Jump to content
Dogomania

MURZYNEK - AGAT, wychudzony maluch jest już wreszcie w swoim domku.


Recommended Posts

Zazdroszczę :) Moja brzoskwinia miała w tym roku całą masę owoców, ale przez te upały, mimo podlewania, urosły tylko do wielkości jajka, po czym zaczęły usychać :(

W tym roku wszystko wygląda inaczej... Owoce na drzewach :o były pełne owadów, mrówek i os, rzeczywiście były niewielkie i usychały   :(. Część jednak na szczęście nam dojrzała :). I tak się cieszyliśmy, bo to były w zasadzie pierwsze owoce. Nasi sąsiedzi mają czerwoną :o gruszkę. Pierwszy raz widziałam taką odmianę gruszek. Też było ich niewiele, ale za to bardzo smaczne :). Zrobiłam nawet  na pamiątkę zdjęcie tych  naprawdę  oryginalnych gruszek :).

Wspomnienie wyczynów pływackich  pierwszego  nurka :D czyli  Bariego :). Teraz już jest zimno i nie ma mowy o pływaniu..
wiwl1z.jpg

Link to comment
Share on other sites

ale macie brzoskwinie!!! wspaniale! lato mamy jak na południu, więc i brzoskwinie pewnie pyszne :)

Te które dojrzały, były rzeczywiście pyszne :). Po owocach naszej brzoskwini i po lecie pozostało wspomnienie...  Lato niestety chyba już minęło. Podobno ma wrócić na chwilkę w przyszłym tygodniu. Teraz światem zaczęła rządzić jesień ... Ranki są chłodne, wieczory również. Kilka dni temu rano było u nas tylko 6 stopni. Tymczasem teraz dzisiaj u nas aż 23 stopnie,  jest cieplutko, sucho, słonecznie i pięknie :).

A jakie jeżyny dorodne. Lada moment dojrzeją.

Jeżyny już sukcesywnie dojrzewają, jednak nie na wszystkich krzakach i jest ich mniej niż w ubiegłym roku.
Na razie Murzynek sobie nie przypomniał, że w ubiegłym roku  zjadał owoce jeżyn prosto z krzaka :D.

Lato to jest to :D. Można pływać i buszować w trzcinach ...
rwtkk5.jpg

Można nurkować na dno jeziora po kija, którego się samemu tam wrzuciło  :D  tak, że wystaje tylko ogon   :D.
qxt3r8.jpg

A potem można razem odpoczywać i schnąć ;) w cieniu brzozy :).
243oxlh.jpg
 
Pozdrawiamy :).

Link to comment
Share on other sites

Co tam znalazłeś Baruś?

Gosiapk   Bari znalazł kija, którego sam  :D  wrzucił sobie do wody :).

A ja przed chwilą próbowałam wejść na jakiś  wątek i znalazłam na dogo to:

" Przepraszamy, serwer jest zbyt obciążony aby obsłużyć żądania, proszę spróbować ponownie za chwilę"  :o  :D.

Link to comment
Share on other sites

hahaha, rozwaliły mnie (pod)wodne zdjęcia Baritki; ma chłopak talent (i to nie jeden!) :)

Jotpeg to prawda, że Bari ma wiele talentów   :).

Murzynio również ma różne talenty, ale  jednak nie ma wielkiej  chęci do pływania, co widać po adekwatnej minie małego :D.

