło.:( Dlatego nadal potrzeba jest bardzo dużo pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']Nie za bardzo dobrze to wyglada jak "dzieciaki"odbieraja telefony interwencyjne.
Współczuje tym biednym zwierzetom dla których dzwoniono o pomoc.
Co do tych szkoleń to też tu sa ogromne luki w wykształceniu prozwierzecym
nauczycieli i strazy.Na ogół nie sa zainteresowani zgłoszeniem np psa biegjacego po jezdni , a tym bardziej np leżącego przy drodze żywego lub nie.Więc te szkolenia
też sa pod dużym znakiem zapytania.Gdzie sa teraz prowadzone?[/QUOTE]

Jeszcze raz podkreślam szanujmy i się starajmy dyskutować na poziomie. Bo wbrew pozorom, powyższa wypowiedź nie zbyt dobrze świadczy o jego Autorze. Można wnosić o poprawienie pracy i gotów jestem tu rozmawiać. Na pewno wiele trzeba poprawić. Telefon do TOZ działa cały czas: 61 8 689 233, ponieważ chcę przyjmować interwencję częściej niż moja poprzedniczka (co drugi dzień od 10 do 13) , podaję na nim nr swojej komórki 504 609 797 bywa że interwencję odbieram w soboty, niedziele i wieczorami, adres e-mail [email][email protected][/email] lub mój [email][email protected][/email] i staram się w miarę możliwości jak najszybciej co najmniej zatrudniać odpowiednie służby, aby pomogły zwierzętom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jeszcze raz podkreślam szanujmy i się starajmy dyskutować na poziomie. Bo wbrew pozorom, powyższa wypowiedź nie zbyt dobrze świadczy o jego Autorze. Można wnosić o poprawienie pracy i gotów jestem tu rozmawiać. Na pewno wiele trzeba poprawić. Telefon do TOZ działa cały czas: 61 8 689 233, ponieważ chcę przyjmować interwencję częściej niż moja poprzedniczka (co drugi dzień od 10 do 13) , podaję na nim nr swojej komórki 504 609 797 bywa że interwencję odbieram w soboty, niedziele i wieczorami, adres e-mail [email][email protected][/email] lub mój [email][email protected][/email] i staram się w miarę możliwości jak najszybciej co najmniej zatrudniać odpowiednie służby, aby pomogły zwierzętom.[/QUOTE]

Panie Jurku prosze przekazac , kto jezdzi na interwencje i gdzie te zwierzeta z interwencji sa przetrzymywane i czy dostaja wet.pomoc?
Macie umowe z weterynarzem czy tylko idziecie ze zwierzeciem z interwencji do pierwszego lepszego wet.?
Gdzie umieszczacie koty z interwencji ,o ile je zabieracie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']Widzę,że dużo wiesz o takich sprawach.Napisz ,prosze gdzie w takim razie powinni wszyscy,którym zalezy na zwierzetach interweniowac,zeby nie zmarnować

dorobku organizacji i nie osmieszać naszego narodu w oczach Europy![/QUOTE]
Bardzo mało wiem, niestety, a z tego co wiem wynika, że cały system rzekomej ochrony zwierząt jest idiotycznie skonstruowany i nie wymaga interwencji a całkowitej przebudowy.

Posocznicy nie leczy się pigułkami na grypę.

Dowód.
Kiedy w Swarzędzu, tak naprawdę, zaczęło się bardzo źle dziać?
Wtedy gdy wkroczył PLW i zakazał przyjmowania nowych psów do schronu.
Dlaczego tak się stało?
Bo za każdym nowym psem szła nowa kasa na przeżycie psów mieszkających w schronie.
Bez nowych psów, to znaczy bez nowej kasy schron musiał paść!

