Jump to content
Dogomania

Psiaczki i kotki pod opieką Stowarzyszenia hum.-ekologicznego" Dla braci mniejszych"


Recommended Posts

22 godziny temu, Poker napisał:

Trza się podrapać, powiedzmy w głowę , i coś pomyśleć o pomocy.

Oneczko, mogę podesłać fanty na bazarek.Do wiosny jest jeszcze trochę czasu. Może znajdziesz czas.  Ja mam teraz moc pracy.

Pokerku kofffffany, też mam przygotowany karton  z fantami do wysyłki.

A wiosna prawie już, zaraz marzec, już wyjmuję canny z piwnicy, lilie zaczęły rosnąć, trzeba je popakować do donic, posegregować  nasionka, aby być gotowym ze wszystkim jak już badylkowy ruszy :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pojechały wczoraj na kolejną interwencję, na żywiecczyznę. Przy okazji zajrzały do suczki, której pomagaliśmy z 6 lat temu , a  tu dramat. Sunia  w skorupie dredów, zamarzniętych wraz z odchodami. Oczywiście rozpadająca się buda i krótki łańcuch.

Góral, który kiedyś stawiał twardy opór by zrzec się suczki, teraz  przykuty do łóżka. Psem nikt się nie zajmuje.

Oddał bez żalu…

Sunia , choć po fryzjerze, nadal cuchnie niemiłosiernie.Okolice odbytu i sąsiednie poodparzane .Zaniki mięśniowe i przykurcz  tylnich łap.

Minioną noc spędziła w Lecznicy, a dzisiaj zabrała ją do siebie kochana  Irenka, by zaoszczędzić na hoteliku. To 8 albo 9-ty Jej pies tymczasowicz, nie licząc kilkunastu kotów. Dużo strasznie…

Taką przed chwilą dostałam od Irenki wiadomość;

"Basiu ,jestem wstrząsnieta stanem fizycznym,ale jeszcze bardziej psychicznym suni. Nie widziałam czegoś tak wylęknionego ,a zarazem przekonanego o daremności wszelkiego oporu.. Jak jakąś  niewolnica w dawnych czasach...Może się jej jeszcze równowaga odbuduje...bardzo bym chcial, .przypomina mi sie Twój Mikuś z dawnych czasów....Jestem całkiem precz...J"

Jutro będą zdjęcia sprzed fryzjera, a to dzisiejsze z Lecznicy..

SAM_9760.thumb.JPG.376bf62e8201b40fb3af102934661e1a.JPG

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Poker napisał:

Trochę kasy mi się uzbierało, to wpłacę chociaż 100 zł  na którąś biedę.

Dziękuję Pokerku. Z całego serca, dziękuję...

Dostałam kilka zdjęć tej nieszczęsnej , zdredziałej suni.  Jakiś taki mały format mają.?28534282_1416080425186004_797338531_n.jpg.4f8656819bb53133fbacfe662c0aa0bb.jpg

28459480_1416080415186005_331497101_n.jpg.70b25c11dcf1ba62e1393f2823cd9ea0.jpg

Ogonek. Po strzyżeniu cieniuśki jak niteczka...

28510904_1416080145186032_1732457051_n.jpg.e7c980472e4e27bbd1c7681a46617bed.jpg

28459507_1416080431852670_2070852857_n.jpg.38640114b531ec532d03db82d3f50832.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Jaka ona jest podobna do Dolarka !!! Co ma na mordce? filc czy guz?

Filc, Pokerku. Wszędzie  mokry filc a pod nim odparzone do żywego miejsca.

Sierść to nie problem ,ten biedny pies jest psychicznym wrakiem :-(

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

Biedna sunia. Ile może mieć lat ?

Około 10-ciu, choć wygląda na starszą. Zęby starte do dziąseł.

Prawdopodobnie z kości którymi była karmiona. W Lecznicy zrobiła bialutką koo, taką  własnie 'po kościach".

22 minuty temu, NikaEla napisał:

podczytuję , smutne bardzo

Bardzo smutne, zwłaszcza że na polskiej wsi takich psich nieszczęść tysiące.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kado napisał:

Basiu z jakim dopiskiem wpłacić pieniądze - dostałam dzisiaj 13,to obowiązkowo trzeba się podzielić.

kado,

kochana, przelew na stowarzyszenie z dopiskiem-dla suni u Irenki.

Pozdrawiam cieplutko.

Aga i Mika.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, kado napisał:

Basiu z jakim dopiskiem wpłacić pieniądze - dostałam dzisiaj 13,to obowiązkowo trzeba się podzielić.

Martuniuuuu... bardzo jesteś kochana. Dziękuję :-)

Żeby było wiadomo że to dla stowarzyszeniowych PSÓW, np. Psy w d.t u Irenki, czy ogólnie; "Dla psów" .

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Malgoska napisał:

Witam,

robię takie misie z włóczki; jeśli ktoś byłby zainteresowany zrobię bazarek (chociaż już chyba nie pamiętam jak to się robi...) lub prześlę komuś fotki z opisem lub miski do wystawienia.

 

18270988246eb69d.jpg

 

Cudniaste Michalce :)

Jako, że w dzieciństwie miałam ksywę "Misio" i kofffffam "szystkie"  Miśki, a mam ich ze 150 - a może i 200...... to zgłaszam się na zrobienie  bazareczku, ale tylko w formie elektronicznej, całą resztą zajmie się wytwórczyni cudeniek, ok ?

Mój Misio protoplasta ma ponad pięćdziesiąt lat i ma ksywę Ciuniuś .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...