W związku z tym Murzynek  w czasie upałów tylko się schładzał w wodzie,  a potem spacerował po lesie wokół jeziora   :).
wa1tnm.jpg

Dla Bariego natomiast,  wodne szaleństwa to jest to, Bari mógłby tak spędzić cały dzień    :).
34o5vdu.jpg

No i oczywiście  zawsze muszą być ukochane akrobacje z kijami  i na lądzie i w wodzie,  to stały punkt programu  :D.
2vnnt6x.jpg

Tak wygląda  rankiem (dlatego jest jeszcze pusto)   nasz ;) aquapark :D nad jeziorem :).
mcpvt3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko ;)  napiszę,  bo może :rolleyes: to kogoś interesuje :D, że ostatnio Bariemu poprawiły się wyniki. Leki skutkują, dieta na pewno też ma swoje działanie, aczkolwiek Bari nie jest  :D   przekonany o konieczności jej stosowania. Dają nam się jednak ostatnio  we znaki zwyrodnienia związane z wiekiem, Bari kuleje na przednią łapę  :(.
 
Taką  cudną  podwójną tęczę zobaczyliśmy ostatnio przed naszym porannym spacerem :).
2l91a37.jpg

 
I poranna pajęczyna :).
35b9i0k.jpg

 

 
Nasze poranne wiejskie  spacerowe  klimaty :D, w oddali widać zabudowania  naszej wsi :).
 30k54ap.jpg

Link to comment
Share on other sites

W tym roku wszystko wygląda inaczej... Owoce na drzewach były pełne owadów, mrówek i os, rzeczywiście były niewielkie i usychały   . Część jednak na szczęście nam dojrzała . I tak się cieszyliśmy, bo to były w zasadzie pierwsze owoce. Nasi sąsiedzi mają czerwoną gruszkę. Pierwszy raz widziałam taką odmianę gruszek. Też było ich niewiele, ale za to bardzo smaczne. Zrobiłam nawet  na pamiątkę zdjęcie tych  naprawdę  oryginalnych gruszek.

U nie też owady zjadają owoce :unsure: Aktualnie jabłka...

Ale gdzie te zdjęcie czerwonych gruszek? :)

 

Lato to jest to . Można pływać i buszować w trzcinach ...

http://i60.tinypic.com/rwtkk5.jpg

Można nurkować na dno jeziora po kija, którego się samemu tam wrzuciło    tak, że wystaje tylko ogon   .
http://i59.tinypic.com/qxt3r8.jpg

A potem można razem odpoczywać i schnąć w cieniu brzozy .
http://i59.tinypic.com/243oxlh.jpg
 

I o to w życiu chodzi :lol:

 

A ja przed chwilą próbowałam wejść na jakiś  wątek i znalazłam na dogo to:

" Przepraszamy, serwer jest zbyt obciążony aby obsłużyć żądania, proszę spróbować ponownie za chwilę"   .

Można się tylko cieszyć, że dogo to w ogóle przetrwało :) Złapało jakiegoś wirusa, który co sekundę tworzył nowy nick i nowy wątek z coraz to inną reklamą. To się działo na anglojęzycznej części forum, w "others". Elisabeta na to trafiła i zgłosiła do Admina. Nasza bohaterka:)

Powiadomienia o PW dochodziły do mnie na maila z kilkudziesięciogodzinnym opóźnieniem :wacko:

 

Murzynio również ma różne talenty, ale  jednak nie ma wielkiej  chęci do pływania, co widać po adekwatnej minie małego .

W związku z tym Murzynek  w czasie upałów tylko się schładzał w wodzie,  a potem spacerował po lesie wokół jeziora   .
http://i61.tinypic.com/wa1tnm.jpg

No i oczywiście  zawsze muszą być ukochane akrobacje z kijami  i na lądzie i w wodzie,  to stały punkt programu  .
http://i61.tinypic.com/2vnnt6x.jpg

Tak wygląda  rankiem (dlatego jest jeszcze pusto)   nasz aquapark nad jeziorem .

http://i59.tinypic.com/mcpvt3.jpg

Mina Murzynka bezcenna:D

 

Uchwyciłaś moment:)

 

Od razu widać jak tam fajnie:)

 

Tak tylko   napiszę,  bo może to kogoś interesuje , że ostatnio Bariemu poprawiły się wyniki. Leki skutkują, dieta na pewno też ma swoje działanie, aczkolwiek Bari nie jest     przekonany o konieczności jej stosowania. Dają nam się jednak ostatnio  we znaki zwyrodnienia związane z wiekiem, Bari kuleje na przednią łapę  .
 
