Jump to content
Dogomania

Maria Zasada


d_orka

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pani MARIA ZASADA:cool3::cool3::cool3: jest bardzo miłą, kompetentną osobą i jeśli chodzi o basenji- zna się na rasie i jako jedna z nielicznych sędziów (nie tylko w Polsce) ma w sobie coś, że na jej widok wszystkie baski pięknie eksponują swoje zmarszczone czółka:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Po ostatnim sędziowaniu tej pani stwierdziłam że więcej się do niej nie wybiorę (chyba że będę musiała).
W mojej rasie liczy się tylko to czy pies jest wystarczająco krótki a to czy pies pokazuje się na ringu, daje się dotknąć schodzi na ostatni plan :shake:. Takie psy nawet u niej rasę dostają :shake:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dentystką nie jest. :) Sprawdza tylko zgryz. W Husky przynajmniej. I prawidłowo, bo w tej rasie w standardzie jest tylko określony zgryz nożycowy. Opisy ani dobre ani złe. Jeden dostałam zgodny z prawdą. Wytknęła nawet wadę mojej suczce, którą rzadko kto widzi z sędziow. Natomiast psu wytknęła wadę, której nie ma.
Druga suczka dostała opis składający się z 4 słów - tak jakby zapomniano ją opisać do końca.
Traktuje śnieżny nos u Husky jako wadę. Sędzia powinien mieć "wyłączony" wzrok na kolor nosa, oczu i futra u Husky.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='REDA&MELA']Hania, a czy woli osobniki te masywne, czy raczej Delikatniejsze? [/quote]

Nie wiem. Nie zauważyłam reguły.
Przynajmniej nie stwierdziła, że moje psy są duże, jak potrafią stwierdzić niektórzy sedziowie, którzy zamiast standardem sugerują sie tym co hodują "modne na wystawach" hodowle w Polsce.
Rasę wygrał mały puchaty pies. Ale dobrze się prezentował.

[quote] I czy duzo jest ruchu?:cool3:[/quote]

Nie. Wydaje mi się, że sędzina zwracała bardziej uwagę na statyke niż ruch.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='REDA&MELA']My jestemy po:). Muszę powiedziec ze wrazenia mam bardzo pozytywne. Sędzia bardzo kulturalna ma fajne podejscie do psów jest dokładna, maca psa, zgryz sprawdza, osobiscie uwazam ze na mojej rasie się zna:lol:. Ja polecam;)[/quote]
Jedź do niej drugi raz aby to sprawdzić :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...