Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[quote name='gigel']Autor: Gość: Super-Glue IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 09:57
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
>To niesamowite - jak długo jeszcze legendarna 'pani Kozłowska',

TO, SĄ JUŻ KARNE POMÓWIENIA. INFORMUJĘ, ŻE ISTNIEJE BARDZO DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, USTALENIA AUTORA I OSOBY FORWARDUJĄCE, A PRZEZ TO SKIEROWANIA SPRAWY DO ORGANÓW ŚCIGANIA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Pana wynurzenia na forum nie mają wiele wspólnego z obecną sytuacja w schronisku.Tu trzeba radykalnych zmian.Trzeba przeciąć ten wrzód jednym ruchem.
Osobiście dziwi mnie tak późna reakcja władz TOZ i władz weterynaryjnych.
Dobrze jednak że to wreszcie nastąpiło.

Teraz trzeba wielkiej pracy aby odbudować zaufanie do TOZ Poznań i na tym moim zdaniem należy się skupić.[/QUOTE]

[B]Moje sugestie odnośnie działań na rzecz zwierząt, TOZ w Poznaniu i w okolicach.[/B]

[B][U]Dla zwierząt w zakresie krajowej legislacji [/U][/B]

Pomoc w zebraniu 100.000 podpisów do obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt [URL="http://www.dogomania.pl/www.koalicja.org.pl"]www.koalicja.org.pl[/URL] , na chwilę obecną potrzeba uzyskać, oczywiście nie tylko z naszego regionu, ca 50.000 podpisów.

[U][B]W Powiecie Poznańskim:[/B][/U]
1. Nacisk na budowę gminnych schronisk dla zwierząt, o co najmniej przyspieszenie budowy międzygminnego. Sprawa się ciągnie od prawie 10 lat. W zeszłym tygodni postanowiono, że plany na papierze trzeba na nowo wykonać. Może dobrze, ale kiedy w końcu zacznie się konstruktywna, poznańska działalność w tej mierze?
[B][U][COLOR=black]W Poznaniu:[/COLOR][/U][/B]
1. Brak schroniska dla kotów w potrzebie: po wypadkach, osób nie mogących dalej trzymać zwierząt w domu, dla małych gdy matka zginie.
2. Brak schroniska dla psów, gdy dotychczasowy właściciel, z różnych powodów już nie może ich trzymać. Schron na Bukowskiej odmawia w takich przypadkach.
3. Pomoc opiekunom kotów wolno bytujących: zakup karmy, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów z administracjami, na działkach itp.
4. Rozwinięcie współpracy z radnymi, urzędem, kontynuowanie prac organizacji odnośnie uchwalenia przez Radę Miasta uchwały - Program Zapobiegania Bezdomności Zwierząt, integrującej i nadzorującej prawidłowe funkcjonowanie w tym zakresie odpowiedzialnych służb. (Po za tym Programem pomoc zwierzętom dzikim, w tym migrującym do miasta.)
5. Zlikwidowanie handlu zwierzętami domowymi, królikami itp. na targowisku Sielanka. Nie muszę chyba w tym gronie pisać, jak wielkie ma to znaczenie, na ograniczenie bezdomności zwierząt.

[B][U]Rozwiązanie konfliktu:[/U][/B]

Wyjaśnienie sprawy podjęcia decyzji o zlikwidowaniu schroniska w Swarzędzu, czy i na ile było to za przyczyną zaniechań ze strony prezes Stefanii Kozłowskiej, czy może osobistych animozji wobec niej p. Ireneusza Sobiaka, powiatowego lekarza weterynarii w Poznaniu lub innych przyczyn, wyjaśnienie przez władze Weterynaryjne jak i TOZ. Sprawa się zaognia, gdyż p. Stenia trzy dni temu bardzo ostro zaatakowała p. Sobiaka w Polsacie, zarzucając mu kłamstwo.

Pan Sobiak parę dni wcześniej skierował nowy zarzut wobec niej, tym razem już do prokuratury. Myślę, że skończyła się układność p. Steni wobec p. Sobiaka i rozpocznie bardziej energiczną walkę o odzyskanie dobrego imienia.

