Jump to content
Dogomania

Tsunami - pies ratuje psa


Ajula

Recommended Posts

Nie przesadzaj. Naoglądałaś się dnia w którym wypłynęła ryba, czy ostatniego brzegu?
Nie jest aż tak źle, po Czarnobylu w tej chwili tamte ziemie mają napromieniowanie takie samo, jak np. Łódź. Nie ma co wpadać w histerię i dzielić się nią z innymi chłepcząc płyn lugola.
Elektrownie to najczystsze źródło energii, a że akurat Fukushima jest jedną z najstarszych... Nie powinna była powstać na tak nietrwałym terenie, ale np. u nas spokojnie mogą powstawać, jeśli się pewnych zasad przestrzega.
Gdyby ludzie nie ryzykowali, mało by było terenów naprawdę zdatnych do zamieszkania. Po wulkanami jest najżyźniejsza ziemia, w wielu miejscach ziemia lubi się obsunąć, na przykład w Polsce nie powinno się budować tak blisko rzek, co pokazał nam zeszły rok. Tyle, że miejsca nieco brakuje, a nie można wyrżnąć w pień wszystkich lasów, żeby zrobić miejsce pod osiedla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Nie przesadzaj. Naoglądałaś się dnia w którym wypłynęła ryba, czy ostatniego brzegu?
Nie jest aż tak źle, po Czarnobylu w tej chwili tamte ziemie mają napromieniowanie takie samo, jak np. Łódź. Nie ma co wpadać w histerię i dzielić się nią z innymi chłepcząc płyn lugola.
Elektrownie to najczystsze źródło energii, a że akurat Fukushima jest jedną z najstarszych... Nie powinna była powstać na tak nietrwałym terenie, ale np. u nas spokojnie mogą powstawać, jeśli się pewnych zasad przestrzega.
Gdyby ludzie nie ryzykowali, mało by było terenów naprawdę zdatnych do zamieszkania. Po wulkanami jest najżyźniejsza ziemia, w wielu miejscach ziemia lubi się obsunąć, na przykład w Polsce nie powinno się budować tak blisko rzek, co pokazał nam zeszły rok. Tyle, że miejsca nieco brakuje, a nie można wyrżnąć w pień wszystkich lasów, żeby zrobić miejsce pod osiedla.[/QUOTE]
To straszne co piszesz.walczylismy o 20 lat temu,zeby na terenie Polski nie budowano elektrowni atomowej i wygralismy ,wybudowali niestety czesi na granicy.czasy sie zmienaiaja ,gdyz sa takie jak ty osoby.Czas pokaze kto ma racje .oj cofamy sie nie tylko w temacie ochrona zwierzat ,ale i ochrona naturalnego srodowiska czlowieka .
Zostawie bez komentarza .okropnosc!

Link to comment
Share on other sites

A ja marzę o elektrowni atomowej i nie jest mi wstyd. Na pewno elektrownie węglowe są duuuużo zdrowsze ze spalaniem, odkrywkami, kopalniami, zanieczyszczeniem wód, tąpnięciami itd... Ehe...
Na wiatrowe nie ma miejsca, zresztą są drogie i nie każda gmina ma na nie finanse, ich wydajność jest bardzo lokalna. Słoneczne są w fazie badania. 20 lat temu była inna rzeczywistość, również w kwestii zabezpieczeń. Nie ma co histeryzować, demonizować i pleść bzdur. Trzeba patrzeć realnie. Ile jest na świecie elektrowni atomowych, a ile było w nich awarii? Ile statków pływa na reaktorach atomowych? Nie wolno demonizować i wpadać w jakiś histeryczny obłęd, kiedy to jest tak realnie najwydajniejsze źródło energii. I najczystsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']...Nie jest aż tak źle, po Czarnobylu w tej chwili tamte ziemie mają napromieniowanie takie samo, jak np. Łódź. Nie ma co wpadać w histerię i dzielić się nią z innymi chłepcząc płyn lugola. Elektrownie to najczystsze źródło energii, a że akurat Fukushima jest jedną z najstarszych... Nie powinna była powstać na tak nietrwałym terenie, ale np. u nas spokojnie mogą powstawać, jeśli się pewnych zasad przestrzega. [/QUOTE]

swego czau ogladałam film z osrodków dla dzieci upośledzonych na Białorusi czy Ukrainie, urodzonych po katastrofie w Czernobylu. To było straszne, statystycznie na 1000 urodzeń było ich znacznie więcej niz w innych krajach. Zresztą nawet w Polsce przeprowadzono kilka lat po katastrofie badania weterynaryjne, gdyż zaobserwowano po 2-3 latach po Czernobylu zwyżkę nowotworów u psów, żałuję że nie spisałam źródła tej publikacji.
Czy sądzisz, ze u nas przestrzegać się będzie zasad ? Zobacz jak wygladają polskie autostrady po paru miesiacach od oddania ich do użytku. Co do najczystszego źródła energii, gdzie zamierzasz magazynować odpady z elektrowi, które akurat najczystsze nie są ? Co do kosztów, wyglada to fajnie, ale ile w rzeczywistosci rząd, np: francuski dopłaca do tych elektrowni ? Jak dla mnie za dużo niewiadomych, brak "starcia" specjalistów z obu stron, debaty na ten temat.
Zreszta w Polsce problemem nie jest brak energii, ale olbrzymie straty podczas jej przesyłania, chyba przodujemy w tym na terenie Europy.