[SIZE=4][B]Wniosek.
System ochrony zwierząt, który ma ograniczać bezdomność, ma w sobie zamontowany sprytny mechanizm, który tworzy tę bezdomność.
System, po to aby istnieć, wymaga dostarczania ciągle nowych psów!
Tylko wtedy dobrze działa. [/B][/SIZE]

Czy TOZ świadomie uczestniczył w tworzeniu tej konstrukcji? Nawet jeżeli nie, to się PRZYZWYCZAIŁ i sam niczego nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku, na czy polega ta Pan rola w razie zgłoszenia interwencji? Czy dzwoni Pan do innej organizacji, aby zlecić im załatwienie sprawy? To po co jesteście Wy? Pobieracie 1% rocznie za przesył, tak jak elektrownia? Skoro TOZ się zbłaźnił osobami które broni, to po co TOZ? Czyżby chodziło o 1%? Dlaczego Pan pobiera wynagrodzenie, kiedy nie ma na jedzenie dla psiaków? My z organizacji, którym Pan zleca takie swoje akcje, bardzo często wykładamy ze swoich pieniędzy? Dlaczego Pan nie wykłada, tylko żeruje na innych?Dlaczego wynagrodzenie pobiera również Pani Kozłowska a karmieniem psów obciąża się innych?Dlaczego zatrudnia się nadal osoby, które uczestniczyły w tych niecnych procederach? Czy to prawda, że schronisko w Swarzędzu namnażało samo psy?Czy czerpało z tego zyski? Czy Wam wszystkim nie wstyd? Czy nie wstyd Zarządowi TOZ, za kolesiostwo?
Ja w tym roku nie przekażę 1% na TOZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huski']Panie Jurku, na czy polega ta Pan rola w razie zgłoszenia interwencji? Czy dzwoni Pan do innej organizacji, aby zlecić im załatwienie sprawy? To po co jesteście Wy? Pobieracie 1% rocznie za przesył, tak jak elektrownia? Skoro TOZ się zbłaźnił osobami które broni, to po co TOZ? Czyżby chodziło o 1%? Dlaczego Pan pobiera wynagrodzenie, kiedy nie ma na jedzenie dla psiaków? My z organizacji, którym Pan zleca takie swoje akcje, bardzo często wykładamy ze swoich pieniędzy? Dlaczego Pan nie wykłada, tylko żeruje na innych?Dlaczego wynagrodzenie pobiera również Pani Kozłowska a karmieniem psów obciąża się innych?Dlaczego zatrudnia się nadal osoby, które uczestniczyły w tych niecnych procederach? Czy to prawda, że schronisko w Swarzędzu namnażało samo psy?Czy czerpało z tego zyski? Czy Wam wszystkim nie wstyd? Czy nie wstyd Zarządowi TOZ, za kolesiostwo?
Ja w tym roku nie przekażę 1% na TOZ.[/QUOTE]