Winno się moim zdaniem sprawdzić czy zaniechań nie było również, ze strony naczelnych władz TOZ, do których za każdym razem p. Stenia ponoć bezzwłocznie przesyłała informacje i pisma z PLW w Poznaniu z jednoczesną prośbą o udzielenie jej m.in. pomocy prawnej.

Potrzebna jest też siedziba TOZ w samym mieście Poznań, w miarę w centrum, aby można było się w jak najszerszym gronie spotykać i ustalać prace.

Pozdrawiam,

Jurek

Link to comment
Share on other sites

Jak powstanie, to myślę, że ludzie "zagubieni" się odnajdą :) , a nowi znajdą.

Siedziba oprócz na spotkania członków Towarzystwa, może służyć jako sala konferencyjna, szkoleniowa, wystawiennicza, pośrednicząca w wydawaniu karmy. Przy nowej mogą oprócz tego być jeszcze wstępne darmowe konsultacje lekarsko-weterynaryjne. Z dawnych czasów pamiętam chociażby siedzibę TOZ w Krakowie, na ul. Westerplatte, gdzie odbywały się takie konsultacje.

Ponieważ niektórzy już zapomnieli, a niektórzy nie wiedzą, pozwolę sobie też przypomnieć.

Dzięki inicjatywie prezes Stefanii Kozłowskiej w b. siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej odbywały się szkolenia dla nauczycieli, dla młodzieży, dla strażników miejskich, mnóstwo wernisaży prac znanych plastyków oczywiście konferencje prasowe. Pani Stenia wydawała czasopismo "Zostań Moim Przyjacielem".

Link to comment
Share on other sites

Dopoki nie odbeda sie wybory (miedzy kim mozna wybierac) do wladz TOZ poznanskiego ,jestem pesymistka ,czy wogole TOZ poznanski ktokolwiek bedzie traktowal powaznie.
Przeciez poznanski TOZ to jednosobowy "zarzad".Wiele osob chcialo nalezec ,a nie zezwolona.Inne osoby nalezaly to je skreslono z listy czlonkow.To w praktyce nie ma TOZ w Poznaniu.Jezeli nie ma praktycznie TOZ ,to co tu planowac .To jest zwykla komunistyczna utopia bez pokrycia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Dopoki nie odbeda sie wybory (miedzy kim mozna wybierac) do wladz TOZ poznanskiego ,jestem pesymistka ,czy wogole TOZ poznanski ktokolwiek bedzie traktowal powaznie.
Przeciez poznanski TOZ to jednosobowy "zarzad".Wiele osob chcialo nalezec ,a nie zezwolona.Inne osoby nalezaly to je skreslono z listy czlonkow.To w praktyce nie ma TOZ w Poznaniu.Jezeli nie ma praktycznie TOZ ,to co tu planowac .To jest zwykla komunistyczna utopia bez pokrycia.[/QUOTE]

Zgadzam się, że nie wygląda różowo, jednak następują zmiany.Choć jak wcześniej wyraziłem, że powoływanie zarządów tymczasowych, to już przeżytek i że w przypadku p. Steni za bardzo krzywdząco postąpiono. :(

To, jednak został dokonany przełom. Pytanie, czy tylko dalej prawidłowo się potoczy. Zarząd tymczasowy musi przyspieszyć wybory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Zgadzam się, że nie wygląda różowo, jednak następują zmiany.Choć jak wcześniej wyraziłem, że powoływanie zarządów tymczasowych, to już przeżytek i że w przypadku p. Steni za bardzo krzywdząco postąpiono. :(

To, jednak został dokonany przełom. Pytanie, czy tylko dalej prawidłowo się potoczy. Zarząd tymczasowy musi przyspieszyć wybory.[/QUOTE]

Potrzeba do uzyskania wiarygodnosci TOZ w Poznaniu "swiezej krwi"dinosaury musza odejsc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jak powstanie, to myślę, że ludzie "zagubieni" się odnajdą :) , a nowi znajdą.