I poranna pajęczyna .
http://i57.tinypic.com/35b9i0k.jpg

Oczywiście wszystkich tu interesują wyniki Bariego :) Bardzo się cieszę, że wyniki są lepsze i aż chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem?" :D

No niestety Bari, dobra dieta nie jest zła ;)

Kuleje? :( Mocno? A co z IRAP'em? Cały czas trzymam kciuki. Nic więcej nie mogę, ale wiem, że Bari niedługo zapomni o tym problemie bo załapie się na najlepsze leczenie :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, Bari, trzymaj się diety, zawsze to lepsze niż trucie się chemią - lekarstwami (a pamiętacie, jak Pipi mówiła: "likarstwo"?) ;)
Jesień nadchodzi, a te przełomowe pory roku nie służą zdrowiu seniorków... Więc tym bardziej cieszy, że Bari ma lepsze wyniki!!

Murzynek (z minki, którą ma na focie) zdecydowanie preferuje spacerki po piasku :)

Pięknie tam macie!!!

Link to comment
Share on other sites

Ale gdzie te zdjęcie czerwonych gruszek?

Bardzo proszę, oto one, w całej swojej krasie  :).
 2lu6o49.jpg

Można się tylko cieszyć, że dogo to w ogóle przetrwało  Złapało jakiegoś wirusa, który co sekundę tworzył nowy nick i nowy wątek z coraz to inną reklamą. To się działo na anglojęzycznej części forum, w "others". Elisabeta na to trafiła i zgłosiła do Admina. Nasza bohaterka:)
Powiadomienia o PW dochodziły do mnie na maila z kilkudziesięciogodzinnym opóźnieniem

Oj, jakiś   wirus to chyba już długo i nadal :D toczy dogo. Przecież tu nie działa :( tyle rzeczy. Tylko reklamy są niezawodne :D.  

Oczywiście wszystkich tu interesują wyniki Bariego :) Bardzo się cieszę, że wyniki są lepsze i aż chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem?"
No niestety Bari, dobra dieta nie jest zła
Kuleje? :( Mocno? A co z IRAP'em? Cały czas trzymam kciuki. Nic więcej nie mogę, ale wiem, że Bari niedługo zapomni o tym problemie bo załapie się na najlepsze leczenie :)

Jeszcze niedawno Bari skakał na spacerach, a teraz chodzi powoli...   Spacery są krótkie, czasem  Bari wraca kulejąc. Wyniki są lepsze i super  :). IRAP planujemy.
Link to comment
Share on other sites

Tak, Bari, trzymaj się diety, zawsze to lepsze niż trucie się chemią - lekarstwami (a pamiętacie, jak Pipi mówiła: "likarstwo"?) ;)
Jesień nadchodzi, a te przełomowe pory roku nie służą zdrowiu seniorków... Więc tym bardziej cieszy, że Bari ma lepsze wyniki!!

Murzynek (z minki, którą ma na focie) zdecydowanie preferuje spacerki po piasku :)

Pięknie tam macie!!!

Murzynio to spacerowicz, a Bari to pływak :D. Też się cieszymy z poprawy wyników Bariego :).

Jeszcze jedna poranna pajęczyna jak koronkowa serwetka :).
33m0miu.jpg

Poranne wiejskie klimaty :).
2cmn3hj.jpg

Pajęczyną tkane poranne opowieści :).
2z7fzbd.jpg
Link to comment
Share on other sites

faktycznie to dopiero po poście Maćka zwróciłam uwagę na niezwykłe gruszki (ciapa-gapa).

Dla Baritki z tym chodzeniem jesień może być trochę przykrem okresem, jak to pora przejściowa... Nasz Noruś też znacznie wolniej i krócej; nasze trasy uległy zdecydowanemu skróceniu.

