Jump to content
Dogomania

nietrzymanie moczu po sterylizacji


Cela

Recommended Posts

  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i wrociłyśmy dzisiaj od wetki z propalinem. Kropelkuje mało ale jednak
:(
Chciałam zapytać jak podajecie propalin? Pisze 3x dziennie w pokarmie, najlepiej przegłodzonemu psu. Troche to nielogiczne, bo mój pies nie będzie przegłodzony jak będzie jadl 3x dziennie, a na dodatek odchudzam April i dostaje jeść 1 raz dziennie. Nie moge poodac jej tego syropu strzykawką prosto do pyska? Jak to wyglada w praktyce?
I czy jak zaczne go podawać to bedzie go brała juz cały czas? Boje sie, ze jak przestanie go dostawać to zwiaracze będa pracowały jeszcze gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia40']No i wrociłyśmy dzisiaj od wetki z propalinem. Kropelkuje mało ale jednak
:(
Chciałam zapytać jak podajecie propalin? Pisze 3x dziennie w pokarmie, najlepiej przegłodzonemu psu. Troche to nielogiczne, bo mój pies nie będzie przegłodzony jak będzie jadl 3x dziennie, a na dodatek odchudzam April i dostaje jeść 1 raz dziennie. Nie moge poodac jej tego syropu strzykawką prosto do pyska? Jak to wyglada w praktyce?
I czy jak zaczne go podawać to bedzie go brała juz cały czas? Boje sie, ze jak przestanie go dostawać to zwiaracze będa pracowały jeszcze gorzej.[/quote]

Ja podawałam bezpośrednio strzykawką do pyska.
W naszym przypadku propalin działał przez jakieś 2 miesiące potem wróciło do normy czyli siakania, mimo podawania leku. Teraz Sonia dostaje robione tabletki z efedryną (1x dziennie), działają, ale jak robię przerwę to wraca popuszczanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez podaje bezposrednio do pysia, bo jedzenia z tym swinstwem to ona nie ruszy.
Robie jej tylko do tego " oklady", tzn. lakocia przed lekarstwem, i zaraz po nim.
Bierze to od kilku miesiecy i ogolnie jest lepiej, choc bywaja dni , ze pomimo wszystko - leje. Jesli natomiast ma przerwe, np. na czas nie zadbalam o kolejna flaszeczke- to leje na potege.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia40']
Chciałam zapytać jak podajecie propalin? Pisze 3x dziennie w pokarmie, najlepiej przegłodzonemu psu. Troche to nielogiczne, bo mój pies nie będzie przegłodzony jak będzie jadl 3x dziennie[/QUOTE]
No nie, mnie też to bawi ilekroć czytam ulotkę :lol:
[QUOTE] a na dodatek odchudzam April i dostaje jeść 1 raz dziennie[/QUOTE]
Nie tyje się od ilości posiłków, tylko od ilości żarcia w posiłku ;) . Ja dzielę dzienną porcję (moją sucz tez ciągle odchudzam)- rano małe śniadanko, popołudniu większy obiad i wieczorem maleńka kolacyjka. (oczywiście wszystko z propalinem). Zakładam, że skoro jest napisane, żeby podawać z pokarmem, to ma to swój sens, może lepiej się wchłania :niewiem:
[QUOTE]I czy jak zaczne go podawać to bedzie go brała juz cały czas?[/QUOTE]
Tego nie wiesz... są tacy, którzy biorą cały czas, ale są też takie suczki, które odstawiają lek z powodzeniem.
[QUOTE]Boje sie, ze jak przestanie go dostawać to zwiaracze będa pracowały jeszcze gorzej.[/QUOTE]
A skąd ten strach? U nas po odstawieniu sikanie wracało, ale nie w większym wymiarze niż przed propalinem. A obecnie na maleńkiej dawce jest tak dobrze, że znów mnie kusi, żeby odstawić. Muszę porozmiawiać z panią wet 8)

