Jump to content
Dogomania

Karma bez kurczaka, nie droga. Chętnie LIGHT


Wistra

Recommended Posts

Cześć.

Piszę, ponieważ dobra znajoma poprosiła mnie o pomoc w wyborze karmy, ale jestem trochę zielona teraz po podniesieniu cen i wprowadzeniu na rynek mnóstwa nowości.
Potrzebuję karmę dla suni mix berneńczyka, już ma 14 m-cy, ale jest dość otyła.
Dostała miskę-labirynt, ale jest uczulona na kurczaka.
Budżet to maks 150zł za worek 15kg (nie przejdzie więcej zł, i tak się cieszę, że odstawili marketówki :cool3:)
Co możecie polecić? Tanie i bez kurczaka?

Link to comment
Share on other sites

Jak na pewno wiesz, w tej cenie niemal wszystkie karmy, to karmy na drobiu (czyli kurczaku), tylko "o smaku" jagnięciny czy tam czegoś. Jedyne co znalazłam i na bank nie ma kurczaka to Bewi Dog Lamb & Rice Croc. Znajomi mieli i nie uczulało.

Możecie też wypróbować Joserę Pure Lamb & Rice oraz Mera Dog High Premium Salmon & Rice, ale w tych są już niejasności w składzie i może się trafić coś z kurczaka - trzeba by wypróbować.

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam Brit Lamb&Rice. Moje psiaki też są uczulone na drób. Co prawda w składzie jest tłuszcz drobiowy, ale nie mamy z tym problemu. Pieskom karma pasuje, ma dużo mięska jagnięcego. Przy takim składzie cena jest korzystna (130-150 zł za 15kg).

Link to comment
Share on other sites

Zaproponowalabym Happy Dog- Losos z krolikiem ,albo Josera optines Jagniecie z ryzem.ostatno kupuje Josera Festival ,Adult -Ryba z ryzem z dodatkiem muszli(dobra dla duzych ras z zaznaczeniem na kosci ,skore ,siersc,vitalnosc.)
W kazdej z karm jest domieszka tluszczu z drobiu,maczka drobiowa min 15%

jezeli chcesz podawac karme nie zawierajaca miesa czy tluszczu z drobiu musisz kupic miekka karme z puszki np.Rinti,albo gotowac.

Link to comment
Share on other sites

Tłuszcz raczej nie będzie uczulał tylko białko z mięsa. W cenie do 150zł ciężko będzie znaleźć karme bez kurczaka. Jeśli ma być bez mięsa czy mączki drobiowej to trzeba dać za worek trochę więcej. Puszki wyjdą jeszcze drożej niż sucha karma...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boogie']Tłuszcz raczej nie będzie uczulał tylko białko z mięsa. W cenie do 150zł ciężko będzie znaleźć karme bez kurczaka. Jeśli ma być bez mięsa czy mączki drobiowej to trzeba dać za worek trochę więcej. Puszki wyjdą jeszcze drożej niż sucha karma...[/QUOTE]

Mój pies uczulony na kurczaka reagował nawet na zhydrolizowane proteiny - a tłuszcz z kurczaka przecież nie jest oddzielany co do ułamka milimetra od mięsa...
Ja bym optowała za Bewi dogiem - kurczaka nie ma na 100%, a 163 zł (krakvet, może gdzies jest taniej, np. na allegro) za 15 kg takiej karmy to już chyba najniższa możliwa cena.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...