Jump to content
Dogomania

Chciałabym założyć hotel dla zwierząt. Jak?


gooralska

Recommended Posts

Hej, wpadłam na taki pomysł żeby założyć tani TANI!!! hotel dla zwierząt.
- Raz że bardzo potrzebuję kasy... mąż stracił pracę a ja mam dorywczą.
- dwa że kocham psiaki.
- trzy chciałabym taki hotel w którym jest na raz góra dwa, trzy zwierzaki. - żadnych klatek!!! (chyba że królik :) )
- mogłabym przyjmowac szczeniaki (ze wzgledu na moich lokatorów)
- koty (moje dwa psy tolerują do wprost uwielbienia kotów).
- króliki i świnki morskie bo mam klatke.

Dobry pomysł?
muszę jakoś dorobić...
nie mam innego pomysłu.

pierwszy pomysł to 10-12 zł/doba -pies.
co wy o tym myslicie?

Link to comment
Share on other sites

ja myślę o hoteliku-domku. w mieszkaniu. z wychodzeniem na spacer a nie kojce czy łancuchy. Mokotów-warszawa. ja dużo jestem w domu więc nie ma kłopotu. moje dwa psy są małe oba po 5 kg i oba uwielbiają szczeniaki, bawią sie do utraty tchu :) ja nie chce zrobić na tym "kasiory". I tak to robię i pomagam ile wejdzie. wpadł mi taki pomysł z powodu że ciężko finansowo się porobiło. mąż nie niest teraz ubezpieczony i musi wszystki badania robić za kasę. głupie prześwietlenia teraz 300 zł.l
a gdybym miała taki pseudo-hotelik. taki domowy. to dla mnie koszt tylko wyżywienia plus własna praca (spacery, pilnowanie) a zawsze by trochę kasy wpadło. 12 zł/dobę to przez 10 dni 120 zł. czyli po miesiącu mam na te cholerne prześwietlenia dla męża.
a jakbym wyjeżdzała to wolałabym swojego pupila zostawić u kogoś jak u "cioci" a nie w hotelu w kojcu z wybiegiem. chciałabym żeby ktoś pieszczochował mojego psa i był obok niego cały czas. zeby sie czuł jak w gościach a nie jak oddany do klatki.

Link to comment
Share on other sites

poza tym na raz było by nie więcej jak 2 szt. milusińskich, nie chodzi mi o zrobienie shroniska w mieszkaniu. tylko o domową atmosferę, to napewno mniejszy stres dla zwierzaka jak jest w towarzystwie góra trzech psów i opiekuna non stop, chodzi na spacery, bawi się w domu, włazi na kanapę i śpi na kolanach a nie kojec... czy te okropne metalowe klatki.

Link to comment
Share on other sites

Ja trochę z innej beczki.A czy mąż nie może zarejestrować się w urzędzie pracy.Bez prawa do zasiłku ale za to z ubezpieczeniem.Trzeba sie niestety meldować co jakiś czas u nich ale zawsze leczenie za darmo.Moja koleżanka tak ma na siebie i na dzieci.I nie ma problemów ani w przychodni ani w szpitalu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Witam!
ja wlasnie dzis zdecydowalam sie na stworzenie hotelu dla psow , napoczatek mysle ze nie duzy dla 5 pieskow,niemam za bardzo funduszy ale mam zamiar starac sie o dotacje z urzedu a poki co postaram sie zdobyc srodki na budy kojce itp itd mamy dzialke wiec o tyle sprawa jest ulatwiona.Doszly mnie sluchy ze wlasnie tu na dogomani czesto szukacie miejsc w hotelach dla psow , takze piszcie do mnie w razie potrzeby .Pozdrawiam i trzymajcie za mnie i hotel kciucki!!;) Ps.hotel ma powstac w Chylicach , niedaleko Grodziska MAz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,
troszkę dla odnowienia tematu a troszkę dla zasięgnięcia porady. Czy udało się wam otworzyć hotelik - Bladykwiatku, Iwono1111, Gooralska??
Ja też mam taki pomysł. Jestem w trakcie nauki - technik weterynarii - oraz w trakcie poszukiwania działki pod taką inwestycję stąd moje pytania czy komuś już się udało?? Jeśli tak, to z jakim powodzeniem? Czy było ciężko i co było najgorszego??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja mam pytanie nieco z innej beczki.
Czy gdybym chciała mieć płatny dt, taki typowo domowy (max 2 psiaki na raz, uczestniczące w normalnym, codziennym życiu) to musze sie bawić w jakąś papierkową robote? Wiem, że do hotelu trzeba mieć działalność gospodarczą, ale dla takiego dt to przecież bez sensu :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeśli planujesz prowadzić płatny DT to będziesz mieć przychód. W związku z tym zgodnie z przepisami powinnaś wystawiać rachunki (bez VAT-u) i rozliczać się z tego w PIT rocznym (tylko nie jestem pewna...36?).
Raczej nie musisz zakładać działalności gospodarczej.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Trzeba założyć działalność gospodarczą. Mój chłopak kiedy decydował się na założenie takiego hotelu postanowił, że zrobi to z przytupem i tak samo jakby robił to dla ludzi Zdecydował się także na specjalny hotelowy system 

http://www.adith.pl

 dzięki czemu wiedzieliśmy ile piesków będzie przyjętych i jak to wszystko będzie wyglądało. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...