Link to comment
Share on other sites

BUBA przez trzy tygodnie dostawała 3x , przez następne dwa tygodnie 2x dziennie a przez następny tydzień jeden raz dziennie. Teraz mamy przerwę i obserwujemy czy nie wróci "kropelkowanie".Jeżeli powróci to mamy podawać jeden raz dziennie a jak nie będzie poprawy to dwa razy dziennie.Kurację propalinem zaczęliśmy w grudniu . Mam taki zwyczaj że zawsze najpierw ja sprawdzam jaki smak ma każde lekarstwo zanim je podam czy to mężowi, czy dzieciom czy, psu. Propalin jest wyjątkowo paskudny . BUBA dostawała biszkopcika nasączonego propalinem i zaraz potem drugiego biszkopcika bez lekarstwa .Nie miałam sumienia jej tak prosto do pyska.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Teraz to nietrzymanie moczu dopadło moją sunie.
Koda jest po sterylizacji jakiś rok, ma ok 5 lat.
Jest to średniej wielkości sunia – ma coś w sobie z charta.

Nie miała problemów przez sterylką, ani po.

[U]Koduszka to pies po przejściach - zabrana ze schronu ok. dwa lata temu, przeszła prawdopodobnie nosówkę – płucną bądź bardzo silne zapalenie płuc, poroniła, miała grzybicę i była skrajnie wycieńczona, ważyła 12 kg
(a powinna z 22kg).
Obecnie jest gruba, jakoś to odchudzanie mi nie idzie - waży 27, 5 kg.[/U]

Problemy zaczęły się jakiś miesiąc temu.

A trzy – cztery miesiące temu zabraliśmy ze schronu drugiego psa.
Pisze o tym gdyż, z tego co czytałam, w tym wątku, to takie problemy występują w wyniku stresu.
No, na pewno zmieniło się jej życie, była sama jedyna (okropnie z nami związana – aż do tego stopnia, że nie potrafiła zostać sama w domu, bo wyła, piszczała i wszystko demolowała – ale to już opanowaliśmy), a teraz jest drugi pies. Nie śpi już z nami w łóżku, tylko ma posłanie wraz z Leonem w przedpokoju, pewnie więcej się ją też karci – bo opanować dwa psy.... sami wiecie.

Na początku dostała Betamox i jeszcze jeden antybiotyk oraz Furasemid, wit. C i B complex. To od razu pomogło. Niestety po zakończeniu leczenia, po ponad tygodniu wszystko wróciło.
Wtedy miała zrobione badania moczu (wet namoczył nim specjalny pasek) i wyszło, że wszystko jest ok., może był niewiele podwyższony ciężar właściwy i był niewielki ślad białka.
Dostała więc silny antybiotyk, skierowany na pęcherz moczowy – to nic nie dało, a wręcz problem się nasilił.

Wczoraj miała wykonane badania krwi – mocznik, kreatyninę i estrogeny, jeszcze nie mam wyników.

Wyczytałam w wątku, że powinno się zrobić pełne badanie moczu z osadem i posiewem oraz USG,
w publikacjach na ten temat wyczytałam, że powinno się zrobić także inne hormony w tym gonadotropiny.

Zamówiłam już Propalin – tak radził wet. Ale przeraża mnie to podawanie trzy razy dziennie.

Słyszałam też że komuś udało się udało się wyeliminować te problemy podając zwykły [B]wyciąg z Żurawiny[/B].

Przeczytałam dokładnie ten wątek i sama już nie wiem co mam jej podać.

[U]Nie chciałabym dawać hormonów.[/U]
Na pewno ja odchudzę i postaram się aby miała więcej ruchu.

[U][B]A - sunia ma arytmię serca[/B][/U]

W sumie już nie wiem czy słuchać weta i dawać tak wszystko (leki) prawie w ciemno....
Z tego wątku też już zbyt dużo nie da się wyczytać, bo informacje są wymieszane i w sumie nie wiem co można zrobić, co podać za leki – tak aby nie były zbyt szkodliwe dla organizmu, co dawać do jedzenia, czy wykonywać z nią jakieś specjalne ćwiczenia.