Trzymam za zdrówko chłopaków!!!

Link to comment
Share on other sites

Jak ja nienawidzę pajęczyn...ale na zdjęciu popodziwiać mogę :P
http://i62.tinypic.com/33m0miu.jpg
 
Dzięki za zdjęcia czerwonych gruszek - wyglądają bardzo apetycznie :)
 
Ja cały czas życzę Bariemu zdrowia! Dobrze, że jest jeszcze wyjście, są jeszcze inne sposoby leczenia. Będzie dobrze :)

Pajęczyn też nie lubię, a pająków to się  wręcz boję :D. Ale trzeba przyznać, że pajęczyny o poranku wyglądają jakoś ... tak ładniej i znośniej   ;).
Gruszki wyglądały apetycznie i były bardzo smaczne. Dostaliśmy tylko kilka, bo też było ich niewiele, tak  jak naszych jabłek czy brzoskwiń.

Dziękuję Ci - życzenia zdrowia  są  zawsze bardzo potrzebne :).

Murzynek często siada lub kładzie się obok Bariego na sofie   :).
zkimbm.jpg
 

faktycznie to dopiero po poście Maćka zwróciłam uwagę na niezwykłe gruszki (ciapa-gapa).
Dla Baritki z tym chodzeniem jesień może być trochę przykrem okresem, jak to pora przejściowa... Nasz Noruś też znacznie wolniej i krócej; nasze trasy uległy zdecydowanemu skróceniu.
Trzymam za zdrówko chłopaków!!!


Jotpeg, to już nie jest takie jesienne trudniejsze chodzenie. Największy problem aktualnie Bari ma z przednią łapą, z kolanem. Są dni, kiedy Baritka kuleje, a to świadczy o bólu... To tak  jak u starszych ludzi, pojawiają się zwyrodnienia związane z wiekiem...   U Bariego są też przeciwwskazania do stosowania pewnych leków ze względu na te poprzednie wyniki, głównie AP. Powtarzamy znowu badania w tym tygodniu i decydujemy co dalej. Nasze spacery też są  teraz krótsze. Murzynio nadrabia szaleństwami w ogrodzie. Dziękuję Ci - zdrówko bardzo nam potrzebne    ;).
 

A tymczasem zachód słońca, bo przecież dawno już go nie było :D.
2mflyme.jpg


I nasi kochani zasypiający zgodnie  bracia brothers :).
2gt6afr.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Murzynek często siada lub kładzie się obok Bariego na sofie   :).

http://i57.tinypic.com/zkimbm.jpg
 

I nasi kochani zasypiający zgodnie  bracia brothers :).

http://i57.tinypic.com/2gt6afr.jpg

Papużki nierozłączki :P

 

Jotpeg, to już nie jest takie jesienne trudniejsze chodzenie. Największy problem aktualnie Bari ma z przednią łapą, z kolanem. Są dni, kiedy Baritka kuleje, a to świadczy o bólu... To tak  jak u starszych ludzi, pojawiają się zwyrodnienia związane z wiekiem...   U Bariego są też przeciwwskazania do stosowania pewnych leków ze względu na te poprzednie wyniki, głównie AP. Powtarzamy znowu badania w tym tygodniu i decydujemy co dalej. Nasze spacery też są  teraz krótsze. Murzynio nadrabia szaleństwami w ogrodzie. Dziękuję Ci - zdrówko bardzo nam potrzebne     ;)

Biedny Bari :( Niech się trzyma! 

Pamiętam o IRAPie, ale czy jeszcze planem B nie mogłoby być ucięcie łebka kości? (zapomniałem fachowej nazwy zabiegu).

 

A tymczasem zachód słońca, bo przecież dawno już go nie było  :D.

http://i58.tinypic.com/2mflyme.jpg

Wszystkie kolory tęczy...bez tęczy:)

Link to comment
Share on other sites

to trzymam za zdrowie Muszkieterów; ależ pięknie wyglądają przyklejeni do siebie na kanapie :)
a zachód słońca śliczny; jesienią kolory są najpiękniejsze!

