Jump to content
Dogomania

wzory i wskazówki na samodzielne zrobienie ubranka dla psa


tola1

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Znalazłam taką stronę [URL]http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=94391[/URL]
Co prawda nie ma tam ubranek ale znajdują się wykroje bucików, może się przyda?
Trzeba się tylko zarejestrować, żeby mieć dostęp do plików. Rejestracja jest oczywiście bezpłatna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Samturia']psu w ubrankach czują się źle i niepewnie, dlatego najlepiej nie ubierac go[/quote]

Muszę się nie zgodzić.
Każdy pies jest inny, nie można powiedzieć, że absolutnie wszystkie psy czegoś nie lubią. Moja Nuka w swoim sweterku wcale nie czuje się źle ani niepewnie. Wprost przeciwnie - nie przeszkadza Jej wogóle, że jest ubrana. Powiem więcej, na spacerach w zimne dni moja suczka zawsze marzła. Kiedy temperatura spadała poniżej zera, Nusia nie miała już ochoty na harce na podwórku... Tymczasem ubranko zapewnia Jej ciepło i powrót ochoty na psotki :)
Jestem pewna, że jest wiele psów podobnych do mojego, które po prostu w ubrankach czują się dobrze. Owszem, są i takie, którym przykładowy sweter przeszkadza. Ale nie należy generalizować ;)

Link to comment
Share on other sites

Psiara&Nusia mam prośbę ogromną. Mogłabyś kliknąć kilka zdjątek sweterka od twojej suni i wkleić je w poście ? Chętnie przyoglądnęłaby się jak zostało wykonane.
P.S. Czy ten sweterek uszyłaś sama, czy może zakupiłaś ?

Link to comment
Share on other sites

Tola.
Najprosciej sweterek dla psa zrobić z 4 części. Góra, rękawki oraz z dwóch częsci przód (pod brzuszkiem). Najpierw weź dokładne wymiary z psa. Zmierz długosć od szyi do nasady ogona, głębokość klatki piersiowej, tóż za przednimi łapkami oraz obwód szyi. Nie dawaj zapasu, bo zapas dodaje się robiąc sweterek lub szyjąc ubranko.Ja zaczynam zawsze od pleców. Robię ściągacz potem stopniowo dodaje oczek i zawsze ku tyłowi zwężam zakańczam zawsze ładnym ściągaczem. Przód robię z dwóch części. Zawsze naddaję trochę oczek, żeby przyszyć zatrzaski. Rozpinany sweterek jest łtwiejszy do wkładania. Na koniec obię rekawki (z jednej części). Potem wszystko zszywam. Ważne, jesli robi sie sweterek dla pieska, żeby przód był krótszy d góry. Wiadomo dlaczego :evil_lol:. To chyba najprościej jak mogę opisać zrobienie sweterka.

Teraz mam spote zamówienia na sweterki. A jest u mnie w czym wybierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tola1']Psiara&Nusia mam prośbę ogromną. Mogłabyś kliknąć kilka zdjątek sweterka od twojej suni i wkleić je w poście ? Chętnie przyoglądnęłaby się jak zostało wykonane.
P.S. Czy ten sweterek uszyłaś sama, czy może zakupiłaś ?[/quote]

Bardzo chętnie bym to zrobiła, ale niestety nie mam cyfrówki, zwykły aparat pożyczony, a do telefonu kabelek USB nie działa :bigcry:
Sweterek zrobiła mi na drutach mama :shiny: To był Jej pierwszy sweter dla psiaka, taki testowy. Ale wyszedł bardzo dobrze, tylko pod brzuszkiem trochę za luźno, ale zszyjemy troche na szwach i będzie idealny.

Ogólnie "produkcja" sweterka wyglądała tak: najpierw zrobiono górę, czyli część, która będzie na wierzchu psa, z wycięciami na łapki:
[IMG]http://img180.imageshack.us/img180/8016/1xx2.gif[/IMG]

Później w podobny sposób robi się część dolną, tyle że jest ona o wiele węższa od górnej:
[IMG]http://img154.imageshack.us/img154/7205/2nf2.gif[/IMG]

Następnie zszywa się obie części:
[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/4681/3ow1.gif[/IMG]

Pozostaje już tylko zrobienie golfiku i rękawków ze ściągacza (w swetrze Nuki golf jest trochę wysoki, bo odwijamy go na pół, żeby był ładniejszy i cieplejszy):
[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/3945/4pt9.gif[/IMG]

I to by było na tyle.
Wiem, że jakość obrazków nie jest zbyt wysoka, ale to dlatego, że właśnie przed chwilą je na szybko narysowałam i zeskanowałam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Szkoda :( Ale gdyby dało radę to wklej kiedyś zdjątka oki ? A ten sweterek to jakiego kolorku ?
AgaOpa a w jakiej cenie wykonujesz takie zwykłe sweterki ( golfik, bez rekawków, bez zapięć ) dla małych piesków ( 25 cm. w kłębie ) ??

Link to comment
Share on other sites

Serdeczne dzięki na e-meila. Jeżeli będę potrzebowała nowe ubranko to z pewnością zgłoszę się do Ciebie bo narazie mam z poprzedniej zimy zrobione własnoręcznie. A masz może stronę ze zdjęciami tych sweterków ? Jeśli nie to może przesłałabyś mi kiedyś na e-maila ?

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Szkukałam ale nie znalazłam zadnej strony o samodzielnym zrobieniu ubranka dla psa dlatego moze ci sama podpowiem? Mozna zrobic na drutach bawełnainy sweterek lub (jak to ja czasem robie) wziąśc jakies stare nasze ubranie które by mu pasowało, najlepiej nadaje sie do tego stary podkoszulek którego mozemy przewiazac wstazkami tu i ówdzie, tam gdzie np. jest za luzny :p
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

polecam jako materiał wyjściowy polar z ciucholandu. Polar ma tą przewagę nad sweterkiem, że jest mniej przewiewny, szybciutko schnie a nawet mokry jednak grzeje no i jest tak samo elastyczny i miękki.Dodatkowo impregnuję go specjalnym preparatem do impregnacji butów:eviltong: (w psikaczu) Moja jamnica ze względu na chory kręgosłup nosi ubranka gdy tylko jest poniżej zera albo pada bo inaczej robi się sztywna przewraca oczami i wogóle samo cierpienie. Ubranko składa się z 2 części "grzbietowej" i "brzusznej" Szycia wypadają po bokach od otworu na głowę do otworu na przednie łapki i dalej do pachwin. Tu dół się kończy a góra jest dłuższa i dochodzi do ogona. Zakładam przez głowę.Ubranko jest luźne- gumka w tuneliku wokół szyi i na końcu części brzusznej.Ubranko nie ma rękawów bo to jamnik :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...