Jump to content
Dogomania

Szczeniak - porady dotyczące wychowania


xdreadx

Recommended Posts

Jedyny w pobliżu, który nadaje się do poznania(nie rzuca się z zębami, nie sika pod siebie na widok innego psa ani nie ma jakiś odchyłów innych) to berneńczyk, z którym właśnie mają się poznać. Tylko mój kot to postrach psów i powiedzmy, że widok ogromnego jak niedźwiedź psa uciekającego przed kotem to u mnie widok codzienny, więc psina bidna boi się zbliżać do mojego podwórka bo tam mieszka potwór z pazurami;) Spróbujemy jeszcze jakieś smaczki poukładac za furtką chyba, może się skusi. A jak nie to się załamie, że mam osła a nie psa;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 567
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie masz osła masz psa po przejściach. Berny są wspaniałe ale nie wiem jaki duży jest twój pupil czy nie będzie sie bal dużego niedżwiedzia ? Ja wyjście za bramkę "zatuszowałabym "zabawą tzn np piłeczka na sznurku zabawa na terenie ,bramka otwarta i jak sie nakręci stopniowo wychodzić ...może nie zauważy "strachów" smaczki raczej nie pomogą.Z bernem uważaj bo to bywają strchulce i moze być różnie.

Link to comment
Share on other sites

Na razie poznał bezdomną sukę i mastifa tybetańskiego- jest dobrze, ogony w ruch i szczęśliwe psiaki:) Udało nam się wyjść wreszcie wczoraj na pierwszy krótki spacerek:) Teraz poza sikaniem pod siebie ze szczęścia i lekką lękliwością (chyba ktoś go zbił, bo boi się wyciągniętej ręki nad nim) z którą walczymy to jest dobrze:) No i sukcesem jest to, że dla pańci nawet pościg za koteckiem warto jest przerwać jak woła. Jeszcze z ważniejszych rzeczy zostało nam nauczenie, że brama jest fujka i nawet do niej się nie zbliżamy(nie zawsze jestem w domu jak ojciec wyjeżdża, wolę, żeby wiedział, że wychodzi się tylko furtką).
Wie ktoś co wyrośnie z 8,5kg szczeniora w wieku 2-3miesiące? Z dość długimi łapkami i do tego grubymi.

Link to comment
Share on other sites

z opisu trudno wnioskować pokaż fotkę. Pamiętaj ,że podczas ruchu pojazdu po terenie pies powinien być zabezpieczony moment wystarczy i tragedia gotowa. Myślę ,że trudno będzie wpoić psiakowi ,że nie wolno wychodzić przez brame /może zobaczyć coś interesującego. Bezpieczniej by było na czas otwartej bramy psiaka uwiązać lub zamknąć /nie wiem jakie masz ku temu mozliwości. Ach i nie zapomnij o adresatce przy obroży !!!!

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/224349-Browar-ma%C5%82a-znajdka-bo-przed-ogonkiem-zmyka-%29[/url] tu są jego zdjęcia.
Zwykle mogę przytrzymać, tylko czasem wypada coś takiego, że np. muszę wyjechać na dzień czy dwa, jestem w szkole a ojciec wyjeżdża. Na razie samochód jest fujka bo warczy i Browar trzyma się na dystans od niego. Adresatka na razie jest prowizoryczna, przy najbliższym wyjeździe gdzieś, gdzie da się kupic takie cudo mam zamiar taką metalową kupić z grawerem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam.
I przepraszam za dłuższą nieobecność ale mieliśmy urwanie głowy z przeprowadzkami, remontami, uczelnią i w ogóle wszystko się zwaliło na raz:/

Wczoraj byliśmy z sunią na sterylce i poszło bez problemów. I akurat tak się złożyło, że karma jej się kończy i zwracam się z zapytaniem o jakąś karmę która będzie w cenie tak 8-15 zł za kg i będzie odpowiednia dla Fiony w tym trudnym czasie. Oczywiście nie chodzi mi tu o jakieś cuda, wet mówił, że owszem można kupować jakieś cuda typu sterile nie wiadomo w jakiej cenie ale to nie ma sensu, patrzeć ile się daje, nie przekarmiać i będzie ok. Do tej pory miałem Joserę dla psów aktywnych, dobra karma, ale jest wysokokaloryczna a po sterylce przydałoby się coś lżejszego.

Victoria co do fotki to podeślę jak sunia wróci do formy bo nie chcę jej teraz męczyć.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że wolę jej zmienić karmę bo ona szybko się nudzi a po zmianie nie ma problemów żołądkowych. Kupuję po 15kg to pół roku je jedną karmę i pod koniec to tak średnio z zapałem u niej, zjada bo zjada ale nie tak jak na początku. Hmm chyba, żebym kupił jakiś mniejszy worek takiej karmy, żeby miała na regenerację a później coś docelowego.

Czy po sterylizacji suki skłonność do tycia mają przez jakiś czas czy dożywotnio? I czy zawsze to występuje?

Link to comment
Share on other sites

No to dobrze:) Fiona jest ogólnie ruchliwa, a żarcia dostaje tyle ile powinna, sprawdzę jaka ilość będzie dla niej odpowiednia i będzie dobrze. Dlatego właśnie teraz kupię karmę mniej kaloryczną, żeby suczka się najadła a nie tyła.