Pięknie dziękujemy :). Uwielbiam obserwować Muszkieterów, kiedy sobie tak razem zgodnie  leżą. Oni się naprawdę bardzo kochają :).
 
Jesienią kolory są rzeczywiście przepiękne, ale moją ulubioną porą roku pozostaje jednak nieustannie ;) lato. Uwielbiam ciepło, słońce, wodę, a także :D letnie ubrania. Teraz znowu się przestawiamy na te wszystkie grubsze  warstwowe rzeczy, a tak wygodnie było założyć latem sukienkę na ramiączkach. Oczywiście każda pora roku ma swój urok i swoich zwolenników   ;).
Aktualnie, w przyrodzie jak to w piosence z ostatnich koncertów w TV: "Wśród ptaków wielkie poruszenie, ci odlatują, ci zostają ...".

Żurawi klangor rozlegał się u nas ostatnio przez  cały dzień. Żurawie właśnie  kluczami  odlatywały....
2u88db5.jpg

Szpaki natomiast  przylatywały całymi gromadami do ogrodu na różne pyszne owoce. Są dość płochliwe, zdjęcie robiłam przez okno.
aazt4p.jpg

Żurawie pięknie wyglądają  na tle nieba, to takie majestatyczne wielkie ptaki   :).
6f2mxd.jpg
Link to comment
Share on other sites

Biedny Bari :( Niech się trzyma! 
Pamiętam o IRAPie, ale czy jeszcze planem B nie mogłoby być ucięcie łebka kości? (zapomniałem fachowej nazwy zabiegu).

Dziękujemy :). Chodziło Ci chyba :rolleyes: o zabieg resekcji głowy i szyjki kości udowej ( FHNE ). W przypadku Bariego taki zabieg nie jest wskazany. Większe korzyści w tym przypadku daje IRAP.

Murzynek znalazł w lasku za domem kanię :).
e8vq4i.jpg

Kanie, sowy są bardzo smaczne przyrządzone w bułce tartej i jajku a potem usmażone na patelni. Mniam :).
fla4p1.jpg

Pozdrawiamy wszystkich zaglądających, a szczególnie ;) piszących :).
Link to comment
Share on other sites

Muszkieterowie jako "bracia brothers"  :D   zawsze razem  :).
 

Czasem  ;)  Dana   niestety  :(  sprząta... Wtedy leżymy sobie  i zastanawiamy się, po co  :D  te wielkie  porządki.
29b1pie.jpg

 
Czasem mamy ochotę poleżeć sobie po prostu na podłodze. Nie wiadomo dlaczego ci dziwni   :D  ludzie wolą, żebyśmy spali  na przykład na  sofie  :D.
6oocqs.jpg
 
Czasem się kładziemy razem na łóżeczku, które w zasadzie  to jest Bariego,  ale tak naprawdę  to  przecież widać  :D jak jest :).


x9ehc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wklejam tutaj informację, którą zamieściłam również na bazarku.
Otrzymałam odpowiedź na złożone reklamacje, podpartą odpowiednimi Rozporządzeniami MA i C. Piszą kiedy dokładnie zostały dostarczone obie przesyłki. Przeprosili za wszelkie kłopoty i niedogodności związane z przedmiotowymi reklamacjami, jednak uznają reklamacje za bezzasadne podkreślając, że odbierający przesyłkę nie zakwestionowali jej zawartości odbierając ją. Odbiór przesyłek został przez odbiorców pokwitowany bez zastrzeżeń i nie stwierdzono śladów raportowania przesyłek. Acha i piszą, że powinno się kosmetyki przesyłać tylko paczką. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze przesyłała fanty na bazarek, to po tej przykrej nauczce zawsze TYLKO PACZKĄ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...