Wcale się nie dziwie że nie przekażesz 1% na TOZ.Każdy człowiek chętnie pomaga jak widzi że jego pomoc jest racjonalnie wykorzystywana.
A tu widzę niegospodarność,kumoterstwo.
Dar serca szlachetnych ludzi p.Ficnerów zamiast służyć psom został zmarnowany.
Wielka szkoda.Najgorsze że to dzieje się pod patronatem organizacji mającej w swojej nazwie i statucie pomoc zwierzętom.
Zasmuca mnie to bardzo.Ciągle jeszcze mam nadzieje że TOZ się ocknie.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma znaczenia jaka nazwe ma organizacja, lecz ludzie ktorzy ja tworza, ich zamiary uczciwe czy tez zaklamane?
Faktyczna pomoc zwierzetom czy dbanie o wlasny stolek, pokatne interesiki, za wszelka cene nie dopuszczenie do zminimalizowania nadpopulacji. Ze nic sie nie zmienilo od czasow wojny i jak biznes TOZowski sie kreci, napisal juz dawno Wypych na swych stronach. Gdyby TOZowi zalezalo na zmniejszeniu populacji zwierzat, juz dawno powinny byc tego efekty. Wystarczy przesledzic schroniska TOZowskie i poparzec z iloma gminami maja podpisane umowy. Sa to schroniska komersyjne nastawione na zysk a nie na opieke nad zwierzetam.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][B]Może udało mi się przekonać, aby właśnie do TOZ wpłynęła znaczna gotówka, przekraczająca uzyskane przeze mnie zarobki lub tym podobne i krzywda zwierzętom, się nie dzieje. Może uzyskane dochody przeznaczam na pomoc innym zwierzętom? Zarabianie przez zaangażowanych tzw. działaczy nie jest w Polsce zabronione. Uczestniczyłem 20 lat temu w konferencji z udziałem niemieckich organizacji, które podobne miały stanowisko. Są w organizacjach, ci co mają swoje własne dochody i nie muszą być na etatach. Są również ci, którzy takich dochodów nie mają i zarabiają. [/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Jeśli ktoś, kiedyś z nazwiska nie miał odwagi występować w obronie zwierząt, teraz dopiero pod przykryciem przedstawia swoje żale, to jaką te żale mają wartość? W taki sposób można wszystko wyrzucić i być rozgrzeszonym z zaniechania.
[/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Są nagrania uwidaczniające stan zwierząt. Jeśli by głodowały, to by tak dobrze nie wyglądały. Chce się przez wielokrotne powtarzanie kłamstw, wmówić, że psom w Schronisku Swarzędzkim działa się i dzieje krzywda. Najlepiej pod płaszczykiem incognito w internecie rozpisywać jak to ktoś robił źle. Szkoda, tylko że tych samych osób nie ma gdy miało powstać schronisko międzygminne, którego prawidłowa działalność znacznie ograniczyła by problem psiaków ze Swarzędza. [/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]W sprawach interwencyjnych odsyłam do p. Steni, która odpowiada za nie, w tut. TOZ.[/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Już tym razem, na prawdę dalszy postów nie zamierzam czytać. Proszę je traktować jako forum bez mojego udziału. Starałem się na ile mogłem odpowiadać. Zdaję sobie doskonale sprawę, że nie na wszystkie odpowiedziałem. Moim zdaniem, diagnozą zainteresowane osoby już dysponują. Mogą w bezpośredniej pracy „leczyć”. Nikt nie zabrania. [/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Pozdrawiam i życzę owocnej pracy,[/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][FONT=&quot]Jurek[/FONT][/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Szkoda,że nie doszliśmy do konsesnsusu i nie zrezygnował Pan ze swojej gaży na rzecz zwierząt a tego wszyscy oczekiwali.Czyli racja, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.Tylko, za co Pan te pieniądze pobiera, to nikt nie wie, bo chyba nie za konkretne działanie? I bardzo dziwię się TOZ-owi, że przy takiej biedzie wypłaca Panu pensje.A psy w schronisku tak dobrze wyglądają, bo są sponsorzy, którzy je żywią.Wstyd, po prostu wstyd.TOZ to jednak towarzystwo wzajemnej adoracji, wszyscy żyją z psów i. mają się dobrze.Nawet wyrzutów sumienia nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Panie Jurku, a czy to prawda, że jest Pan zatrudniony również na podobnych zasadach w Fundacji Zwierzęta i My z Poznania? Czy mogę wiedzieć, co Pan tam robi? W jakim charakterze Pan występuje? czy również jeździ Pan tylko na konferencje w ramach publicznych pieniędzy? Jakie są koszty Pana pracy? Czy także chodzi tylko o pieniądze czy faktyczną pomoc dla zwierząt? Czy nie uważa Pan, że tej Fundacji należy się także lifting? Czy Pani Kasprowicz, która tyle pracy włożyła w swoją Fundację, nie powinna odpocząć i pełnić rolę Honorowej Prezes- z racji wieku i zasług?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Tu jest kontakt.
[URL]http://bazy.klon.org.pl/search/info.asp?id=63714[/URL][/QUOTE]