Siedziba oprócz na spotkania członków Towarzystwa, może służyć jako sala konferencyjna, szkoleniowa, wystawiennicza, pośrednicząca w wydawaniu karmy. Przy nowej mogą oprócz tego być jeszcze wstępne darmowe konsultacje lekarsko-weterynaryjne. Z dawnych czasów pamiętam chociażby siedzibę TOZ w Krakowie, na ul. Westerplatte, gdzie odbywały się takie konsultacje.

Ponieważ niektórzy już zapomnieli, a niektórzy nie wiedzą, pozwolę sobie też przypomnieć.

Dzięki inicjatywie prezes Stefanii Kozłowskiej w b. siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej odbywały się szkolenia dla nauczycieli, dla młodzieży, dla strażników miejskich, mnóstwo wernisaży prac znanych plastyków oczywiście konferencje prasowe. Pani Stenia wydawała czasopismo "Zostań Moim Przyjacielem".[/QUOTE]
Iluś moich znajomych było tam wielokrotnie i na ogół ta siedziba była zamknieta.
A wermisaze w jaki sposób miały pomóc psom i zwierzetom?
A ile dziesiatek lat temu było wydawane to czasopismo,bo ja przez ostatnie lata go nigdy nie widziałem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jestem za, jednak tak jak u Indian była rada starszych, tu też potrzeba podobnej jednostki. :)[/QUOTE]

Moze gdybysmy byli Indianami ,to co niektorzy byli by juz dawmo oskalpowani.Pozy tym rada starszych ,zeby byla akceptowana,musiala dawac zawsze dobry przyklad,a nie dzialac destrukcyjnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyga']Iluś moich znajomych było tam wielokrotnie i na ogół ta siedziba była zamknieta.
A wermisaze w jaki sposób miały pomóc psom i zwierzetom?
A ile dziesiatek lat temu było wydawane to czasopismo,bo ja przez ostatnie lata go nigdy nie widziałem?[/QUOTE]

[FONT=Calibri]Wernisaże mają cele prestiżowe. Czasopismo "Zostań Moim Przyjacielem było wydawane w latach od 1996 do 2001 roku.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][FONT=Calibri]Wernisaże mają cele prestiżowe. Czasopismo "Zostań Moim Przyjacielem było wydawane w latach od 1996 do 2001 roku.[/FONT][/QUOTE]
Czyli dokładnie,czyj prestiż mają wzmacniać?
Kiedy rozpoczniemy uroczyste obchody 10 tej czy 11 tej rocznicy zakończenia wydawania tego czasopisma?Proponuję obejść te rocznice bardzo szumnie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bigel']Czyli dokładnie,czyj prestiż mają wzmacniać?
Kiedy rozpoczniemy uroczyste obchody 10 tej czy 11 tej rocznicy zakończenia wydawania tego czasopisma?Proponuję obejść te rocznice bardzo szumnie![/QUOTE]

