Jump to content
Dogomania

Psiaczki i kotki pod opieką Stowarzyszenia hum.-ekologicznego" Dla braci mniejszych"


Recommended Posts

Człowiek potrzebuje pomocy !!;

Jesienią tego roku  powiadomiono nas o trudnej sytuacji kotów żyjących na jednej z posesji. To co  tam zastaliśmy, przeszło nasze wyobrażenia. Dramat  zwierząt ale i człowieka. Nie wiadomo było od czego zacząć.. Wszędzie koty; w domu, w ogrodzie…zaropiałe oczy, pchły, martwe kocięta. Dom w którym opiekun kotów żyje nie jest jego własnością, ma tam ‘dożywocie”. Woda już odcięta z powodu zaległości, gaz też. A Pan , jak nie z tego świata. Nie ma tam alkoholu, jest  serce do zwierząt , straszliwa bieda i ‘inność” która nie pozwala prosić  czy też skarżyć się na los.

Z wczorajszych wieści;Pan  bardzo marznie. Na cito potrzebne są ciepłe ubrania. Może ktoś ma coś ciepłego  z męskiej garderoby? ; wzrost 182, waga 42 kg !!!, Nr.buta 42,  potrzebne miękkie, wąskie obuwie.

Kontakt proszę do mnie na; [email protected].

46512204_734833436900455_8257674401563017216_n.thumb.jpg.89fc3c1101ccdc911bce5f933364dcd7.jpg

46517447_1755609771216282_8614430362447118336_n.jpg.1d439c3e83f8877372d90ab0d5ebc65e.jpg

46519216_1871805919603938_955231920977870848_n.jpg.64125266df380635b808a8291a9bb387.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Nasi nowi , psi podopieczni;

Sunieczka Nuka  z uszkodzonym lewym okiem , odebrana interwencyjnie; jest w bezpłatnym d.t.

 

46472511_2361259924101535_2221265671407271936_n.jpg.66aafcbe7e1dd395e910ee8588b46d8b.jpg

46471804_2361259877434873_4102162756633886720_n.jpg.95889640a6b7bbc3ed553db11bcee74e.jpg

Cudny szczeniul - strachajło  z wielodzietnej Rodziny . Oddany do schronu z powodów lokalowych. Znalazł tymczas u Irenki. Jest wnętrem, czeka go przed adopcją operacja.

46130923_352647502167244_5843027973682233344_n.thumb.jpg.dbebfdfd2835d6ef8c1fd8e60915fa2b.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, togaa napisał:

Człowiek potrzebuje pomocy !!;

Jesienią tego roku  powiadomiono nas o trudnej sytuacji kotów żyjących na jednej z posesji. To co  tam zastaliśmy, przeszło nasze wyobrażenia. Dramat  zwierząt ale i człowieka. Nie wiadomo było od czego zacząć.. Wszędzie koty; w domu, w ogrodzie…zaropiałe oczy, pchły, martwe kocięta. Dom w którym opiekun kotów żyje nie jest jego własnością, ma tam ‘dożywocie”. Woda już odcięta z powodu zaległości, gaz też. A Pan , jak nie z tego świata. Nie ma tam alkoholu, jest  serce do zwierząt , straszliwa bieda i ‘inność” która nie pozwala prosić  czy też skarżyć się na los.

Z wczorajszych wieści;Pan  bardzo marznie. Na cito potrzebne są ciepłe ubrania. Może ktoś ma coś ciepłego  z męskiej garderoby? ; wzrost 182, waga 42 kg !!!, Nr.buta 42,  potrzebne miękkie, wąskie obuwie.

Basiu, jutro będę wiedziała. Michał jutro wraca z delegacji, ostatnio odświeżał garderobę, może będzie chciał się pozbyć ubrań. Kurczę, wiosną tyle męskich ciuchów wydałam :(. Czy jakaś żywność jest potrzebna ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ludzie, faktycznie dramat. Kołdra , poduszka , pościel czy ręczniki też się przydadzą? Ma w czym pić i na czym jeść? Ciuchów w tym rozmiarze nie mam. Popytam , może ktoś coś chociaż wymiary pana nietypowe.

Czy pan  ma jakąś pomoc chociażby z MOPSu? Może on wcale się nie starał o nią i można by go zgłosić?

Jeszcze raz przeczytałam wagę i wzrost pana. To są parametry więźnia Oświęcimia !!!! Ten człowiek jest wyniszczony.  Tragedia.

Jak on ogrzewał dom?

Link to comment
Share on other sites

To właśnie pani z MOPSU zgłosiła nam koci problem, wiec MOPS wie, tylko pewnie pomoc jest nie wystarczająca.

30 minut temu, Poker napisał:

Jak on ogrzewał dom?

Przez okno widziałam wewnątrz kominek.Złożyliśmy się na kilka worków węgla ,kolega ze Stowarzyszenia zawiózł tam też trochę drewna  i ma z Panem bliższy kontakt. Pewnie to co dostał, już spalił.

Pokerku, kołdry Panu jutro dostarczymy, ja sama mam dwie do oddania a inne dziewczyny ze Stow. też sie zadeklarowały.