Jak to możliwe,że duet Pań :Pani Kozłowska i Pani Berdychowska od lat odpowiadający za poziom schroniska swarzędzkiego doprowadziły do takiej ruiny w środku Swarzęda,że lekarz weterynarii postanowił je zamknąć.A schronisko w Celestynowie?To też Tozowskie dzieło gdzie krzywda zwierząt obciążająca sumienie działaczy i działaczek.Ale to również nasze zaniechania w patrzeniu na ręce organizacjom którym powierzamy 1% i nasze podatki za pośrednictwem gmin płacących za zwierzęta w schroniskach.[B]Kontrola,kontrola i jeszcze raz kontrola[/B] [B]chociażby poprzez wolontariat tak odpychany przez obie prowadzące[/B] [B]panie[/B].A dlaczego Burmistrzowie Miast nie kontrolują,gdzie idą lekko wydawane nasze ,podatników ,pieniądze?
Dlaczego TOZ nie zakręca poprzez darmowe akcje sterylizacyjne kurka z nadprodukcją zwierząt?Pani była PrezesKozłowska Pani skarbnik Berdychowska zajmijcie głos w sprawie Waszych propozycji działania w Poznaniu akcji oświatowych i edukacyjnych.Podejmijcie dialog nie tylko poprzez tubę Pana Jurka,co się tuż przd chwilą przysiadł.
Zajmowanie etatów w Zarządzie zobowiązuje do dialogu na forum społecznym.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawy i edukacyjny temat wyszukalam o dzialanosci TOZ wschronisku swarzedzkim,ze:

Odbywaja sie codziennie na terenie schroniska ,od godziny 10-20 szkolenia z tematu kultury ,nauki i ekologi .
zapraszamy serdecznie ,niech wszyscy przychodza ,nawet dzieci szkolne,swietna sprawa ,godna pochwalenia,ale kto bedzie referowal codziennie?Czy nalezy zrobic termin?ile osob moze uczestniczyc?czy cala 25 osobowa klasa z dziecni moze wejsc na teren schroniska?
To oznacza ,ze kazdy kto chce moze wejsc na teren schroniska i stoi na bacznosc referujacy.Super!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Tu jest kontakt.
[URL]http://bazy.klon.org.pl/search/info.asp?id=63714[/URL][/QUOTE]
Rzeczywiście na tej stronie Okręg poznański TOZ-u to dwie panie,Pani Berdychowska i Pani Kozłowska.Obie Panie przez wiele lat doprowadziły schronisko swarzędzkie - w środku miasta -do ruiny a następnie zamknięcia przez PLW.Miłe Panie a gdzie inwestowanie? A gdzie grupy oddanych sprawie zwierząt ludzi, czyli wolontariuszy i sponsorów? Działałyście i nieudolnie i cwano.Stąd ta krytyka która spływa na cały TOZ.Warszawski Celestynów jest też przykładem wypalenia się instytucji TOZ-u.
W moim odczuciu organizacja z taką historią powinna błyszczeć w działaniu i przewodzić w inicjatywach ustawodawczych.
Chylę czoła przed uczciwymi, pracowitymi członkami TOZ-u.I nie pomoże tu tuba Pana Jurka co się tuż przed chwilą przysiadł/styczeń 2011r./ i bierze pieniądze za public relation na rzecz obu Pań.Opinia publiczna rozlicza TOZ poznański.Ale to nasza wina,ludzi,którzy fundują 1% ze swoich podatków i gmin,które nie kontrolują na co idą nasze pieniądze kierowane do schronisk.[B]Płacę,więc kontroluję jak obie Panie przez tyle lat gospodarowały nimi[/B].Podobno sporo pieniędzy szło na rozmowy Kozłowskiej z wróżkami!!!!!????? A więc problemy emocjonalne prezesowej???Pani Kozłowska i Pani Berdychowska proszę się odezwać na forum społecznym i opowiedzieć jakie zamiary w Poznaniu ma TOZ? Jaka ma być działalność edukacyjna ,adopcyjna,sponsoring,jakieś rozliczenie się z nędzy schroniska w Swarzędzu. Zajmujecie funkcje w Zarządzie zatem zapraszam do dyskusji o ilości członków,sponsorów plany na 2011 rok ...

