Jump to content
Dogomania

Walczymy o życie pomóżcie!!!


marta23t

Recommended Posts

Dwa dni temu moja sunia miała atak podobny do padaczkowego, dyszała, chodziła w kółko, widać było że coś ją boli, zaczęły się rozjeżdżać nóżki, lekki niedowład. pojechaliśmy do weta dostała:metcam, cutosal, introvit i karsivan do podawania po 1/2 tabl. po lekach psiak odżył jakby nic się nie stało. wczoraj znów zaczął duszeć, pojechaliśmy do innego weta / moja stała w rozjazdach/, podejrzewałam kręgosłup i miałam rację. zrobili rtg / którego już mi zgubili:crazyeye::angryy::mad: i mam nadzieję że się dziś odnajdzie/ i na środku grzebietu wyszła pusta przestrzeń między kręgami- diagnoza zmiana w kręgosłupie, prawdopodobnie od urazu.
sunia dostała:manitol, furoseminum, milgamine. nie zgodziłam się zostawić ją w szpitalu:( po drodze osiusiała mnie 3 razy: chyba od tego leku na odwoednienie- co ma na celu odwodnić rdzeń kręgowy. całą noc bez snu spędziłam, leżąc na podłodze i pilnując żeby nie wstawała i nie wygryzała welflonu.
wizytę mamy dopiero o 15.
wet stwierdził że te 3 doby są decydujące. bardzo się boję:-( siedzę i wyję. nie wiem jak jej pomóc i czy leczenie jest dobre- bo nie znam te kliniki. może ktoś miał podobną sytuację??

Link to comment
Share on other sites

Lek to milgamma.

Tylko co do pioruna weci rozumieją przez "pustą przestrzeń"???? Kręgi się nie stykają czy co? Bo jakby miała zerwany rdzeń, to by była całkiem zupełnie porażona.
Po drugie, jeśli jest uraz, to czy jest on nieoperacyjny na pewno?

Co moim zdaniem powinnaś zrobić- psa "spacyfikować",żeby się bardziej nie uszkodził, z samego rana do wetów, draka o RTG, a jak zgubili to niech robią drugi za free i truchtem do dobrego ortopedy (skąd jesteś?). Bo jesli to operacyjne, to czas jest decydujący.

Zestaw leków ok, ja bym dołożyła tabletki aescinu na ewentualny obrzęk.


AAA- w którym miejscu to jest? "Na środku" to dość hmm.... szerokie pojęcie.
Bo nawet jesli to uraz, to jeżeli nie ma pełnego porażenia to wogóle co to za mowa o 3 dobach? Że niby co potem? A nawet jeśli bedziesz mieć psa z lekkim niedowładem, to co?

Ogólnie coś mi się nie podoba w diagnozie i postępowaniu.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Wam. no właśnie ona mi powiedziała nr kręgów ale zapomniałam:( tj. mniej więcej na środku ciała psa jakby spojrzeć na tylne łapy to nieco powyżej nad częścią krzyżowo- lędźwiową.
jestem z Poznania.
rtg się znalazł. sunia odzyskała władzę w łapkach ale nadal odruchy zaburzone. dostaje zastrzyki metacam / miała dostawać steryd ale ze względu na wadę serca i padaczkę jej nie podali/ i wit B czyli milgamma.
przez 2-3 tyg musi być unieruchomiona i to jest najgorsze. bo jak jej zrobiłam kojec mały próbuje wyskoczyć i się wspina , drapie i wariuje. rozłożyłam jej niski materac i na nim położyłam legowisko no i całe dnie leżę żeby ze mną leżała. ale i tak mi już2 razy próbowała wspinać się na tylnich łapach:( nie wiem jak ją ogarnąć:(
nie było mowy o operacji chociaż zwróciłam na to uwagę bo wiem że w ciągu 24 h max 48 h trzeba operować.
mam nadzieję , że stanie na nogo.
Ulv jeśli zostanie jej lekki niedowład to nic się nie stanie i tak ma padaczkę, wadę serca, nacieki na płucach, zmiany neurologiczne i co teraz jeszcze na rtg wyszło za małe nerki ale mimo wszystko wolałabym o nią walczyć żeby wszytsko było ok bo jak będzie się jej to odnawiać to będzie znów cierpieć:( a nie wyobrażam sobie znowu tej gehenny:( nadal się bardzo boję bo nie umiem ją wyciszyć tak żeby leżała bez ruchu.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Kochane. klatkę kenelową bym kupiła nawet -nie kłopot ale waham się bo jak widzę reakcje na kojec- taki składany z kilku ścian: stawanie na 2 łapach, drapanie, wycie, szamotanie się-nie wiem czy nie spowoduje to więcej szkody niż pożytku:( cały czas śpimy na podłodze żeby psiak się nie przemieszczał chociaż już mi dziś stanęła na 2 łapach kilka razy:( a nie może..ona jak po lekach się czuje ciut lepiej dostaje amoku:/ nawet z zabawkami chce biegać a potem ją boli:( eh nie rozumie moje maleństwo, że robi sobie krzywdę.
znów jutro zastrzyki:( ta wit. B jest tak bolesna że mi się cała wije; gryzie mnie i już 2 razy wet jej przekłuła jakieś naczynko i siknęła krew. pojade jeszcze te zdjęcie rtg skonsultować z kilkoma innymi wetami..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...