Link to comment
Share on other sites

Ja się nie znam na tyle, patrzę na skład co jest na pierwszym miejscu, jak mięso to ok:P A co do kaloryczności to albo pytam na forum albo ufam temu co napisze producent na opakowaniu czyli dla kogo jest karma przeznaczona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xdreadx']Ja się nie znam na tyle, patrzę na skład co jest na pierwszym miejscu, jak mięso to ok:P A co do kaloryczności to albo pytam na forum albo ufam temu co napisze producent na opakowaniu czyli dla kogo jest karma przeznaczona.[/QUOTE]

Generalnie ja bym wybierała karmy o białku ok. 25% i niższym tłuszczu w takiej sytuacji, zresztą sama taką karmię, z trochę innych powodów ;) W nieco wyższej (chyba o ok. 1 zł/kg) masz Taste of The Wild, za ok. 13 zł/kg masz Nutre Gold Holistic Indoor Adult Dog Microbites, ona jest holistyczna i dla psów do 12 kg, ale ma więcej białka i tłuszczu. Szukałabym raczej coś w ten deseń. My generalnie kupujemy opakowania max. 7 kg, bo inaczej karma bardzo szybko wietrzeje, nawet, jak jest dobrze zamknięta, traci smakowitość i pozytywne właściwości.

Link to comment
Share on other sites

Która karma będzie lepsza:
[URL]http://allegro.pl/purina-pro-plan-digestion-lamb-14-kg-wiadro-i2453264130.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/pro-plan-adult-original-14-kg-metalowe-wiadro-i2467041757.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/brit-care-adult-medium-12kg-gratisy-i2437915028.html[/URL] ?
Z tym, że do kurczaka nie jestem jakoś przekonany bo może powodować uczulenie, raz fiona miała jakiś łupież i wet powiedział że to może być od kurczaka ale nic pewnego.

Link to comment
Share on other sites

My drobiowych w ogóle nie podajemy ze względu na alergię, ale prawda jest taka, że jesli pies alergicznie reaguje na kurczaka, to będzie i alergicznie reagował na tłuszcz drobiowy ;) O Bricie Care mam dobrą opinię, karmiłam nim tymczasy.

Link to comment
Share on other sites

Fiona też już jadła brita care puppy i smakował jej do czasu:P Hmm chyba kupię 7kg worek bo możliwe, że później nie chce jeść karmy bo wietrzeje po prostu i już jej nie kusi. Zastanawiam się nad pro planem bo jest dobry i w przystępnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witajcie. Mam nadzieję, że mi pomożecie.
Mam od kilku dni 2 miesięcznego sznaucera miniaturkę. Jest to pies. Chciałabym abyście pomogli mi go trochę wychować. Rano, kiedy wstaniemy, pies chce się bawić. To zrozumiałe. Ale ja mam jeszcze 1,5 roczną córkę, której muszę zrobić śniadanie. Córka płacze, bo pies na nią skacze i gryzie, co ją boli. Jak go tego oduczyć? Jak go wołam, to nie zawsze reaguje na imię. Rano to w ogóle. Zupełnie jakby głuchy był, biega po mieszkaniu, skacze na nas i nie zwraca na nic uwagi. Kiedy próbuję odsunąć go od córki czy od siebie jak gryzie czy skacze, to myśli, że to zabawa i podbiega znowu. Nie mam pojęcia co zrobić. Uczenie i nagradzanie smakołykami nie skutkuje, bo on jak wyczuje jedzenie, to "fioła" dostaje, jakby nigdy w życiu nie jadł i wtedy nie ma szans na naukę. Nie wiem czy mogę go za każde przewinięcie zamykać w jego posłaniu? Czytałam, że nie powinno się tak robić żeby psu jego miejsce nie kojarzyło się z karą. W innym miejscu nie mam możliwości go zostawić, bo i tak przyjdzie do mnie. W takim razie co zrobić? Najgorsze jest to skakanie, bo córka przez to się go boi.

Link to comment
Share on other sites

ja bym wstawała przynajmniej pół godziny wcześniej, brała psa na dwór, porządnie go zmęczyła i dopiero wracała do domu i karmiła córkę. w czasie karmienia dawałabym psu kawałek czegoś do gryzienia np. żwacza wołowego i chwaliła za to, ze psisko sobie gryzie. wszelkie skoki na jakiegokolwiek człowieka natychmiast bym karciła ostrym NIE i normalnie bym go odsuwała i fizycznie nie pozwalała na skakanie. skakać nie można wcale, ani na dziecko, ani na was, ani w zabawie, ani na powitanie, ani nigdy. zamykanie w posłaniu jak dla mnie jest złe, co innego wysłanie psa na miejsce żeby tam po prostu siedział i się uspokoił jak za bardzo się rozbawi.

Link to comment
Share on other sites

Tak poranny spacer ,jedzonko a potem do swoich zajęc -Ty do malej a psiak do jakiegoś "memlacza' albo wypróbuj konga -jak obzartuch powien sie tym zając =zdobywanie żerełka.
Niestety to jeszcze glupolek ale musisz wyegzekwowac ,że nie on tu decyduje.Zamykanie jest zlym pomyslem niech zyje razem z Wami ale na nie jego zasadach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...