Link to comment
Share on other sites

Obie Panie Kozłowska i Berdychowska zasiadają w Zarządzie od wielu lat a więc doprowadziły,mimo zasług historycznychTOZ-u,do ruiny schroniska swarzędzkiego.Taka jest opinia władz miasta, PLW i vox populi.Obie Panie skoro piastują takie urzędy niech odpowiedzą na forum społecznym jakie plany na 2011 rok w pozyskiwaniu sponsorów,wolontariuszy,w poprawie wizerunku schroniska.I proszę bez Pana Jurka-co się tuż przed chwilą przysiadł /styczeń 2011r./i działa w zakresie public relation[B].A my[/B] [B]kontrolujmy na co idzie 1% i gminne czyli nasze podatników pieniądze-KONTROLUJMY!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Popieram rafio.
Trzeba nam zdecydowanych działań dla wyeliminowania wszystkich nieprawidłowości w działalności schroniska.
Jest wiele ofiarnych ludzi którzy chcą pracować dla dobra psów.
Panią K i B podziękujmy.Po co mają się męczyć.Czas na odpoczynek.

Link to comment
Share on other sites

Bosze nie wiedzaialam ,ze skarbnicy moga byc szkoleniowcami w zakresie ochrony srodowiska ,z tego to wiem to powinni umiec liczyc pieniadze i robic ale dobrze i prawidlowe bilanse.Co ma skarbnik do ,wiedzy na temat opieki nad zwierztami ,zaspakajaniem podstawowych ich potrzeb.Cos nie tak jest w tym TOZ-ie" maslo maslane"Czy ci szefowie schronisk nie powinni okazac sie wiedza i odpowiednimi dokumentami o zdolnosci do prowadzenia schroniska?
A jak to jest z organizowaniem kursow na inspektorow ochrony zwierzat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rafio']Obie Panie Kozłowska i Berdychowska zasiadają w Zarządzie od wielu lat a więc doprowadziły,mimo zasług historycznychTOZ-u,do ruiny schroniska swarzędzkiego.Taka jest opinia władz miasta, PLW i vox populi.Obie Panie skoro piastują takie urzędy niech odpowiedzą na forum społecznym jakie plany na 2011 rok w pozyskiwaniu sponsorów,wolontariuszy,w poprawie wizerunku schroniska.I proszę bez Pana Jurka-co się tuż przed chwilą przysiadł /styczeń 2011r./i działa w zakresie public relation[B].A my[/B] [B]kontrolujmy na co idzie 1% i gminne czyli nasze podatników pieniądze-KONTROLUJMY!!!![/B][/QUOTE]

Szanowny Rafio!
Rozliczyć należy też Komisje Rewizyjną która jest obowiązana do bieżącej i wnikliwej kontroli schroniska.Może znasz jej skład osobowy?
Warto by podać do publicznej wiadomości.
Oczywiście to nie zwalnia nas od kontroli Zarządu w osobach PP.Kozłowskiej i Berdychowskiej.
A tak na marginesie.Zarząd składa się tylko z dwóch osób? Gdzie reszta? Może jej nigdy nie było? Może coś wiesz na ten temat.
Pozdrawiam:-(

Link to comment
Share on other sites

Smutne to wszystko, bardzo smutne...

Niestety, nie wystarczy kochać zwierzęta, żeby skutecznie im pomagać. Żeby dobrze funkcjonować schronisko nie potrzebuje działaczy z dawno minionej epoki, ani nawiedzonych miłośników biednych piesków, ale specjalistów. A przede wszystkim dobrego menedżera, który będzie znał się na zarządzaniu placówką (w tym stroną finansową!), organizacji pracy wolontariuszy i etatowych pracowników, zapewnieniu opieki weterynaryjnej, programów socjalizacji psów we współpracy ze specjalistami oraz wdrażaniu programów adopcji, etc.