Sorry, ale ta dyskusja do niczego nie prowadzi. :(

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o schronisko swarzedzkie ,to widze je jako potencjane najlepsze i wzorcowe schronisko dla zwierzat po( Szczecinku )ale:
-kierownictwo to bezwzglednie musi skaldac sie z osobo kompetentnych majacych widomosci o zwierzetach ,osoby mlode,ludzie pragnacy pomoc zwierzetom,ktorzy sami beda zakasywac rekawy i pracowac,kierownictwo powinno codziennie pojawiac sie w schronisku ,zeby zobaczyc co i jak
-powinien byc odpowiedni dobor weterynarza,ktorzy bedzi wszystkie zwierzat kastrowac i dbac o stan zdrowia,czipowac,szczepic
-bedzie sie odbywac scisla wspolpraca z wolontariatem
-wybrana zostanie osoba zajmujaca sie adopcjami i ich kontrolami przed-poadopcyjnymi
-na terenie tak malego schroniska mozna zorganizowac szkolke dla psow i szczeniakow z zewnatrz ,jak i dla psow znajdujacych sie w schronisku (wplyneloby troche wiecej pieniedzy na potrzeby schroniskowych psow)
-odbywac sie festyny na rzecz zwierzat
-walczyc o sponsorow ,dedukowac spoleczenstwo poprzez wykonywania ulotek (temat kastracje ,pseudohodwle ,propagandy antybazarowe,antysielnkowe,wpajac dzieciom milosc do zwierzat ,uswiadomic ze pies czy kot to czlonek rodziny ,a nie zwierza gospodarskie ,wg ktorych kot ma tylko polwac na myszy ,a pies ma byc zawsze przykuty do budy,dom to tabu-z tymi srednowieczynmi przekonaniami nalezy walczyc)
-uwazam ,ze obok zdrowych socjanych psow w schronisku swarzedzkim powinny ,sie znalezc zawsze miejsce dla spokojnych staruszkow co zamieszkalby w pomieszczeniach budynku.Seniorzy nikomu nie beda przeszkadzac ,nie szczekaja sa tylko wdzieczne istoty proszace o miske jedzenia i dobre slowo.
-pomyslow mozna miec duzo ,ale tylko musza paleczke przejac madrzy ,mlodzi ludzie,to wtedy bedzie psom i ludziom sie wspaniale zylo i pracowalo

Ps wazne jest zeby schroniska dla zwierzat dobrze funkcjonowaly ,dlatego powinny odbywac sie wybory miedzy czlonkami stowarzyszen ,zarzadu na stanowisko kierownika.Kierownik na stanowisko musi "zapracowac"w oczach wszystkich czlonkow ,moze w kazdej chwili byc odwolany.Nie moze to byc osoba nie majaca pojecia o zwierzetach i musi je kochac ,ale nie slepo..Kierownik co pare lat np.co 4 lata ,albo dostaje absolutorium ,albo nie.Co roku musi w lutym odbywac sie schroniskowy bilans ,podczas zebran czlonkowsko -zarzadowach.Wszystko sie omawia jawnie ,czy to sprawy organizacyjne,finasowe ,osobowe.Kierownik nie powinien byc przyklejony Patexem do stolka ,do konca swoich dni!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Jezeli chodzi o schronisko swarzedzkie ,to widze je jako potencjane najlepsze i wzorcowe schronisko dla zwierzat po( Szczecinku )ale:
-kierownictwo to bezwzglednie musi skaldac sie z osobo kompetentnych majacych widomosci o zwierzetach ,osoby mlode,ludzie pragnacy pomoc zwierzetom,ktorzy sami beda zakasywac rekawy i pracowac,kierownictwo powinno codziennie pojawiac sie w schronisku ,zeby zobaczyc co i jak
-powinien byc odpowiedni dobor weterynarza,ktorzy bedzi wszystkie zwierzat kastrowac i dbac o stan zdrowia,czipowac,szczepic
-bedzie sie odbywac scisla wspolpraca z wolontariatem
-wybrana zostanie osoba zajmujaca sie adopcjami i ich kontrolami przed-poadopcyjnymi
-na terenie tak malego schroniska mozna zorganizowac szkolke dla psow i szczeniakow z zewnatrz ,jak i dla psow znajdujacych sie w schronisku (wplyneloby troche wiecej pieniedzy na potrzeby schroniskowych psow)
-odbywac sie festyny na rzecz zwierzat
-walczyc o sponsorow ,dedukowac spoleczenstwo poprzez wykonywania ulotek (temat kastracje ,pseudohodwle ,propagandy antybazarowe,antysielnkowe,wpajac dzieciom milosc do zwierzat ,uswiadomic ze pies czy kot to czlonek rodziny ,a nie zwierza gospodarskie ,wg ktorych kot ma tylko polwac na myszy ,a pies ma byc zawsze przykuty do budy,dom to tabu-z tymi srednowieczynmi przekonaniami nalezy walczyc)
-uwazam ,ze obok zdrowych socjanych psow w schronisku swarzedzkim powinny ,sie znalezc zawsze miejsce dla spokojnych staruszkow co zamieszkalby w pomieszczeniach budynku.Seniorzy nikomu nie beda przeszkadzac ,nie szczekaja sa tylko wdzieczne istoty proszace o miske jedzenia i dobre slowo.
-pomyslow mozna miec duzo ,ale tylko musza paleczke przejac madrzy ,mlodzi ludzie,to wtedy bedzie psom i ludziom sie wspaniale zylo i pracowalo[/QUOTE]