Link to comment
Share on other sites

Sybel nie ma pojecia co to znaczy napromieniowanie.Lodz slynie od lat ,ze atmosfera i ziemia skazona sa poprzez kwasne deszcze ,atmosfera smogiem,ale nie napromieniowana.
Po za tym nie ma bezpiecznej atomowej elektrowni,gdyz nie tylko tragedia moze byc z powodu bledu ludzkiego ,moze takze spasc samolot przed ktorym zadna elektrownia atomowa nie jest zabezpieczona,byc celem napadu terorystow itd.
Mysle ,ze sybel jest pod wplywem propagandy w telewizji.ja tez sama slaszalam jak te partyjni przekonywacze sie sila opowiadaja ,przekonuja i jak widac sie im udaje.Media robia cuda"-zawsze wiedzialam.Szkoda ,ze media nie przekonuja do niesienia pomocy zwierzeto,karania i pietnowania przestepstw na zwierzetach ,a propaguja budowanie elektrowni atomowych co np.u nas bedzie az 7 zamknietych ,gdyz 90 %spoleczenstwa sie buntuje.Obecnie media w Polsce ograniczaja informacje z Tokio,bo maja zamiar i plany 2 elektrownie wybudowac .Dlatego blokuja informacje.Opowiadaja bajki na dobranoc i ludzie wierza.
Dla informacji juz woda do picia w Tokio jest napromieniowana,a stolica jesz oddalona od miejsca wybuchu 250km

Link to comment
Share on other sites

Sybel tu jest i xxxx52 nie musi pisać, jakby Sybel była meblem lub półgłówkiem. xxxx52 nie musi również oceniać, co Sybel wie, a czego nie, bo nie ma zielonego pojęcia, kim Sybel jest. Dziękuję.

Polska jest na początku tej drogi, najwcześniejsze rokowania to początek koło 2015, co ma małe szanse na realizację.
Mam pojęcie o czym piszę, nie oglądam telewizji praktycznie w ogóle, bo nie mam na to czasu. Mogę być co najwyżej pod wpływem mojej rodziny, w tym kilku fizyków i chemika.
Łódź z zanieczyszczeniem bardzo dobrze sobie poradziła - polikwidowała fabryki, młodzi powyjeżdżali za pracą za granicę lub do stolicy, z zanieczyszczeniem nie mamy problemu. Z bezrobociem - to inna bajka. Niemcy za to w ogóle nie mają elektrowni atomowych i na pewno nie mają one wpływu na Twoje, xxxx52, źródło prądu :) Na pewno...
Co do przechowywania odpadów - nie znam się na tym, ale wziąwszy pod uwagę, że mamy jednych z najlepszych naukowców na świecie, z ogromną wyobraźnią, rozwiązanie się znajdzie.
Owszem, elektrownie atomowe wymagają pewnej dyscypliny ich pracowników, ale nie sądzę, żeby nawet Polacy byli na tyle głupi, by oddawać opiekę nad nimi przypadkowym ludziom.
Nie należy demonizować tego rozwiązania. Należy poczekać, zobaczyć, jakie powstaną projekty i potem poddać je debacie, ale nie wpadać w histerię i propagandę drugiej strony.
Brezyl, a nie sądzisz, ze powoli problemem zaczyna być węgiel i jego ograniczone źródła? Oraz to, co powstaje podczas wydobycia węgla i przetworzenia go. Inną opcją są jeszcze elektrownie wodne, ale z nimi też są jakieś problemy (choć przyznaję, nie wiem, jakie, najpewniej podniesienie temperatury w zbiornikach, wpływ na kształt danego cieku i koszty uzyskania energii).

Dobra, wracajmy do tematu tego wątku, ok?

Link to comment
Share on other sites

Straszne to wszystko jest, szkoda ludzi ale szkoda i zwierzat,ten filmik na ktorym psiak ucieka przerazony jest szokujacy dla mnie. Zawsze przeżywam takie informacje, zawsze mnie boli krzywda psów, zwłaszcza pozostawionych samym sobie.

Link to comment
Share on other sites

W polowie kwietnia do europejskich portow zakotwicza napromieniowane japonskie statki z kontenerami.Napromieniowane jest duze ,tak stwierdzili fachowcy w portach chinskich , na pokladach japonskich statkow.
Jak narazie zarzadzajacy portami nie wiedza co maja uczynic?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]ZAPRASZAM SERDECZNIE NA FAJOWY ,BLYSKAWICZNY BAZAREK DLA MOJEJ ULI,KTORA NIE MA PIENIAZKOW NA HOTELIK.....

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205147-B%C5%82yskawiczny-bazarek-na-pomoc-dla-Uli-5.04.2011-do-g.-21-00"]http://www.dogomania.pl/threads/2051...11-do-g.-21-00[/URL][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

dzisiaj pokazywali w naszej telewizji ,wstrzasajacy repotaz(ktorego do konca nie moglam zobaczyc) w ktorym pokazywano umierajce zwierzeta ktore zostaly pozostawione na terenach 30km od AE i zniszczen po tsunami.Ludzie opuscili tereny ,zwierzeta zostaly.
Zwierzeta sa pozostawione same sobie ,nie maja nic do picia ,do jedzenia.Pomiedzy niezywimi stoja pol zywe .Nikt sie krowami ,psami pozostawionymi w gospodarstwach nie przejmuje,nawet japonczycy nie staraja ukrocic tych cierpien ,poprzez uspienie.Umieraja z glodu ,braku wody do picia.Jak mozna filmowac ,a nie pomoc?????????

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przekazano informacje,ze po ukazaniu tego wstrzasjacego reporataza o agoni i z powodu zaglodzenia i braku wody tysiecy zwierzat pozostawinych w gospodarstwach japonskich na terenach przejscia tsunami i w obrebie 30 wokolo EA ,oranizacje prozwierzece calego swiata zaprotestowaly i nakazano natychmist wszystkie zwierzeta ,a jest ich jeszcze okolo 20 tysiecy uspic.Rzad japonski przystal na ta propozycje .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...