Nikt nie odmawia pani Steni i jej podobnych działaczkom dobrych chęci. Ale czasy dobrych chęci się skończyły. Kto tego nie rozumie, naraża się w najlepszym wypadku na śmieszność i uzasadnioną krytykę, a w mniej sprzyjających okolicznościach - na poważniejsze kłopoty. Zamiast pałać świętym oburzeniem i kreować się na ofiarę sił nieczystych, czas się ocknąć i oddać stery w sprawniejsze ręce. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść, zamiast uparcie mumifikować się na tym czy innym stołku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Bardzo ciekawy i edukacyjny temat wyszukalam o dzialanosci TOZ wschronisku swarzedzkim,ze:

Odbywaja sie codziennie na terenie schroniska ,od godziny 10-20 szkolenia z tematu kultury ,nauki i ekologi .
zapraszamy serdecznie ,niech wszyscy przychodza ,nawet dzieci szkolne,swietna sprawa ,godna pochwalenia,ale kto bedzie referowal codziennie?Czy nalezy zrobic termin?ile osob moze uczestniczyc?czy cala 25 osobowa klasa z dziecni moze wejsc na teren schroniska?
To oznacza ,ze kazdy kto chce moze wejsc na teren schroniska i stoi na bacznosc referujacy.Super![/QUOTE]
Rewelacja!!! ogłoszę wszystkim znajomym z zakładów pracy ,zeby przychodzili grupami na te szkolenia.Bardzo nam tego brakowało.Czy jest przedtem wywieszone na jaki temat jest wykład-na bramie,czy na furtce? No i oczywiscie kto go wykłada?Pewnie dzieci też moga przychodzić.Od ilu lat,i czy z rodzicami?/Gdzie o to dzwonić,czy do Pana Jurka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Smutne to wszystko, bardzo smutne...

Niestety, nie wystarczy kochać zwierzęta, żeby skutecznie im pomagać. Żeby dobrze funkcjonować schronisko nie potrzebuje działaczy z dawno minionej epoki, ani nawiedzonych miłośników biednych piesków, ale specjalistów. A przede wszystkim dobrego menedżera, który będzie znał się na zarządzaniu placówką (w tym stroną finansową!), organizacji pracy wolontariuszy i etatowych pracowników, zapewnieniu opieki weterynaryjnej, programów socjalizacji psów we współpracy ze specjalistami oraz wdrażaniu programów adopcji, etc.

Nikt nie odmawia pani Steni i jej podobnych działaczkom dobrych chęci. Ale czasy dobrych chęci się skończyły. Kto tego nie rozumie, naraża się w najlepszym wypadku na śmieszność i uzasadnioną krytykę, a w mniej sprzyjających okolicznościach - na poważniejsze kłopoty. Zamiast pałać świętym oburzeniem i kreować się na ofiarę sił nieczystych, czas się ocknąć i oddać stery w sprawniejsze ręce. Trzeba wiedzieć, kiedy odejść, zamiast uparcie mumifikować się na tym czy innym stołku.[/QUOTE]

Niestety,Pani Dosiu. Jest to strasznie smutne.dobrych checi też brakowało bardzo z tego co słychać .A działaczek nie było raczej widać.Bardziej pewnie je teraz interesuje
pozbycie się psów i otworzenie pseudohotelu,o zgrozo!!Oczywiscie dla tych tylko psów które płaciły trzeci filar.Nie dla żadnych bezdomnych!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']Niestety,Pani Dosiu. Jest to strasznie smutne.dobrych checi też brakowało bardzo z tego co słychać .A działaczek nie było raczej widać.Bardziej pewnie je teraz interesuje
pozbycie się psów i otworzenie pseudohotelu,o zgrozo!!Oczywiscie dla tych tylko psów które płaciły trzeci filar.Nie dla żadnych bezdomnych!![/QUOTE]

Biedne te psy które są ubezpieczone tylko w ZUS są bez szans.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...