Tak, może i to są dobre uwagi, ale trzeba też je przekazać p. Steni Kozłowskiej, która zgodnie z zapisem testatora ma zarządzać schroniskiem do końca swojego życia!!!

Myślę, że nie powinno się tego omawiać bez Niej. Widzę, że temat i schronisko jest dobrze znane, więc myślę, że warto skontaktować się bezpośrednio z p. Stenią tel. kom. 789 218 869 i te sprawy przedłożyć. Nadto zaapelować do Krajowego Lekarza Weterynarii, tutaj:
[FONT=Verdana][SIZE=2]lek. wet. [/SIZE][SIZE=3][B]Krzysztofa Jażdżewskiego
Z-cy KLW[/B][/SIZE][/FONT]tel.: (22) 623 22 03
[FONT=Verdana][SIZE=1] tel.: (22) 623 20 89
fax.:(22) 623 14 08
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected] [/EMAIL][/SIZE][/FONT]
, o jak najszybsze potwierdzenie zarzutów p. Ireneusza Sobiak, PWL, wobec p. Steni i pracowników Schroniska. Jak, na razie brak odpowiedzi na pytania, gdzie w protokołach pokontrolnych, które stanowią podstawę do wydania decyzji nakazującej zamknięcie schroniska mowa jest o : [I][SIZE=2]
[/SIZE][/I][B][SIZE=2] [/SIZE][SIZE=2]- złym stan zwierząt,
- moczu i kale na drodze

na które, dla uprawdopodobnienia [/SIZE]swojej decyzji w publicznych mediach p. Sobiak się powoływał.

[/B]Może ktoś pisał do niego w tej sprawie, i o tym myślał, jednak, w mediach nie może powoływać się na nie potwierdzone w kontroli zarzutach, nadto na podstawie tychże wydawać krzywdzące decyzje. [B]Następnie karać mandatem!!![/B]
Nie jestem też przekonany, że p. Sobiak lub inne osoby z PWL zgodnie z ustawą sprawdzają realizowanie zapobiegania bezdomności zwierząt, przez gminy z Powiatu Poznańskiego. Z audycji w TOK FM [URL]http://bi.gazeta.pl/im/3/8785/m8785913.mp3[/URL] można wysnuć, że nie.

Link to comment
Share on other sites

To sa moje prywatne zyczenia,a co i jak ,ja nie mam wplywu.Na miejscu nalezy walczyc o dobro zwierzat ,a nie o dobro ludzi ,bo to nie jest schronisko dla ludzi ,,tylko to jest schronisko dla psow,kotow i o nie nalezy walczyc bo to zwierzata stanowia najslabsza grupe ,ktora uzalezniona jest wlasnie od ludzi.

Mnie nie uinteresuje czy p.K czy P.x bedzie szefem schroniska.Interesuje mnie dobro zwierzat ,a nie kto zasiada na stolku.Inetersuje mnie ich aktywnosc ,haryzm,poswiecenie uczciwosc,czlowieczenstwo .Bo jak na razie jest duze nic duze O i tylko co jest za kratami wieziennymi , tylko widac cierpice oczy naszych braci mniejszych!

