Jump to content
Dogomania

Hodowla BC w pobliżu Bydgoszczy


border collie

Recommended Posts

dlaczego ogarnąć?Nic takiego nie zrobiłam,a zresztą marzę o bc.Pewnie ocenisz mnie jako jakąś głupią dziewczynkę,której spodobał się bc,ale tak nie jest,czytam i uczę się o nich 1,5 roku,więc...Myślisz,że nie szukałam?Zresztą jak ma być taka pomoc,to dzięki,sama sobie poradzę...:'(

Link to comment
Share on other sites

Wybacz, ale wcale nie wygląda na to, że uczysz się i czytasz ;) Po pierwsze to hodowli przyszłego psiaka nie szuka się pod względem tego, która bliżej. Biorąc byle jakiego psa, z byle której hodowli może się okazać, że nie spełni on Twoich oczekiwań. Porozglądaj się po reproduktorach i stronach hodowli, wybierz rodziców i hodowle, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Ah no i najpierw oczywiście zastanów się jeszcze te 101 razy czy bc to będzie dla ciebie i Twoich warunków odpowiednia rasa ;)

I jako, że mam dzisiaj dobry dzień to proszę - [url]http://www.border.wortale.net/art.php?dz=14[/url] :lol: baza ze stronkami zatwierdzonych, polskich hodowli ;) poprzeglądaj, może nawet jeżeli aż tak bardzo Ci na tym zależy to znajdziesz coś w swoim mieście...

ale najpierw zastanów się, czy dojrzałaś do decyzji o kupnie psa, tym bardziej takiego jak border ;) zgaduję, że jesteś jeszcze bardzo młoda, pewnie wydaje Ci się, że mimo tego to oczywiście wszystkiemu sprostasz, ale nie zawsze tak jest, tym bardziej u młodych ludzi, którzy często nie wiedzą dokładnie czego tak na prawdę chcą :p

[SIZE="1"]swoją drogą tłumaczy się to ludziom po sto razy, jakbyś na prawdę szukała to pewnie byś o tym wiedziała... [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='border collie']dlaczego ogarnąć?Nic takiego nie zrobiłam,a zresztą marzę o bc.Pewnie ocenisz mnie jako jakąś głupią dziewczynkę,której spodobał się bc,ale tak nie jest,czytam i uczę się o nich 1,5 roku,więc...Myślisz,że nie szukałam?Zresztą jak ma być taka pomoc,to dzięki,sama sobie poradzę...:'([/QUOTE]

i to ostatnie wlasnie mnie martwi ;p;p;p
zreszta kolezanka wyzej ujela wszystko zgrabnie ;]

Link to comment
Share on other sites

kupno bordera to nie taka prosta sprawa. sama przez jakis czas fascynowałam sie nimi ale mi przeszlo :) uznalam ze moj tryb zycia nie odpowiadalby borderowi.ona potrzebuja co najmniej godziny dziennie na spacer dlatego ze to sa psy o wysokim poziomie wydatkowania energii. jezeli jestes jeszcze uczniem to nie polecam z tego wzgledu ze jak trafi ci sie trudny tydzien z kilkoma sprawdzianami to nie bedzie czasu na spacery.poza tym te psy sa upierdliwe :) (pewnie o tym juz wiesz) zalecam rozmowe z hodowcami borderów (ja taka zrobilam na wystawie i potem stwierdzilam ze nie chce miec bc ) lub z ludzmi ktorzy maja te psy.bc potrzebuja pracy bowiem wtedy znajdziemy przyjemnosc w posiadaniu.posluszenstwo,agility, frisbee lub inne formy aktywnosci. ale co sie bede rozpisywac przeciez wiesz o tym zapewne :) ja bede czekala na jacka russela do momentu kiedy dostane sie na weterynarie (obecnie mam 15 lat,psa mam obiecanego z hodowli,teraz zglebiam wiedze o nich) czyli troche dlugo.ale warto czekac na psa marzen,wtedy mamy wiecej motywacji do jego wychowania :)
to wszystko co mam do powiedzenia (wiem,same glupoty zapewne :) )
pozdrawiam i zycze wytrwalosci

