Jump to content
Dogomania

Tsunami - pies ratuje psa


Ajula

Recommended Posts

O mamuniu, ale się wzruszyłam... Jak ten drugi piesek się przebudził i drugi go tak łapką zaczepiał, ojej... :(
W ogóle to przyłapałam się na tym, że zawsze kiedy dzieje się coś tak strasznego to myślę o zwierzętach, a nie o ludziach...

Link to comment
Share on other sites

Ja od razu mamie podesłałam ten link, od początku tego piekła siedziałyśmy i sie zastanawiałyśmy, jak radzą sobie zweirzęta - domowe i dzikie. Pod linkiem, który wkleiłam, są zdjęcia uratowanych z psami. Zawsze w takiej sytuacji mam potem strasznie długo lęki egzystencjalne, że jak ja bym w takiej sytuacji moje psy uratowała - bo przecież bym ich nie zostawiła!

Link to comment
Share on other sites

Tak, to spaniel bretoński, jak dla mnie to gruba sunia, oby nie w ciąży :/ a ten drugi psiak to chyba seter angielski.
One w ogóle wyglądają jakby się znały wcześniej, lub razem żyły, nie sądzę żeby zupełnie obce psy tak na siebie reagowały.
Tak czy siak jest to przykład pięknej, psiej miłości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel'][URL]http://deser.pl/deser/1,111857,9269852,Japonia__pies_najlepszym_przyjacielem____psa__WIDEO_.html[/URL]

Serio, powalające. Jak ich nie kochać i nie podziwiac?

Swoją drogą ciekawa jestem, czy odnajdą swoich ludzi.[/QUOTE]

Tam w tej miejscowosci 90% ludzi zginelo.
W odleglosci 50km wkolo elektrowni atomowej ktora ulegla calkowitemu zniszczeniu ,psy napromieniowane poumieraja w cierpieniach ,z braku wody ,pozywienia,Psow napromieniowanych nikt nie uratuje.
Ofiary tsunami opiekunowie ich zwierzeta zostaly umieszczeni w duzych halach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Tak, to spaniel bretoński, jak dla mnie to gruba sunia, oby nie w ciąży :/ a ten drugi psiak to chyba seter angielski.
One w ogóle wyglądają jakby się znały wcześniej, lub razem żyły, nie sądzę żeby zupełnie obce psy tak na siebie reagowały.
Tak czy siak jest to przykład pięknej, psiej miłości.[/QUOTE]

Też myślę, że ten drugi to seter - pyszczek ma nakrapiany jak u anglika.
No i tak jak Tobie, mi również wydaje się, że psiaki się znały i pewnie należały do jednego właściciela - a co do filmiku - to były nawet bohaterami polsatowskich wiadomości. Podobno trafiły już w odpowiednie ręce i są bezpieczne, ale nie wszystkie zwierzaki stamtąd będą miały tyle szczęścia...:-(

Link to comment
Share on other sites

Toż to naturalnie angliczek, moja ukochana rasa... piękny przejaw psiej i co tak rzadkie u ludzi bezinteresownej miłości, a to czy się znały czy nie? mało ważne, w rasie ludzkiej nawet dziecko matce jest w stanie wyrządzić dużo krzywdy... Ogromna tragedia, gdzie w obliczu śmierci, bólu, cierpienia zwierzęta nie zachowują się egoistycznie,ale jak zawsze: pomagają, to piękne i... wzruszające

Link to comment
Share on other sites

Japonia to nie Polska zupelnie jest inna mentalnosc.Teraz nawet na granicy tragedi nuklearnej ludzie sa opanowani ,70 osob dobrowolnie jak kamikadze ida na smierc ,ratujac to co nie jest juz do uratowania na terenie elektrowni nuklearnej.Jezeli na terenach skazonych znajda sie i zwierzeta ,to i one umra.
Kto bedzie mowil o zwierzetach jezeli ludzie dorosli ,dzieci beda umierac tj jak bylo w Czarnobylu 25 lat temu.Do teraz rodza sie ulomne dzieci ziemia jest napromieniowana,ludzie choruja na raka i umieraja.Polskie grzyby i zwierzeta lesne (dzikie swinie)na wschodniej czesci Polski sa napromieniowane, aminelo od chwili wybuchu 25 lat.

Link to comment
Share on other sites

Nie on jeden niestety ...żal i ludzi i psów. Z drugiej strony zmusza do refleksji : ludzie osiedlają się na terenach które od dawna akurat w tym rejonie się zwyczajnie trzęsą, jest nas zwyczajnie za dużo na ziemi. Bo trzęsienia, powodzie, pożary to nic nowego , tylko naturalna kolej rzeczy...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, gdybyście miały ochotę wspomóc trochę finansowo :
[url]https://secure.peta.org/site/SPageServer?pagename=Japan_2col&set.custom.Campaign_Code=H11CEAXXX3W&autologin=true&c=pfs[/url]

To nie jest żadne naciągactwo, pieniążki idą do PETA ([url]http://www.peta.org/[/url] , [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/People_for_the_Ethical_Treatment_of_Animals[/url] )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajula']Japończycy są niesamowici w tym nieszczęściu, podziwiam ten naród
sądzę, że myślą nie tylko o sobie - ludziach, ale też o zwierzętach i ratują je[/QUOTE]
Nie ma co Japonczykow podziwiac ,jest to narod tak wychowany ,od dziecka maja wpajane zasady,dyscypline ,podporzadkowanie,musza nawet dla dobra sprawy poswiecic swoje zycie tj teraz jest ida na smierc wiedzac ,ze umra z powodu napromieniowania.
Co do trzesien ziemi to w calej Japoni nie powinno byc ludzi ,gdyz wlasnie >Japonia lezy w regionie sejsmicznym.Takich regonow jest duzo z reguly sa to tereny bardzo duzo zaludnionione .Ta obecna tragedia to nie tylko jest tsunami ,ktora nalezy do naturalnych katasrof, podczas ktorej zginelo 16 ooo ludzi ,ale najgorsza tragedia sa elektrownie atomowe i ten wybuch w elektrowni w Japoni , ktora moze doprowadzic do ogolnego napramieniowania ziemi ,wody ,atmosfery co rowna sie smierci wielu ludzi zwierzat jak i zachorowan na raki,rodzeniu sie ulomnych dzieci,smierci zwierzat przez setki lat.Tak nie musialo byc,gdyby nie bylo atomowach elektrowni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...