Chwala jest tylko osobom prywatnym i wolontaruszom ,ze psy jakos sobie radza.
Juz w sprawie tego schroniska nie mam zamiaru sie wypowiadac,gdyz i tak ode mne nie zalezy cd.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W takim układzie postaram się przekazać p. Steni pomysły. Nie ma się co oburzać. Jurek wszystkiego nie załatwi. Swojego czasu z oburzeniem do mnie napisała via poczta elektr. z Londynu jedna pani, po obejrzeniu wiadomości, dlaczego w sprawie znęcania się nad bocianem, nic nie robimy. Była mile zaskoczona, gdy ją poinformowałem, że może sama napisać tą samą drogą bezpośrednio m.in. do prokuratury, która musi takie zgłoszenie rozpatrzyć. :) Podaję tę informację, dla Zainteresowanych, czy internetem można pomagać zwierzętom, gdy w inny sposób (choćby ze względu na odległość, czy stan zdrowia) już nie można bezpośrednio.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']W takim układzie postaram się przekazać p. Steni pomysły. Nie ma się co oburzać. Jurek wszystkiego nie załatwi. Swojego czasu z oburzeniem do mnie napisała via poczta elektr. z Londynu jedna pani, po obejrzeniu wiadomości, dlaczego w sprawie znęcania się nad bocianem, nic nie robimy. Była mile zaskoczona, gdy ją poinformowałem, że może sama napisać tą samą drogą bezpośrednio m.in. do prokuratury, która musi takie zgłoszenie rozpatrzyć. :) Podaję tę informację, dla Zainteresowanych, czy internetem można pomagać zwierzętom, gdy w inny sposób (choćby ze względu na odległość, czy stan zdrowia) już nie można bezpośrednio.[/QUOTE]

W sprawie znecania miedzy innymi bocianami powinny sie zajac organizacje prozwierzece ,a nie prokurator bo to nie jest jego rola i zadanie.
Organizacje prozwierzece przy wspoludzile weterynari danego regionu po rozpoznaniu sytuacji , stwierdzeniu naruszeniu praw zwierzat za znecanie sie nad zwierzetami powinno wniesc sprawe do prokuratora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']No to p:Kozlowska przegiela palke mowiac ponoc z "determinacji",ze nie wie co sie dzieje z psami w Niemczech"
Panie Jurku ,wiele lat P.Kozlowska wydzwaniala do Niemiec i prosila o pomoc ,zeby zabierac psy ze swarzedzkiego schroniska,dostawala zdjecia psow z domow adopcyjnych ,ktorych nie chciala ogladac.Sama organizowala transporty do schroniska w Niemczech w ktorym byla osobiscie,oraz transport psow do innego schroniska w glab Niemiec , dala swoja pracowniczke i swego syna jako kierowce ,zeby psy zawiezc do schroniska Otrzymywala z Niemiec duzo pieniedzy na remonty np.na wyromontowanie calej piwnicy,stworzenie kociarni ,budowe boksow,srodki na odrobaczanie itd .Pieniadze bardzo chciala ,nawet chciala pieniadze na pensje dla pracownikow,ale nigdy nie chciala jechac na interwencje Nie pojechala na zadna mnie znanych interwencji tlumaczac sie bardzo infantylnie Czy to byly kontrole pseudohodowcow ,hodowcow.Ach nie ,bym sklamala ,byla jeden raz i zabrala psa z koszmarnych warunkow,psa ktore adoptowalo schronisko poznanskie.
Co do adopcji do Niemiec to skandal ze tak mowi do mediow,przeciez blagala zawozila organizowala auto i cala byla Happy,ale druga strona medalu bylo to ,ze intrygowala za plecami co czyni do tej pory .Wysylala psy zagranice,a za plecami mowila np .powiedziala ,do burmistrza Mosiny ze "psy schroniskowe sa sprzedawane przez "Niemcow" za 500 euro na granicy","albo ida do koreanskich restauracji"albo telefonowala osobiscie do znanej mnie organizcji niemieckiej,ze za malo dostala pieniedzy ,chociaz te pienidze co otrzymala P.Kozlowska byly od prywatnej osoby Ca.5000 DM.[/QUOTE]

Spokojnie złość piękności szkodzi xxxx52
.............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']W sprawie znecania miedzy innymi bocianami powinny sie zajac organizacje prozwierzece ,a nie prokurator bo to nie jest jego rola i zadanie.
Organizacje prozwierzece przy wspoludzile weterynari danego regionu po rozpoznaniu sytuacji , stwierdzeniu naruszeniu praw zwierzat za znecanie sie nad zwierzetami powinno wniesc sprawe do prokuratora.[/QUOTE]