Myślę że to też może być na tle nerwowym, Koda jest sunią strasznie płochliwą, jak się ją skarci to prawie przylega do ziemi – to jest efekt schronu, i bardzo wierną – aż do przesady.


[B][I][U][CENTER]Proszę pomóżcie mi i jej[/CENTER][/U][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie znasz jakiegoś dobrego weta w Kielcach? takiego który sprawdziłby wszytko i spróbował właściwie uporać się z problemem.

Bo jakoś z tym moim to nie zabardzo to wszytko wygląda tak jak powinno. Badania krwi na estrogen to włąściwie moja inicjatywa, teraz wyczytałam że powinno się zrobić także inne hormony oraz pełne badanie moczu.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31946&page=22[/url]

na tej stronie jest cała moja gromadka, Koda to ta sunia w czerwonej obroży,
Leona zabrałam niedawno - też bardzo choruje (w tej chwili guz i prostata) - bokser pregowany,

Omlet - psiak mieszka z moimi rodzicami, ale pod moją opieką (bokser żółty), obecnie praktycznie jest łysy, a jego skóra jest czarna - świerzb i to koszmarny

Nie ma już siły na to wszytko, a najgorsze jest to że tu w Kielcach nie znam weta który poradziłby sobie z problemami Kody - tak fachowo :shake:

Link to comment
Share on other sites

daj mocz do analizy ( najlepiej złap pierwsze ranne siki po nocy)na badanie ogólne z osadem. Może byc ludzkie laboratorium koszt 5-10 zł (tylko na wszelki wypadek mów że to Twoje)
Od tego trzeba zacząc. Jak bedą wyniki to będziemy myśleć co dalej.
Nie śpi z Wami - może się podziębiła i to wszystko

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam wątek, jestem pod wrażeniem :)
tak bym chciała Ci pomóc, ale nie wiem jak :( skoro wet zaproponował Ci Propalin to spytaj go co myśli o tych tabletach z efedryną (tańsze i tylko 1x dziennie).

Ale trzymam kciuki, że to tylko przeziębienie :)

Link to comment
Share on other sites

Mam wyniki moczu, może to przeziębienie.
Kolka wet, czy mogłabym Ci przesłać na pv, spojrzałabyś?
Nie wiem, czy jest sens jechać do Warszawy z sunią, a mój wet, dobry człowiek, tylko nie jestem pewna, czy umie to leczyć :oops:
Dał Furaginum znowu. Nie wiem, czy podawać, czy zrobić bardziej specjalistyczne badania w stolicy (jednak 70 km PKP)

Link to comment
Share on other sites

i mamy nawrot sikania:roll:bylo dobrze, nic sie nie dzial dosc dlugo w zasadzie po drugiej kuracji furaginem, a jednak wrocilo:-(i teraz nie wiem jaka kuracje zastosowac - czy zdecydowac sie na hormony juz, czy probowac propalin? bo propalin, to chyba nie hormony?

Link to comment
Share on other sites

Skopiowane z Netu trochę długie ale to chyba z ulotki od Propalinu:

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Krótki opis substancji aktywnej[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Chlorowodorek fenylpropanolaminy jest środkiem sympatykomimetycznym. Jest analogiem endogennych amin sympatykomimetycznych. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Właściwości farmakodynamiczne[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Działanie kliniczne fenylpropanolaminy przy nietrzymaniu moczu opiera się na stymulacji receptorów α-adrenergicznych. Skutkuje to wzrostem[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]oraz stabilizacją ciśnienia zamykającego cewkę moczową, która jest zwykle unerwiona głównie przez nerwy adrenergiczne.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Fenylpropanolamina jest mieszaniną racemiczną D- i L-enancjomerów.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Właściwości farmakokinetyczne[/B] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]U psów okres półtrwania fenylpropanolaminy wynosi średnio 3 godziny[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]przy maksymalnym stężeniu w osoczu osiąganym średnio po 1 godzinie.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nie obserwowano akumulacji fenylpropanolaminy po dawce 1 mg/kg m.c.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]3 razy dziennie przez 15 dni.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman]Biodostępność znacznie wzrasta, gdy produkt jest podawany przegłodzonemu psu.[/FONT]
[IMG]http://biowet.com.pl/images/spacer.gif[/IMG][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Wskazania do stosowania:[/FONT][/SIZE][/B]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Leczenie nietrzymania moczu związanego z niewydolnością zwieracza cewki moczowej u suki.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Skuteczność wykazano tylko u suk po usunięciu jajników i macicy.[/FONT][/SIZE]
[IMG]http://biowet.com.pl/images/spacer.gif[/IMG][SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Przeciwskazania:[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Stosowanie preparatu Propalin® nie jest stosowne w leczeniu behawioralnych przyczyn niewłaściwego oddawaniu moczu. Nie podawać pacjentom[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]leczonym nieselektywnymi inhibitorami oksydazy monoaminowej.[/FONT][/SIZE]
[IMG]http://biowet.com.pl/images/spacer.gif[/IMG][SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Działania niepożądane:[/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]W trakcie terenowych badań klinicznych stwierdzono rozwolnienie, płynną biegunkę, zmniejszenie apetytu, arytmię oraz zapaść u niektórych psów. Leczenie było kontynuowane w zależności od nasilenia obserwowanych działań niepożądanych.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Leki sympatykomimetyczne mogą powodować szeroki zakres działań,[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]z których większość jest wynikiem nadmiernej stymulacji sympatycznego układu nerwowego (np. działanie na częstość pracy serca i ciśnienie krwi).[/FONT][/SIZE]
[IMG]http://biowet.com.pl/images/spacer.gif[/IMG][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji:[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Powinna być zachowana ostrożność przy podawaniu preparatu Propalin® syrop wraz z innymi lekami sympatykomimetycznymi, lekami antycholinergicznymi, trójcyklicznymi lekami antydepresyjnymi lub specyficznymi inhibitorami oksydazy monoaminowej typu B. Nie powinien być stosowany u pacjentów leczonych nieselektywnymi inhibitorami oksydazy monoaminowej.[/SIZE][/FONT]
[IMG]http://biowet.com.pl/images/spacer.gif[/IMG][SIZE=3][B]Dawkowanie i sposób podawania:[/B][/SIZE]
Zalecana dawka Propalin® wynosi 1 mg/kg masy ciała 3 razy dziennie w karmie, co odpowiada 0,1 ml Propalin® syrop /

Link to comment
Share on other sites

Zasadzkas
zasada jest prosta, jeśli niedowierzasz wetowi to szukaj innego a na pewno skonsultuj się przynajmniej z jakimś innym. Tu nie ma sentymentów, chodzi o zdrowie psa.
PS. My mamy trochę bliżej (Grodzisk) i ja mam zaufanie do swojej wetki a i tak mam umówioną wizytę w Wawie za 2 tyg. Tak na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']i mamy nawrot sikania:roll:bylo dobrze, nic sie nie dzial dosc dlugo w zasadzie po drugiej kuracji furaginem, a jednak wrocilo:-(i teraz nie wiem jaka kuracje zastosowac - czy zdecydowac sie na hormony juz, czy probowac propalin? bo propalin, to chyba nie hormony?[/quote]

bede upierdliwa ;) moze ktos doradzic?

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odpowiedz....a to ze suka rzadko popuszcza ma jakis wplyw na decyzje ktory lek wybrac? czy to tak sie nie da stwierdzic?
wypytuje, bo chce wiedziec jak najwiecej zanim pojde do weta juz po leki, bo chyba innej rady juz dla nas nie ma :(
i o ile czytalam i mi mowino to propalin ma to do siebie, ze u niektorych suk musi byc podawany do konca zycia :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...