Link to comment
Share on other sites

eee bordery to nie jakieś turbo psy, które zabije parę dni leniuchowania :P chociaż zgadzam się, jest to rasa, która zajęcia po prostu potrzebuje, czy to pasienie, agility, frisbee czy co innego ;) choć na moim osiedlu jest bc, który jest kanapową kluchą, wiem, bo to pies mojego znajomego :p zależy od wychowania i indywidualnych cech psa, choć dla mnie bc jako jedynie maskotka na kanapie to męka dla niego i jak mam 'przyjemność' na to patrzeć to po prostu krew mnie zalewa :P dlatego mam nadzieję, że autorka wątku mimo moich wątpliwości wie jakie są potrzeby tej rasy :p

swoją drogą ola&neo, godzina spaceru to dużo? rozumiem, że dla pekińczyka to i może, ale Ty chyba posiadasz coś w typie onka jak widać po avku? ;) moim skromnym zdaniem godzina to minimum, przynajmniej wtedy kiedy mówimy o dużym, aktywnym psie, a nie małym kanapowcu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agathee']Wybacz, ale wcale nie wygląda na to, że uczysz się i czytasz ;) Po pierwsze to hodowli przyszłego psiaka nie szuka się pod względem tego, która bliżej. Biorąc byle jakiego psa, z byle której hodowli może się okazać, że nie spełni on Twoich oczekiwań. Porozglądaj się po reproduktorach i stronach hodowli, wybierz rodziców i hodowle, która najbardziej będzie Ci odpowiadać.[/QUOTE]

W pełni popieram. Ja na przykład do swoich wymarzonych hodowli, które hodują psy, które bardzo chciałabym mieć, mam od 5 do 10 godzin jazdy :evil_lol:

Najpierw patrz na zdrowie, charaktery, wyszkolenie, pojedź na wystawę, popatrz, pooglądaj, popytaj, porozmawiaj, a później wybieraj hodowlę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ja na przykład do swoich wymarzonych hodowli, które hodują psy, które bardzo chciałabym mieć, mam od 5 do 10 godzin jazdy :evil_lol:[/QUOTE]
zawstydzę Cię, ja po mojego nierasowego czarnucha z działki teoretycznie miałam jechać około 5 godz (albo i więcej?) :cool3: a niektórzy szukają hodowli swojego wymarzonego psa w swoim mieście hmm :P jestem zdania, że dla TEGO psa trzeba się jednak poświęcić :p

Link to comment
Share on other sites

I właśnie o tym [B]border collie[/B] na początku dyskutowaliśmy .Lepiej zastanowić się dobrze nad wzięciem tak wymagającego psa ;)
Lepiej pojechać po psa na drugi koniec Polski do dobrej i sprawdzonej hodowli.
Nie wiem czy te psy dobrze znoszą pobyt w bloku ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']
Nie wiem czy te psy dobrze znoszą pobyt w bloku ...[/QUOTE]

A co za różnica, czy mieszkasz w 30m mieszkanku czy w 120m pałacu, jak owczarek i tak będzie się starał za Tobą łazić i Cię dotykać, jak pracujesz przy kompie, czytasz, czy cokolwiek? Bez przesady ;)

Link to comment
Share on other sites

Następna osoba, która uważa, że bc to przywilej osób bezrobotnych/nie uczących się :lol: Do wszystkiego da się psa przyzwyczaić, tym bardziej do zostawania w domu na te kilka godziny, klucz jest w tym, aby umiejętnie wykorzystać czas wolny i trochę pogłówkować nad tym, jak tu takiego psa zmęczyć i usatysfakcjonować ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam , że ogólnie psy żywiołowe są dla ludzi "bezrobotnych" , tylko usłyszałam stwierdzenie dość dawno , że "BC nie nadaje się do bloku" :D
Nie , może niepotrzebne to porównanie do bloku , tylko po prostu ogólnie miało być pytanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...