[B] [FONT=Times New Roman]Sorry, ale to nie jest prawda. [/FONT][/B][FONT=Times New Roman]Per analogiam, organizacje musiały by prowadzić sądy i więzienia.:([/FONT] [FONT=Times New Roman]W latach międzywojennych, jak i tuż po, TOZ oraz LOP miały uprawnienia nadawania mandatów, ale to im później odebrano. [/FONT][FONT=Times New Roman]Właśnie, obowiązuje osąd, że znęcanie się nad zwierzętami i ochronie przyrody, należy wg obowiązującego prawa do załatwienia przez organizacje, a nie organy ścigania. Organizacje mają tylko charakter pomocniczy, współpracy, i tylko z ich dobrej woli wynika, czy daną interwencję podejmą, czy nie. Jednak najwłaściwszym byłoby bezpośrednie zgłoszenie do organów. [/FONT] [FONT=Times New Roman]

Inna sprawa, że zalecane jest, żeby organizacje jako znające lepiej temat, często opracowywały daną interwencję, kierując ją bezpośrednio w formie gotowego wniosku dowodowego do sądu, czy prokuratury. Tu, też mój pomysł, aby powstało kuratorium ds. znęcania się nad zwierzętami, z uprawnieniami do przeprowadzania interwencji. Obecnie bywa, że lekceważący policjanci, czy strażnicy miejscy (gminni) wzbudzają większą agresję u właściciela zwierzęcia, a ten nie patyczkując się zwierzę, albo porzuca, albo po prostu zabija.[/FONT] [FONT=Times New Roman]

Często przyjmując interwencję, spotykam się z agresją roszczeniową, że organizacja ma obowiązek załatwienia sprawę znęcania się nad zwierzętami. Ustawa o ochronie zwierząt i ochronie przyrody są ustawami karnymi, podobnie jak inne ustawy tego typu, ich łamanie winny ścigać przede wszystkim organy, a nie organizacje. Zgłoszenie tego typu przestępstwa, czy wykroczenia do organu ma obowiązek każdy obywatel. Stąd była chociażby afera Rywina, gdy p. Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP zataił podejrzenie popełnienia przestępstwa, gdy miał obowiązek natychmiast je zgłosić.[/FONT] [FONT=Times New Roman]

Na podobny temat, polecam moją informację: [/FONT] [FONT=Times New Roman][URL]http://www.eko.org.pl/pipermail/eko-news/2011-March/001433.html[/URL] , w tym, aby organizacje przejmowały zadania Państwa i otrzymywały za to dodatkowe fundusze celowe (proszę nie mylić z 1% z podatku, które to fundusze są płynne, mają charakter uznaniowy i de facto najwięcej na nim zarabiają[/FONT] [FONT=Times New Roman]wydawnictwa reklamowe)[/FONT]. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pola17']Spokojnie xxxx52


Proszę nie (pisać ,mówić)głupot przecież nikt nie sprzedaje psów do restauracji ani nie sprzedaje za 500euro :p:
Niemieckie fundacje biorą psy do dobrych domów sprawdzonych wysyłają fotki mówią co sie dzieje z danym psem !!![/QUOTE]

[FONT=Times New Roman]Sorry, ale też jak Pola17, nie wierzę. Nadto, transport tam ok. 1000 km. Zimą to już makabra. Nie pisze się, ile psiaków i kociaków zamęczonych odeszło na amen. :placz:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Pola17 -odczytala moj 18 post diagonalnie ,i wie ,ze to nie byly moje slowa.[/QUOTE]

Diagonalny, to charakteryzujący się układem ukośnym. Do xxxx52 jeśli, to nie tajemnica, można prosić o rozwinięcie, dlaczego "ukośnie" traktuje się psy przez restauracje wietnamskie itp. Z góry dziękuję. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...