Kurtka, ubrania ciepłe, buty, najpilniejsze.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Takich chudych ludzi nie znam. Będę myśleć intensywnie i szukać.

Pokerku, na fb mamy naszą stowarzyszeniową, wewnętrzną stronę (9 osób) i kolega Darek taką dzisiaj zamiescił info.;

 
Darek Dzida
Darek Dzida Rozmawiałem dzisiaj z panem Czeskiem. Te kołdry są pilne,. On marznie. Dajcie mi znać jak coś będziecie mieć. Odbiorę i zawioze.
1
Zarządzaj
 
Darek Dzida
Darek Dzida Wymiary pana Czeska gdyby ktoś miał ciuchy. Wzrost 182 cm, waga 42 kg, chudy. Numer buta 42, potrzebne miękkie, wąskie obuwie.
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, togaa napisał:

To właśnie pani z MOPSU zgłosiła nam koci problem, wiec MOPS wie, tylko pewnie pomoc jest nie wystarczająca.

Przez okno widziałam wewnątrz kominek.Złożyliśmy się na kilka worków węgla ,kolega ze Stowarzyszenia zawiózł tam też trochę drewna  i ma z Panem bliższy kontakt. Pewnie to co dostał, już spalił.

Pokerku, kołdry Panu jutro dostarczymy, ja sama mam dwie do oddania a inne dziewczyny ze Stow. też sie zadeklarowały.

Kurtka, ubrania ciepłe, buty, najpilniejsze.

A MOPS nie może zakupić na zimę panu opału i drewna?

Tak sobie myślę,że rozmiar XL nie wiadomo czy będzie rzecz za krótka.Czy u Was są lumpeksy? W tych sklepach niekiedy można kupić fajne ciuchy,kołdry itd.Wysyłać paczkę to też będzie koszt bo raczej będzie ciężka.Czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć tam na miejscu na zakup potrzebnych panu rzeczy.Czy wchodzi w grę przelanie np.200,00zł ode mnie i na miejscu zrobienie zakupów?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, togaa napisał:

Anulko, z lumpeksem to dobry pomysł, mdk8, dziękuję.

Zaraz wyślę zapytanie na fb, kto ze Stowarzyszenia zostałby 'skarbnikiem" Pana Czesława ?

No właśnie,przecież podarowane rzeczy też nie będą nowe.A w lumpeksie na miejscu znając posturę pana można wybrać coś fajnego,ciepłego np.bluzy,kurtki,swetry,koce itp. to co panu jest potrzebne na już.Buty to trzeba kupić panu nowe.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Anula napisał:

No właśnie,przecież podarowane rzeczy też nie będą nowe.A w lumpeksie na miejscu znając posturę pana można wybrać coś fajnego,ciepłego np.bluzy,kurtki,swetry,koce itp. to co panu jest potrzebne na już.Buty to trzeba kupić panu nowe.

No wiesz, nie było sponsora tych lumpeksowych rzeczy. Myślałem, że każdy poszpera po domowej szafie, ale Twoja i mdk8 deklaracja to zmieniła ;-)

Super buty dzisiaj na Allegro kupiła MamaAlfika  :-)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, togaa napisał:

No wiesz, nie było sponsora tych lumpeksowych rzeczy. Myślałem, że każdy poszpera po domowej szafie, ale Twoja i mdk8 deklaracja to zmieniła ;-)

Super buty dzisiaj na Allegro kupiła MamaAlfika  :-)

To już mamy buty.Cudnie.Trzeba pomóc temu człowiekowi tym bardziej,że jest przychylny zwierzakom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mam 8 puszek mięsnych po 800 g. Kilka paczek makaronu. Rozesłałam wici w sprawie ciuchów. Mam też  kilka par ciepłych skarpet i bajowe spodnie dresowe, sweterek i polo.

Zamierzam kupić mydło, jednorazówki do golenia, piankę.

Będę miała  bezpłatny transport.

Dobrze,że wiem o butach , bo też chciałam kupić.

Jeżeli chodzi o dary rzeczowe, to proponowałabym ,żeby ktoś je u Was trzymał i wydawał panu sukcesywnie. Czasem ludzie nie potrafią gospodarować.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo  Wam dziękuję, dziewczyny. Na Was zawsze można liczyć. :-)

Przedwczoraj Darek i Aneta  zawieźli  Panu Czesławowi zebrane przez nas; pościel, ubrania i trochę żywności.Jak jeszcze  dojdą paki od MamyAlfika i Poker, to Pan będzie na jakiś czas zaopatrzony.

Anulko, mdk8, to może z tego, co chciałyście przeznaczyć na ubrania, zrobić Panu żywnościowe zakupy przed Świętami? Mam już nr. konta Anety S-Cz.( naszej p.Prezes), która by sobie sprawę  wzięła na głowę .

Tak jak sugerowała Anula, Aneta będzie interweniować w MOPS w sprawie opału.

Nas też czeka kawał roboty.Kotów u p.Czesława jest 21 :-( .Większość nie sterylizowana, wymagająca leczenia. Może w sprawie sterylek miasto pomoże finansowo? Robimy starania, ale i tak wyłapanie kotów i wożenie ich na zabiegi,spadnie na Stow. (a to nie jedyne 'zakocone" miejsce w B-B).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...