Jump to content
Dogomania

Moje dobermaniątko ;)


Mikronezja

Recommended Posts

Hej witam wszystkich dobermaniaków :loveu: jestem tu od niedawna i widzę że wątków coraz mniej :( ehhhh
Mam do was pytanie czy pamiętacie moze od którego miesiąca wasze szczeniaki zaczynają nabierać instynktu stróżującego bo moja 3,5 miesięczna suczka na nic nie zwraca uwagi myślę że jest jeszcze za mała ale bardzo mnie to ciekawi :razz:
A i jeszcze jedno pytanko czy pamiętacie może ile cm w kłębie miały wasze suczki w wieku 4 m-cy ??? Przeczytałam tu gdzieś że czyjś dobermanek (pies) w tym wieku mierzył 42 cm ale to nie możliwe bo moja suczka miała tyle w wieku 3 m-cy a słyszalam od znajomego że będzie niska :shake: i bardzo mnie to ciekawi :)
Pozdrawiam wszystkich :loveu:

Link to comment
Share on other sites

3,5 miesięczna suka to jeszcze dziecko i musisz pamiętać o tym, że dobermany bardzo długo dojrzewają psychicznie... Szczeniakami pozostają czasem i do 3 roku życia. Mój dobek ma rok i jest totalnym dzieciuchem. Co do instynktu stróżowania to rozumiem, że masz dom z ogrodem i zastanawiasz się kiedy pies zacznie się interesować bronieniem posesji. Z pewnością niedługo ;). To są psy z bardzo silnym instynktem obronnym, jednak co innego szczekanie zza płotu a co innego faktyczna obrona. Mam nadzieję, że zamierzasz szkolić sukę, bo inaczej skutki "stróżowania" mogą być różne.

Co do wysokości to tu masz rozpiskę jak rozwijał się w tym okresie rodowodowy samiec dobermana:
[B]3 miesiące[/B] = 13 tyg.
13 tyg. - 17.9 kg 49 cm
14 tyg. - 18.7 kg 51 cm
15 tyg. - 20.4 kg 53.5 cm
16 tyg. - 23.2 kg 55.5 cm
17 tyg. - 24.0 kg 56.5 cm

[B]4 miesiące[/B] =18 tyg.
18 tyg. - 26.0 kg 58 cm
19 tyg. - 27.9 cm 59 cm
20 tyg. - 29.7 kg 60 cm
21 tyg. - 30.7 kg 61 cm

Wszystko jeszcze zależy czy pies ma rodowód czy nie. Jeżeli nie, to jest to pies w typie rasy i jego wielkość oraz waga może bardzo odstawać od wzorca. Ogólnie dobki bez papierowe są zwykle drobniejsze.

Link to comment
Share on other sites

no coz moja suka ma az za duzy instynkt strózujacy, i wierz mi wiecej z tego klopotow niz pozytku:)
w domu aniol, z ktorym mozna zrobic wszytsko,dla obych postrach i diabel wcielony.Nie ma szans żeby ktos obcy wszedl na teren posesji, co wcale takie fajne nie jest...

i byla taka"ostra" na obych od samego poczatku,jako maly gnojek potrafila jak typowy pinczer obskakiwac obych z zamiarem odstraszenia ale mnie to akurat nie cieszylo bo to dowod na jej brak zaufania i strachliwosc a nie odwage.Taka jest i taka ja kocham ale wcale nie uwazam tego za zaletę u dobermana.Więc im bardziej Twoja sunia jest zrownowazona tym lepiej dla Was.

moja suka w wieku 4 mc kiedy ja kupowalam od hodowcy wazyla 20 kg i byla raczej duza niz mala ale dokladnych wymiarow nie pamietam,ma rodowod i obecnie jako ponad 3 letnia suka miesci sie w gornych granicach wzorca jesli idzie o wzrost, wiec jest jak na suke duza i na taka sie zapowiadala od poczatku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...